mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 10:38:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Nega mačjega kožuščka
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega mačjega kožuščka  (Prebrano 34466 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #45 : torek, 31.03.2009 : 15:31:42 »

Draga, to ni nič nenavadnega, vaša muca je pač mlada in razigrana. Kdaj se bo umirila, ti nihče ne more z gotovostjo povedati, ker se med sabo muce razlikujejo. Moj Jakob ima še zdaj, ko je že čisto odrasel, faze, ko ima nočne veselice. Ravno sinoči smo pa po dolgem času prespali celo noč. Res pomaga, če jo utrudiš pred spanjem, vseeno pa to ni 100% garancija, da bo mačka dala mir, ko se bo vama zdelo, da ga mora dati. V skrajnem primeru pač zapreš vrata od spalnice in si daš čepke v ušesa Smiley
Srečno.
Logiran
draga
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #46 : sreda, 01.04.2009 : 15:37:37 »

ja moram vam povedati da je moja Meri vsak dan bolj pridna sedaj sem ji snela tisti taler okoli vrata pa je tako srečna in zvečer ji pustim vse prosto.Saj bo sem takooo zelooo srečna ker pride sama in se hoče carkljati to me tako osrečuje ja Pupa pa me ljubosumno gleda tako da sem popolnoma zaposlena z rokami ena je na levi druga pa na desni.In obe božam joj kako uživamo. Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #47 : petek, 03.04.2009 : 20:07:05 »

Hm ..., kaj pa imata zadnji dve strani teme z nego macjega kozuha?
Logiran

draga
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #48 : sobota, 04.04.2009 : 19:39:52 »

živjo
jas se opravičujem mogoče je to moja krivda in sem pisarila pod napačno temo.Se poboljšam.
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #49 : četrtek, 09.04.2009 : 23:24:06 »

No, mi imamo že en teden Furminator in je res fajn zadeva, opazno manj dlak puščata. Nad česanjem sicer nista navdušena, ampak se ju da prepričat s hvaljenjem, prigrizki in z zalezovanjem Smiley
Me pa zanima, če je normalno, da se ustvarja toliko statične elektrike.
Logiran
LenaMačka
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #50 : četrtek, 07.05.2009 : 14:00:00 »

Tudi meni ustvarja statično elektriko Cheesy

Sem ga kupila na ebayu, so malo cenejši, drugače jih imajo pa za slovenske razmere precej poceni v trgovini ***** možno pa tudi da pri kakih drugih veterinarjih prav tako. Tu je ta mali za mačke mislim da 35 ali 40 €, Samo jim jih zmanjka, tako, da je mogoče dobro prej poklicat.
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #51 : četrtek, 07.05.2009 : 20:27:05 »

zdravo

do pred kratkim sem kožušček našega lepotca negovala z mačjim šamponom, a sem sedaj kupila suhi šampon(pena) in moram povedati, da sem zelo zadovoljna, lepo mu jo vtrem in ko se posuši,razčešem.
Kožušček je gladek in mehak!
sem zadovoljna
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #52 : četrtek, 28.05.2009 : 06:56:14 »

Pa bi znal biti ta suhi šampon kaj škodljiv? Ga ostane na koži kaj?
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #53 : četrtek, 28.05.2009 : 08:14:26 »

Naj ne bi, saj naj bi se z razčesevanjem odstranil (zato je potrebno krtačiti do suhega). Meni ima ta, ki ga imam preveč močen vonj, sem ga uporabila samo 2x. Po razmisleku sem ugotovila, da ga niti ne potrebujem, saj sta oba notranja mačka in se praktično ne umažeta, smrdita tudi ne, lesk kožuščka mi je pa tudi čisto všeč.
Moram pa nujno nabavit Furminator  Smiley
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #54 : torek, 09.06.2009 : 09:16:53 »

Včeraj smo kupili & sprobali ultimativno čohalo. Res "furminira" ogromno dlake že z enim potegom. Ta občutljiva lepotička mi je vmes pobegnila, tako da pri njej nisem mogla vsega obdelat, Mufi pa se je kar pustil. Smiselno je navodila prebrat - z njim ne smeš preveč pritiskat, pa tudi več potegov po enem mestu ni priporočljivo. Bom nadaljevala danes vsekakor. Ni mi žal, da sem ga kupila, čeprav je cena kar sočna.
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #55 : sreda, 10.06.2009 : 09:12:56 »

Bo-bo
kje pa si kupila to čohalo???
kako pa izgleda?
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #56 : sreda, 10.06.2009 : 13:21:18 »

Tole je ta izdelek: http://www.furminator.com/
Ti pa garantiram, da boš našla, če malo pobrskaš po slovenskih spletnih trgovinah za male živali  Wink
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #57 : četrtek, 11.06.2009 : 14:29:05 »

Dragi moji,
ta teden bom naročila furminator za mojega muconija, imajo jih pa pri eni firmi v Stahovici... ali bi ga morda še kdo želel imet, saj, če nas naroči več bodo stroški dostave 0 €.

Recimo Furminator za male pse in mačke stane zdaj 30,67 €, za male in srednje pse 41,3 €, za velike pse pa 49,46 €.

Sporočite mi plis, saj bom jutri najverjetneje že naročala v njihovi spletni trgovini. Za več informacij sem dosegljiva tudi na mailu ******.

Logiran
Fitzgerald
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #58 : četrtek, 03.09.2009 : 21:37:14 »

Jaz mam gumijasto krtačo s kratkimi (gumijastimi) klinčki in je bolj klin*c - dlaka leti naokol, mačka pa skače. Zdaj pa ne vem, kako mačko navadit na česanje (tudi mojih prejšnjih nisem mogla, so bile vedno borbe), zdajle pa je mucka (3-4 mes.) zelo živa (milo rečeno) in ne vem, ali naj vseeno vztrajam in jo počešem ali naj odneham s česanjem, ko se mi začne preveč upirat.

Začela sem ji dajati priboljške med in po česanju - je to stimulativno al le "dajanje potuhe"?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #59 : petek, 04.09.2009 : 07:21:16 »

Jaz sem svoji na začetku dajala priboljške po česanju, če je bila kolikor toliko pridna Cheesy  samo potem sva opustili, ker je začela po trikrat na dan hodit gledat škatlo s krtačo. Pa sem mislila, da je fora v česanju, ampak ne, po česanju je potem tako dolgo mewkala in zganjala hrup, dokler ni dobila priboljška Cheesy:D:D
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Nega mačjega kožuščka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines