mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 11:22:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolly in Jimmy
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jolly in Jimmy  (Prebrano 38485 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #45 : nedelja, 30.11.2008 : 09:58:46 »

Kaj pa vem, Iron je zelo dober približek Stafforda, taledva bi pa jaz na tvojem mestu oddajala kot Pita.
Ja Feli, to sem mislila.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #46 : nedelja, 30.11.2008 : 10:00:37 »

K tamala mi je staff, on pa ne... no, sej nima veze, sem samo vprašala. Pa v potnem listu jima piše, da sta staffa.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #47 : nedelja, 30.11.2008 : 10:08:55 »

Ja, so ju kupili kot Stafforda.
V Sloveniji je res hecno s temi psi sicer, bolj malo je tistih po izgledu tipičnih Pitov, so pač srednje veliki kratkodlaki psi takih in takih barv, take in take oblike glave in s takim in takim karakterjem. Pa so uradno Piti in ker jih ima bolj malo papirje jim je težko slediti oz. vedeti kaj imajo dejansko v sebi, lahko je nekdo prav pametno med njune prastarše vtaknil Stafforda..zato je mogoče še najboljše če ju oddajaš Kot SPBT (slo apbt) terrierja Tongue

S Staffordi brez rodovnikov je prav tako, samo pri njih že skoraj iz aviona vidiš a je predstavnik rodovniški ali ni. Včasih se lastniki ali "vzreditelji" (ki to niso) kar odločijo pač, a je pes APBT ali AST, kdo ve po kakih kriterijih Smiley Eni znanih Bull type dillerjev pri nas so celo prirejali pasmo glede na potrebe, nekaj časa je bl samec za skok APBT, nekaj AST..pač stvar popraševanja..izgledal je pa samo približek enega in drugega, je pa zagotovo paril nekaj psic po Sloveniji. Nima veze, malo sem se razpisala.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #48 : nedelja, 30.11.2008 : 10:13:05 »

Tenks, me je zanimalo. Sicer pa... sta Jolly in Jimmy, sta kakršna sta, torej krasna in simpatična in prijazna (Jimmy ful bulji v ptičke, ki hodijo brikete krast v pesjak in se čudi, Jolly pa kar stran gleda  Tongue Grin Roll Eyes) in iščeta skupen dom, karkoli že sta.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #49 : nedelja, 30.11.2008 : 10:15:08 »

Cukerčka Kiss
A sicer fejst zvojino telefoni?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #50 : nedelja, 30.11.2008 : 10:28:09 »

Sploh ne. Niti eden do sedaj.
Logiran

ironcat
rad pišem
****
Sporočil: 448


« Odgovor #51 : nedelja, 30.11.2008 : 10:50:06 »

A res ne Shocked, pa tako fajni (skoraj sem kužki napisala Tongue) psi so Cheesy. Ne bi nikoli rekla, dokler ga nisem sama dobila, sončka našega pubertetniškega Kiss
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #52 : nedelja, 30.11.2008 : 17:30:58 »

Ta teden sta bila objavljena tudi v SN. Pa ni se noben zanju poklical, kar je milo receno izjemno cudno.

Lp, Maja
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #53 : nedelja, 30.11.2008 : 19:08:32 »

Meni pa niti ni preveč čudno - morda je tistim, ki v VEČINI  jemljejo take pse iz zavetišč (in ob tem v izogib nejasnostim poudarjam da NE VSI), končno kaka ptička povedala, kako se pri Smetki oddaja pse....  In kako pošlihtano moraš imeti v glavi  za tako skrbništvo.

Še enkrat poudarjam: NE VSI! Smiley

Katarina

 
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #54 : ponedeljek, 01.12.2008 : 02:20:04 »

končno kaka ptička povedala

sanjaš, draga moja Grin Wink

khm, sej ne vedo, da sta pri Smetki ves Tongue Naceloma je pri objavi bullov v SN ponavadi naval (groznih) klicev. Ocitno ta tip bullckov ni trenutno in Roll Eyes Sem ze tih!

Lp, Maja
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #55 : torek, 02.12.2008 : 14:10:17 »

Ne vem, če sem kdaj s tako težkim srcem napisala kak post, kot bom tegale. Če se bo debata razvila v kakšno neprimerno smer, bom temo zaklenila.

Danes je Ada odpeljala Jimmyja na kastracijo. Pes, sprejet 21.11. ni od takrat do danes pokazal niti najmanjšega znaka agresije na nikogar - ne na živali, ne na ljudi. V ordinaciji je bil ves čas na povodcu, tako kot vsi naši vedno, tudi pozdrav z veterinarko in vse ostalo je bilo popolnoma normalno. Dobil je injekcijo pomirjevala v zadnjo mišico, veterinarka se je umaknila, da odloži iglo, Jimmy se je vedel, kot da sploh ne ve, da je dobil injekcijo. Potem se je počasi obrnil, šel (za dolžino povodca) počaso za Varjo in jo počasi, brez opozorila, brez renčanja ali sploh česarkoli - zagrabil za nogo in ni spustil kljub vsem mogočim načinom, kako ga spraviti iz nje. Na začetku je mirno držal, pozneje je začel nogo stresati. Povzročil je hudo poškodbo. Ko je spustil, se je obnašal, kot da se ni nič zgodilo.

Jimmy je nazaj v zavetišču, kjer mora biti 10 dni zaradi opazovanja stekline, potem bo evtanaziran.

Kaj bom naredila z Jolly, ta hip še ne vem.

Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #56 : torek, 02.12.2008 : 14:16:02 »

Žal mi je, Smetka. Samo to. Zaradi tebe in zaradi psa.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #57 : torek, 02.12.2008 : 14:19:39 »

Oh ne...  Cry Bog vej kaj se je z njima dogajalo prej-njuna socializacija vsekakor ni bila pravilna, glede na to, da sta bila zaprta, skoraj brez svetlobe. Zato pa je do tega prišlo če se mene kaj vpraša-nepredvidljiv pes. Škoda, da je do tega prišlo (jezna sem na bivšega lastnika, ki je kriv, da je do tega prišlo), res. Vem pa, da druge opcije ni, kot evtanazija, saj mu ne gre zaupati.
Jolly? Ne vem. Glede na to, da sta živela v enakih okoliščinah, sta brat in sestra, jaz vem kaj bi naredila pa naj se še tako kruto sliši od mene. Ne bi reskirala. Odločitev pa je tako tvoja. Vsekakor te podpiram. Hudo mi je zate, ker te čaka taka odločitev.
Žal...bullčke obožujem, tako bi ravnala pa naj bi šlo za kakeršnegakoli psa.
Upam, da bo veterinarka kmalu v redu, žal mi je zanjo.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #58 : torek, 02.12.2008 : 14:26:49 »

Ojej, sem slišala za Varjo ja....
Kako se je lahko zgodil tak preobrat? Ponavadi ravno pri veterinarjih psi otrpnejo od strahu....
 sram

Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #59 : torek, 02.12.2008 : 14:39:57 »

Jimmy, Jimmy... sem tudi jaz slišala za Varjo. Pa ne bom o tem kdo je nevaren, pa kdo ni. Če je brat nepredvidljiv je lahko tudi sestra. Tak pes ne more biti varen. Ni vredno poskušat oz, je prenevarno.. Sad
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolly in Jimmy
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines