mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:25:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: dihanje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: dihanje  (Prebrano 4045 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dona_iza
novinec
*
Sporočil: 3


« : torek, 03.02.2009 : 10:35:26 »

Pozdravljeni!
Pišem vam ker imam en problemček s svojo malo mešanko.
Včeraj dopoldan je naša kužika ukradla iz smeti prazno ovojnico od tablete(kapsule)...seveda sem ji hitro hotela vzeti iz gobčka vendar pa je zato vse skupaj še hitreje pogoltnila...Sad
to sploh ne bi bil problem če se ji kapsula ne bi nekje zataknila in sedaj vsake toliko hrope in kiha..kašlja..vsake toliko izbruha malo sline.
Ko se klicala veterinarja je rekel da ni nič takega in da bo minilo....Sad vendar nism prepričana...
Ima mogoče kdo kakšen nasvet kako ji lahko pomagam..
Drugače se obnaša normalno, je igriva...tudi je in pije...tako da res ne vem kaj naj naredim.

Hvala za pomoč in že vnaprej se opravičujem če je podobna tema že odprta... Undecided
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : torek, 03.02.2009 : 13:29:23 »

Kateri vet ti je to rekel? No, saj ni važno. Če kašlja, se davi in občasno bruha, to pomeni, da se ji je ovitek nekje zataknil in ga skuša spravit ven. Pojdi k veterinarju, po možnosti ne k tistemu, ki se mu to ne zdi nič takega.
Srečno.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #2 : torek, 03.02.2009 : 13:57:33 »

Definitivno k veterinarju in to takoj, še sploh, če je kakšne "fajn" tablete pogoltnila in je poleg davljenja še to lahko težava.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3 : torek, 03.02.2009 : 13:59:22 »

Če gre za alu blister (ovitek), ki je trd, je potrebno vedeti tudi to, da so robovi lahko izredno ostri in da lahko poškodujejo prebavila. Predvidevam, da se je zadeva zataknila nekje v prebavilih in ne dihalih, saj bi drugače neprestano težko dihala in se davila.
Tamehki alu blistri pa se načeloma lahko oblikujejo in niso tako nevarni za povzročitev mehanskih poškodb.
Logiran
dona_iza
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #4 : torek, 03.02.2009 : 16:16:15 »

..vem za katere tablete se je šlo..in ne gre za ovitek v katerem je tableta spravljena ampak za ovitek v katerem je prah..zdravilo...gre za Naklofen kapsule, ki se ponavadi pri človeku v želodcu raztopijo. Prav zato je tudi veterinar rekel naj počakam in da ni nič takega.
..drugače je kužika uredu..opazila sem edino da težje laja...kot da bi bila brez glasu.
...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #5 : torek, 03.02.2009 : 16:35:56 »

A tako. Naklofen naj ne bi škodoval, če gre samo za ovitek kapsule pa tudi ne bi smel biti problem. Je morda punca prehlajena? Ali se ji je zataknilo kaj drugega? Če ne bo boljše, bi jo morda vseeno peljala k veterinarju.
Logiran
dona_iza
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #6 : torek, 03.02.2009 : 17:45:16 »

Zgleda da kapsula res ni nič škodovala.... Smiley
sem poklicala drugega veterinarja in je rekel naj jo jutri zjutraj pripeljem mimo...verjetno ima vnetje dihal, oziroma je samo prehlajena...tako da gremo jutri po inekcijo in pol se bomo počasi pozdravli...Smiley

Hvala vsem...lep večer
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #7 : sreda, 04.02.2009 : 09:17:27 »

No, še dobro, da ni bil ovitek in da ni bilo učinkovine v kapsuli.
Pozdravite se....
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #8 : sreda, 04.02.2009 : 10:02:57 »

No, da Naklofen ni psu nevaren, sploh pa cela tableta, se seveda ne morem strinjati (je tudi odvisno od kilaže psa, seveda), sem pa vesela, da ste ok.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #9 : sreda, 04.02.2009 : 10:30:43 »

Po kastraciji mi je veterinar dejal, da dam Čipu lahko pol  Naklofena 2x dnevno. Takrat je imel cca 19kg. Čeprav smo raje uporabili Rimadyl Wink.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #10 : sreda, 04.02.2009 : 11:31:17 »

Obadva sta nesteroidna antirevmatika zato ste lahko vzeli enega ali drugega. Le ti pa niso nedolžni, še manj nenevarni. Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: dihanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines