mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:44:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Drsanje po tleh z ritko
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Drsanje po tleh z ritko  (Prebrano 24031 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #30 : ponedeljek, 24.08.2009 : 14:40:12 »

Tudi moj kuža (5-mesečni weimaraner) se vedno pogosteje drsa po tazadnji. Danes smo bili pri veterinarju, kjer so mu že četrtič praznili analne vrečke. Res nimamo sreče s tem. Prejšnjemu dalmatincu smo kuhali meso in riž (kurji vratovi itd) pa je prav tako imel redne probleme z žlezo.
Razmišljala sem o menjavi hrane, je pa res, da ima zdaj sijočo lepo dlako, z blatom tudi ni problemov, ampak analne vrečke se mu nenormalno hitro polnijo. Skoraj vsak teden mu moramo prazniti.
Veterinar mi je rekel, da je možno, da se potem še to pomiri, lahko pa, da bo imel vedno težave. :S
Bi bilo pametno menjati hrano (zdaj je brikete Royal Canin Maxi Junior)?
LP
Logiran
kika2
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #31 : ponedeljek, 24.08.2009 : 15:14:06 »

Jaz bi s takim problem šla takoj k veterinarju, pa še turbo bi vklopila.  Wink
ma sej sva šla.pregledala jo je in nič ni najdla,neko mazilo mi dala ampak se spet fura po riti,nevem kaj naj naredim več Sad Cry
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #32 : ponedeljek, 24.08.2009 : 18:07:11 »

ma sej sva šla.pregledala jo je in nič ni najdla,neko mazilo mi dala ampak se spet fura po riti,nevem kaj naj naredim več Sad Cry

Ti je že Pepsi napisala:

Nekaterim psom se vrečke polnijo bolj pogosto. Ker je tvoja Kika še mlada, bi bila lahko permanentna rešitev  operacija (odstranitev vrečk). Možno pa je seveda, da je še kakšen drug problem, npr. kaj z mehurjem ipd. - govorim na pamet. Pozanimaj se pri veterinarju, naj naredi preiskave in ti svetuje. Če pa s tem nima izkušenj, si raje poišči drugega oziroma pojdi vsaj po drugo mnenje še na kakšno kliniko!

Zamenjaj veterinarja!
Logiran
kika2
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #33 : sreda, 26.08.2009 : 17:04:49 »

v ponedeljek greva na cepljenje pa bom veterinarju povedala da nič ni boljše,nevem  mislim da je matko dober veterinar,komu bi šla drugemu? Undecided
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #34 : četrtek, 27.08.2009 : 07:32:17 »

Matko je daleč okoli zelo dober veterinar (k njemu hodijo tudi iz tujine) tako da pojdi k njemu  Wink Ti ne bo žal.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #35 : četrtek, 27.08.2009 : 10:23:13 »

Moja Kika se tudi skozi fura na riti,pa so ji spraznili vrečke ampak spet isto,nevem več kaj naj naredim,prav se mi smili ko se fura zraven še cvili,pekinezer je in bo septembra mela 2 leti

Pa ste poskusili zamenjati hrano? A ima mehko blato? Kako pogosto pa mora na spraznitev vrečk?

Jaz sem slišala, da naj bi bila operacija analnih žlez res zadnja rešitev, ker ni tako nepomembna, kot se morda sliši. 
Logiran
feliks
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #36 : sreda, 25.11.2009 : 06:30:06 »

Kako pa lahko sam stisnem te analne žleze, nekateri izmed lastnikov to počnete. Prosim za odgovor.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #37 : sreda, 25.11.2009 : 08:04:44 »

jaz sem jih našemu Spačku stisnila kar sama. Okrog anusa potipaš in zatipaš bulico. potem primeš to bulico od spodaj in jo stisneš - kot bi z eno roko stiskal mazolj  Grin upam, da razumeš, ker resnično ne znam opisat.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #38 : sreda, 25.11.2009 : 12:15:54 »

Feliks - tukaj imaš filmsko gradivo s podrobnimi razlagami  Smiley
http://www.youtube.com/results?search_query=express+anal+glands&search_type=&aq=f
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #39 : sreda, 16.01.2013 : 22:04:32 »

Tudi pri mojem argentincu(7mes) sem opazil da sem zelo pogosto liže zadaj in cvili kar tako...Sedaj sem mu spraznil analne vrečke ampak izcedek je bil tekoč in svetle barve(kot sperma) Undecided .

Bom videl kako bo naslednje dni.Mislite da bilo dobro da mu dam tablete proti notr. zajedalcem preventivno?

lp
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #40 : sreda, 16.01.2013 : 22:09:33 »

Pozabil sem dodati da mu dajem Bosch Maxi junior,zadnje čase pa mu zraven dodam tudi konzervo sardel.In od takrat opažam da sem precej več liže zadaj.
Prvi ukrep je  da mu bom ukinil ribe poleg briketov.Stanje bi se moralo izboljšati,ker prej teh težav ni imel Wink
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #41 : četrtek, 17.01.2013 : 07:40:17 »

Ja, zna biti problem z analnimi vrečkami.
Ribja konzerva namreč povzroči, da blato ni tako kompaktno, da se analne vrečke praznijo po "naravni" poti.  Wink
Notranje zajedalce je fajn odpravljati enkrat na četrt leta, ne samo pred cepljenjem.
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #42 : četrtek, 17.01.2013 : 20:32:22 »

Danes je dobil prvi komplet tablet,ampak še vedno cvili...greva na sprehod,teka,se igra,lula,serje...vse normalno. ko prideva nazaj gre na prostor se uleže in cvili nonstop dokler ne zaspi.

Kaj mu je,me živcira ker tega pri njem nisem vajen? Če ima hipotetično trakuljo kot je tudi veterinar omenil,ali je možno da to boli, oz. ali gliste bolijo?

p.s. sedaj sem mu dal še lekadol,pa da vidimo ali bo bolje

lp
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #43 : četrtek, 17.01.2013 : 21:03:02 »

K-r-e-t-e-n!!!  butnglavc butnglavc butnglavc

Zdej pa moli, da bo pes ok. In ga glej in ce opazis karkoli cudnega - spremenjeno dihanje, spremenjeno barvo sluznic, spremenjen pulz, spremembo v vedenju ... karkoli. Napokaj psa v avto in leti do veta, magari, ce je sredi noci. Velja za naslednjih nekaj dni.

Stokrat smo rekli in povsod to pise, NE DAJAJTE zivalim ZDRAVIL ZA LJUDI, ce se prej ne posvetujete o tem z veterinarjem.
Ce ti je pa slucaaajno kaksen zarukan vet rekel, da daj psu lekadol, pa zgornji kreten velja njemu in ga nemudoma zamenjaj.

Ce se ti zdi, da je s psom nekaj narobe, ga napokaj in pelji k veterinarju. Vsekakor to, da pes ze nekaj dni bolj ali manj ves cas cvili, ni normalno.
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 17.01.2013 : 21:19:15 »

Če bi odgovorila na kakšno vprašanje tudi nebi bilo slabo in bi bolj pomagala...

V tem primeru sicer ni rekel da mu dam lekadol,ampak sem pa že slišal da je kakšen vet. omenil tudi to možnost.


p.s. nekako mi izgleda da si panična oseba glede na post ki si ga napisala.Jst nisem tak in psa ne peljem k vet. če lula v desna namesto v levo kot ponavadi.

p.s. sva bila danes pri vet. in ni nič rekel na to ko sem mu omenil da precej cvili,jutri ga pokličem ponovno
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Drsanje po tleh z ritko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines