mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 11:16:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Pes ki koplje po vrtu..
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes ki koplje po vrtu..  (Prebrano 18417 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zigzig
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #15 : četrtek, 01.07.2004 : 14:07:21 »


Fino. Hvala.  
Sem dobila nekaj idej za nove trike... upam, da bo učenje pripomoglo k večji umirjenosti...
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #16 : petek, 02.07.2004 : 07:10:24 »

Ko je moja zvezdica kopala po vrtu smo jo odvadili tako, da smo  izkopano luknjo napolnili z vodo in je takoj nehal kopati. Vrjetno zaradi mokre zemlje... Grin
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #17 : petek, 02.07.2004 : 13:53:05 »

Ko je moja zvezdica kopala po vrtu smo jo odvadili tako, da smo  izkopano luknjo napolnili z vodo in je takoj nehal kopati. Vrjetno zaradi mokre zemlje... Grin

Imaš pse, ki prav iščejo takšne luknje, da se vležejo vanje, pa še malo jih povečajo  Shocked

Moj je na primer kopal, kadar je bilo zunaj pasje Grin vroče. Pod klopco je v zemljo skopal luknjo (ko ga nismo videli) in se vanjo vlegel. Da mu je bilo hladneje seveda.

Po vrtu ni nikoli kopal, je pa zelo rad zakopaval kosti in je takrat kopal kot zmešan, pa na smrčku je imel celo kopico zemlje. Kot da bi iz rudnika prišel Grin Mu pa tega nismo preprečevali, ker je vse naredil 'specialno' Grin Skopal, dal notri kost in lepo zasul. Se skoraj ni videlo Grin Ta, ki je pa še mladiček pa tudi kar rad koplje, vendar tudi ne po vrtu ampak tam kjer je pesek, pa še to mora biti kakšen ozek vogal pri robu ograje ali pa kaj podobnega. Zakaj to dela, sam bog ve. Lahko, da malo 'trenira' za kasneje, ko bo treba kakšno kost zakopat.

Poskusi ga odvaditi z besedo, ki pomeni da ne tega ne sme in ki jo RAZUME.

Lp

Logiran
nala
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #18 : sobota, 23.10.2004 : 16:37:52 »

živjo! mene zanima zakaj moja psica koplje luknje in to le:  pod koruznjakom in pod cipresami
pod vsakim je naredila le eno.


kot da bi iskala kost.globoki pa sta že 1/2 metra  in široki 1 m.   Undecided
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #19 : sobota, 23.10.2004 : 17:05:32 »

Moj kuža jih zato koplje, ker ve da se tam notri skrivajo miške in voluharji in potem koplje toliko časa dokler kaj ne najde!
Včasih pa omaga že prej!
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #20 : sobota, 23.10.2004 : 17:10:26 »

Nala, dobrodošla na forumu! No ti bom namesto Jane malo povedala navodila.
Preden odpreš novo temo najprej uporabi iskalnik, če ne boš nič našla malo preglej forum in če res ne moreš svojega vprašanja postaviti nikamor odpri novo temo. Wink Samo toliko za info. Wink
Aha, temo o kopanju lukenj imaš že odprto in sicer TUKAJ.


                                            Lep pozdrav, Mašy Kiss

p.s.: upam, da bo tvoja psica nehala kopati in kopati luknje.
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #21 : nedelja, 24.10.2004 : 07:51:33 »

No, pri nas se gre Zara tudi rada vrtnarja zadnje čase, pa smo poskusili z metodo, ki ste jo predlagali na prejšnji strani... se pravi v luknjo daš pasji kakec in neha. Pa ni nič pomagalo Undecided Sedaj imamo na vrtu tri ogromne luknje prekrite z dilami (ker če smo jih zasuli nazaj, jih je psička spet odkopala Shocked Angry
Sedaj sicer že par dni ni nič skopala... mogoče jo je pa minilo Roll Eyes
Logiran
amo
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #22 : nedelja, 24.10.2004 : 09:58:19 »

Pri nas oba kopljeta vendar le na njivah,ko smo na sprehodu.Verjetno pes nekaj zavoha in hoče zadevo izkopati.Jest sicer nisem niti poskušal ustavljati ali preprečevati kopanje,ker mislim da je to čisto pasja stvar,je pa res,da če bi kopala na dvorišču bi pa vse naredil da ju ustavim.
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #23 : nedelja, 24.10.2004 : 10:45:05 »

Pri nas oba kopljeta vendar le na njivah,ko smo na sprehodu.Verjetno pes nekaj zavoha in hoče zadevo izkopati.Jest sicer nisem niti poskušal ustavljati ali preprečevati kopanje,ker mislim da je to čisto pasja stvar,je pa res,da če bi kopala na dvorišču bi pa vse naredil da ju ustavim.

Ja, jaz mu tudi pustim da na njivah koplje, kljub temu da potem zakopavam nazaj!!!!
Če bi pa po dvorišču bi pa vrjetno že kako preprečila, vrjetno tako kot je rekla mary!!

papa
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #24 : ponedeljek, 25.10.2004 : 07:52:49 »

Moja psica tudi zelo rada kopa, samo "dovoljenje" za kopanje ima samo na sprehodu v gozdu  Grin Doma pa smo jo kopanja odvadili s striktnim Ne sme, vedno ko je začela kopati. Če je kdaj skopala luknjo, ko je nismo videli, pa smo luknjo samo zasuli, brez da bi kaj komentirali, pa vedno sem tisti prostor našpricala z ono tekočino DOG STOP. Pa je pomagalo. Sem pa ugotovila, da je Bonie kopala samo kadar je kaj zavohala (krt, voluhar...). Seveda pa nikoli ni skopala meter globoke in široke luknje... Grin, pa tudi nima navade zakopavati kosti. Enako je bilo z mojimi prejšnjimi psmi, tako da s tem izkušenj nimam.
Kar pa se tiče kopanja na vrtu, pa imamo pri nas že od vedno popolno prepoved hoje psu po vrtu, kar pomeni tudi nič kopanja. V nasprotnem primeru, bi jaz in vsi moji dosedanji psi postali brezdomci  Grin. No, to pa psa moraš učiti že takoj od malega. Jaz ponavadi to delam tako, da sama grem na vrt, pes seveda takoj hoče za mano, pa takoj ko prestopi rob vrta (nimamo nobene ograje), rečem Ne sme, in grem nazaj, in psa porinem preko roba vrta. Tako naredim nekajkrat, da psu postane jasno, da me mora počakati zunaj vrta. Potem pa zadevo stopnjujem - začnem nekaj zanimivega delati na vrtu, ko me pes opazuje - kopam, vlačim kakšne vejice itd. In vsakič, ko samo zaslutim, da se bo pes pognal proti meni, rečem Ne sme. Če vseeno prestopi rob vrta, še enkrat rečem ne sme, in ga spet potisnem nazaj... To, da pes sploh ne gre na vrt, se mi zdi najboljša preventiva pred kopanjem, pa tudi z laufanjem čez vrt, pes lahko naredik kar precej škode...
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #25 : ponedeljek, 25.10.2004 : 08:20:31 »

Haj
Moram povedati, da imamo tudi mi probleme s kopanjem, tako povrtu kot po dvorišču. Čeprav je naša Aya - mešanka večino z nami, še vedno najde čas za to rudarsko delo. Kakor je Zigzig rekla, komaj čaka priliko, da lahko gre na vrt. Točno pa ve, da tega ne sme početi vendar je želja po kopanju močnejša od vsega.Takoj, ko koplje in te nato vidi, veš po obnašanju sram, da je rudarila. Vrt je ograjen vendar Aya kar zaplava čez Grin Cheesy. Začelo pa se je vse tako, da je vedno zaplavala za našim mucom, ki ga ima zelo rada  Cheesy. Muc hodi poleti tudi na vrt Lips Sealed, ker je doma pesek več ali manj vedno čist, Aya pa verjetno hodi gledat, če je vse dobro pospravljeno. Wink Na dvorišču pa ne vemo kaj išče, tam smo probali s pasjim kakcem, pa je potem luknja nastala drugje. Huh
Ker je stara komaj šest mesecv, upamo, da jo bomo lahko odvadili.
Logiran
missy
gost
« Odgovor #26 : sobota, 30.10.2004 : 17:33:18 »

tudi moj skoraj 5 let star NM KOPLJE LUKNJE PO VRTU IN NE VEM KAKO NAJ GA TO ODVADIM?Huh???pa se to ali se ga da kako odvaditi da bi nehal lulati po cipresah saj jih je ćže veliko posušil
Logiran
DODO1
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #27 : torek, 11.01.2005 : 17:52:03 »

A sploh obstaj kakšen resept, po katerem bi psa lahko odvadil kopanja lukenj v zemljo. To dela na vsakem travniku in sploh noče naprej, ko ke sredi tega početja. Doma tega ne počne, ali pa zelo redko. Je pa tako še veliko bolj nadležno, ker ne sliši nič in jo je pogosto treba iti iskat nazaj. Tudi za igro z drugimi psi, na katero je bila včasih nora ji ni več mar, ko koplje.Upam, da ima kdo kak pameten nasvet.

Lp
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #28 : torek, 11.01.2005 : 17:58:16 »

Dodo,
 
samo to kar so te učili v šoli, takoj ko začne glasno ne, pa vztrajaj Wink hehe
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #29 : petek, 21.01.2005 : 18:52:47 »

to kopanje meni gre že pošteno na živce. sploh ne vem, kaj naj naredim. ful hitro se začne dolgočasit in potem kopa, ali pa gloda eno staro pručko  Cheesy. to, da ga učim trikov, nima nobenega vpliva...  slišala sem, da je ena "metoda", da nabaviš kong, v katerem daš psu obrok (brikete) in ker se ful muči s spravljanjem le-teh ven (če se hoče najesti), nima časa, da bi se mu po glavi podile bedarije. samo potem je vprašanje, a je sploh v redu, če pes ne poje vsega naenkrat, pač pa se prehranjuje nekaj ur, medtem ko spravlja hrano iz konga?
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Pes ki koplje po vrtu..
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines