mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 18:39:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bullmastif - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bullmastif - čvek  (Prebrano 24545 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #45 : sobota, 26.08.2006 : 10:07:26 »

Ker tale vasa pasma spada med "velike pasme", vam predlagam branje clanka Radiološka diagnostika in forenzična presoja kolčne displazije pri psih na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1062, kjer je govora tudi o dodajanju kalcija.
Logiran

sah
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #46 : sobota, 26.08.2006 : 10:37:40 »

"Povsem drugače pa pri čezmernem dodajanju kalcija (Ca) hrani, kar vodi v hiperkalcemijo, posledično v hipofosfatemijo in dvig alkalne fosfataze v krvi. Rast kosti je motena, masa kosti je zaradi velikih koncentracij Ca v telesu zelo velika, upočasni se zorenje hrustanca in prihaja do motenj v artikularnem in epifiznem enhondralnem okostenevanju. Raziskave Hazewinkla (2) so pokazale, da mladi psi velikih pasem, ki dobivajo s hrano veliko Ca, nimajo mehanizma, s katerim bi se telo zavarovalo pred hiperkalcemijo brez posledic."

nekaj takega mi je povedal en prodajalec prehrane, zato sem nehal z dodajanjem dodatkov.
Logiran
sah
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #47 : nedelja, 03.09.2006 : 18:31:28 »

Bi še kdo dal sliko svojega Bullmastifa gor??
Logiran
rwss
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #48 : nedelja, 17.09.2006 : 20:48:53 »

sah,očitno sva samo midva aktivna lastnika bullmastifov na tem forumu,lepo bi bilo če bi se pridružil še kdo,mislim da se je po incidentu v lj.zanimanje za pasmo močno zmanjšalo-žal.Z pravilno vzgojo se doseže marsikaj kar se lepo vidi na slikah pa lp vsem http://www.moj-album.com/uredi/oroo/4512287/?os=4512389
Logiran
sah
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #49 : četrtek, 21.09.2006 : 18:45:14 »

izgleda res tako, se pa dela krivica pasmi zaradi 4 psov.

Do sedaj moram reči da je kuža zelo priden in miren, tudi kančka renčanja še nisem zasledil. Ima dobre živce. Ni mi žal da sem se odločil za to pasmo.
Logiran
sah
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #50 : nedelja, 24.09.2006 : 11:30:03 »

še kaka slika?
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #51 : petek, 29.09.2006 : 18:55:02 »

Očitno moram sodelavko nafintat, da nekaj slik pošlje, ker je par mesecev izredno ponosna lastnica male bullmastifke... Se bom potrudila!
Logiran
rwss
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #52 : nedelja, 08.10.2006 : 18:49:42 »

čisto sveže slike  http://www.moj-album.com/uredi/oroo/4512287/
Logiran
hayo
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #53 : četrtek, 12.10.2006 : 19:24:21 »

 Cheesy
No me veseli, da sem končno našla sogovornike o bullmastiffih in naj povem da je zgleda tudi naš Hayo iz istega legla kot od rws in od saha, ker je bil poležen 23.2.2006.
Naslednjič pošljem tud kakšno fotko od našega velikana z mehkim srcem.
Fajn bodite pa se beremo....
pozdravčke
Logiran
rwss
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #54 : petek, 13.10.2006 : 08:28:19 »

hayo lep pozdrav,pošlji kakšno sliko pa napiši kaj več o svojem "velikanu"
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #55 : nedelja, 29.10.2006 : 09:46:08 »

Ali so vaši psi iz legla Daja (Breta) - Diaz? Tudi jaz imam bullmastiffa, starega 15 mesecev iz iste psarne kot so vaši, le-da je mojemu Daja babica. Oče pa je Diaz. Tudi moj je izredno nežen in miroljuben. Čudovit karakter, pravi mucek.
Zaradi neljubega incidenta se je tej pasmi resnično začela delati velika krivica in žal mi je, da je tako. Sama sem imela že več različnih pasem psov in iz lastnih izkušenj lahko zatrdim, da je ta izmed vseh mojih dosedanjih psov najbolj nežen, miroljuben, uravnovešen in izredno lahko vodljiv.  Smiley
Logiran
zoran
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #56 : četrtek, 23.11.2006 : 10:50:05 »

Trije Bullmastifi ( odrasla samička ter dva mladiča) iz Slovenije so igrali glavno vlogo v BBCjevem filmu The Roman Mysteries. Ista ekipa filmarjev je snemala Trojo , Gladiatorja, Star Wors,in še par drugih poznanih filmov.tako da se lahko sloveinja pohvali z prvimi filmskimi zvezdami,ki so igrale v kakšnem večjem filmu ,plus da so odigrali glavne uloge. Končno so po treh mesecih prišli domov iz vroče Afrike in Malte. Dobro došli vsi lastniki in ljubiltelji na kak popoldanski sprehod z vašimi ljubljenčki. Lahko nas pokličete ali kontaktirate na *****
 
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #57 : četrtek, 23.11.2006 : 14:49:34 »

Trije Bullmastifi ( odrasla samička ter dva mladiča) iz Slovenije so igrali glavno vlogo v BBCjevem filmu The Roman Mysteries.
Ali lahko izvemo kaj več o teh bullmastiffih, kot samo to, da so igrali v filmu? Bi bila zelo vesela informacij o psički in mladičkih. Od kod so in od kje izhajajo. Koliko so stari itd. Smiley
Logiran
rwss
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #58 : četrtek, 23.11.2006 : 17:18:35 »

kolikor  je meni znana  stvar je samička slovenskega porekla,mladička pa ne,verjetno sta tudi ta dva korenjaka precej velika,pa mogoče kakšna slika filmskih zvezd?lp
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #59 : četrtek, 23.11.2006 : 22:22:43 »

A si je možno zadevo že kje ogledat? Le glejte, da boste sporočili kje in kdaj bo to možno, mene bi zelo zanimalo  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bullmastif - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines