mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:39:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Smiselnost nagobčnika
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Smiselnost nagobčnika  (Prebrano 36816 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #15 : torek, 01.02.2005 : 09:41:14 »

Električna pištola Shocked, a to tud obstaja?
Vem ,da se da dobit "shocker" za zganjanje živine, samo mislim ,da je zelovelik in nepraktičen. Roll Eyes
Pa menda im apolicije neke podobne pripomočke, ampak za te pa rabiš verjetno orožni list.
Sicer pa si ti vedno prisegala na "bulerje" Grin A so ti v zadnjem času odpovedali Wink, ali se pripravljaš na poletne mesece Grin
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #16 : torek, 01.02.2005 : 09:48:14 »

Električna pištola Shocked, a to tud obstaja?
Vem ,da se da dobit "shocker" za zganjanje živine, samo mislim ,da je zelovelik in nepraktičen. Roll Eyes
Pa menda im apolicije neke podobne pripomočke, ampak za te pa rabiš verjetno orožni list.
Sicer pa si ti vedno prisegala na "bulerje" Grin A so ti v zadnjem času odpovedali Wink, ali se pripravljaš na poletne mesece Grin

Ja, obstaja nek shocker, ki ga uporablja policija in ni tako velik - kot nek mobitel npr.
Bulerji... khm, postaja prenevarno...
Solzilec pa... pri nas več ali manj vedno ful piha, tako da v določenih okoliščinah ni zanesljiv.
Dezer se pa ni obnesel...

Yo
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #17 : torek, 01.02.2005 : 10:41:08 »

Elektricna pistola je bila predstavljena na policiji, baje naj bi bila dostopna tudi navadnim smrtnikom, ampak cena je astronomska (mislim, da je bilo receno okrog 200.000 SIT).

Mali elektro shockerji se dobijo v tujini. Slaba stran je ta, da moras psa spustiti cisto do sebe, da ga lahko s tem dosezes. S temi se jaz na psih ne bi igrala, ker gre za pravi elektro sok in lahko zaustavi tudi delovanje srca. Smo ga preizkusili na sebi in je zdaj v pripravljenosti samo za primer direktnega napada kaksnega cloveskega lopova.
Elektro shockerji za zganjanje zivine so dolgi najmanj pol metra in tudi precej tezki. Za prenasanje naokrog povsem neuporabni. Njihova jakost je naravnana na velike zivali (biki, krave ipd.) in za pse sploh ne pride v postev.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #18 : torek, 01.02.2005 : 10:55:36 »

Aha, torej shocker ne pride v poštev. Psa ne bi rada ravno ubila  Undecided
Cena je tudi previsoka  Undecided Lips Sealed

Hja, tisti za živino pa tudi ni primeren, saj ne bi rada hodila naokrog kot kakšen terminator  Grin Grin Grin

Hvala za odgovor!

Yo
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #19 : torek, 01.02.2005 : 13:04:37 »

Aha, torej shocker ne pride v poštev. Psa ne bi rada ravno ubila  Undecided
Cena je tudi previsoka  Undecided Lips Sealed

Hja, tisti za živino pa tudi ni primeren, saj ne bi rada hodila naokrog kot kakšen terminator  Grin Grin Grin

Hvala za odgovor!
Yo
[/quote


ja za to ceno je bolje , da napadalca ubiješ in lastniku izplačaš škodo Wink
Mislim, da bi bila prav ljubek terminator Grin, ampak povej odkrito, ali se ti res tako pogosto dogajajo napadi, da se tolk s tem ukvarjaš Roll Eyes, jaz že najmanj 10 let nisem doživela nobenega takega napada...prileti vsake toliko kakšen pes , ampak ko ga moji samo mirno grdo gledajo je z bližino vedno manj prepričljiv in nazadnje se povoha s trdim repom in grebenom , pa gre dalje... Cool , ti imaš dva ,kar konkretno velika, večinoma "napadalci" zgubijo veselje ko zagledajo par ali krdelo
se pa spomnim, ko je bil Drim mladiček je najmaj 10 x na sprehodu priletel od bližnjih hiš en odpuljen roti in ga direkt napadel- ponavadi iz neznano kje in tako hitro, da je bil pri psu hitreje kot jaz. Noben šoker mi ne bi pomagal Undecided..kvečemu frača al pa ostrostrelska pištola... Grin

]
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #20 : torek, 01.02.2005 : 13:06:34 »

Yo, poskusis lahko z zelo mocno piscalko, kot jo uporabljajo nogometni sodniki. Samo prej svoje pse navadi na ta zvok. Vecina napadalnih psov je na zvok obcutljiva, pisk povezejo s svojim "naletom" in napad prekinejo. Ampak ne vsi, to je treba vedeti. Piscalka ni ravno dobro "orozje" v strnjenih naseljih, ker se hitro najdejo ljudje, ki jim gre na zivce in te bodo potem oni napadli Grin.

Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #21 : torek, 01.02.2005 : 13:11:00 »

Ma sej meni se včasih res zdi, da glede tega zganjam paniko, a kaj čem.
Deteljica; disciplina v našem primeru ne pali. Pes napade iz strahu; posledica dveh napadov, dveh NO skupaj. Od takrat naprej se pes že preventivno brani oz se čuti ogroženega.
Moramo probati še dazerja, Dani, lahko nas pričakuješ Wink
Logiran
MihaB
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #22 : torek, 01.02.2005 : 13:29:21 »

Ma kakšen dazer neki.
Tole bi bilo primerno za tvoj problem:

Opis:
Tradicionalen dolgi Samurajski meč z jeklenim nabrušenim rezilom, pozlačeno Tsubo (ščitnik) in leseno Sayo (nožnico) črne barve.  Dolžina rezila je 73 cm, dolžina Tsuke (ročaja) pa 22 cm. Meč je primeren tako za trening (malo povadiš doma) kot tudi dekorativni predmet .
Kva bi se cucki in neodgovorni lastniki razbežali  Grin Grin
Je pa en problem. Spodaj piše takole :
TA ARTIKEL PRODAJAMO SAMO POLNOLETNIM OSEBAM!!!

MihaB
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #23 : torek, 01.02.2005 : 13:34:59 »

No , kdor noče hodit naokoli kot treminator, lahko poskusi kot samuraj Grin
Sicer pa se pust bliža in sta dopustni obe možnosti Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #24 : torek, 01.02.2005 : 13:38:05 »

Citat
Mislim, da bi bila prav ljubek terminator...

Hvala, hvala, hvala  Grin Grin Grin Grin

Citat
...ampak povej odkrito, ali se ti res tako pogosto dogajajo napadi, da se tolk s tem ukvarjaš...

Napadi se mi ne dogajajo tako zelo pogosto, ker se jih, če je le mogoče, izogibam, kar pa se mi zdi vedno bolj neumno. Konec koncev imam dovolj tega, da moram biti vedno na preži, da moram vedno paziti od kod se mi bo pes prihuljil za hrbet in napadel moje pse ali mene!
Gre za 2 psa, o katerih smo že kar nekajkrat debatirali tudi na forumih in s katerima je že kar nekaj forumovcev imelo precej slabe izkušnje – vključno z menoj, žal.
Na našem koncu sta namreč 2 NO, katera lastniki spuščajo, da se sama potikata naokoli. Dokler hodita okoli posamično, še nekako gre (tudi z bulerji, če je potrebno), v kolikor pa sta skupaj, pa je problem precej večji - takrat tudi napadeta skupaj.
Verjemi, da je zadnje, kar si želim, da ju skupaj srečam takrat, ko bi sprehajala oba moja psa, ker si ne predstavljam, kako bi sama obvladala spopad dveh krdel.
Dodaten problem je še, da je eden od NO-jev popadljiv tudi do ljudi!

Citat
Yo, poskusis lahko z zelo mocno piscalko, kot jo uporabljajo nogometni sodniki. Samo prej svoje pse navadi na ta zvok. Vecina napadalnih psov je na zvok obcutljiva, pisk povezejo s svojim "naletom" in napad prekinejo. Ampak ne vsi, to je treba vedeti. Piscalka ni ravno dobro "orozje" v strnjenih naseljih, ker se hitro najdejo ljudje, ki jim gre na zivce in te bodo potem oni napadli.

Hja, imam doma policijsko piščalko, ki ima dovolj močen zvok, in lahko poskusim, samo mislim, da tole ne bo ravno OK ideja, saj omenjena psa srečujem velikokrat tudi ponoči (na našem zadnjem sprehodu) ali pa zgodaj zjutraj (zelo poredko pa čez dan), ko se priklatita do smetnjakov v blokovskem naselju... Mislim, da bi me večina stanovalcev linčala...

Lp, Yo
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #25 : torek, 01.02.2005 : 13:44:08 »

Yo, mislim da sva se o tem že enkrat pogovarjali, pa se ne spomnim tvojega odgovora. Zakaj hudiča ne prijaviš lastnike?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #26 : torek, 01.02.2005 : 13:48:59 »

če vas je več ogroženih od vedno istih dveh psov , pa bi se res lahko združili za kakšno prijavo na policiji...če ne bo pmoči, pa dajte polovit ta dva cucka in ju odpeljite na evtanazijo Roll Eyes al pa na Gmajnice, kjer naj jim apoiščejo odgovornejše lastnike Undecided
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #27 : torek, 01.02.2005 : 13:57:30 »

Prijave so že bile, kazni so tudi bile plačane, pomaga ne nič.
Gmajnice nočejo priti ponju, ker imata lastnike.
Policija bo ukrepala, ko se (spet) kaj zgodi...

Yo
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #28 : torek, 01.02.2005 : 14:13:57 »

pa kaj sta cucka od kakšin politikov al kaj, da se ne da nč ukrent sram?
ne morem verjet, da se to dogaja,
P.S.
še vedno ostane ,da ju kdo odpelje na uspavanje in tam izjavi, da sta pač njegova..od mene niso vet še nikol zahteval potrdila o lastništvu...joke (napol)
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #29 : torek, 01.02.2005 : 14:16:39 »

Glej, jaz teh dveh sigurno ne grem vlačit po rokaš, še manj pa v avto. Mogoče kdo drug? Naslednje: to je konec koncev kraja, ne? Pa še - kdo pa mi bo evtaniziral zdravega psa?

Aja, mislim, da niso politiki, denarja pa imajo dosti, da jih tiste kazni pač niso ganile...

Yo
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Smiselnost nagobčnika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines