mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 06:21:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nikolovski iz Lukovice
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nikolovski iz Lukovice  (Prebrano 21130 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #30 : sobota, 14.02.2009 : 22:35:55 »

Moje tri so najrajši skupaj z mano na enem kvadratnem metru in da se me čimbolj tiščijo. Tako da kar se njih tiče, bi stanovanje lahko imela veliko en meter pa pol. Tongue
Je pa res, da so večino časa tako zmatrane, da se jim tud z repom ne da migat - ker se pač ukvarjam z njimi vsako prosto minuto in z mano gredo (skoraj) povsod. To je tisto, kar pes rabi, ne 180 kvadratov.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #31 : sobota, 14.02.2009 : 23:27:17 »

To, da psa ne moreš imeti v stanovanju, je bullshit. (Morda res ne kateregakoli, to se strinjam.) Blok, bajta, vseeno. Hiša je bolj udobna, ne rečem, predvsem za "lulat pa kakat", pa veliko več manevrskega prostora za kakšen "varen prostor" v času odsotnosti skrbnika v obdobju socializacije/odraščanja/uničevanja ipd. In ker moraš psa iz bloka hočešnočeš peljat ven (in se moraš torej preobut, preoblečt, psa pripravit ...) imam velikokrat občutek, da marsikdo reče, da v bloku pa psa ne moreš imet ... ker ga je pač dejansko treba 3x na dan peljat ven in ga ne moreš spustit kar na vrt (še raje pa kar po vasi, ane Roll Eyes), da se "zlaufa".
Nihče me ne bo prepričal, da (večjega) psa ne morem imeti v stanovanju. Ta argument sem že ničkolikokrat slišala od ljudi, ki nikoli v življenju sploh niso imeli psa (OK, nimajo izkušenj), še večkrat pa od takih, ki živijo v hiši, pes pa zunaj v pesjaku 2x2 (ja, ali pa na verigi Angry) in če ima srečo, ga peljejo na sprehod 1-2x na dan. Ta sprehod ni nujno sprehod - torej aktivno ukvarjanje s psom - pod kar smatram neko delo, sodelovanje z vodnikom (igra, učenje česarkoli že). Ampak njihov kuža tam nekje na koščku dvorišča oz. vrta (če je parcela velika 1000 m2, bo za psa še vedno samo 4 m2) je bolj zadovoljen kot moj v stanovanju, ker ima "razgled" in ni zaprt med štiri stene.  Huh Roll Eyes
Skratka, garsonjera ali 5-sobno stanovanje - pes bo pod vašimi nogami oz. vsaj v istem prostoru kot vi ...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #32 : sobota, 14.02.2009 : 23:47:01 »

Če je volja, je tudi pot. Če si zares zeliš psa, boš vedno našel tudi pravi način, kako poskrbeti zanj.
V nasprotnem primeru pride prav vsak izgovor (služba ali stanovanje ali majhen otork ali bolna babica ali zoprna soseda ali ...). Nihče od takšnih me ne prepriča več.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #33 : nedelja, 15.02.2009 : 07:34:02 »

Ne razmišljaj o velikosti stanovanja, temveč o tem ali želiš večino tvojega prostega časa posvetiti kužku.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #34 : nedelja, 15.02.2009 : 08:48:06 »

Če je volja, je tudi pot. Če si zares zeliš psa, boš vedno našel tudi pravi način, kako poskrbeti zanj.
V nasprotnem primeru pride prav vsak izgovor (služba ali stanovanje ali majhen otork ali bolna babica ali zoprna soseda ali ...). Nihče od takšnih me ne prepriča več.

Po eni strani pa niti ni narobe, da si ljudje postavimo standarde, pri katerih smo sposobni ali pripravljeni skrbeti za žival.
In če nekdo misli, da bi ga recimo tri mačke v majceni garsonjeri živcirale (dlake so tako recimo že v bolj 'zgoščeni obliki', je treba priznat), je edino prav, da si jih ne omisli.

Glede majhnih otrok - isto. Naša ta mala je trenutno v fazi, ko se ji še ne da nič kaj pametnega dopovedat in je tako ena mojih glavnih zaposlitev vlečt jo stran od mačk, ki jih absolutno preveč obožuje in živcira.
Da si omislim še psa in mu zagrenim prve mesece bivanja z nami, sebi pa kupim vstopnico za Moste-Polje, ni šans, ene par mesecev sigurno še ne. In se mi zdi kar prav tako. Čeprav se teoretično seveda vse da, ampak za kakšno ceno? Vse skup naj bi bilo končno v veselje, kaka sprotna težava že sama preveč rada pride in se jo je dobro lotit še ne čisto razrvan od vsakodnevnih 'malenkosti'...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #35 : nedelja, 15.02.2009 : 13:09:44 »

Ej, fižolova župca, je bilo bolj mišljeno v smislu "dobili bomo otroka, pes pa naj spakira kovčke". Dojenčka in novega psa si tudi jaz ne bi omislila hkrati. Ampak taki vzdihi, kot so,  "prišel bi po  psa, če ne bi bil v stanovanju, kjer se bo samo matral" in podobni, so pa neprepričljivi. Teoretično bi tudi jaz seveda lahko vzela še enega ali pa dva, praktično bi za to jaz, psi, mačka in drugi plačali previsoko ceno. In tako puščam času čas in se le molče naslajam nad kakšno fotko ... Ampak ko se bom za novega psa  odločila, ne bom več vzdihovala, "saj bi, če...", temveč pogumno,  odločno in brezpogojno šla ponj.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #36 : nedelja, 15.02.2009 : 13:41:55 »

Se strinjam, sanco. Smiley
 
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #37 : nedelja, 15.02.2009 : 19:11:21 »

Vsem, ki so se potrudili razsvetliti moje neuke in nevedne poglede glede psa v stanovanju se zahvaljujem. In bom krepko razmislila o tem. Poleg tega me malce skrbi to, da prihajam vsak dan šele okrog 17.30 iz službe domov. Kaj menite o tem?

Ostali pa, ki ste mojo izjavo izkoristili za to, da sprostite svoje napetosti in me popljuvate ter insinuirate da so izgovor ali vzdihi ali karkoli pač že, ena luštna, ki se da z malce domišljije aplicirat na vaš odnos do sveta (in mene v njem), prikaže kaj si mislim o vaših reakcijah - "how people treat you is their karma, how you react is yours."  Smiley
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #38 : nedelja, 15.02.2009 : 19:23:30 »

Vsem, ki so se potrudili razsvetliti moje neuke in nevedne poglede glede psa v stanovanju se zahvaljujem. In bom krepko razmislila o tem. Poleg tega me malce skrbi to, da prihajam vsak dan šele okrog 17.30 iz službe domov. Kaj menite o tem?


jaz o tem menim, da vsi lastniki psov, ki hodijo v službo, tam preživijo po 8 ur na dan, 5 dni na teden. prištej še čas za vožnjo. vemo, da morajo ti ljudje tudi v trgovino in po drugih opravkih. pa vseeno vidimo mnogo srečnih psov na tem svetu.

seveda pa so ti psi vsakodnevno na sprehodu v parkih in gozdovih in ne v dnevni sobi.

in ko se ti psi sprehajajo, gredo mimo mnogih dvorišč, kjer samevajo ''srečni'' psi, ki živijo v hiši z vrtom. in ki gredo na sprehod enkrat tedensko, če sploh.

in če dodamo, da so psi družabna bitja...
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #39 : nedelja, 15.02.2009 : 19:31:43 »

Imam še eno vprašanje: če bi vzela k sebi denimo mladička, koliko časa bi morala biti z njim? Malce se sprašujem o tem, če ne bi bilo bolje vzeti že odraslega psa, glede na to, da mladiči potrebujejo nekaj časa (in zanima me vaša ocena koliko), da se malo privadi na nov domek, na ljudi v njem, na nek red, da ne bo takoj revež sam?

Je bilo to eno vprašanje?  Roll Eyes
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #40 : nedelja, 15.02.2009 : 19:38:29 »

Dojenčka in novega psa si tudi jaz ne bi omislila hkrati.
Zanimivo. Jaz pa ravno zdaj, ko je dojenček na poti, razmišljam o še enem psu, ker bom več doma. Smiley

Missysb, z mojim sva na šihtu včasih tudi 10 ur in več. Izkoristit je treba čas, ko si doma, pa gre. Smiley
Ko pride nov pes v družino, si je fino vzeti kakšnih 14 dni dopusta. To seveda ni vedno možno, fino je pa. Wink Ni tako pomembno, kako star je pes. V vsakem primeru priporočam kletko (na katero pes kmalu gleda kot na brlog, ne kot na ječo - če mu jo le prav predstaviš).

Lp, 5ra
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #41 : nedelja, 15.02.2009 : 19:41:52 »

Petra, hvala. Bom pa seveda prišla po še in še nasvetov, ko bo čas za novega kužka (ali muco, ker sem tudi nanje čisto ubrisana).  Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #42 : nedelja, 15.02.2009 : 19:48:54 »

Jao, Vixen, čestitam,  jaz pri dojenčku in še enem psu ne bi rabila vozovnice kot fižolova župca, bi me zastonj z rešilcem peljali.
missysb, če bi se res kaj odločila, je pravi naslov za vse nasvete Smetka v času uradnih ur (po mojih izkušnjah zelo prijazna punca, čeprav se pred horjulsko muco nisva poznali)
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #43 : nedelja, 15.02.2009 : 19:52:07 »

sanco1a,   Grin

missysb, za nasvete smo tukaj, še preden bo čas za novega člana družine. Wink

Lp, 5ra
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #44 : nedelja, 15.02.2009 : 21:49:23 »

Nasveti super, vprašanja tudi, samo dajte se preselit v kakšno drugo temo.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nikolovski iz Lukovice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines