mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 08:16:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolly in Jimmy
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jolly in Jimmy  (Prebrano 38571 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #60 : torek, 02.12.2008 : 14:46:24 »

Smetka, tako zelo mi je žal za današnji dogodek ... še bolj mi je hudo zate, ker te čakajo takšne odločitve ...
Strinjam se z zalarjevo in majas.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #61 : torek, 02.12.2008 : 15:02:32 »

Kdo bi vedel kaj se psom določeni trenutek dogaja v glavi. Vsekakor pa tako obnašanje ni normalno, za Pita še toliko manj, zato tudi sledi kar sledi. Eno je pokazati da ti tisti trenutek nekaj ne paše, drugo pa v nekem trenutku človeka obravnavati kot psa-nasprotnika.

Ne čudite se preveč tisti ki samo čakate na tak material za zgrabit (pa vem da tole berete), predvsem gre tu za PSA in upam da bi bila razmišljanja v tej temi enaka če bi šlo za brata in sestro katere druge pasme.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #62 : torek, 02.12.2008 : 15:09:19 »

Pes je pes, se čist strinjam.
Žal mi je, da se je to zgodilo Cry Nisem strokovnjak na tem področju, pa me zanima, če bi znalo biti mogoče povezano s tem, da ni bilo Jolly zraven? Mogoče ima kdo izkušnje? Če se komu da, bom vesela kakšnega mnenja, ker se učim. Sicer rajši iz teoretičnih primerov  sram Res mi je žal.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #63 : torek, 02.12.2008 : 15:11:35 »

Točno to. Sicer ta trenutek še ne vem, kaj bom z Jolly, se pa ne strinjam z evtanazijo kar tako, ker je pač sestra. Moram videt, kako se bo obnašala brez njega, kaj bo še pokazala; vsekakor pa bom stala za svojo odločitvijo, kakršnakoli že bo. Če jo bom oddajala, upam, da ji ne bo to "odžrlo" doma.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #64 : torek, 02.12.2008 : 15:12:30 »

To, da Jolly ni bilo zraven, je bila moja prva in edina misel.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #65 : torek, 02.12.2008 : 15:14:14 »

Hvala za mnenje. Držim pesti vsaj za Jolly!
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #66 : torek, 02.12.2008 : 15:15:22 »

Ne čudite se preveč tisti ki samo čakate na tak material za zgrabit (pa vem da tole berete), predvsem gre tu za PSA in upam da bi bila razmišljanja v tej temi enaka če bi šlo za brata in sestro katere druge pasme.

Si ubesedila moje misli. Kar se je zgodilo, je grozno in predvidevam, da nikoli ne bo nobenemu popolnoma jasno, zakaj natančno je do tega prišlo. Žal mi je za Jimmyja, za veterinarko in zate, Smetka - si ne predstavljam, kakšna težka situacija je to (pa ne mislim glede odločitve za evtanazijo - v tem primeru odločitve itak ni oziroma je samo ena možna). Pa žal mi je tudi za Jolly in njeno negotovo usodo - upam, da bo vsaj z njo vse ok.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #67 : torek, 02.12.2008 : 15:22:20 »

Le eno stvar bi vprašala, ker odgovora ne poznam. Nisem nikoli imela psa in moje izkušnje z obiski pri veterinarju mi ne pomagajo.

Zanima me namreč, zakaj Jolly ni imel nagobčnika? Ali se nagobčnik da gor samo nemirnim psom, kakšni so običaji glede tega v veterinarskih ambulantah? Sprašujem zato, ker (razmišljam, kot popolen laik) za tega konkretnega psa nihče ni znal napovedati, kako se bo obnašal in je zato predstavljal kar precejšnje tveganje. Pa ne me narobe razumet, nič slabega nočem, le zanima me, kako je s tem.

Zelo mi je žal, da se je to zgodilo, in iskreno upam, da se bo napadena veterinarka čimprej pozdravila in, da ji današnji napad ne bo pustil hujših posledic.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #68 : torek, 02.12.2008 : 15:23:13 »

Ujej...res žalostno. Pošiljam ti en kup moči....ker tudi sama že vem kako to je..................... Lips Sealed
No..če samo omenim; Nex  Roll Eyes..ne prenese veterinarjev odkar sem ga dobila nazaj. Brez nagobčnika ne gre pri njemu nič...Bog ne daj, da bi kaj resno zbolel...ne vem...kako bi tole reševali......Ampak Nexa imam jaz pri sebi..na svojo lastno odgovornost...Tako sem se takrat odločila. Pa veš kaj...včasih celo obžalujem..pa ne me narobe sedaj razumet........ sram Eno veliko breme s tisoč in enim vprašanjem si človek naloži, ki te vsak dan spremlja kot en velik črn oblak. Presneta čustva!!!! Lips Sealed
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #69 : torek, 02.12.2008 : 15:23:33 »

Jimmy, ne Jolly, seveda, se opravičujem.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #70 : torek, 02.12.2008 : 15:33:52 »

A ni še konec sr....gor na Horjulu.

Meni je jasno zakaj Jimmy ni imel nagobčnika. Sem se še sama v soboto smejala vragolijam "strašnih"bulov, ko je Smetka grozila Jimmyu,da bodo šla jajčka kmalu v koš.

Se pa tudi meni zdi,da bi verjetno večina razmišljala čisto drugače o Jollyni usodi, če ne bi bila bulček.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #71 : torek, 02.12.2008 : 15:34:52 »

Zanima me namreč, zakaj ni imel nagobčnika?
Zakaj se dogajajo nesreče? Zakaj je delavcem v tovarni težko uporabljati predpisano varovalno opremo. Ne gre s predpisi, z lepim ne, z grdim pa sploh ne. So mu teniske bolj komot, pa mu pade kovina na nogo in jo zdrobi. Hja, potem se pa spomni, zakaj je dobil varnostne čevlje od delodajalca Wink

Nima veze s temo, ampak približno pa le odgovarja na tvoje vprašanje Smiley Vsi delamo napake, mogoče pa bolje, da se je zgodilo kot se je, če se je že moralo, kolikor kruto se sliši. Varji želim hitro okrevanje!
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #72 : torek, 02.12.2008 : 15:39:51 »

Vsi delamo napake, mogoče pa bolje, da se je zgodilo kot se je, če se je že moralo, kolikor kruto se sliši. Varji želim hitro okrevanje!
Tole sem tudi jaz pomislila, čeprav se res grdo sliši. Ampak če bi tole naredil po oddaji, recimo napadel otroka,...
Eh, sranje. Zanj, za Varjo, za Polono, za pasmo, za Jolly,...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #73 : torek, 02.12.2008 : 15:42:15 »

Težko karkoli analizirat, če nisi videl. Opisi dogodkov so vedno pomankljivi oz pristranski. Vseeno pa:

Prvič jaz ne verjamem,da pes ni nič nakazal kaj namerava- samo opazili niso. Pes vedno nakaže- vsake pasme.
Je pa po opisu razbrat,da je ugriznil po tem,ko je dobil inekcijo z uspavalom.
Ni izključeno,da je ta že malo prijela in vplivala na njegove odločitve, nedvomno pa je ugriznil oseba, ki je "grobo" posegla v njegovo "telesno nedotakljivost", al kako bi to definirali pravniki.
Da potem ni spustil se ne čudim- saj ne ve kaj je spusti, ni šolan, ni bil z osebo ,ki jo priznava kot vodjo tropa.
Tu se srečamo s pravim spletom okoliščin- pes brez vodje se obnaša nepredvidljivo- vedno. Če je mehkega značaja se bolj potegne vase, bolj beži, če je močnega značaja prevzame odločitve nase.
Iz opisov v preteklih postih ni popolnma jasno kdo od para Jolly /Jimmy je vodja. Vsekakor se zdi na prvi vtis, da je Jimmy copata. Torej tudi te opore ni imel.

Vsekakor ob ugotavljanju njunega značajanajbrž niste sprobali kako reagira pes, ko je sam in obenem obremenjen preko roba. predvidevam,da je opis na podlagi vedenja v vsakdanu in ob normalnem komuniciranju.

Se strinjam,da ni vredno tvegati ob množici odvečnih psov in pomanjkanju sposobnih odgovornih vodnikov. Težko ali nemogoče  je spat z zavestjo,da si oddal v širni svet psa, za  katerga veš, da lahko nekoč ,nekje spet povzroči težko poškodbo- ali še kaj hujšega, tudi če je verjetnost skoraj nična.

Smetka- če želiš  imeti bolj čisto predstavo o tem kako bi utegnila reagirat psica jo moraš ločit od psa in obremenit + kakšen test na presenečenja ( ne dvomim, da  poznaš). Drugače ne boste imeli realne slike.
Odločitev bo potem lažja- taka lai drugačna

Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #74 : torek, 02.12.2008 : 15:45:08 »

Pes vedno nakaže- vsake pasme.
Računaj na to, da so bili bulli selekcionirani tako, da napadov niso nakazovali. Nakazovanje pomaga v vsakodnevnem življenju, ker pomeni opozorilo in da nasprotniku možnost, da se umakne. To v borbi ni zaželjeno, tako da so preživeli in se parili samo psi, ki napadov niso nakazali.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolly in Jimmy
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines