mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:24:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Nega mačjega kožuščka
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega mačjega kožuščka  (Prebrano 34113 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #15 : petek, 02.01.2009 : 20:29:45 »

Ja, tako piše - velikost S. Takega bom jaz naročila.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #16 : petek, 02.01.2009 : 23:40:11 »

Za macke prideta v postev velikost S (moder) ali cat varianta (lila) - velikost je ista, razlika je le v barvi.
Vam pa priporocam, da se se malo razgledate po spletnih trgovinah, predvsem na ebayu se jih da (nove) dobiti bistveno bolj ugodno.
m.
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #17 : torek, 27.01.2009 : 15:23:56 »

Jaz sem malo skeptična glede tega - ali to tudi redči kožuh? Namreč za našo psičko smo kupili neko krtačo za dolgodlake in dlake dejansko puli ven oziroma zelo cuka in je za kužiko več kot očitno neprijetno. Bi kupila zadevo za naši mucici, vendar ne, če je zadeva podobna tej, ki jo že imamo.
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #18 : sreda, 28.01.2009 : 01:31:29 »

Mojim mačkam ni neprijetno. Pač kot vsako drugo česanje. Mi je pa res malo sumljivo, če je ok, da odstranjuje poddlako. Ali ta nima nobene funkcije (vsaj za mačke, ki živijo samo v stanovanju)?

Ni pa mačji kožuh po furminiranju nič drugačen na otip.
Logiran
Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #19 : petek, 30.01.2009 : 14:39:26 »

Fino, ravno sem naročila furminator, saj moj Garfield pušča svoj kožuh vsepovsod, kjer se dotakne Undecided. Črne hlače ob enem samem muzanju imam popolnoma oranžne Roll Eyes Cheesy Grin.
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #20 : nedelja, 08.02.2009 : 15:52:46 »

Posledice danasnjega macjega furminiranja:

KLIK 1

KLIK 2

Za predstavo, furminator, ki je polozen poleg kupov dlake je sirok pribl. 5cm in dolg kaksnih 12 cm. S tem, da je bila Mini sfurminirana kaknih deset dni nazaj, MAkisa sem pa poskubila priblizno polovico, potem pa noben od naju ni vec zdrzal. Se kaksno minuto vec, pa bi sosedje prisli gledat, ce ga iz koze dajem ...  :rolleyes: Ce bi se pustil pocesati do konca, bi slo ven vsaj se enkrat toliko. Oba macka sta sicer kratkodlaka, ampak imata zelo razlicen tip dlake. MAkis ima malenkost daljso dlako (se vedno kratko, ampak ne cisto kratko) in dokaj tanko, Mini ima pa zelo gost kozuh, z ogromno podlanke, malo spominja na cinciljega Tongue. Pa nobeden ni po "posegu" plesast ...  Cheesy
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #21 : nedelja, 08.02.2009 : 19:15:14 »

maja01, a si boš pulover naštrikala?  Grin

Se pa res pozna, da imajo eni mački več podlanke kot drugi. Coryju in Roškotu je šlo ful ven, Angleci malo, Maci skoraj nič. Vsi štirje kratkodlaki, ampak pupice imajo tak gladek kožušček, fanta pa bolj činčilastega.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #22 : petek, 20.02.2009 : 14:01:39 »

Pozdravljeni! Upam, da sem zadela pravo temo Smiley
Včeraj sva bila z muckom pri veterinarju zaradi garij. Ušesa mu je lepo do čistega očistil. Med masiranjem ušes se je seveda kar nekaj tiste mastne tekočine, ki jo je za čiščenje nanesel v ušesa, naneslo tudi na dlako po celi glavi (saj ni šlo drugače pri tej majhni glavici). Mucek zdaj izgleda kot ena hecna mokra miška  Wink , ker je pač dlaka na glavi še kar mastna in sprijeta skupaj - kot , da bi bila mokra.
Zanima me, kakšne so vaše izkušnje - ali se tista maščoba z dlake sama nekako izgubi, ali  pa v takem primeru dlako na glavi s čim očistite. Jaz sem ga danes sicer narahlo obrisala po glavi z vlažno gazo, kaj več si pa nisem upala, ker je dobil včeraj mad lopatici tudi ampulo Profenderja in sem se bala, da zdravila ne bi slučajno zbrisaja s kože. Stronghold proti garjam pa mu bom lahko aplicirala šele čez nekaj dni.
Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem (pa saj ni panike - vem, da zaradi te "kao mokre" dlake mucek nič ne trpi, le meni se zdi tak bošček s tisto drobno glavico in ogromnimi očmi ter uhlji) Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #23 : petek, 20.02.2009 : 17:02:54 »

Kar pusti, se bo že samo spucalo. Par dni, pa bo kot nov  Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #24 : petek, 20.02.2009 : 17:10:52 »

OK, hvala Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #25 : torek, 24.02.2009 : 14:54:30 »

Po furminiranju je Garfield imel še vedno veliko dlake na sebi, je je bilo pa po hiši tudi nenormalno veliko Shocked Shocked (saj sem letala za njim ko zmešana). Če bi vidla samo tisto dlako, bi rekla, da imam po novem golega mačka Grin Grin. Je pa res, da potem ni več toliko dlake puščal.

Kar se pa tiče arij - groza. Ko bi le lahko naložla gor samo zvok, ker sem ga morala posnet. Ljubi bog, kot da ga živega odiram Grin Grin Grin Grin.

Na koliko časa pa furminirate micose?
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #26 : torek, 24.02.2009 : 16:57:57 »

Mi furminatorja še nimamo, čeprav že dolgo razmišljamo o njem.
Zaenkrat imam neko kovinsko reč s kovinskimi zobki (na eni strani manjši, na drugi večji), ki se kar obnese. Ne vem pa, ali bi bil furminator še boljši...

Po prvem konkretnem tretmaju sem iz kratkodlake sploh ne preveč dlake puščajoče mačke nabrala tolko (plus naslednji dan še pol toliko):




Prve dni so bile dlake vsepovsod okrog, ampak se je že umirilo in se mi zdi, da jih je zdaj po stanovanju kar nekaj manj...
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #27 : torek, 24.02.2009 : 17:14:11 »

ajoooooj - kva j zdej to, rezervni deli za Pici, če bi slučajno na stara leta (= čez 15 let) začela zgubljat laseke al kaj? Huh
A se boste pri vas mogoče, FŽ, vrgli v izdelavo lasulj in odprli Picipuh s.p., a kva? Huh

jžš, a tkole to zgleda, ja no sori, meni je kar mal grozljivo... Wink
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #28 : torek, 24.02.2009 : 18:33:07 »

Hehe, tako nekako zgleda tudi pri furminatorju. Mogoče bi pa lahko začeli povštre delat (za polnilo)  Grin Al pa kickerje  Cheesy

Ma kok je dobra tista druga fotka, kjer Pici gleda svoj puh - nč jasno  Grin
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #29 : torek, 24.02.2009 : 19:06:24 »

Pri mojih moram prav pazit ko jih furminiram, namreč obsedeni so z idejo da bi pojedli tisto ven izčesano dlako.

Sanny: furminiram po potrebi, recimo enkrat na 10 ali 14 dni... ko pač vidim, da začnejo spet dlake puščat okoli. Zdaj pred kratkim se je Peppa tako golila da sem jo na 3 dni. Monstra sem samo 1x in je bilo zadosti.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Nega mačjega kožuščka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines