mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 22:28:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Moj muc jih je dobil
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj muc jih je dobil  (Prebrano 5273 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« : ponedeljek, 23.02.2009 : 15:01:30 »

Moj mucek se trenutno zdravi. In zdravim ga kar sama, s pomočjo antibiotikov in joda.

Kaj se je namreč zgodilo ? Hotel je ukrasti brikete Piki, Pika pa ni Bučko, in ga je šavsnila. Ni mu predrla kože, le gnojna bula mu je nastala. Naslednji dan se je ta bula predrla, in je začelo tečt ven. Šla sem k veterinarju po nasvet, in da se dogovorim, kdaj ga pripeljem na pregled. Veterinar me je vprašal, če sem mu sposobna sama dajat tabletke, in mu čistit rano z jodom, ter dal mi je še eno injekcijo, da mu dam jod kar noter, in porinem noter v luknjo. Zadeva zgleda dokaj huda, vendar se lepo zdravi. Sem le v dilemi, če bi ga peljela, da mu malo pošije, ali ne. Bom videla, kako bo potekalo. Da je pa celotna stvar še bolj smotana, pa ima rano ravno za vratom, da mu ne moremo dati gor ovratnika. Muc se normalno počuti, je ješč, se igra, crklja, skače, teka, kot da mu ni nič. Še dobro, da ga ne boli. Slikala ne bom, ker je kar težko za želodec. Se mu pa lepo celi, in verjamem, da kmalu O.K.

Če še tako pazim pri psih in mucu, še vedno se mi to zgodi.  Cry Undecided
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #1 : ponedeljek, 23.02.2009 : 15:09:50 »

Upam, da se hitro pozdravi!
Dvomim, da bi vet šival, če je absces bi to pomenilo da zašije gnoj noter in se paca v nedogled. Kar pridno spirajte, mi pa držimo pesti da bo kmalu OK Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2 : ponedeljek, 23.02.2009 : 15:16:03 »

Najlepša hvala, Zala_. Ja, absces je že, ampak se je že res veliko, oz. skoraj vse ven scedilo, tako da mogoče bi pa šival, čeprav je najbrž res najbolje, da se vse ven scedi. Saj res že veliko bolje zgleda, je bil pa tak prvi dan, kot da ima še eno glavo zraven. Sploh ne moreš verjet, da mu lahko tako velika bula rata.  Huh Tam nekje v 10 ih  dnevih bi moralo biti O.K., sedaj ga pa crkljamo. No sej, meni ga je prav lušno rihtat, se mal veterinarko igram, ker on vse tako lepo pusti delat. On čisto vse pusti, da se mu dela.  Smiley Pa sem nabavila gazice, tabletke mu pa v pršut zavijem, tako da se čisto nič ne vidijo, pa jih popapca. Prvi dan se mu jih zdrobila (1,5 tabletke) in mu jo zamešala v konzervo, pa je ni pojedel, ker ga je najbrž vohal, sedaj pa sem ubrala drugačno taktiko, in gre. Super.  Smiley Tak bogi bogi je, ampak on čisto nič ne pokaže. Se dela, da mu ni nič.  Smiley Kiss
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #3 : ponedeljek, 23.02.2009 : 15:40:04 »

No, imaš pa res srečo da lepo jé tabletke. Pa da tako dobro vse prenaša. Pogumen muc Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4 : ponedeljek, 23.02.2009 : 15:43:27 »

Res je pogumen. Ko ga imam jaz v naročju, bi zame naredil prav vse. Mi gre kar na jok, da jo je moral tako skupiti... Cry

Na Piko je treba tako pazit...ni ona kot Bučko. Bučko je tak nežen pes.  Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #5 : ponedeljek, 23.02.2009 : 15:46:15 »

branka, ne zastopim, kako se je naredil gnoj, če ni bila koža predrta? Kolikor se meni zdi, čisto po domače, gnoj nastane, če pride do okužbe, do okužbe pa ne more priti, če ni stika med nosilem okužbe (Pikinim zobom) in podlago (mucovo rano, za katero praviš, da je ni)? Očitno rabim eno lekcijo, ta snov mi mal manjka  sram
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #6 : ponedeljek, 23.02.2009 : 15:53:13 »

Mogoče je bila majhna ranica, pa niso opazili? Huh
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : ponedeljek, 23.02.2009 : 16:20:41 »

Jaz je v glavnem nisem opazila, samo bulo sem zagledala. Verjetno je bila poprej ranica, pa je nismo opazili, nato pa se je zagnojila.
Logiran
alfa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #8 : ponedeljek, 23.02.2009 : 19:00:34 »

Za muce je značilno, da se rane zelo hitro površinsko zaprejo, znotraj pa nastaja gnoj. Vse skupaj nato izgleda kot bula, ki se sevada predre po določenem času in gnoj izteče. Pri našem mucu je bil to v njegovih mlajših letih kar pogost pojav zaradi drugega mačka, ki je hodil našega pretepat  sram Rana se je skoraj vedno prav lepo zacelila brez našega posredovanja. Le ob hudih primerih (enkrat ali dvakrat) smo ga morali peljati k veterinarju. Torej če je oteklina izginila in je muc normalno živahen verjamem, da bo hitro OK  Wink.

Lp
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #9 : ponedeljek, 23.02.2009 : 19:47:36 »

Držim pesti, da bo muc čimprej ok.

lp

Sandra in Kaja
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #10 : torek, 24.02.2009 : 01:32:17 »

branka,

kaj pa drenaza (ki jo naredi vet)? Jst sem imela ne dolgo nazaj dva primera  teh bul/abscesov (ena zelo odprta, druga ne toliko) in je veterinarka obakrat delala drenazo. Macka sta dobila antibiotike, tam kjer je bila narejena drenaza, pa sem izpirala z fiziolosko raztopino nekaj dni, da se je gnoj scistil.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #11 : torek, 24.02.2009 : 09:50:22 »

Gargamel, enkrat se je že zgodilo, da sem ga morala peljeti k veterinarju, zaradi enakega problema. Lahko da ga je tudi takrat Pika, lahko da ga je drug maček. Saj tudi sedaj točno ne vem, oz. nočem trditi, da mu je to naredila Pika, samo dozdeva se mi. Sumim na njo, ampak nikoli ne bom trdila, ali ji na kakšen način zamerila. No, takrat je bilo še malo hujše, tako da je moral revež dobiti narkozo, in veterinar mu je pošil. Takrat je imel za levim ušesom, tako da je lepo nosil ovratnik. In takrat se mu je zelo hitro zacelilo. Sem pa hodila z njim vsake tri dni po injekcijo antibiotikov.

Sedaj nima čisto nič več gnoja, tabletke bo dobival še 8 dni. Spiram mu vsaki dan, malo s fiziološko razopino, na koncu pa mu na gazico dam še jod, in mu grem še z jodom po ranici. Ranica je mnogo manjša, glavno da gnoja ni nič več, in res se mu lepo celi, tako da po moje, bo čez 8 dni kot nov.
Muc je kastriran.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #12 : torek, 24.02.2009 : 09:53:17 »

alfa, tako je bilo tudi pri mojem mucku, oteklina, oz. absces je hitro zginjal, čim je začel jesti antibiotike, in mu je gnoj začel iztekati. Tudi sedaj bo tako, Muc se obnaša, kot da mu ni nič. Se bojim, da mu celo ugaja, da smo vsi okoli njega. Upam, da ne bo tega začel izkoriščati  Grin

pudelj, hvala za lepe želje. Bom poročala o dogajanju.  Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #13 : torek, 24.02.2009 : 09:54:27 »

Glavno, da mu gre na boljše, lumpu Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #14 : torek, 24.02.2009 : 10:15:44 »

Hehe, pa kako mu gre na boljše  Cheesy vsako urco je boljši mali moj. Se mi je prvi dan tako smilil, čeprav ni čisto nič pokazal, da ga boli. Ali ga res ne boli, ali pa se Muc le tako obnaša pred nami ? No, saj sedaj ga res nima več kaj preveč boleti, saj je ranica res lepo stisnjena, in je gor že malo hrastice. Samo itak, muc kot muc se vedno praska tam, kjer se ne bi smel. Saj ga razumem, da ga srbi, saj se zdravi.  Smiley


Ampak res nočem Pike zaradi tega kaj osrat. Samo Muc se je pa kar boji, pa klopice, na kateri je imel hiško, in hiške tudi. Ne mara je več. Najbrž jo poveže s Piko. Hiško sem mu premaknila na drug kraj.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #15 : ponedeljek, 09.03.2009 : 12:56:52 »

Moj Muc je že kar nekaj dni brez antibiotikov. Rana se je močno zmanjšala, je še, ampak je skoraj ni več. Gnoji se že dolgo ne. Je pa res problem ta, da jo ima ravno pod vratom, in mu je ne moremo zaščitit. Si je pa kar veliko področje okoli spraskal, in odstranil dlake, tako da je sedaj spodaj skoraj gol. Je pa drugače popolnoma okreval, samo majhna ranica je še, ki bo kmalu pozabljena  Smiley Super  Kiss
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #16 : ponedeljek, 09.03.2009 : 19:43:31 »

Samo da je boljše. Dlaka bo pa že zrasla nazaj.  Smiley

lp

Sandra
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #17 : torek, 10.03.2009 : 09:02:11 »

Točno tako, hvala pudelj  Smiley Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #18 : torek, 10.03.2009 : 09:21:04 »

O super, samo da je muc bolje  Kiss  Fajn ste ga zrihtal  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #19 : torek, 10.03.2009 : 10:41:54 »

Hvala, hvala, sem tako vesela, da je le kaj.  Cheesy Zdelo se mi je, kot da traja v nedolgled. Ko se je že lepo zacelilo, je krasto spet stran odtrgal. Seveda, saj ga je srbelo, razumem.  Smiley Sedaj je pa spet lep in zaceljen.  Wink Dlakica mu bo pa že zrastla, pa še lepša bo  Wink slikica sledi  Smiley

Moj fant je rekel, da si maček pravilno zdravi svojo rano, saj če bi pustil, da ima gor krasto (al hrasto, whatever  Roll Eyes), bi se vse skušaj še dlje celilo. Res sem vesela, da je tako.  Smiley

OT: Sem pa zdej enkrat sanjala, da je Pika pogrizla enega veliko večjega psa od sebe  Shocked kri je tako lila iz njega, da sem se od vsega skupaj vsa mokra zbudila...grozne sanje. Pa spomnim se še, da ga je prav po gobčku pogrizla, in da je od njega lila kri res v potokih.  Lips Sealed
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #20 : torek, 10.03.2009 : 13:23:25 »

Slikica, kjer se vidi, kako je pod vratom brez dlakic: (klikni nanjo za večji format)



Tukaj pa pri igri: Cheesy







Pa še obrazek: Kiss

Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #21 : torek, 10.03.2009 : 13:29:19 »

ajooooooj - sej je cel lep, ampak obrazek je pa u ibr! Cheesy
Srečno, "Miško"! Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #22 : torek, 10.03.2009 : 13:32:50 »

Hehe, hvala oaza88  Kiss pa če dobro pogledaš, se mu tudi na slikici "obrazek" vidi, da je spodaj brez dlake, ta moj "Miško"  Tongue Smiley ampak že lepo poganja. Bo taka krasna dlakica  Kiss on pa cel po neki slami diši  Cheesy Smiley Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #23 : torek, 10.03.2009 : 15:01:31 »

Uuuuuu, tale muc pa zna osvajat Cheesy kakšen mehek in puhast intelektualec je to, jaz bi mu kar zdaj lupčka dala na ta njegov črn nosek Kiss
Samo, da se je pozdravil - je pa nekaj res - mački, psi in otroci so vsi glih, nikakor ne znajo pustit rane pri miru, komaj se malo zasuše, že scukajo krasto dol, pa je spet vse odprto  Huh potem pa čakaš in čakaš, kdaj se bo zacelilo in res traja celo večnost Shocked
Logiran

Unikatne tablice in portretki
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #24 : torek, 10.03.2009 : 18:10:46 »

.............Samo, da se je pozdravil - je pa nekaj res - mački, psi in otroci so vsi glih, nikakor ne znajo pustit rane pri miru, komaj se malo zasuše, že scukajo krasto dol, ........
o ti vraga, zdej se pa resno sprašujem  Shocked - kaj sem torej jst od naštetga? Maček, pes ali otrok? Grin
ajoooooj, sej sploh ni smešn! Lips Sealed
 Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #25 : sreda, 11.03.2009 : 00:27:00 »

Oaza, ti si po mojem mačje - pasja dušica ujeta v telesu velikega, prijaznega otroka Cheesy Cheesy Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #26 : sreda, 11.03.2009 : 06:27:26 »

Oaza, ti si po mojem mačje - pasja dušica ujeta v telesu velikega, prijaznega otroka Cheesy Cheesy Grin
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  Cheesy
Ful lepo napisala. Kej tacga pa še ne. Hvala!  Smiley Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #27 : sreda, 11.03.2009 : 08:55:43 »

Uuuuuu, tale muc pa zna osvajat Cheesy kakšen mehek in puhast intelektualec je to, jaz bi mu kar zdaj lupčka dala na ta njegov črn nosek Kiss
Samo, da se je pozdravil - je pa nekaj res - mački, psi in otroci so vsi glih, nikakor ne znajo pustit rane pri miru, komaj se malo zasuše, že scukajo krasto dol, pa je spet vse odprto  Huh potem pa čakaš in čakaš, kdaj se bo zacelilo in res traja celo večnost Shocked

Ja, res je mehak kot puhek  Smiley se pa močno strinjam s spodaj napisanim. Prav ne morejo pustit, da bi se hitro pozdravilo...trgajo stran hudički  Roll Eyes Wink
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Moj muc jih je dobil
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines