mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 10:46:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...  (Prebrano 42545 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
griota
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #60 : ponedeljek, 13.10.2008 : 18:18:32 »

Kje na Vojkovi je bila povožena črna muca?V bližini gasilskega doma?Ker pred 2 mesecema smo ravno od tam blizu odpeljali na S/K celo prostoživečo mačjo družinico,mama je bila črna,ful boga,ker je imela nonstop mladiče,zdravili smo jo z antibiotiki,sedaj se je že opomogla in je postala prav lepa mačka.Bojim se,da ni ona končala pod kolesi,ker je hodila tam daleč naokoli.
A si mogoče opazila,če je imela prestrižen ušesek?Lp
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #61 : nedelja, 19.10.2008 : 15:07:40 »

Za LJ le poklices in poves, navadno das se svoj telefon, da te poklicejo, ce ne najdejo.

Jaz imam tudi za Kranj take izkušnje. Poveš kje je, daš svoj telefon, če mogoče ne bi našli in to je to.
Sem pred časom klicala in je bil/a kmalu odstranjena (mačka).
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #62 : nedelja, 19.10.2008 : 23:22:11 »

Kje na Vojkovi je bila povožena črna muca?V bližini gasilskega doma?Ker pred 2 mesecema smo ravno od tam blizu odpeljali na S/K celo prostoživečo mačjo družinico,mama je bila črna,ful boga,ker je imela nonstop mladiče,zdravili smo jo z antibiotiki,sedaj se je že opomogla in je postala prav lepa mačka.Bojim se,da ni ona končala pod kolesi,ker je hodila tam daleč naokoli.
A si mogoče opazila,če je imela prestrižen ušesek?Lp

nasproti naselja bs-3, natancneje na predzadnji postaji busa st.20. Dobesedno. Ji je se uspelo ositno steci z ceste, pa je reva par m naprej padla dol v travo (med parkiriscem pred bloki in postajo). Sem 90% prepricana, da je "mama" se ene crne muce, ker sta se tam na drugi strani skupaj sprehajale naokoli (pa se eno belo videvam, ampak je res plasna). Vem, da so bile tam vse postimane, je pa ta, ki je bila zbita, tudi veckrat cez cesto tekla, ker naj bi jo hraniteljica futrala na tej strani. vem zato, ker sem jo veckrat podila, da ne bi sla cez.

za usesek ne vem, ker sem jo tipala za utrip, pa je bila reva ze povsem mrzla.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #63 : petek, 31.10.2008 : 14:27:48 »

Vceraj okoli 21. ure zvecer povozena se ena macka na vojkovi, cca 1 leto, bela z sivo-tigrastim repom in usesi. Zbita sredi ceste, kjer se zavija z vojkove na parkirisce pri belih stolpnicah (na trebinjsko ulico, pri oranznih blokih). Sem jo zvlekla s ceste na pločnik in obvestila higienike. je bila še čisto topla...ni imela označenega ušesa.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #64 : ponedeljek, 10.11.2008 : 10:46:57 »

Poleg zgornjih dveh, danes povozena se 3 macka iz bivsih vrtickov na Vojkovi pri nasleju Bs-3 za Bezigradom. Ce sklepam prav je mladicka crne macke, ki je bila povozena sredi oktobra (glej 2 posta zgoraj). Ozanceno uho, crna, zbita nasproti predzadnje postaje busa st. 20, nasproti kioska. Kaze, da je bil usodni udarec v glavo, reva se cez cesto ni prisla. Higieniki obvesceni.

Lp, Maja
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #65 : sreda, 06.05.2009 : 10:09:35 »

Zanima me, če je res, da higieniki gredo iskat povoženo žival samo, če le ta leži ob cesti? Če leži na cesti, to ni njihov del. Je to res?
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #66 : sreda, 06.05.2009 : 10:26:10 »

Jaz sem prejsnji teden klicala za eno macko, ki je lezala na cesti, pa so rekli, da pridejo ... in ocitno so, ker macke kasneje ni bilo vec tam.

Vseeno pa me zanima odgovor na vprasanje od moonbeam, da bom vsaj vedela, ce so mi slucajno uslugo naredili, hihi. Previdevam, da je ogdovor odvisen od zakonodaje o cestnem prometu ipd.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #67 : sreda, 06.05.2009 : 10:30:23 »

Meni je bilo razlozeno tako. Najprej cestarji, verjetno komunalci, zival prestavijo na rob ceste, potem se pa higienike klice.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #68 : sreda, 06.05.2009 : 10:37:22 »

Meni je bilo razlozeno tako. Najprej cestarji, verjetno komunalci, zival prestavijo na rob ceste, potem se pa higienike klice.

Ma fajn bi bilo, ce bi kar higieniki komunalce klicali, ne pa da moramo mi (ocitno) najprej cestarje klicat, potem se komunalce ...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #69 : sreda, 06.05.2009 : 10:38:20 »

A dej, kar dve službi, dvojno kilometrino, dva (ali več) človeka je treba angažirat, da eno trupelce odnesejo Shocked
Ne morem verjet....
In javkajo povsod, da manjka denarja.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #70 : sreda, 06.05.2009 : 10:41:22 »


Ja, res je ... Pomislila bi, da je to zaradi varnosti higienikov (da ne smejo po cesti blodit), ampak ce pomislim - verjetno svoje vozilo itak ustavijo na cesti (ne glede na to, ali je zival na ali ob cesti), saj sem prepricana, da na vecini lokacij ni primernega mesta za parkiranje vozila. 

Ma jaz se bom kar se naprej delala neumno in direkt higienike klicala.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #71 : sreda, 06.05.2009 : 11:18:28 »

Meni je bilo razlozeno tako. Najprej cestarji, verjetno komunalci, zival prestavijo na rob ceste, potem se pa higienike klice.
Jst pa, kadar je le možno, tkole delam: ustavim,  povoženo živalco prestavim na rob ceste, potem pa pokličem 112, povem čim bolj točno lokacijo in tudi to, da sem jo že dala stran s ceste.
In grem nazaj v avto in se zjokam  Cry (najbrž ne bom nikoli "zvozila" brez tega zadnjega), potem pa obrišem oči in življenje teče dalje...spomnim na ostane, itak. Pa skušam energijo trošit za tiste, ki se jim še da kej pomagat. Smiley
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #72 : sreda, 06.05.2009 : 11:32:23 »

Zanima me, če je res, da higieniki gredo iskat povoženo žival samo, če le ta leži ob cesti? Če leži na cesti, to ni njihov del. Je to res?

To sploh ni pomembno, ker cestarji so ves čas na stand by in pridejo pucat za vsakim. Sicer pa jaz tudi prestavim žival, če le lahko, da je ne zvozijo še bolj.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #73 : sreda, 06.05.2009 : 11:50:22 »

Torej je najbolje poklicat cestarje.
Se strinjam, da macko umaknes, ce le lahko. So pa tudi okoliscine, ko ne mores in je fajn vedet, kdo bo to najhitreje opravil, brez prepricevanja, da to ni njihov del ali pa da bodo to naredili in se peljes naslednji dan mimo, macka pa se kr tam. Me sploh ne zanimajo zgodbice zakaj ne morejo, le to, kdo lahko. Ne pa da moras celo vojsko poklicat, preden se komu zljubi nekaj narest. 
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #74 : sreda, 06.05.2009 : 12:34:19 »

moonbeam, za takele primere pa uporabi Smetkino taktiko (predstavljena na Valentinovem za živali): če se izmika in izgovarja in blablabla, zahtevaj njegovega šefa. Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines