mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:48:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek  (Prebrano 78522 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #405 : torek, 06.09.2011 : 16:14:37 »

Joj v kako lepega fanta je zrasel Kiss....jaz sem ga videla še kot majhnega medvedka....krasen je Afro
Logiran
rok and co
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #406 : sreda, 15.02.2012 : 00:26:51 »

Zdravo,

že nekaj časa me zanimajo TM-ji, imam pa eno vprašanje, na katerega še nisem našel odgovora. Sicer, zanima me kako izgleda sprehajanje TM brez povodca, ali je to sploh izvedljivo in kakšne so možnosti da pes kar "pobegne". Se pravi če bi se z njim sprehajal po gozdu, bi mi sledil, oziroma se gibal okrog mene v določenem radiju, ali bi "izginil"?
Logiran
JoBoGcenPo
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #407 : sreda, 22.02.2012 : 02:01:36 »

Ojla,

mi našega kosmatinca sprehajamo s povodcem. Če ga hočeš sprehajati brez njega, mora pes zelo dobro znati odpoklic. To je pa toliko trmaste pse kar težko naučiti. Že ko je bil naš v šoli, te je na odpoklic pogledal, če si v redu potem pa po svoje španciral. Nazaj je prišel na meso ali če sem se mu skril, da me je iskal. Tak, da pri nas, ko so ceste dost okol ga jaz brez povodca ne sprehajam. V kakem gozdu je tudi na povodcu, čeprav ni ceste, ker nikoli ne veš od kod bo kak drug pes prišel in kako se bo z mojim razumel.
Upam, da sem ti pomagal.

LP
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #408 : petek, 23.03.2012 : 17:35:56 »

Jaz pa sem danes dopoldan v okolici Domžal videla samčka iz psarne Bučnovaška....Bil je na sprehodu s svojim lastnikom, pa nisem mogla kar tako mimo: prvič zato, ker smo se srečali na pločniku Tongue, drugič pa zato, ker je bil tako lep, da sem mogla vprašat koliko je star, kdo je vzreditelj itd.
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #409 : četrtek, 12.04.2012 : 20:21:51 »

Zdravo,

že nekaj časa me zanimajo TM-ji, imam pa eno vprašanje, na katerega še nisem našel odgovora. Sicer, zanima me kako izgleda sprehajanje TM brez povodca, ali je to sploh izvedljivo in kakšne so možnosti da pes kar "pobegne". Se pravi če bi se z njim sprehajal po gozdu, bi mi sledil, oziroma se gibal okrog mene v določenem radiju, ali bi "izginil"?

Slaba točka pri tibetanskih mastifih je odpoklic. Radi se naredijo gluhe, ko jih kličeš, zato ga je bolje imeti na raztegljivem povodcu. Moja prava psička, ki sem jo dobila pred 17-imi leti ni bila problematična, v gozdu se je vedno držala nekje blizu, praktično ni imela lovskega nagona ( srne je samo začudeno  gledala in nikoli ni šla za njimi- bi rekla da so ji bile blazno všeč Shocked) ) No, to seveda ne velja za vse tibetance- nekateri imajo lovski nagon tako razvit kot ostale pasme in takrat je nemogoče ustaviti kateregakoli psa.
 Pri tibetanskem mastifu je problem tudi ta, da on misli, če je oddaljen 50 m od lastnika, da je zraven. Zanj je to pač blizu. To je pes planjav in 50m mu res ne predstavlja oddaljenosti od lastnika- zato se mu zdi brez zveze ko ga kličemo naj pride k nam. saj on vendar je ob nas- po njegovo seveda.
zelo pomaga, da psa ne spuščaš s povodca vsaj  do 1 leta ali 1,5 leta s povodca- tako se mladič ne nauči oddaljevati od lastnika v mladosti in kasneje skorajda ne bi smelo biti problemov z oddaljevanjem, saj pes tega ni vajen. Sicer to velja za vse pasme, za TM- ja pa še toliko bolj. Se obnese, vem iz lastnih izkušenj. no, kljub temu pa ne moreš  pričakovati da se  tibetanski mastif ne bo vsaj malo oddaljil.
Enkrat me je s svojimi lastniki obiskala psička iz moje vzreje- nikoli ne bom pozabila kako je obvladala vajo stoj in odpoklic.  Ja, da se tudi s tm-ji, z enim bolj z drugim malo manj, pa veliko je  odvisno tudi od lastnika seveda. So pa psičke precej bolj ubogljive in se bolj držijo svojih ljudi.
v urbanem okolju pa odsvetujem sprehajanje brez povodca, kar pa itak ni dovoljeno.
Upam, da sem ti pomagala.

Jaz pa sem danes dopoldan v okolici Domžal videla samčka iz psarne Bučnovaška....Bil je na sprehodu s svojim lastnikom, pa nisem mogla kar tako mimo: prvič zato, ker smo se srečali na pločniku Tongue, drugič pa zato, ker je bil tako lep, da sem mogla vprašat koliko je star, kdo je vzreditelj itd.
Oj Ren! Kako mu je pa bilo ime? Zdaj sem pa firbčna kateri naš  lump je to bil;o)



Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #410 : petek, 13.04.2012 : 14:06:29 »

Živjo, ne vem, kako mu je ime. Sedaj ga srečam skoraj vsak dan (delam v tistem koncu). Star je pa 7 let. Zelo umirjen, je bolj sive barve, lastnik oz. gospod, ki ga vozi na sprehod pa je malo starejši. Ima pa ta pes celotno okolico pod kontrolo; tisto minutko, ko sva se pogovarjala z lastnikom, je mene ves čas opazoval z enom očesom, haha.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #411 : sreda, 16.05.2012 : 07:27:09 »

 ljubezen Srečno malim "Bučnovaškim"!
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #412 : nedelja, 03.06.2012 : 07:55:15 »

Hvala S in M 2011  Smiley

V junijski reviji Moj pes pa je predstavljena pasma tibetanski mastif, zato le hitro ponjo, če bi radi kaj več izvedeli o tej pasmi , saj se ne zgodi ravno vsak dan, da bi pisali o psu vseh psov Wink
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #413 : četrtek, 28.06.2012 : 10:28:03 »

Vse ljubitelje tibetanskih mastifov obveščam, da  v psarni Bučnovaška brezplačno in pod določenimi pogoji oddajamo mladička ženskega spola, izključno v solastništvo.
Več si lahko breberete v oglasu ( ko bo dodan Wink ) v rubriki pasme, pod oglasi.
Če morda koga zanima, in bi lahko imel vsaj eno leglo z omenjeno psičko, naj me kontaktira.
Pozdravček,
Urša
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #414 : sreda, 31.10.2012 : 21:41:10 »

Nov dom iščem za tibetanskega mastifa starega tri leta. Pes je modre barve, prijazen in lepo vzgojen. Njegova družina ga zaradi življenjskih sprememb ne more več imeti. Pes se oddaja brezplačno, izključno v solastništvo z vzrediteljico in nekomu, ki bi ga imel rad vse njegovo življenje.
Če koga slučajno zanima, naj me kontaktira na e-mail: **********
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #415 : sreda, 31.10.2012 : 21:46:24 »

Se sme vprašat, za kakšne "življenjske spremembe" gre?  Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #416 : sreda, 31.10.2012 : 21:54:33 »

Ločitvene in selitvene... No, za majhno stanovanje pes res ni primeren. če je že tako prišlo...
Vse starejše pse, ki se jih odločijo njihovi lastniki oddat, oddam v solastništvo, da jih zaščitim vsaj pred podajanjem iz rok v roke. Do sedaj se je to dobro obneslo.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #417 : ponedeljek, 04.02.2013 : 22:31:39 »

Kaj je pa to zaeno preseravanje z njimi na Kitajskem?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #418 : torek, 05.02.2013 : 08:39:33 »

Trzna nisa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #419 : torek, 16.04.2013 : 16:19:09 »

Ja ma res in odkar so okrog zaceli krozit clanki o oh in sploh prestizu teh psov na Kitajskem so jih zaceli hitro v Argentino uvazat ker je fancy ce so direkt iz Chine..ampak v Evropi pa niso dragi, ne?

Komentar frenda na Kitajskem glede cene pri njih je pa tole Grin

china tibetan mastiff breeder is foolish
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines