mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 11:19:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 93538 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #150 : petek, 20.03.2009 : 20:48:54 »

Je pa nakup pri vzreditelju  zagotovilo, da je pes 2x cepljen, večkrat razglisten, ni podhranjen, mu ne manjka en kup vitaminov in je star točno toliko, kot v rodovniku piše. 
Pa tudi zagotovilo, da sta oba starša tipična predstavnika svoje pasme, prosta določenih dednih bolezni.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #151 : petek, 20.03.2009 : 20:57:16 »

Pa tudi zagotovilo, da sta oba starša tipična predstavnika svoje pasme, prosta določenih dednih bolezni.

Ne, a če ima pes rodovnik lahko temu slediš in primerno ukrepaš.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #152 : petek, 20.03.2009 : 21:02:34 »

Še manjši popravek - pes pri vzreditelju ni dvakrat cepljen KHLP, ker je cepljenje običajno pri cca 8. tednih, potem pa gre mladič počasi v novi dom. Seveda pa ga vzreditelj cepi tudi drugič in steklino...., če mladiča prej ne uspe prodati.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #153 : petek, 20.03.2009 : 21:07:57 »

Preprodajalsko Undecided
Vprašam zato, ker si folk očitno predstavlja da rodovniški pa tut zakašljat ne sme potem, al kaj vem. In to da je "bil bolan" se potem izkaže da je imel kako od bolezni ki jih lahko faše čisto vsak pes, ne pa nekaj dednega. In pol so "nerodovniški bolj zdravi".
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #154 : petek, 20.03.2009 : 22:56:53 »

charlie najprej beri kar pišem, preberi moj prvi prispevek, kdo je kupil bolnega psa, kakšnega psa imam jaz in kakega sem imela, ne pa nekaj pisati, kar ni res. vidim, da tu je vedno neka debata, samo rodovnik in rodovnik, moj pes pokojni je imel rodovnik, sam bolan že od malih nog. rodovnik ni nobeno zagotovilo, da bo pes OK in zdrav. In ljudje preberejo literaturo o psu, če so ga imeli že, pol malo kdo še kaj prebere, mogoče če zamenjajo pasmo. jaz sem svojega današnjega psa kupila pri družini pes je bil cepljen za kužne bolezni, čez mesec sem morala ponoviti, razglisten je bil pa pes je bil čist ok, še danes zaenkrat je, problem je ta, da bolni psi se prodajajo pri teh prodajalcih, kot je ****!!!
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #155 : petek, 20.03.2009 : 22:57:04 »

Ja in tukaj je point. Navadne in dedne bolezni. Pes s papirji ima za seboj pokrita cepljenja in se lahko sledi njegove prednike, pri ostalih psih pa je to nemogoče, ker je večinoma prirejeno, oz vprašanje kateri mesar je izdal potni list.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #156 : petek, 20.03.2009 : 22:59:17 »

Simona-Primorka, kaj boš ti naredila za to, da bo država ukrepala?

A mi lahko poveš, kdo trdi, da je rodovnik garancijski list za zdravje? Ne, ni, je le papir, ki dokazuje poreklo psa.

Kaj pa je navaden pasemski pes?

A mi lahko poveš, koliko je ljudi, ki nimajo interneta, ne gledajo televizije, ne poslušajo radia in ne berejo časopisov in knjig?

Vsak, ki je pred nakupom psa prebral vsaj eno skromno knjigico o psih, je na eni prvih strani naletel na par stavkov, ki govorijo o tem, kje in kako se kupuje psa...če pa je pogledal samo slikice, pa seveda tega ni prebral!

Ne, prav noben izgovor za nakup psa pri preprodajalcu me ne prepriča!

Na nobeno od vprašanj nisi odgovorila!
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #157 : petek, 20.03.2009 : 23:00:02 »

govorite, da je treba brati...seveda, tudi jaz se brala veliko o psu, ki sem ga nameravala kupiti in do 14.03 nisem vedela, da ta **** sploh obstaja in, da prodaja bolne pse. Jaz sem brala o psu, vzgoji, negi...
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #158 : petek, 20.03.2009 : 23:00:47 »

charlie najprej beri kar pišem, preberi moj prvi prispevek, kdo je kupil bolnega psa, kakšnega psa imam jaz in kakega sem imela, ne pa nekaj pisati, kar ni res. vidim, da tu je vedno neka debata, samo rodovnik in rodovnik, moj pes pokojni je imel rodovnik, sam bolan že od malih nog. rodovnik ni nobeno zagotovilo, da bo pes OK in zdrav. In ljudje preberejo literaturo o psu, če so ga imeli že, pol malo kdo še kaj prebere, mogoče če zamenjajo pasmo. jaz sem svojega današnjega psa kupila pri družini pes je bil cepljen za kužne bolezni, čez mesec sem morala ponoviti, razglisten je bil pa pes je bil čist ok, še danes zaenkrat je, problem je ta, da bolni psi se prodajajo pri teh prodajalcih, kot je ****!!!
In kaj si pripravljena storiti za to, da *** ne bo več prodajal bolnih psov???

Pa oprosti, če sem podvomil, da govoriš o svojem psu. Zakaj pa potem tvoja prijateljica ni napisala svoje zgodbe?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #159 : petek, 20.03.2009 : 23:01:29 »

charlie najprej beri kar pišem, preberi moj prvi prispevek, kdo je kupil bolnega psa, kakšnega psa imam jaz in kakega sem imela, ne pa nekaj pisati, kar ni res. vidim, da tu je vedno neka debata, samo rodovnik in rodovnik, moj pes pokojni je imel rodovnik, sam bolan že od malih nog. rodovnik ni nobeno zagotovilo, da bo pes OK in zdrav. In ljudje preberejo literaturo o psu, če so ga imeli že, pol malo kdo še kaj prebere, mogoče če zamenjajo pasmo. jaz sem svojega današnjega psa kupila pri družini pes je bil cepljen za kužne bolezni, čez mesec sem morala ponoviti, razglisten je bil pa pes je bil čist ok, še danes zaenkrat je, problem je ta, da bolni psi se prodajajo pri teh prodajalcih, kot je Ivan Matoša!!!

Sama si se odločila, kje kupit psa.
Vsi mi smo blesavi, torej se ne obračaj na nas.
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #160 : petek, 20.03.2009 : 23:03:34 »

govorite, da je treba brati...seveda, tudi jaz se brala veliko o psu, ki sem ga nameravala kupiti in do 14.03 nisem vedela, da ta *** sploh obstaja in, da prodaja bolne pse. Jaz sem brala o psu, vzgoji, negi...
Pa še to ti bom rekel. Ali nisi nikoli slišala, da se v Sloveniji ukvarjajo s preprodajo bolnih psov. Tukaj se ne govori samo o ***, še kar nekja takih je. Samo vzami si čas in se malo sprehodi po forumu na katerem pravkar pišeš.
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #161 : petek, 20.03.2009 : 23:04:18 »

Yo, pod tvoj post se takoj podpišem. Grin
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #162 : petek, 20.03.2009 : 23:04:25 »

Tag Tu, moj cilj je bil, samo, da povem prijateljično izkušnjo in opozorim ostale! Mene ne briga poreklo psa, mene zanima le to, da je pes ZDRAV, al je pasemski, rodovniški, mešanček. Vsak se odloči, kaj bo kupil, kje bo kupil, saj zapravi svoj denar in kakor si bo postal, tako bo spal, če si  bo kupil bolnega psa, bo imel sam probleme. Tako, kot sem si jez kupila bolnega čistokrvnega psa z RODOVNIKOM.  In v knjigicah o psih piše vzgoja, nega...ne pa kje prodajajo bolne pse, no saj v tisti jaz nisem prebrala.
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #163 : petek, 20.03.2009 : 23:05:55 »

Ko sem jaz kupovala psa, sem prebrala samo o vzgoji, psa sem kupila pa pri znancih, slišala sem za prodajo bolnih psov, ne pa kdo pa kje prodaja.
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #164 : petek, 20.03.2009 : 23:08:16 »

Tag Tu, moj cilj je bil, samo, da povem prijateljično izkušnjo in opozorim ostale! Mene ne briga poreklo psa, mene zanima le to, da je pes ZDRAV, al je pasemski, rodovniški, mešanček. Vsak se odloči, kaj bo kupil, kje bo kupil, saj zapravi svoj denar in kakor si bo postal, tako bo spal, če si  bo kupil bolnega psa, bo imel sam probleme. Tako, kot sem si jez kupila bolnega čistokrvnega psa z RODOVNIKOM.  In v knjigicah o psih piše vzgoja, nega...ne pa kje prodajajo bolne pse, no saj v tisti jaz nisem prebrala.
Še vedno nisi odgovorila kaj si pripravljena ti ali tvoja prijateljica storiti, da ***** in njemu podobni ne bodo več preprodajali psov?Huh
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines