mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:59:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Maza
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maza  (Prebrano 32258 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #75 : nedelja, 20.11.2011 : 13:34:49 »

Hm, potem pa je bila tista nagačena izjemen primerek - ni izgledala debela, ampak visoka skoraj do kolen. Ali pa so bile v preteklosti večje - eksponat je bil star okoli 100-150 let, ulovljena v gozdovih v okolici Škofje Loke.
Ja, ksantipa, ampak mene tukaj tako gleda še vsaj 20 krasotic, pa bilo je več razlogov, zakaj nisem prinesla domov Maze (me nečak po vrnitvi z Jakobom vpraša: Zaklaj se pa nisi z Mazdo pripeljala?)
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #76 : nedelja, 20.11.2011 : 21:48:07 »

Pridna, po katerih karakteristikah pa bi lahko imela malo bolj utemeljen sum na križanje vrst?

Konstrukcija obraza in telesa, kvaliteta in dolžina dlake, obarvanost, telesni proporci. Nič od tega pri Mazi ne spominja na divjo mačko.

Hm, potem pa je bila tista nagačena izjemen primerek

Ne se zanašat na nagačene živali za kaj več kot samo občutek, kako zgleda. Namreč je precej odvisno od nagačevalca, kaj naredi s kožo, v kakšnem stanju jo je dobil in kako dober je. Večkrat imajo živali neprave proporce, so prenapihnjene ali pa obratno - potegnjene skupaj. To pa ne izključuje dejstva, da je lahko razstavljen izjemen primerek (odvisno kje si jo videla in s kakšen je njen izvor - če je trofeja, verjamem, da je en lepših primerkov).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #77 : petek, 06.04.2012 : 23:42:52 »

 ljubezen
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #78 : četrtek, 03.05.2012 : 10:52:31 »

Uspavana iz veterinarskih razlogov.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Maza
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines