mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 04:38:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 176565 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #900 : sreda, 04.02.2009 : 21:59:01 »

Dovolite, da malo vskočim v vaš pogovor. Če bere tole lastnik bokserja iz okolice Vodic, ki mu je pes v nekaj dneh že dvakrat pobegnil na potep, ker se pač ženi. Na nasvet, da naj ga da kastrirat je ogorčeno odreagiral v smislu, da ga je ja škoda dat kastrirat, saj je še mlad leto in pol in ga bodo imeli za razplod. Če ga avto zbije ga pa ne bo škoda?
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #901 : sreda, 04.02.2009 : 22:05:32 »

Očitno ne. Tako kot se mu verjetno ne zdi škoda, da bo čist tako mimogrede naskočil kakšno psico in bodo čisto mimogrede na svet prikukali nezaželjeni mladiči.
Nekaterim je težko dopovedat. Moj dedi tudi pravi, da se mu zdi mučenje, da bi svojega psa kastriral (dobro, on je vedno pod nadzorom), saj pol ne bo več moški.  Roll Eyes Nekaterim je pa vseeno.  Lips Sealed
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #902 : sreda, 04.02.2009 : 22:22:05 »

Morda gre za tele http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1716.0.html.
Logiran

Loni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #903 : četrtek, 05.02.2009 : 10:38:20 »

lorry-lusne slikce- me po slikah in pozah na njih prav na naso spominja, ko z glavo v sneg rije...  Cheesy

Maxi, daj nam malo vaso frido pokazi!!  Cheesy Cheesy

Pa se n ekaj...se tudi vasi bokserji radi po snegu (po hrbtu) valjajo? Moja je to letos zacela delat...je prav hecno  Wink
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #904 : četrtek, 05.02.2009 : 22:16:48 »

Jana morda gre res za tiste, vendar nisem sigurna, ker št. telefona je druga, pa tudi predstavil se  ni. Sprva je bil prijazen, po mojem nasvetu pa je postal posmehljiv. Kateri butelj dopušča potepanje in s tem izpostavljanje nevarnosti svojega psa, neodgovorno dopuščanje nezaželjenih legel mešančkov in ogroža tudi ljudi, ob enem pa se zanj boji, ker hoče z njim služiti?  Tale že!
Logiran
Venom
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #905 : četrtek, 05.02.2009 : 23:45:06 »

Lorči, slike so čudovite.  Smiley
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #906 : petek, 06.02.2009 : 09:44:28 »

Hvala.  Smiley

Loni, tudi moja Diva se rada "spušča" po hribu dol. Se vrže na hrbet in "oddrsi" dol ter parkrat ponovi vajo. Ampak po snegu sem jo videla samo 1x, ima raje mehko travo.  Cheesy
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #907 : petek, 06.02.2009 : 20:25:48 »



Teski...je tudi v Grosuplju moznost tecajev za RO?

Lani je bila, letos pa ne vem - verjetno bo?
Najboljše pogledat na njihovo stran in poklicat.

Pa upam, da se kaj vidimo? Na kaki tekmi, hehe.
Logiran
Loni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #908 : ponedeljek, 09.02.2009 : 11:47:06 »

Teski, sem nasla! Zacne se 10.marca....Upam da mi bo fax dopuscal malo vec casa in da se bom lahko pridruzila! Cheesy
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #909 : sobota, 14.02.2009 : 07:05:08 »

Lisa
fantje smo iznajdlivi, vendar nas zato se ni potrebno takoj kastrirat. To je vendar skrajni in zelo radikalen ukrep, za dvakratno bezanje!
Logiran
JB
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #910 : nedelja, 15.02.2009 : 17:54:36 »

Lep pozdrav
Da ne bom odpiral nove teme me zanima koliko imate kaj lastniki bokserjev z njimi zdravstvenih težav? Sam imam namreč že od začetka non stop zdravstvene težave z mojo bokserko ajo (rodovniško). Čudi me kaj hudiča počno kreteni na kinološki zvezi, ki pri podeljevanju vzrejnih dovoljenj gledajo pri bokserjih samo na fizične lastnosti in na kolčno displazijo. Ne gledajo pa na srce (velika večina bokserjev v sloveniji ima aortno stenozo) in druge dedne bolezni.
 No v glavnem po vseh zdravstvenih težavah z mojo ajo to je od demodikoze, težav z srcem, raznih alergij, ki so končno izvenele in jih zaenkrat nima več, natrganih kolenskih vezi (potrebna je bila operacija), kožnimi tumorji, ko sva z punco mislila da je zdej končno vse v redu smo ugotovili, da so se ji začeli na hrbtenici delati izrastki in ji med hojo nenormalno poka v hrbtu... V glavnem dr. zorko je pač rekel, da glede na to, da je pes star šele 2 leti in pol, je velika verjetnost da bo bolezen hitro napredovala in da jo bom na koncu moral dat uspavat...
Zdej pa razmišljam, glede na to da pač brez psa (bokserja) z punco ne morva bit, da bi šel po psa h kakšnemu vzreditelju v avstrijo ali nemčijo.
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #911 : nedelja, 15.02.2009 : 21:44:08 »

Ojej, JB, mi je kar hudo, ko berem, kako je pri vas.  Sad

Ampak, da te malo potolazim glede bokserjev - moja prva je docakala skoraj 13 let in nismo nikdar imeli nobenih (omembe vrednih) tezav.

Drga je imela prirojeno deformacijo ledvic in smo jo morali dati uspavati pri cca 2 letih, sedaj, s tretjo,  ki pocasi leze proti drugemu letu, pa ni nobenih tezav, tako da ... Pri nas je torej statistika kar dobra  Undecided , tako da nisem, kljub slabi izkusnji pri drugi bokserki, nikdar razmisljala, da bokser ne bi bil ponovna izbira.  Wink

Zelim vam vse dobro! Drzite se!
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #912 : ponedeljek, 16.02.2009 : 09:27:31 »

Ajoj! Imate pa resnično smolo.  Sad
Mislim, da vama vseeno ni potrebno iskati mladička nekam daleč v tujino... Mogoče sta lahko pozorna na zdravstvene rezultate staršev in vprašata vzreditelja, če jih imata starša opravljene in vam lahko tudi pokaže potrdilo.  Smiley
Logiran
Kinipela
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #913 : ponedeljek, 16.02.2009 : 19:32:22 »

ojla,

sem nova na tem forumu. eni me sicer poznate že od prej. pozdrav vsem skupaj. tudi mi smo prvo psičko zgubili dosti dosti prezgodaj. tudi ona je bila rodovniška, vendar so bile posledice njene smrti po vsej verjetnosti povezane z erlihijo. ko sem se logirala na mojpes.net sem dala gor svoj opis, vendar očitno ni dostopen vsem. zato ga bom kopirala, da me malo bolje bolje spoznate:

Smo družina z dvema otrokoma. Pred tremi leti smo se odločili, da bomo imeli psa. Izbrali smo pasmo nemški boxer, vendar se takrat še nismo zavedali kako nam bo prva psička zlezla pod kožo. Zato je bila njena nenadna izguba toliko težja in hujša za vse nas, posebej pa zame, ker je Athena bila del moje duše. Edino zdravilo, ki nam je zopet vrnilo voljo do življenja je bila nova samička, seveda tigrasta. Kinipeli se je po letu dni pridružil še Pepe, rumen samček in to točno na prvo obletnico, ko nas je Athena zapustila. Vsi naši psi so rodovniški in vse tudi šolamo. Kinipela ima narejen A izpit in spomladi nadaljuje šolanje. Je zelo lepa in zdrava psička. Srce 0, spondiloza 0, kolki A1. Je slovenska in hrvaška mlada šampionka, njen največji uspeh pa je drugo mesto na nemško boxerski specialki v razredu mladih psičk. Stara je 16 mesecev. Pepe je star 7 mesecev in pol. Njegova delovna in razstavna kariera pa sta še pred njim.
 
Enkrat boxer - vedno boxer!

Kini prihaja iz Avstrije, Pepe pa iz Srbije.

moram povedati, da me je prav zgornji članek od JB pripravil do tega, da sem se logirala na še en forum. zgodba je res žalostna in lahko razumem, da ste obupani in jezni na ves svet okrog vas. zanima me pa, kaj na težave vaše psičke rečejo njeni vzreditelji. ali ste sploh na vezi?
pa ni treba vse vzreditelje v en kup metat, taki, ki jih jaz poznam dajo veliko na zdravje svojih psov.

moram povedati, da se je stanje z aortno stenozo v zadnjih letih zelo popravilo. to je moje osebno mnenje, saj poznam veliko psov, ki imajo zelo dobro srce. in upam, da bo v bodoče še bolje.

nakup novega psa zna biti res problematičen. zdaj sta v fazi, ko žel še predobro poznata vse temne strani in  bosta pač gledala, da se vama zgodba ne ponovi.
ko bosta iskala, vam mora vzreditelj predložiti tudi podatke o zdravju očeta in matere. UZ srca, slikanje kolkov in spondilozo. jaz bi že tako naredila.
opažam pa, da obstajajo v Sloveniji VZREDITELJI, ki sploh ne vedo takoj povedat rodovniško ime matere, kaj šele očeta. in tukaj bi se jaz zamislila. 

pa da več ne dolgovezim, dovolj je bilo za prvič, želim vama čimmanj težav z Ajo in uspešen nakup naslednjega. če lahko kakorkoli pomagam, sem vama na razpolago.
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #914 : torek, 17.02.2009 : 08:54:12 »

Kinipela, pozdravljena med nami   Smiley.

In veliko uspehov obema "ta mladima" v bodoci karieri  Wink.
Logiran
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines