mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 08:53:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Zakonodaja v blokih glede psa v stanovanju
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakonodaja v blokih glede psa v stanovanju  (Prebrano 39867 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« : četrtek, 26.03.2009 : 13:55:56 »

Zdravo,

ali kdo ve, če obstaja kakšen pravilnik, ki ne dopušča psov v stanovanju v blokih?

Na nas se je namreč obrnila ena gospa, ki ima staforda v stanovanju, vendar je zdaj dobila odločbo, da mora psa odstraniti iz stanovanja, drugače jo čaka 5.000 eur kazni.

Ali je to dovoljeno?

Hvala za info.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : četrtek, 26.03.2009 : 14:41:14 »

Ne vem, pri nas visi na vhodu pravilnik, kjer piše, da ne smeš rediti hišnih živali v nasprotju z obstoječo zakonodajo in pravilnikom o reji hišnih živali, kar pa posedovanje enega psa zagotovo ni.
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #2 : četrtek, 26.03.2009 : 14:47:05 »

Kar se Stanovanjskega zakona ali Stvarnopravnega zakonika tiče, take prepovedi ni...
Lahko imajo kaj določeno v hišnem redu, samo ne vem, od kje jim potem 5000 € kazni...
Kako odločbo je to dobila? Od koga? Od upravnika? Oni niso pristojni za izdajanje odločb in za določanje kazni... Razen če jo je dobila od vet. inšpektorja, samo to ne bo zato, ker ima psa v stanovanju...mora bit kak drug razlog...
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #3 : četrtek, 26.03.2009 : 14:54:12 »

V zakonodaji tega ni, lahko pa te sosedje tožijo ali prijavijo inšpekciji, če tvoja žival krši red in mir. Ampak to morajo dokazati. Sicer ti nihče (razen lastnik stanovanja že v pogodbi) ne more preprečiti imeti žival.

Kdo pa je izdal odločbo? Sami stanovalci NE morejo sprejeti hišnega reda, ki bi kratil pravice, ki jih imaš po zakonu.

Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #4 : četrtek, 26.03.2009 : 15:15:22 »

Sami stanovalci NE morejo sprejeti hišnega reda, ki bi kratil pravice, ki jih imaš po zakonu.
Ma sej pravice imeti psa v stanovanju dejansko ni...vsaj ne izrecno...ni pa tut nikjer prepovedano...
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #5 : četrtek, 26.03.2009 : 15:47:30 »

Ma sej pravice imeti psa v stanovanju dejansko ni...vsaj ne izrecno...ni pa tut nikjer prepovedano...

Ja saj, če ni prepovedano, je dovoljeno!
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #6 : četrtek, 26.03.2009 : 18:39:57 »

A ni nekaj takega, da hišni svet po svoje odloči o tem? Da ima vsak blok recimo to lahko po svoje urejeno? Ne vem kje sem nekaj takega zasledila, ne toliko časa nazaj.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #7 : četrtek, 26.03.2009 : 19:34:56 »

verjetno ni velika težava pri enem psu. kdo ve kako pa je v primeru z več psi?
te lahko mečejo stanovalci ven iz bloka iz lastnega stanovanja, če jim pač ni všeč da je toliko psov v enem stanovanju? pa predpostavimo da so psi mirni in dejansko nikogar ne motijo, so pa črna pika zdolgočasenih ljudi, ki nočejo živet brez ustvarjanja problemov drugim...

lp
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #8 : četrtek, 26.03.2009 : 19:39:14 »

O ja, res je. Ljudje so zdolgočaseni in ne vedo več kaj počet. Ko sem bila še v Žalcu, smo tudi imeli težave z blokovci. Rokija so hoteli ven deportirat. Pa nikogar niti pogledal ni in bil tako miren kuža. So kr tečnarili nekaj časa. Celo obtoževali so, kako kaka in lula naš pes po bloku. So bili pa mulci, ki so scali in srali po kleti, po vogalih. Fuj  Angry. Pa se nismo dali in so nas potem pustili na miru. Folk frdaman...
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #9 : četrtek, 26.03.2009 : 22:03:15 »

Ko bi le vsi ziveli svoja zivljenja in se ne vtikali v nacin zivljenja drugih. Svet bi bil veliko lepsi in prijaznejsi.
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #10 : nedelja, 29.03.2009 : 16:32:11 »

V bloku se stvari urejajo po hišnem redu oz. preko pogodbe o medsebojnih razmerjih. Poglej kaj piše tam, če piše da je pes dovoljen, vendar le v takih in takih pogojih...ali izpolnjuje pogoje?? Sicer kazni ne morejo in ne smejo dati, lahko ti samo prepovedo psa, pa še to mislim da je neka omejitev da mora biti določeno število vseh sosedov ZA.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #11 : nedelja, 29.03.2009 : 17:30:59 »

Ne vem, če ti lahko kdo prepove imeti psa v lastniškem stanovanju - še sploh, če se držiš hišnega reda, ki velja v bloku (če ga imajo) ali pa nekega splošnega bontona. Kot rečeno, stanovanjski zakon tega nima nikjer zapisanega in močno dvomim, da ti lahko odvzamejo psa kar samo zato, ker je večina stanovalcev za; pes pa nič kriv, samo ljudje ga ne marajo ali pa nočejo v bližini samo zato, ker "izgleda nevaren".
Za tole kazen 5000 evrov bi morali bolj točno povedati, kdo in zakaj jo je izdal. Se mi pa zdi zelo visoka kazen za slovenske razmere in če je resnična, mora imeti zelo dobro pravno podlago. Smodlask, ali mogoče ti kaj več veš o tem, če se je gospa obrnila nate?
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #12 : nedelja, 29.03.2009 : 17:36:10 »

Za tole kazen 5000 evrov bi morali bolj točno povedati, kdo in zakaj jo je izdal. Se mi pa zdi zelo visoka kazen za slovenske razmere in če je resnična, mora imeti zelo dobro pravno podlago.
Ja sam res... Taka kazen bi bila lahko izrečena za kako kaznivo dejanje, ne pa za psa v stanovanju...  Shocked
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 29.03.2009 : 17:58:54 »

Točno tako. In po zakonu je pes stvar ter po ustavi Republike Slovenije  je osebna lastnina nedotakljiva. Torej, če je dejansko do tega prišlo je zadeva, po moje, več kot zrela za sodišče...  Undecided
 Shocked
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #14 : nedelja, 29.03.2009 : 18:14:21 »

Možno je, da je bila to stvar posebnega dogovora oz. pogodbe med najemodajalcem in to gospo, če je najemnica.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Zakonodaja v blokih glede psa v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines