mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:06:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolly in Jimmy
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jolly in Jimmy  (Prebrano 38370 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #30 : ponedeljek, 24.11.2008 : 15:24:14 »

Takole je, en bull ob napadu na človeka naredi več škode kot kak drug pes, je pa več možnosti da bo človeka napadel kak drug pes kot v glavi normalen, tak taprav Bull Smiley

Če poznamo zgodovino vemo zakaj je temu tako, zato je od malega potrebna socializacija z drugimi živalmi, načeloma grejo psi nasprotnega spola dobro, celo zelo dobro skupaj, kar se tiče istega spola pa je odvisno od posameznega psa in kaj nosi v sebi. To odgovoren lastnik ve in s psom temu primerno postopa.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #31 : ponedeljek, 24.11.2008 : 15:32:20 »

To odgovoren lastnik ve in s psom temu primerno postopa.
Kaj to pomeni..to pomeni povodec v urbanem okolju, spuščanje s psi s katerimi se razume, ne pa šetnja čez Tivoli s spuščenim psom za katerega veš da ne mara drugih psov in ti usput kakega šibkejšega sesuje, pol majo pa cajtengi spet o čem pisat. Pa ne samo zaradi cajtengov, jasno.

Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #32 : ponedeljek, 24.11.2008 : 15:35:07 »

no pa da se vrnemo h konkretnima psoma- ta dva sta očitno čist skulirana in jima  popolnoma nič ne manjka.
Sta nerazdružljiva prijatelja in iščeta skupen dom.
In ne dvomim, da jima bo Smet našla ustreznega.
Glede na njun izgled, značaj in odlično formo upam da se ne motim, ker mislim, da bo to kar kmalu.
Logiran
ironcat
rad pišem
****
Sporočil: 448


« Odgovor #33 : ponedeljek, 24.11.2008 : 16:35:28 »

Jaz jima obema želim en krasen skupen dom Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #34 : torek, 25.11.2008 : 21:51:35 »

Ker Jolly in Jimmy prihajata iz območja ki ga Horjul ne pokriva, zanju tudi ne dobi nič občinskih sredstev in gre vse iz lastnega žepa. Jimmija je potrebno kastrirati, zato se za poseg zbira prispevke na trr zavetišča:

 NLB SI56 0202 7025 4948 113

s pripisom "za Jimmyja" .

Če lahko kdo od vas pogreši kak €, kar pogumno. Vsota ni pomembna, malo po malo, pa bo. Hvala!
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #35 : sreda, 26.11.2008 : 11:37:27 »

Donacije za Jimmyjevo kastracijo in ostalo lahko nakažete tudi Repku:

REPEK - Društvo za pomoč brezdomnim živalim
Pot v Hrastovec 9a
1231 Ljubljana-Črnuče
TRR: 03107-1000197021 (SKB Banka)
DŠ: 72494972


Pripis: "Jimmy"

Hvala! Smiley
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #36 : četrtek, 27.11.2008 : 09:08:54 »

zelo lepa bullčka..poleg "sivih duhcev" moja najljubša pasma.. zakaj pristati v zavetišču..

aja, Smetka, eno vprašanje bi imela, ne vem, saj sem prebrala vse strani, ampak nisem nikjer zasledila... Ponavadi namreč napišeš tudi razlog kje, kdo, zakaj, kako si jih našla.. pa je bil Čenček povožen, pa Mižula in Žulja na "ketnah", Zofi zanemarjena itd..
No, nisem pa zasledila kaj se je z bullčkoma zgodilo?

LP vsem in  Kiss Jimmy-u in Jolly
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #37 : četrtek, 27.11.2008 : 09:12:09 »

kastelecu, začetek njune zgodbe je tukaj. Wink
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #38 : petek, 28.11.2008 : 12:56:44 »

aha, hvala..

joj, a v takem sta živela pa sta tako skulirana kakor Smetka pravi? A ni to mal čudno?

Sem mislila, da so psi v takih pogojih (zanemarjeni, privezani, brez nekih sprehodov in dnevne svetlobe) malo bolj napadalni?

Ali sta samo onadva izjeme?
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #39 : petek, 28.11.2008 : 12:57:58 »

ja kaj sta pa jedla madona? Undecided
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #40 : petek, 28.11.2008 : 13:34:35 »

aha, hvala..

joj, a v takem sta živela pa sta tako skulirana kakor Smetka pravi? A ni to mal čudno?

Sem mislila, da so psi v takih pogojih (zanemarjeni, privezani, brez nekih sprehodov in dnevne svetlobe) malo bolj napadalni?

Ali sta samo onadva izjeme?
Psi tipa bull v večini primerov ne (spremljajoč primere tukaj  in po svetu), ostanejo sončki do ljudi kljub temu da so bili v preteklosti zlorabljani.

Morate pa vedeti da je bila selekcija da so dobili take človekoljube precej ostra in je to zelo trdno zapisano v njih, drugačni primerki so netipični-razen če je njihovo vedenje pridobljeno. Jedla sta poceni konzerve.
Logiran
FELI
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #41 : nedelja, 30.11.2008 : 08:52:12 »

Desobediencia,a si mislila,da ostanejo človekoljubčki kljub zlorabi ljudi v preteklosti?
Ker s tem bi se kar strinjala.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #42 : nedelja, 30.11.2008 : 08:58:02 »

A lahko jst laik eno vprašanje postavim, čisto resno? A jst oddajam dva pitbulla al dva stafforda?
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #43 : nedelja, 30.11.2008 : 09:13:10 »

Dva mešanca, ker nimata rodovnika.  Tongue
Gre pa za isto pasmo. Na tejle strani med drugim najdeš tole:
"Some breeders wanted to distance themselves from the American Pit Bull Terrier due to the dog fighting connotation attached to the name and sought to register their lines of dogs under a different name. They first tried to register the breed with the American Kennel Club in 1930 under the name American bull terrier, but encountered heavy opposition by the Bull Terrier Club of America. The next attempt initiated by William Judy, editor of Dog World magazine, who suggested to change the name into Yankee terrier, was equally fruitless. Finally, after the recognition of the Staffordshire Bull Terrier by the English Kennel Club, the AKC registered the breed in 1936 under the name Staffordshire terrier. In 1972 the name was eventually changed into American Staffordshire Terrier."
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #44 : nedelja, 30.11.2008 : 09:20:44 »

Hehe... mešanca, sej res. Torej med Ironom in njima ni razlike?
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolly in Jimmy
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines