mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:29:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: angleški špringer španjel
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: angleški špringer španjel  (Prebrano 41650 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ursa
gost
« : nedelja, 30.01.2005 : 17:09:51 »

čav
mi lahko opišete tega prekrasnega psa. koliko let živijo? ali se radi tepejo z ostalimi psi? kakšne barve so? ali so uspešni na razstavah? poznate vzreditelje iz slovenije ali hrvaške...?  pripišite mi njihovo spletno stran. Smiley
 
lp Smiley

[spremenjen naslov; Jana]
Logiran
ursa
gost
« Odgovor #1 : nedelja, 30.01.2005 : 17:15:42 »

koliko let živijo?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #2 : nedelja, 30.01.2005 : 17:32:27 »

Oj ursa!

Jaz sicer nisem lastnica Angleskega Springer Spanjela imam pa s to pasmo nekaj izkusenj Wink

Springerji imajo odlicen znacaj. So zelo prijazni, zivahni, radozivi in srcni. So lovski psi in navadno lovijo v kardelu, zato lahko brez tezav zivijo v sozitju z drugimi psi. Springerji niso pretepaci in se pretepu ce se le da rajsi izognejo. Radi so tudi v druzbi drugih psov in ljubijo sprehode. Imajo se vedno kar nekaj lovskega nagona, zato vzgajanje in solanje te pasme ni najbolj enostavno.

Linije se bolj kot ne delijo na razstavne in delavne. Razlika med linijami je vec, kot ocitna. Tukaj imas za primer dve slikici:

Razstavne linije:
http://www.westminsterkennelclub.org/breedinformation/sporting/images/engsprsp.jpg

(poglej pod FCI VIII:)
http://www.cinofilia-italiana.it/estero/2004/ALPEADRIA/portorose/RISULTATI.htm


Delavne linije:
http://www.scotdogs.com/assets/images/9a27d-04.jpg
http://www.thedoghows.com/factory/graphics/dogs/english%20springer%20spaniel.JPG
Logiran
ursa
gost
« Odgovor #3 : nedelja, 30.01.2005 : 17:56:25 »

pia_in_co kje si ga kupila?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #4 : nedelja, 30.01.2005 : 18:01:40 »

pia_in_co kje si ga kupila?

Pia sama pravi na zacetku svojega pisanja, da NI lastnica springerja. Ursa, ti pa preden postavljas ista vprasanja o razlicnih pasmah, malo sama pobrskaj po netu za pasme, ki te zanimajo. Na vecino straneh bos nasla vse podatke, ki te zanimajo. Hvala. Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #5 : sobota, 05.02.2005 : 08:37:06 »

Prilagam link do (za moje okuse) najlepsih razstavnih Angleskih Springer Spanjelov v Evropi, ki prihajajo iz sosednje Hrvaske, psarna "TALKING EYES" (pred tem so bili dolga leta vzrejani pod tem kennelname-om v USA, zato so tudi produkt pretezno ameriskih krvnih linij)
****

Iz te psarne prihaja tudi *** (Carousel N' Talking Eyes Inferno), ki je uspesno nastopil na razstavi v Portorozu - Pia je navedla link do rezultatov s slikami.

V letu 2005 nacrtujejo (koncno!) leglo!!! Cheesy
Logiran
Ernest
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #6 : sobota, 19.02.2005 : 22:29:43 »

Kam oz. na koga naj se obrnem za informacije o Angleškem špringer španjelu (društva, osebe, internet,...).
Predvsem bi se rad poučil na kaj naj pazim ob nakupu.
Za vse informacije vnaprej hvala!
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #7 : nedelja, 20.02.2005 : 07:58:22 »

Kam oz. na koga naj se obrnem za informacije o Angleškem špringer španjelu (društva, osebe, internet,...).
Predvsem bi se rad poučil na kaj naj pazim ob nakupu.
Za vse informacije vnaprej hvala!
Špringer španjel ne spada med t.i. rizične pasme saj zaradi razmeroma majhne razširjenosti in neskomercializirane vzreje ne trpi zaradi dednih ali podobnih težav ter dajejo dokaj enotna in zdrava legla,  zato bi se lahko obrnil tudi na kakšnega od naših vzrediteljev, kjer boš konec koncev psa dobil tudi ceneje, kot pa pri kom, ki svojim psom pripisuje ne vem kakšne vrline in posledično nabija cene v oblake.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #8 : nedelja, 20.02.2005 : 08:55:26 »

...zato bi se lahko obrnil tudi na kakšnega od naših vzrediteljev, kjer boš konec koncev psa dobil tudi ceneje, kot pa pri kom, ki svojim psom pripisuje ne vem kakšne vrline in posledično nabija cene v oblake.
Odvisno kaj Ernest zeli od psa. Ce zeli psa za lov in kavc mu bo verjetno vseeno kje ga bo vzel (obicajno potem ljudje pravijo: "Sam da pridem cimceneje skozi..." Roll Eyes). Ce pa bi zelel lepega, razstavnega psa potem ga pri nas verjetno ne bo nasel. Vsaj jaz ga do sedaj se nisem videla pri nas. Se mi pa zdi neumno PETIT, da kar tako (brez da bi preveril) pripises nekomu nabijanje cen v oblake... Huh
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #9 : nedelja, 20.02.2005 : 13:26:37 »

 :)Sally, nikomur osebno nisem pripisal, da nabija cene ampak sem navedel nasplošno. Običajno je tako, da ko nekdo prevzame vzrejo lovske pasme, psa nekajkrat pelje na razstavo, ga lepo počeše mislii, da je njegov pes sedaj ratal kar nekakšen fenomen in vse drugo je  pa sranje.
V kinologiji sem že dovolj časa, da vem kje in kako se lahko dobi dobrega psa.
Navedel sem tudi, da je špringer pasma, ki ni še skomercializirana zato se v okviru nje ne delijo razstavne in delovne linije, kar je nasploh zgrešeno tudi pri pasmah kjer se to dogaja. Standard je eden in pika.
Jasno je, da se špringer s katerim želimo na razstavi visoko kotirati, ne sme klatiti po grmovju in robidi sicer njegova dlaka ne bo tako lepa za oko, kar pa ne pomeni, da ne sme biti od vzreditelja, ki pse uporablja za lov.
Tolmačenje da so razstavni psi eno, lovski oz. delovni pa drugo je pogruntavščina blesavih vzrediteljev, ki slišijo travo rasti, ter malo premaknjenih profesionalnih handlerjev (kako grda beseda), ki si stvari tolamčijo kar nekaj po svoje predvsem pa v svojo korist.
Standard je ZAKON, ki opredeljuje zunanjost psa neglede na to za kaj ga uporabljamo in neglede na to ali je iz Zagreba ali iz Slovenije in neglede na to koliko je mladič stal.
Pri dolgodlakih pasma se pojavlja razlika le v tem, da imajo salonski psi, za razkiko od tistih, ki se jih uporablja za delo, pač bolje ohranjeno dlako, kar pa ne bi smelo vplivati na sodniško oceno.
In ko si že omenila lov!
Prav iz razloga, če bi ga hotel imeti za lov MU NE SME BITI VSEENO, kje bo psa dobil, saj so pri lovskih psi delovne sposobnosti skoraj pomembnejše od idealne zunanjosti, ker pa nekatere vzrejne komisije popuščajo pritisku športnih vzrediteljev, se pri določenih pasmah dogaja, da izgubljajo lastnosti, ki so jih imele v preteklosti zato je to RAZLOG VEČ, da se izogne vzreditelju katerega pes nima opravljene delovne preizkušnje.
In ni fora v tem, da prideš čim ceneje skozi ampak v tem, da se ne pustiš, da te samooklicani poznavalci nategujejo z astronomskimi cenami, medtem ko se prav tako dobrega psa dobi po NORMALNI ceni. Ponavljam, da to ne leti direktno na tvojega znanca iz Zagreba, me pa vseeno zanima po koliko so mladiči pri njem in koliko tekem so zmagali njegovi psi.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #10 : nedelja, 20.02.2005 : 13:34:51 »

Citat
Navedel sem tudi, da je špringer pasma, ki ni še skomercializirana zato se v okviru nje ne delijo razstavne in delovne linije, kar je nasploh zgrešeno tudi pri pasmah kjer se to dogaja. Standard je eden in pika.

Tole pa ne bo čisto držalo. Prav rad bi videl tiste špringre od Talking Eyes, kako se s tisto dlako neovirano klatijo po grmovju, travi, gozdu..... In obratno, ni vsak pes za razstavo.

Lp
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #11 : nedelja, 20.02.2005 : 13:48:36 »

Chris, dej preberi še enkrat kaj sem napisal!!!!!!!!!!!!!!
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #12 : nedelja, 20.02.2005 : 14:45:59 »

Aja??? Kaj pa si napisal?

Morda tole:

Citat
Jasno je, da se špringer s katerim želimo na razstavi visoko kotirati, ne sme klatiti po grmovju in robidi sicer njegova dlaka ne bo tako lepa za oko, kar pa ne pomeni, da ne sme biti od vzreditelja, ki pse uporablja za lov.

Pri dolgodlakih pasma se pojavlja razlika le v tem, da imajo salonski psi, za razkiko od tistih, ki se jih uporablja za delo, pač bolje ohranjeno dlako, kar pa ne bi smelo vplivati na sodniško oceno.

Salonski psi? Hočeš reči razstavni? Shocked Saj se ja ne delijo na razstavne in delovne, kot praviš spodaj? Roll Eyes Ni res, ker nimajo vsi špringri ali pa katerikoli psi neke pasme enake dlake, bujne, kvalitetne, lepe. Pa se lahko eden z bujno dlako še tako klati po grmovju, bo imel še vseeno 5x lepšo in bujnejšo kot pa nek, ki je oskubljen. In ko že praviš naj še enkrat preberem. Glede na tvoje pisanje, razloži mi, kako bo lahko nek lovec koristno uporablal psa iz psarne Talking Eyes. Oprosti, ampak zaradi njihove bujne dlake to ni mogoče. Razen, če jih ostriže. In ravno obratno, kako bo nekdo uspešen na razstavi s psom, ki je delovni, torej ni povdarka na dlaki ampak na nagonu?? Čeprav, veš, tudi razstavni psi imajo v večini kar veliko nagona in bi jih lahko prav tako uspešno uporabljal na lovu, če bi jih prej ostrigel seveda Grin

Ali pa tole:

Citat
Tolmačenje da so razstavni psi eno, lovski oz. delovni pa drugo je pogruntavščina blesavih vzrediteljev, ki slišijo travo rasti, ter malo premaknjenih profesionalnih handlerjev (kako grda beseda), ki si stvari tolamčijo kar nekaj po svoje predvsem pa v svojo korist.



Pazi, da te kakšen handler ne prime za ovratnik. In ne, to ni pogruntavščina 'blesavih' vzrediteljev, ker okvirno to dejansko tako je. Pes ki ni primeren za razstavo pač ni za razstavo. Saj ti lahko z njim hodiš na Show, samo ne vem kaj boš imel od tega, ko boš pa vedno zadaj.... Zato pa obstajajo razstavni potenciali, to bi moral vedeti, ko praviš, da si že tako dolgo v kinologiji.

Ali pa tole:

Citat
Standard je ZAKON, ki opredeljuje zunanjost psa neglede na to za kaj ga uporabljamo in neglede na to ali je iz Zagreba ali iz Slovenije in neglede na to koliko je mladič stal.

Seveda da Roll Eyes Saj vsi psi neke pasme ustrezajo standardu, a veš. Če ne ne bi bili pasemski. Upam, da veš kaj pomeni, da je pes pasemski.

Mogoče tole:

Citat
Prav iz razloga, če bi ga hotel imeti za lov MU NE SME BITI VSEENO, kje bo psa dobil, saj so pri lovskih psi delovne sposobnosti skoraj pomembnejše od idealne zunanjosti, ker pa nekatere vzrejne komisije popuščajo pritisku športnih vzrediteljev, se pri določenih pasmah dogaja, da izgubljajo lastnosti, ki so jih imele v preteklosti zato je to RAZLOG VEČ, da se izogne vzreditelju katerega pes nima opravljene delovne preizkušnje.

Najprej praviš, da je standard pač standard in da je ločitev na razstavne in delovne pse totalna bedarija, potem pa, da mu ne bi smelo biti vseeno, kje kupi psa, ker so pri lovskih psih delovne sposobnosti pomembnejše od idealne zunanjosti. Kaj sedaj?? Malo si dvoumen.

In kako veš, da nima opravljene delovne preizkušnje. Veš, špringri so psi, pri katerih je potreben delovni izpit. Na razstavah imaš tudi poseben razred, ki se mu reče razred delovnih. Tudi vzrejnega dovoljenja brez opravljenega delovnega izpita ne bi dobil, s tem pa tudi rodovnika ne. Kaj a misliš, da ima pse brez rodobnika?

Razstavoo zelo močno spešen koker iz psarne Leading Light je na delovnem testu osvojil prvo mesto, položil pa je tudi specialni test iz krvosledstva.

Skratka, naložil si polno cvetk. V Sloveniji uspešnega razstavnega psa pasme Špringer španjel pač ne moraš dobiti. Aja, ti si že dolgo v kinologiji in veš kje dobiti dobrega psa.

Citat
V kinologiji sem že dovolj časa, da vem kje in kako se lahko dobi dobrega psa.

Nam zaupaš?
Logiran
Ernest
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #13 : nedelja, 20.02.2005 : 22:39:55 »

Prvo hvala za vse odgovore!

Doma imam 13 let starega kokeršpanjela, ki je vsekakor najlepši od vseh kokeršpanjelov (stavek vsakega lastnika psa rodovniškega ali ne). Nima rodovnika ampak se vseeno glave obračajo ko greva na sprehod. Moram pa tudi reči, da nimam nikakršnih zdravstvenih problemov z njim.

V prihodnje ob nakupu špringerja vsekakor ne mislim voziti na razstave ker me mnenja drugih o lepoti in skladnosti psa z nekakšnimi stadardi preprosto ne zanimajo. To se mi zdi preprosto neumno, no za tiste ki živijo od psa se z mano ne bodo strinjali. Rad bi samo kupil psa za katerega vem da bo moj in da ne bo imel kakšnih zdravstvenih težav z njim.

Lp, Ernest
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #14 : ponedeljek, 21.02.2005 : 14:42:50 »

Vidim, da se je razvila dokaj vroca debata Tongue

Dejstvo je, da Springerje SE deli na razstavne in delavne. Mogoce ne v Sloveniji, vendar ce malce pogledamo cez meje vidimo da je razlika med delovnimi in razstavnimi linijami vec kot ocitna. Pri delitvi linij ne gre le za dlako, vendar tudi za konstrukcijo in tip psa. Razstavne linije so navadno nekoliko vecje in mocnjese, delavne pa nekoliko lazje konstrukcije in tudi manjsi.
Seveda ni res, da so razstavne linije cisto neuporabne za lov, vendar imajo vsekakor manj nagona, kot delavne.

Chris: Da ti malo podrem teorijo Grin Grin Grin Ce pogledas na stran od *****, lahko vidis, da Dante (Carousel N' Talking Eyes Inferno) narejen med drugim tudi Slo.Ch, kar pomeni da (naj bi)imel opravljen PNZ...

Lp
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: angleški špringer španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines