mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:06:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Pasje farme - Puppy Mills
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasje farme - Puppy Mills  (Prebrano 24130 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sagara
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #45 : četrtek, 12.10.2006 : 21:11:10 »

Veliko se strinjam s tabo, le da kažina ne morejo narediti kupci, vendar zakon, ki se ga izvaja ne da je samo pisan. Vprašaj se kdo je krivec ali tisti ki kupuje ali tisti ki ponuja te onemogle izmučene kužke, koga obsojaš in imaš za mučitelja in krivca, temu je potrebno stopiti na prste.  Undecided
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #46 : četrtek, 12.10.2006 : 21:28:09 »

Da bi zakon lahko deloval, je treba najprej te mučitelje prijaviti. Prijavijo jih lahko njihovi potencialni kupci - se pravi nekdo, ki je bil tam, ki je videl, kaj se dogaja, ki se je pogovarjal z mučiteljem in mu je ta natresel vse cvetke o tem od kod pes, kakšna je cena z rodovnikom in kakšna brez, starosti mladičkov itd. Če takšnega kupca raje prime kompleks rešitelja namesto,  da bi stvar prijavil, se ne zgodi nič, samo mučitelj pokasira in prodano žival nadomesti z drugo. Kdo je zdaj (so)odgovoren za nadaljnje mučenje?

Ljudje, namesto, da se trkate po prsih, ker ste kužka rešili pred zlo usodo, prijavite inšpekciji, kaj ste videli in stojte za svojimi izjavami. Sita sem zgodb o tem, kako je nekdo tam in tam videl uboge 5 tednov stare psičke v lesenih boksih v temi, brez mame, bolne in prestrašene, pa mu je to seglo tako v srce, da je enega takoj kupil in mu rešil življenje. B***sh*t! S svojim denarjem je dal prav mučitelju, ki je naslednji teden čez mejo prešvercal nove revčke, da je z njimi spet napolnil izpraznjene bokse.

Malo dlje in širše je treba razmislit in ne it na prvo žogo.
Logiran
sagara
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #47 : četrtek, 12.10.2006 : 22:47:42 »

Ne bi jaz zagovarjala zakona, probaj prijaviti zlorabo, pa boš videla kaj se bo zgodilo, mislim da boš težko po zakonu kaj dosegla.
Kar pa se dogaja, ni skrito nikomur, zakaj bi bila sploh potrebna prijava, samo na internet pogledaš in če bi inšpekcija opravljala svoje delo, ne bi bilo nobenega problema, naj opravljajo svoje delo in preverjajo. Kako pridejo kužki v prodajo pri nas, prepričana sem da bolje preverijo en radio, kakor pa živo bitje-kužka, muco...
Za vsak artikel je potreben izvor-nastanek, čeprav je samo brezoseben predmet, tu pa je živo bitje, kako si lahko privoščijo take pomanjkljivosti.
Srce, pa je druga stvar nekateri ga imamo odprtega za vse, drugi pa rezerveranega samo za svoja prepričanja "rodovnik"....., drugo ne sprjemate.
Logiran
sagara
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #48 : četrtek, 12.10.2006 : 22:57:04 »

Še to bi dodala, vsi vemo kje so trgovine, tudi inšpekcija in zakaj nič ne naredijo, mislim da zato ker je vse to zakonsko dovoljeno, kje so potem pomanjklivosti. Jaz osebno, ne bi premišljevala glede zaprtja take trgovine.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #49 : petek, 13.10.2006 : 11:09:10 »

Še to bi dodala, vsi vemo kje so trgovine, tudi inšpekcija in zakaj nič ne naredijo, mislim da zato ker je vse to zakonsko dovoljeno, kje so potem pomanjklivosti. Jaz osebno, ne bi premišljevala glede zaprtja take trgovine.

Torej, kaj predlagas? Da pisemo inspektorjem, naj pogledajo na internet? Pokupimo mladice, ker jih je treba resiti? Gremo pred parlament in zahtevamo "prekvalifikacijo" psa iz "stvari" v "zival" v nasi zakonodaji in ob tem zahtevamo spremembo cele kopice zakonov, med drugimi tudi povsem "gospodarske"?

Nic od tega ni ucinkovito. Zakaj? Ne samo zato, ker inspekcije nic ne delajo. Zagotovo je to eden od mocnejsih razlogov, ne pa edini. Eden najmocnejsih je ta, da tisti, ki najde luknjo v zakonu, jo bo nasel tudi takrat, ko bo ta luknja v resnici samo luknjica in bo nasel nacin, kako priti do denarja in zasluzka. Mi se lahko na glavo postavljamo, pa bodo taki ljudje se vedno delovali, ponujali mladice in sluzili z njimi. Do kdaj? Do tedaj, dokler bodo kupci. Malo osnov ekonomije, pa v resnici nisem ekonomist:

Vsako povprasevanje rodi ponudbo. Brez povprasevanja se lahko "pametni podjetniki" spomnijo vsega mogocega, pa jim ne bo noben prijem nic koristil, ce kupcev za njegov "artikl" ne bo.
"Pametnih podjetnikov" je bilo, je in bo vedno na pretek, ne glede na zakonodajo in ne glede na moralne zadrzke, ki bi jih naj imel vsak, ko gre za drugo zivo bitje. Nekateri ji niso imeli, jih nimajo in jih ne bodo imeli, so pa presrecni, da jih drugi imajo in so pripravljeni za to se celo placati, samo da zadovoljijo svojim moralnim vrednotam, pa kakorkoli ozko te vrednote gledajo.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #50 : petek, 13.10.2006 : 19:54:22 »

Se podpišem pod Janin post, dodala bi pa še naslednje: Sagara, kaj naj potem počnemo? Sedimo in šinfamo inšpekcijo, damo svoje rodovniške pse v azil in kupujemo revčke pri švercerjih, da bi jih rešili, se počutili pomembne, pri tem pa polnili denarnice barab?

Kaj želiš povedati?

Če se nameravaš samo pritoževati čez inšpektorje, švercerje in rodovnike, ne mislim več izgubljati časa. Grem raje svoje rodovniške pse sprehodit in to popolnoma brez slabe vesti.

Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #51 : sobota, 14.10.2006 : 07:46:13 »

Ja, Jana se popolnoma strinjam, trgovina z psmi, bo cvetela dokler bodo kupci, ki bodo take pse kupovali, torej to pomeni, da bo vedno oziroma še mnogo časa, zakaj, zato, ker je takšnih kupcev veliko več, kot onih, ki želijo imeti psa z rodovnikom, od previrjenega vzreditelja, zakaj, zato ker jim rodovnik ne pomeni nič, oziroma sploh ne vedo, kaj pomeni in psi brez rodovnika so veliko cenejši. Sad

Kalsang, povej, kaj lahko naredimo mi, ki se zavedamo tega problema pa nimamo nobenih pooblastil, razen tega, da se o tem pogovarjamo in skušamo prepričati potencialne kupce takšnih psov, da to ni v redu, nasprotno včasih naredijo še bolj po svoje, češ, kaj mi bo tale babnica prala možgane. Tongue

Ne, mi res ne bomo naredili veliko, mora pa država poskrbeti za red na tem področju in tukaj so najprej resni rejci, da zahtevajo takšen red, mi ljubitelji se jim lahko samo pridružimo in pomagamo, da se na državnem nivoju začne gonja proti takšnim trgovinam. Wink

LepDan
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #52 : sobota, 14.10.2006 : 22:00:43 »

Žiži, izkušnja našega pasemskega kluba je naslednja: parkrat smo že vložili zahtevke pri Kinološki zvezi kot krovni organizaciji, pa se stvar ne premakne. O razlogih na tem mestu ne bom pisala. Naj samo rečem, da je vpliv nekaterih osebkov v vrhu KZS še kako močan. Na inšpekcijo lahko kot klub prijavimo, ampak brez konkretnih izjav, datumov, podatkov ni posredovanja. Takšne podatke iz prve roke ima prav potencialni kupec ali kupec, ki ga je takšen osebek nategnil. Zato vsakič, ko se na naš klub obrne nekdo s takšno zgodbo, mu predlagamo prijavo, ampak nihče, prav nihče tega noče storiti.

Pred kakšnim tednom sem poslala dve prijavi veterinarski inšpekciji, ko je šlo za očitno kršitev veterinarskih določil o transportu živali čez državno mejo. Celo dokazi obstajajo, ker je dotični osebek tako zaplankan, da okoliščine švercanja živali oglaša. Na moji prijavi ni še nihče odgovoril. Ja, lahko razpravljamo o tem, kako so nesposobno, kako nihče nič ne ukrene, in šinfamo v nedogled. Toda s tem ne bomo nič naredili. Mogoče tudi jaz s tema prijavama ne bom nič dosegla, mogoče niti s petdeseto prijavo ne, ampak jih nameravam še pošiljati.

Ne prelagajte odgovornosti na druge. Resni rejci, kot praviš, nimajo prav nič več vpliva kot ti ali jaz. KZS pravi, da se s temi stvarmi ne ukvarja. Brez komentarja... Organi, ki naj bi se, so leni, ampak to ne pomeni, da moramo biti leni tudi mi. Dejstvo je, da potrebujemo informacije iz prve roke. Zato v tistem trenutku, ko jih dobimo, se pravi, ko vidimo na lastne oči, naj ne ostane pri zmigovanju z rameni, zavijanju z očmi, potočeni solzici ali dveh, šinfanju ob kavici ali na forumu, ampak stvar še prijavimo pristojnim. Obstaja zakon, ki nam to omogoča. Naša dolžnost je, da to priložnost izkoristimo, kot je dolžnost drugih, da ukrepajo. Več kot bo prijav, prej bo tudi kakšen ukrep. Če pa prijav ni, ali je samo ena vsake kvatre enkrat, potem pa se tudi pristojni ne zmigajo.

Ja, trga se mi srce ob tragičnih zgodbah, ob kužkih, ki jih poznam in ki imajo žalostno zgodbo za sabo, tudi ob misli na njihove lastnike, ki se trudijo te kužke obdržati ob življenju, ampak naj se še tako kruto sliši, vsakič bom rekla, ne kupujte živali pri barabah, pa čeprav bi jim s tem "rešili življenje". Kot sva že napisali z Jano, če ni povpraševanja, ni ponudbe. Načinov, da se to doseže, je več. Menim, da bi morala KZS veliko več narediti za osveščanje javnosti. Jaz, kot posameznik, pa delujem po svoji vesti v vsaki situaciji posebej, v kateri se znajdem in neumorno "solim pamet" vsakemu, ki me prepričuje, da moji rodovniški šicujki nista šicujki, ker sta drugačni od njegovega nerodovniškega "šicuja", ko me lastnik "šicuja" ob pogledu na moji psički vpraša, katere pasme sta, ko v naslednji minuti dojame, za  kaj gre in se iz njega usuje njegova zgodba.

Vsakemu povem, vaš kuža je samo vaš, najlepši in najpametnejši, ampak nato poudarim, da naj barabam ne delajo več zaslužka. Ko me novopečeni lastnici nerodovniških kužkov prepričujeta, da kaj pa mi v pasemskem klubu vemo, sej je vse isto, z rodovnikom ali brez, prijazno vztrajam, dokler skoraj sami ne prideta do zaključka, da je res čisto nenormalno, kako pogosto sta njuna kužka pri veterinarju.

Ko prijatelj kot lastnik nerodovniške "maltežanke" dela načrte za paritev, mu povem, naj tega ne počne in naštejem razloge. Med drugim tudi dejstvo, da je kužika predrobna za kaj takega, ne samo to, da nerodovniške pa nikakor ne parit.

Hočem reči, z vsem dolžnim spoštovanjem do vseh, ki imajo radi svoje rodovniške ali nerodovniške kužke, brez milosti odvračam od vsakih stikov z mučitelji, švercerji, šteparji in barabami.

Ja, to počnemo že skoraj vsi, ampak pomembno je, da s tem kaj dosežemo. Ne po človeku "udrihat z rodovnikom", ampak spretno doseč, da začne razmišljat. Vseh se ne da prepričati, ampak nekatere pa le.

To zaenkrat počnem jaz. Če ima kdo kakšno dobro idejo, na plan z njo! Ne samo šinfat, se pritoževat, jokat tja v tri dni. Dost je blo. Skrajni čas je, da vsi, ki samo šinfamo, tudi poskusimo kaj naredit.

Kot sem rekla, zaenkrat nimam kakšnih revolucionarnih idej. Toda to ne pomeni, da jih ni! Če kdo ima kakšno, naj pove.
Logiran
Chi hu
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 209


« Odgovor #53 : torek, 17.10.2006 : 17:59:38 »

Pred kratkim sva se pogovarjala z znanko, ki dolgo časa živi v tujini. Precej "doma" je na področju kinologije. Rekla mi je, da je pasji šverc po njenem mnenju najbolj razvit na področju držav bivše Jugoslavije, če govorimo o Evropi. Samo, da ima kuža ugodno ceno pa gre v "promet". Ker je bila tudi vzrediteljica mi je pripovedovala, da je kar nekajkrat naletela na ljudi, ki so ji s ponosom razlagali, da bodo za kužka lepo skrbeli in ga bodo imeli v kletki, ki se opere tako, da kužka pri čiščenju ni mogoče politi z vodo iz cevi. Seveda mu mladička ni prodala. S takšnim sistemom  se ji je hvalil kinološki sodnik. Sad Sad
 
 Včlanjena je v pasemski klub, kjer vsakega, ki želi postati član prej preverijo. Enostavno ga obiščejo na domu (napovedano in nenapovedano) in ugotovijo kakšno je dejansko stanje. Vsak ne more postati član pasemskega kluba in selekcija obstaja. Ker je tudi sama nekaj časa sodelovala pri teh nadzorih je videla marsikaj-kužke v "kurnikih", kužke natlačene v boksih itd. Takšni "vzreditelji" se v klub niso mogli včlaniti oz. so jih iz kluba celo izključili tako, da se niso mogli več ukvarjati z rodovniško vzrejo.

Nekateri takšni vzreditelji so zaradi tega odnehali, ker so izgubili zaslužek. Nekateri pa so nažalost seveda tudi nadaljevali....

Ko sem pred časom listal po srbski kinološki reviji sem med oglasi, kjer prodajajo pse, videl že kar takoj na začetku oglas kluba za pritlikave pasme. Če se prav spomnim je bilo zapisano, da potencialne kupce opozarjajo pred nakupi psov sumljive kvalitete od trgovcev, ki prodajajo vse pasme. Mogoče bi veljalo slediti tem vzoru....
Saj vem, da ideja niti ni tako nova vendar kaj podobnega pri nas nisem opazil razen podobnega svarila na znani oglaševalski internetni strani.   
O pripravljenosti pristojnih, državnih institucij, da nekaj ukrenejo pa sploh ne bi zgubljal besed.   

 
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #54 : torek, 17.10.2006 : 22:47:13 »

Pasji šverc komerc se je razpasel tudi na Danskem, kjer so tržno nišo našli poljski preprodajalci. To vem iz prve roke in danska vlada je kot prvi ukrep uvedla prepoved uvoza pasjih mladičev brez spremstva matere. Koliko je to učinkovito, pa ne vem.

Strinjam se, da so pasemski klubi pri nas premalo aktivni na tem področju. Pred tovrstnimi kriminalci svarimo posamezni entuziasti. Ko sem na primer na svoji spletni strani objavila cel traktat o tem, kako se kupuje psa, o rodovniških in nerodovniških itd., so mi drugi vzreditelji moje pasme čestitali, češ, ja vam mladim se še da, nam pa ne več. Porkaflek, šinfat se pa nikoli ne naveličajo?

Tale sistem preverjanja članov mi je zelo všeč, samo pri nas švercerji in šteparji niso člani klubov, ker jim dol visi za rodovnike. Včasih eden od njih pricaplja po vzrejno, da ima eno leglo rodovniških na leto in deset nerodovniških (govorim samo o eni pasmi, štepa jih še nekaj). Meni se vsakič obrača, ko odkoraka z vzrejnim dovoljenjem, saj je jasno, da bo potem tistih nekaj rodovnikov poljubno dodajal mladičem iz različnih legel, pač glede na pripravljenost kupca, da doplača za papir.

Kaj je v pristojnosti kluba in kaj ne? Trenutno vsekakor premalo, bi bilo res treba uvesti kakšno postavko o nepričakovanem preverjanju na licu mesta.
Logiran
Chi hu
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 209


« Odgovor #55 : sreda, 18.10.2006 : 18:13:42 »

In kdo določa pristojnosti pasemskim klubom ? Je to "vrhovna oblast", se pravi kinološka zveza ali te aktivnosti ureja klub sam znotraj statuta ?
Povsem se strinjam s tabo, da so pri nas v "akciji" le redki aktivisti, kar pa je premalo. Pa še ti redki posamezniki svoje aktivnosti redko prenesejo v širše medije. Ne vem, če sem že opazil v kakšnem dnevnem ali tadenskem časopisu kaj več napisanega na to temo. Velikokrat pa je o tem govora v strokovnih revijah. Takšni članki pa povprečnega ljubitelja le redko dosežejo.
Da pa bi država kaj postorila na tem področju je pa bolj utopija. Le če bi prišlo (bognedaj) do kakšne "pasje gripe" bi se zganili in začeli z eksekucijami. SadSad   
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #56 : sreda, 18.10.2006 : 21:24:02 »

Mislim, da klubom okvirne pristojnost določa KZS, sami pa jih razdelajo s svojim statutom.

Pred časom so na TV razgalili enega od največjih švercerjev in šteparjev. Vse lepo in prav, vendar so po strokovno mnenje o tem pojavu šli k drugemu največjemu švercerju in šteparju. Ja, saj je res najbolj "pristojen" za te zadeve, toda ne kot predstavnik pravih vzrediteljev.

Nevednost je pri nas neverjetna, KZS pa glumi gljivu. Zanimajo jo predvsem elitni dogodki, pokali, svetovna prvenstva, organizacija čim večjih razstav (na na žalost premajhnem prostoru, toda to je že drug problem). S tem problem se ne nameravajo ukvarjati, kar ti tudi povedo, če jim zatežiš.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #57 : četrtek, 19.10.2006 : 10:01:14 »

po tem, kar si napisala, da jih zanimajo samo elitni dogodki in rastave ter pokali in s tem povezane nagrade, niti ni čudno, da se ne želijo ukvarjati z tem problemom.
Kajti, več po pasemskih psov z rodovniki, večja bo konkurenca in manj negrad ter pokalov določenim, ki svoje pse vodijo na taka tekmovanja zgolj zaradi vzreje in s tem njihovim mladičem dvigujejo ceno. Kajti več, dobro ocenjenih staršev bo imelo več kvalitetnih mladičkov in posledično bi nastala večja ponudba na tržišču in cene mladičkov bi padle, saj vsi vemo, da je slovenski trg majhen.
Ja v tem primeru in ob takšnem razmišljanju, se pa res ne bodo spopadali z preprodajalci, saj jim niso prav nobena konkurenca in mladič brez rodovnika ne more nastopiti na rastavi in raznih tekmovanjih, razen ko gre za mešance.

Mislim, da bi se morali klubi povezati in dejansko pritisniti na KZS , da naj prva ukrene kaj proti takšnim trgovinam in zahteva od države stožji nadzor nad vzrejo in preprodajo, saj kolikor mi je znano jo delno financirajo tudi klubi.

LepDan
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #58 : četrtek, 19.10.2006 : 11:01:47 »

Žiži, predstava, ki jo imaš o povezavi med uspešnimi razstavnimi psi in uspešnostjo prodaje njihovih mladičev ni čisto na mestu. Iz prve roke vem za kar nekaj razstavno zelo uspešnih psov, po katerih ni nobenega povpraševanja za parjenje (plemenjaki). Največji profit pri naši pasmi imajo ljudje, ki sploh ne razstavljajo. Razstavljanje je predvsem drag hobi, ki ne zagotavlja uspešne prodaje mladičev. Za to so pomembni drugi dejavniki. Večina ljudi, ki kupuje pse, ne hodi po razstavah. To, kje bodo mladiča dobili, določajo popolnoma drugi dejavniki: nizka cena (ta je za potomce šampionskih staršev višja), bližina legla (ne boš verjela, ampak dosti ljudi noče po mladiča niti v 50 km oddaljen kraj) in kako hitro lahko mladiča dobijo. Te zahteve so skregane s solidno vzrejo, ta pa ljudi sploh ne zanima. Prepričani so, da so itak vsi psi iste pasme enaki in zato rodovnik sploh ni pomemben. Tudi sama razstavljam in si ne delam nobenih utvar, da bom potem lažje mladiče prodala. Veliko večji profit bi bil, če sploh ne bi razstavljala, saj so s tem veliki stroški. Psico bi parila pač z najbližjim samcem ne glede na njegov genotip, dala oglas na internet pa še v kakšen časopis in mladiče prodala sicer po recimo deset jurjev nižji ceni (kar pritegne kupce), ampak z veliko večjim dobičkom, kot to počnem zdaj, se pravi, ko hodim na razstave, skrbno izbiram plemenjake, se odpravim tudi več kot tisoč kilometrov daleč k najbolj primernemu plemenjaku, vse zaradi nore ideje, da je treba vzrejati čimbolj modro za pasmo.

KZS se za elitne dogodke tako trudi zato, ker ji raste potem renome v FCI in predvsem zato, ker raste renome določenim posameznikom, funkcionarjem in sodnikom, ki potem lahko sodijo na prestižnih razstavah v tujini in zastopajo slovensko KZS na elitnih dogodkih po celem svetu. Prodaja mladičev določenih vzrediteljev tu nima nobene veze. Gre za manjši krog ljudi, z določenimi ambicijami, ki jih nato družno udejanjajo.

Toda takšno obnašanje je sindrom cele naše družbe. Vse se mora bleščati, vse mora biti čimbolj na nivoju tistih par dni, ko kdo pride iz tujine, resničnost pa ostane skrita in zanjo potem tudi denarja zmanjka. Slovenci se še vedno nismo naučili, da je treba predvsem pred lastnim pragom pometat, razmišljati dolgoročno in se spopadati s težavami. Še vedno vsak gleda predvsem na svojo rit, pardon izrazu.
Logiran
Chi hu
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 209


« Odgovor #59 : četrtek, 19.10.2006 : 15:37:33 »

Se povsem strinjam s Kalsang. Vzreditelji s srcem res bolj malo profitirajo s prodajo mladičev. Čeprav so pri nas cene glede na življenski standard res kar zasoljene. Za širši krog ljudi je cena, ki doseže tam okrog 1000 eurov res kar blazno visoka in redki so, ki so toliko pripravljeni odšteti za hišnega ljubljenčka (če nimajo razstavnih ambicij). Seveda pa je to gledajne precej ozko, če kupimo mladička za 300-400 eurov in nato odštejemo še nekajkrat več za veterinarja.   Ampak je pa to res širši problem....pri nas se žal kakovost težko prodaja. Saj so podobni problemi tudi na drugih področjih žal pa ima kinologija opraviti z živimi bitji, kar pa nekatere ne moti. Le, da je biznis in zaslužek.
Škoda se mi zdi in žal mi je, da nekateri vlagajo res ogromno truda v pošteno vzrejo, prevozijo več 1000 kilometrov in več, promovirajo Slovenijo tudi na tem področju, nimajo pa nobene pomoči in vzpodbude (vsaj formalne in pravne).
Še najbolj žal mi pa je za vse pasje revčke, ki so samo tržno blago in polnijo denarnice ljudem brez vesti in srca. Ampak taki nekako vse bolj uspevajo in se množijo...Hmm a smo res nekateri tako "čudni"...hmm..no ja najbrž res. Smiley         
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Pasje farme - Puppy Mills
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines