mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 11:13:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: navajanje kuzka na boks
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: navajanje kuzka na boks  (Prebrano 34444 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #75 : četrtek, 14.07.2011 : 11:52:37 »

Bomo mal pogledali za take ki imajo na obeh straneh vrata, da se malo bolj zrači Smiley najlepša hvala za enkrat, če bo šlo pa karkoli narobe se pa oglasim hh Tongue
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #76 : četrtek, 14.07.2011 : 11:56:09 »

jaz drugače dam noter in to je to  Tongue
Ni problemov  Cool kaj bi se sekiral. Malo po malo in je  Wink
Če se pa sekiraš ti pa ne more bit niti pes miren sploh, ker je proti njegovi volji.
Ob tem, da vsakič sledi nagrada, pes poveže - pogojevanje. Koliko časa rabi je pa odvisno... še največ od tebe...

Kako velik boks pa maš? Prevelik boks je bolj škodljiv kot koristen. V primeru nesreče psa dlje vrže in s tem boks izgubi kar nekaj varnosti.
V boksu v avtu tudi ni potrebno, da stoji z iztegnjeno glavo. To je pogoj za domači boks. V avtomobilu je itak bolje, da leži. Če je lepo zravnan in se lahko v njem obrne je čisto dovolj. Med vožnjo se pa redneje ustavljamo.
Če ste probali pred nakupom in vam prodajalci niso predlagali večjega, verjamem, da je čisto v redu Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #77 : četrtek, 14.07.2011 : 12:10:21 »

Mojo psico sem tudi pet let prevažala na zadnjem sedežu, privezano z oprsnico in se prejšnjega decembra odločila za kovinski boks. Prvi dan sem imela boks v dnevni sobi, da se je vsaj za silo spoznala z njim, naslednji dan sva že šli na pot. Itak, da je cel mesec ali dva bila fino užaljena, ampak to je bil čisto njen problem Tongue , zdaj pa seveda skoči že sama noter in ga ima prav rada Smiley . Meni je pomembno, da se v njem lahko obrne, da lahko leži in sedi, je pa tudi boks tako osnovan, da se ga lahko podaljša/skrajša po potrebi. Pa še namig: boks je švedske izdelave, ima menda crash test, distributerja sem pa našla preko mojpes.net-a  Wink
Logiran
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #78 : četrtek, 14.07.2011 : 12:48:31 »

Zdele trenutno ne vem dimenzij ampak ravno to ugotavljam, da je mogoče premajhen, ker naša nima normalne strukture psa, je bol debeluškasta ker je mopsika. Pa je kr stlačena notr, sicer notr lahko sedi in leži, ampak glih za glih!

Nevem, razmišlam, da bi uporabljali samo pas. A če greš s pasom čez mejo, znajo cariniki ker težit al je to ok? Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #79 : četrtek, 14.07.2011 : 12:54:06 »

Z zakonskega vidika je pas čisto dovolj, z varnostnega = nič. Ko sem pri zelo nizki hitrosti (cca 30 kmh) nenadoma zavrla, je zletela napol na tla, poleg tega je velikokrat stopila na zatič in s tem sprostila varnostni pas. Za moje pojme pas ne pride več v poštev.
Logiran
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #80 : četrtek, 14.07.2011 : 13:11:16 »

Aha, kakšnega psa pa imaš? Moja je sicer majhna in se mi do zdaj še ni zgodilo nič temu podobnega, ni nikol skor dol padla ali pa odpela pas. Pa itak jo imam dovolj na kratko, da ko leži je pas malo zategnjen, da ne more kar tako padit dol.. nevem Smiley ker dvomim, da jo bom lahko navadila na boks
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #81 : četrtek, 14.07.2011 : 13:18:16 »

Mešanka, cca 20 kg. Ob nenadnem zaviranju ali bohnedej trku psa ne boš zadržala na sedežu, garantiram. In niti ni nujno, da jo navadiš na boks, jo pač daš noter in pika, ker je njena varnost pomembnejša od njene morebitne užaljenosti (otrokom varnostni sedeži najbrž ne ugajajo prav vsakič, pa jih je ravno tako potrebno zavarovati, če jim to paše ali ne Wink )
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #82 : četrtek, 14.07.2011 : 13:29:12 »

Imam občutek, da imaš z boksom ti večje težave kot pes, kar pa se obvezno odraža tudi na psu. Ko psa ni v bližini natančno naredi plan, kako boš zadevo izvedla, pripravi vse kar rabiš - boks, priboljške in psa, predvsem pa sebe - in hop noter z njo, brez razmišljanja, kaj pa če... skoraj nobeden od veselja ne skače do stropa, ko mora prvič noter. Ko bo povezala boks s priboljški in izleti, bo verjetno ok.
Logiran
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #83 : četrtek, 14.07.2011 : 13:38:45 »

Bom vse skupaj poskusila mogoče že danes popoldne, ko pridem s službe! Pa resnično, morm vzeti njeno odejco na kateri spi pa jo dat notr, da ma resnično njen vonj in tako, bomo poskusle! Pa kaj ste rekle, poli salamo?? ta ma tudi vonj, bom poskusla! bom sporočila kako in kaj...

A pol pravte, da jo kr notr zaprem pa nafilam s salamo?? Smiley Tongue Roll Eyes Grin
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #84 : četrtek, 14.07.2011 : 13:55:11 »

Z zakonskega vidika je pas čisto dovolj, z varnostnega = nič.
Če se psa prevaža v prtljažnem delu in je le-ta z mrežo ločen od zadnjih sedežev, je zakonsko tudi ok a ne?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #85 : četrtek, 14.07.2011 : 14:06:14 »

Tukaj je članek o testu varnosti: http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=33&L2_ID=699
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #86 : četrtek, 14.07.2011 : 14:26:11 »

Eno je zakonsko, drugo je pa najbolj varno  Undecided
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #87 : četrtek, 14.07.2011 : 14:36:02 »

Res je.
(Ko bom imela svoj lasten avto, bo marsikaj drugače...)
Logiran
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #88 : ponedeljek, 25.07.2011 : 12:00:19 »

Zdaj smo se odločili za čisto nov boks, ta je kovinski in je veliko bolj zračen kot tisti prejšnji, ki je bil plastičen.
Čakamo, da ga pripeljejo in potem bomo preizkusili srečo Smiley upam, da bo vse ok! Ampak verjamem da bo, ker je bil problem, da je bil premajhen. Ko sem prišla domov, sem izmerila in ugotovila, da je to milijonkrat premajhno, ne vem kako me je lahko prodajalka "nategnila", da sem ga kupila! ampak ok... Sem ga dala že naprej! Cheesy

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #89 : ponedeljek, 25.07.2011 : 13:17:16 »

Prodajalki bi se bolj splačalo prodat večjega... zato malce dvomim v kakšenkoli nateg  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: navajanje kuzka na boks
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines