mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:11:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pižu
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pižu  (Prebrano 16879 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #30 : petek, 16.01.2009 : 12:22:16 »

Punca se mi zdi resna in prijazna. Ne morate jo takoj napadati. Mogoče je tudi kupila psa. Mogoče ni vedela vse kar je čaka in je šele potem videla da ni pripravljena za to.

No super, fajn. Pol si pa dejmo vsi omislit psa, še kakšnega za povrhu, če ga že imamo doma, pa dejmo sproti ugotavljat, če smo pripravljeni nanj, pa če se zavedamo, kaj vse to s sabo prinese. Če pa ne gre, ga pa oddamo. Pa čez kakšno leto ponovimo vajo, da vidimo, če se je kaj spremenilo, a ne?

Pižkotu pa želim odgovoren in varen dom, kjer bo zaželjen vse dni, ne samo prvih nekaj (če sploh).
Logiran
RANAJA
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #31 : petek, 16.01.2009 : 12:23:39 »

hej! sem nova na forumu, drugače pa že dolgo poznam zavetišče Horjul. Cheesy meni se zdi Pižu taki srček...lepi. mali, sladki...Smiley glede punce se ne morem odločit ali je odgovorna ali ne...boljše, da mu poišče dom, kot pa, da ga pusti v kakem gozdu. bogi Pižu! mu bo pa drugje lepše. Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #32 : petek, 16.01.2009 : 12:29:18 »

Men se sploh ne zdi luskan. Se ovire ne bi preskocil. Za na agillity ga ne bi mogla ponucat. Mogoce za to, da bi mi sel po nogavico, pod posteljo, da meni ne bi bilo treba.
Mu pa zelim en super dom. Jaz ga zal ne morem vzet, ker je premajhen.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #33 : petek, 16.01.2009 : 12:37:15 »

meni se zdi Pižu taki srček...lepi. mali, sladki...Smiley

Večinoma so taki.................tisti,ki jih podim in brcam proč od mojega psa,ki se jih od malega na smrt boji. Enega od njih sem pobirala dol iz hlačnice mojega nečaka.


Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #34 : petek, 16.01.2009 : 12:45:51 »

Ce dobim zraven Pizu se avto, ga jaz vzamem. Nujno ga rabim.  Angry

King R. verjetn si ga pobirala dol s pinceto.  Tongue
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #35 : petek, 16.01.2009 : 12:48:58 »

Meni pa ni vseeno za pse. Velike, majhne, srednje, kakršnekoli. Vsak od njih pač rabi pravega, in to je to. Če bi bil Pižu sprejet k nam, bi dolgo iskal pravi dom, sem prepričana. Ravno zaradi vseh mogočih burnih odzivov in hipnih želja po psu, ki je nadomestek za igračo... pa to v resnici niti najmanj ni.
Logiran

ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #36 : petek, 16.01.2009 : 13:42:17 »

Moje mnenje je da ima tale Pižu že nov dom. Ker za takšne male pse je itak naval in grejo že v pol ure. Sploh pri lastnikih, ki sploh ne pomislijo kam ga bojo dali, ampak samo čakajo da se ga čimprej znebijo.
In res je da z malimi psmi ni nič narobe, samo k pravemu morajo kot je rekla Smetka. Moji znanci se vsi čudijo zakaj naš mali pokovc ni tako nadležen kot ostali majhni psi in zakaj se ne zaganja v pse.V bistvu že vsi to pričakujejo od majhnih psov.Zakaj? Ker so vsem igrače.Če pa se zavedaš da je pes in delaš z njim, je pa super.
Če dam primer: sem enkrat klicala gospo ki je oddajala mlado čivavo. Psica se je ves čas pogovora tako drla v ozadju, da sem gospo komajkaj slišala.In ko jo vprašam zakaj se dere je bil odgovor: Ja enega psa vidi ven iz avta. Men bi se zmešalo, da bi se naš tako drl,ker v bistvu skoraj nikoli ne laja.
Tudi božanje in cartanje samo ni vse, ker naš prav uživa ko delava poslušnost (v bistvu me vsak dan prosi, ko vidi da sem fraj) in je vesel ker ve kje je njegov položaj.
Resnično upam (čeprav dvomim), da je prišel v boljše roke.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #37 : petek, 16.01.2009 : 13:56:58 »

Oddajanje psa razumem samo v primeru hude bolezni in smrti. Ta punca je lahko še tako prijazna ni pa resna in odgovorna. Če bi bila resna in odgovorna potem bi vedela, da pes ni igrača za preganjanje dolgčasa dokler se ne odločiš, da boš začel smučati in je to potem bolj zanimivo. Mene razni izgovori o pomanjakanju časa, prostora, o dojenčkih, delu in ne vem čem vse nič ne ganejo. Zamo to ni razlog, da se znebiš živega bitja. Najbrž ni potrebno biti posebno inteligenten, da veš da pes potrebuje tvoj čas, vzgojo, skrb, nego,...in če mu tega ne moreš nuditi potem si ga pač ne omisliš. Preprosto. Tej punci pa se v tem kratkem času ni zgodilo nič tako drastičnega za kar ni vedela že preden je pripeljala to luškano bitjece domov. Pes je bil skoten 11.6, torej ga imajo dobre 4 mesece. Pa dajte no, koga imajo za norca?
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #38 : petek, 16.01.2009 : 14:44:06 »

Veste koliko sem oglasov na bolhi videla da podarijo psa zato ker bojo dobili dojenčka. Jaz nimam otrok in ne vem zakaj bi to mogel biti problem, da pač zaradi tega ne moreš psa več imeti. Mislim da je to odvisno od družine in od psa. Jaz upam da takšnih razmišljanj sploh ne bom imela ko bom noseča.

to upamo tudi mi vsi s tabo!

ker razmišljanje... ideja, misel, prepričanje, stališče... to je pač nekaj, kar te udari v glavo kot strela z jasnega in potem si nenadoma v nekaj prepričan. zdaj ne vidiš razloga, zakaj bi nosečnost mogla bit problem, kasneje pa, če ti udari pravo razmišljanje v glavo...

zato, draga stripijka, pa vse druge, ki mislite zanosit, upamo z vami, da vam, trenutno odgovornim in brezpogojno predanim skrbnicam svojih živali, take ideje ne bodo hodile blizu, ko boste noseče.

(mogoče pa je nosečnost psihična bolezen? da se ti zrola in misliš čisto drugače, kot si prej, pa tudi čustvuješ čisto drugače... je tle kakšna, ki je že rodila, da potrdi/ovrže te moje hipoteze?)

p.s. ne me jemat resno. nočem nobenemu nič slabega. samo če je nekaj neumno, je pač neumno. Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #39 : petek, 16.01.2009 : 14:45:56 »

Jst sem že dvakrat rodila, posledično sem bila že dvakrat noseča, se mi zdi. Z vsako nosečnostjo in porodom je bilo okoli mene več mačk in psov. Mater, to res mora bit ena bolezen  Tongue Tongue.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #40 : petek, 16.01.2009 : 15:02:58 »

Jaz sem rodila sicer samo 1x, pa tudi ugotavljam, da se štirinožci kar množijo...
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #41 : petek, 16.01.2009 : 15:06:38 »

Ne me strašit, nimam otroka, živali pa že sedaj več kot dovolj.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #42 : petek, 16.01.2009 : 15:16:56 »

Aja, pa množijo se mi ob selitvah, ločitvi ipd., tako da to je res ena huda bolezen.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #43 : petek, 16.01.2009 : 15:19:28 »

Sm pa opazla, da Smetka se nima pritlikavca doma  Tongue. Vsi so na dolgih nogah. A ta pride na vrsto, ko bo v penziji, da se mu bo lahko posvetili 100%  Tongue
Logiran
Sendzo
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #44 : petek, 16.01.2009 : 19:58:03 »

O tem ali je lastnica Pizuja ravnala prav ali ne da ga odda vidim, da imamo vsak svoje mnenje. Jaz mislim, da se je prav odlocila, da psa odda ce se mu ne misli posvecat.

Recimo tako; danes nima casa da bi se z njim ukvarjala (ga peljala na sprehod, igrala...), jutri ne bi imela casa da bi ga nahranila cez tri dni pa bi lahko ze pozabila da ga sploh ima (ne mislim direktno na lastnico ampak nasploh). Vem slisi se neumno, da lahko sploh kdo pozabi da ima psa, samo da nebi kdo mislil da se to nemore zgoditi dodajam spodaj se link, ki sem ga danes prebral na 24 ur.

http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/kuzka-19-dni-pozabili-v-avtomobilu.html
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pižu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines