mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:23:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Prebavne motnje
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prebavne motnje  (Prebrano 6432 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
seed
novinec
*
Sporočil: 14


« : torek, 08.02.2005 : 20:03:07 »

Čau Smiley
Sem nova na forumu, pišem pa vam zaradi težave s svojo škotsko terierko. Stara je 10 let, pred približno tremi meseci smo se preselili v stanovanje v bloku (prej smo živeli v hiši) in zadnje čase psička zelo pogosto kaka, večkrat se pokaka kar v stanovanje kljub rednim sprehodom, zadnjič gre ven ob polnoči, zjutraj ob šestih je že kakec v stanovanju. Moram poudariti da prej takih težav nismo imeli, ves čas pa ji uhajajo plini, ki so zelo moteči oz. smrdeči. Sama se sprašujem je to šok za psičko - selitev, mogoče zaradi vročine v stanovanju, ker je sedaj kar vroče, ali prehrana (psička ne mara eukanube, hillsa, ne vem zakaj mara ravno slabšo hrano kot je taček).

Lp
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #1 : ponedeljek, 14.02.2005 : 21:03:41 »

Verjetno bi bilo najbolje najprej, z obiskom veterinarja, izločiti zdravstvene težave. Lahko tudi, da so težave nastopile zaradi nekakovostne prehrane. Vsekakor predlagam pregled pri veterinarju, bo pa kaj več (upam) povedal kdo, ki ima več izkušenj in znanja.
Pa malo si še poglej ostale teme, če je morda v kateri kaj podobnega že napisano  Wink

lp
Logiran
seed
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #2 : ponedeljek, 21.02.2005 : 17:57:53 »

Hei!

No psička je bila prejšni ponedeljek pri vetu, kjer so jo pregledali in vzeli urin. Dali so ji tabletko proti zajedalcem, injekcijo ne vem zakaj ker jo je peljal brat in ni vedel, ter neko kremico, ki so jo ji namazali na smrček da jo je polizala. Možnost je da ima okvaro ledvic, zato je dobila Hillsove dietne brikete.

No danes pa sem jo peljala na sprehod in ko sva se vračali je dobesedno rinila v grmovje, tam je našla nekaj svetlega (ni bla kost) ter preden bi ji lahko uzela iz gobčka pojedla. Zdaj sumimo na podganji strup, ker je bilo to zraven bloka kjer ga ljudje baje kar pogosto nastavljajo. Sicer me zanima kako ugotovit če je, se pojavijo znaki ali je bolje, da jo peljemo takoj k veterinarju?

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 21.02.2005 : 18:04:23 »

So ji pregledali samo urin ali tudi kri? Ce ima res okvaro ledvic, ti priporocam, da ji pricnes hrano pripravljati sama (ce se ti da seveda, ker te caka veliko branja itd.).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
seed
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #4 : ponedeljek, 21.02.2005 : 19:49:45 »

Pregledali so ji samo urin, ter rekli, potem ko poje brikete (2kg) in če se stanje ne izboljša, naj pridemo nazaj. Ker so rekli da so lahko krivi zajedalci oz. kakšna kost lahko pa tudi šok.

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 21.02.2005 : 22:15:16 »

Em, se pravi...nimajo pojma, lahko pa bi bila okvara ledvic. Kaj pa so rekli glede urina? Kako so ga pa vzeli-pac ulovili v kozarcek ali kaj drugega? Ce bi bila na tvojem mestu, bi zahtevala se pregled krvi. Vsaj ves pri cem si.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #6 : ponedeljek, 21.02.2005 : 22:31:55 »

Po mojem mnenju je bolje it še k drugemu veterinarju po mnenje. Več glav več ve Wink

Lp, Mojca
Logiran
seed
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #7 : ponedeljek, 21.02.2005 : 22:49:53 »

Ja urin smo moral ulovit v lonček in ga nest tja. Po pregledu so rekli da je možno da je kaj narobe z ledvičkam, ker je že tolk stara. Bomo probal še drugje. Psička pa ima ubistvu zelo napet trebušček, na hrbtu že bolj proti repu,čisto na vrhu pa se ji nenormalno čutijo kosti-rebra.

Lp
Logiran
seed
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #8 : četrtek, 24.02.2005 : 20:06:01 »

No danes smo dobili na dom izvid, psička ima povečano količino beljakovin v urinu. Priporočajo da je vsaj 8 tednov brikete hills k/d za ledvice, katere naj bi ji okrepile ledvice. Nanook prosila bi te še če bi mi lahko povedala za kuhanje hrane oz. za literaturo.

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 24.02.2005 : 22:31:24 »

Hja, jaz brez pregleda krvi psa ne bi dala na Hills k/d. V bistvu (svojega) psa, ki ima tezave z ledvicami, sploh ne bi dala na Hills k/d.

Literatura:

http://groups.yahoo.com/group/K9KIDNEYS/

http://groups.yahoo.com/group/K9KidneyDiet

http://www.dogaware.com/kidney.html

Citat
Priporočajo da je vsaj 8 tednov brikete hills k/d za ledvice, katere naj bi ji okrepile ledvice.

A se hecajo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #10 : četrtek, 24.02.2005 : 23:27:24 »

Hills k/d ? A to je vrsta briket Hills, posebej za pse, ki imajo težave z ledvicami? Ne poznam sicer, vendar ne dolgo tega sem v trgovini slišal, kako je lastnica razlagala, kako je njenemu psu, ki je imel grozne težave z ledvicami, nek poseben Hills pomagal, da je dočakal 13 let. Je to ta hrana?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #11 : četrtek, 24.02.2005 : 23:28:37 »

lastnica psa, ne trgovnie Wink
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #12 : petek, 25.02.2005 : 02:21:34 »

Mi smo pred dvema mesecema posvojili 10 let staro psičko, ki je prve dni minimalno 10x  na dan kakala; dr. Zaninovič je kmalu ugotovil, da gre za odpoved pankreasa, sedaj k hrani dodajamo posebne encime in stanje se je povsem popravilo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #13 : petek, 25.02.2005 : 09:03:00 »

Hills k/d ? A to je vrsta briket Hills, posebej za pse, ki imajo težave z ledvicami? Ne poznam sicer, vendar ne dolgo tega sem v trgovini slišal, kako je lastnica razlagala, kako je njenemu psu, ki je imel grozne težave z ledvicami, nek poseben Hills pomagal, da je dočakal 13 let. Je to ta hrana?

Ja, to je hrana za pse, ki imajo tezave z ledvicami.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
DogeatDog
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #14 : nedelja, 08.10.2006 : 10:07:19 »

L.P.

Samo tko BDW, Hillsovi dietni briketi so ID in ne KD!! Je velika razlika...
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Prebavne motnje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines