mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:16:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ameriški buldog Bull/Kranj
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ameriški buldog Bull/Kranj  (Prebrano 3653 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : torek, 13.01.2009 : 13:04:18 »

V registru vpisan kot mrtev že od lani, ne ve se še, kdo je trenutni lastnik, sprejet ponoči potem, ko je grdo pogrizel lastniško psico. Lastniku najbrž ne bo vrnjen, ostaja evtanazija ali posvojitelj, ki... Pes je do psov nevaren, vendar ne tako zelo, kot je kazalo včeraj. Star bo pet let.

http://zavetisce.moj-album.com/slike/1601452/3QDpSR5IYf7QGjZY.jpg

http://zavetisce.moj-album.com/slike/1601452/NnfZJWkz8EFv6Yw_.jpg

http://zavetisce.moj-album.com/slike/1601452/2citRenkUUjHiqzn.jpg
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1 : torek, 13.01.2009 : 13:18:47 »

Dobro zgleda, za mrtvega psa. Ponavadi jih dobite v veliko slabšem stanju   Tongue
Je pa kr gorila. Upam, da se najde kakšen ljubitelj teh velikanov.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #2 : torek, 13.01.2009 : 13:22:54 »

To bo po moje spet norija Sad
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : torek, 13.01.2009 : 13:24:52 »

Ne vem, če bo. Domnevni lastnik domnevni narkoman, pes po registru mrtev, renči že, če povoha povodec, ki ne pripada njemu, pogrizel je psičko. Čakam na odočbo uradnega veterinarja, ki ne bo nujno takšna, da bo lahko povzročala kakšno norijo. Če pa bo, mu bi pa dala kakšno možnost, če se res najde kdo, ki bi ga lahko obvladal.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #4 : torek, 13.01.2009 : 13:27:42 »

Joj drugače izgleda simpatičen velikan. Me zanima kaj bodo odločili veterinarji. Vsekakor bi se ga dalo imeti, strogo na povodcu. Žal mi je za taka pasja bitja, ki jih lastniki takole zafurajo.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #5 : torek, 13.01.2009 : 13:30:05 »

A je shiran? Ne vem, na zadnji sliki mi zgleda da ima čisto tanek trebušček.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6 : torek, 13.01.2009 : 13:34:31 »

Enmal je fajn bit realen. Mogoče bi mislila drugače, ko bi ti začel renčat na povodec, ker voha drugega psa al pa ko bi videla, kaj je s psico naredil.
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #7 : torek, 13.01.2009 : 13:51:48 »

Jaz priznam, da se za taksnega psa ne bi mogla odlocit. Sploh, ker ze kaze taksne znake agresije. Precej velika odgovornos je imet taksnega psa. Drugace je, ce je tvoj od zacetka, pa hud.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #8 : torek, 13.01.2009 : 14:00:00 »

Jaz sama ga tudi ne bi imela. Po napisanem namreč razumem, da bi bili tudi potencialni problemi v kakršnem kolu okolju, kjer bi bil prisoten kak vonj psa.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #9 : torek, 13.01.2009 : 14:01:06 »

Enmal je fajn bit realen. Mogoče bi mislila drugače, ko bi ti začel renčat na povodec, ker voha drugega psa al pa ko bi videla, kaj je s psico naredil.

Se strinjam, res se. Meni je pred mojimi očmi en tak, za katerega so vsi vedeli, da je nevaren, samo lastniki so bili prepričani, da ni tok nevaren pred očmi skoraj ubil 13 letnega majhnega psa, ki je šel le mimo njega, pa še to v velikem loku in na povodcu! In ja, sem strogo proti evtanaziji samo zato, ker pes renči in zgleda nevaren v določeni situaciji in se mu ne da niti možnosti, da se pokaže v pravi luči, ko ni prisotno bog si ga vedi kakšno ozadje, amapak jaz osebno se bojim, kaj se zgodi, če/ko tak pes pristane v nepravih rokah.  Ali pa, ko se poskusili smo, spremeni v žal mi je, da se je to zgodilo. In se bojim srečati lastnike, ki bi poskusili, kako se bo obneslo. Ne govorim za tega konkretnega psa, niti za oddajanje iz tvojih rok, Smet  - ravno nasprotno. Samo želela sem opozoriti, da ... kaj pa vem no, mogoče bolje, da sem tiho, samo vseeno. Pes renči na povodec. Dajmo mu priliko, ja, samo ostanimo realni. Če se bo psa dalo skulirati in, če se izkaže, da je sicer karakterno ok ob pravem lastniku in se takega lastnika celo najde, mu iz srca želim dober dom.

Ni vsak pes, ki kaže znake agresije, cukerček, ki je malce jezen.

Še enkrat, za vse, ki berejo to temo in mogoče razmišljajo o posvojitvi - pisala sem na splošno o problematiki psov, ki niso ravno ljubitelji ostalih premikajočih se bitij  Roll Eyes, ne pa za konkretnega psa. 
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #10 : torek, 13.01.2009 : 15:02:13 »

No tudi jaz sem spoznala kaj lahko naredi pes.In ta bi mi lahko ubil mojega 25 kg psa (čeprav ni bil nič veliko lažji od napadalca),če ne bi bila takrat vsa familija zraven. Pa očitno ni bil samo muhast dan, ker ko sem lastniku prinesla račun veterinarja, se je pes za ograjo tako zagnal proti meni...
Če bo psu dana še ena možnost res upam da se bo našel kdo, ki bo pripravljen in znal delati na vzgoji.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : torek, 13.01.2009 : 17:35:25 »

No, do psov prijaznega ne bi naredil noben mojster. Se pa da vsakega pretepača naučiti, da se za drug pse ne zmeni. Ni lahko in ni hitro, se pa da. Bull je lep pes, zanimive in pri nas redke pasme, ki gotovo ima svoje oboževalce. Mogoče se pa bo našel junak...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : torek, 13.01.2009 : 17:39:53 »

Zaenkrat bo vrnjen lastniku oz. enemu od lastnikov ali kako bi temu rekla.
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ameriški buldog Bull/Kranj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines