mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 06:49:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: harvest mites /trombiculidae
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: harvest mites /trombiculidae  (Prebrano 13344 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žuža
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 09.04.2009 : 17:58:17 »

Najlepša hvala! Smiley
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #16 : torek, 14.04.2009 : 10:25:37 »

Mislim da smo mi tudi nekaj takaga fasali Sad
Taja se je začela noro čohat po glavi, kak teden, pa najprej ni bilo opazit nobenih sprememb na koži. Potem pa sem res našla takšne mozolčke, oz že krastice, ponekod krvave zaradi čohanja.  Zadeva se je pol preselila na bok, ampak tam zaenkrat nisem še nič našla, vendar po moje je to zaradi kupa dlak  Roll Eyes potem pa se je začela ful gristi na nogah  pri kremplju in sploh po nogah, kjer si je ful razgrizla, prav krvavo Sad sm pa res pol včeraj najdla tam na krempeljčku ta oranžen prah! je pol to to?
Bila sem vmes že pri vetu, pa je rekla da razhaja en sorodnik klopa  in da zadeva fuuul srbim, predvsem gre na glavo in na rito. Dobila sem frontline, pa dvakrat sem jo mogla skopat z clorexy derm šamponom. Vendar se mi zdi da ni nič bolš. bo treba nazaj.
A pol naj še z jodom probam direktno na rane? Še kak drug predlog'
Kalsang vi ste kaj bolje?

lp, daša
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #17 : torek, 14.04.2009 : 10:43:26 »

Mi smo bili že naslednji dan veliko bolje, ampak si psici nista zgrizli tac do krvi, ker sem k sreči že prej opazila.

Pri nas je pomagal jod. Z njim imam zelo dobre izkušnje. Če uloviš takšne pizdarije takoj na začetku, hitro pomiri kožo in se stvar uredi.

Probaj še z jodom, ampak zdaj moraš zelo pozorno spremljati, kaj se dogaja z ranami, da ne bo prišlo do bakterijske okužbe in hotspota. Clorexy derm šampona ne poznam, imam pa dobre izkušnje s plivaseptom.

Če bi se rane vnele, morata nujno še po antibiotik.
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #18 : torek, 14.04.2009 : 11:19:23 »

Bom probala danes z jodom še, potem pa u petek k veterinarju, če ne bo bolje ( ne bo me do petka doma ). Upam na najbolš.
Sam vseene že mal dolgo traja se mi zdi, dva oz že tri tedne, pa vedno bolj se grize, čeprav je v četrtek dobla ampulo. bom z jodom probala, sam upam da najdem vse mozolčke. držte pesti Wink
lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #19 : torek, 14.04.2009 : 11:27:00 »

Grize se zaradi izpuščajev - bolj ko se grize, slabše je. Te oranžne pikice gredo po navadi kmalu dol, jeba so srbeči izpuščaji. Večkrat na dan jo namaži z jodom. Pomaga tudi eterično olje sivke. Malo pomisli, kje si jo sprehajala oz. ali jo ves ta čas sprehajaš po istih lokacijah. Če je tako, jo začni sprehajati kje drugje. Če imate vrt in je veliko na njem, je možno, da to nadlogo tudi tam pobere.

Če te ne bo doma, mora nujno nekdo drug spremljat, kaj se dogaja s psico, da se še bolj ne zgrize in ne faše bakterijske okužbe.
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #20 : torek, 14.04.2009 : 11:55:48 »

Bo mami pazla na njo Wink Pa drugače mam pa res samo par sprehajalnih poti, vrt pred hišo, pa okolica pri meni in okolica pri fantu. Res ne vem kje bi to pobrala,ni bilo nobenih sprememb poti.  bom do četrtke oz petka z jodom mazala, v petek pa k vetu. Sporočim kako in kaj smo zrihtali.
lep dan
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #21 : torek, 14.04.2009 : 12:09:29 »

Lahko da so ti klopki/pršice/oranžne pikce (kako bi bilo lažje, če bi vedeli slovenski izraz) nekje ob vajinih običajnih poteh, trenutno je pač sezona zanje (so razvojna stopnja drugače nenevarne pršice).

Upam, da bosta zrihtali.

lp
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #22 : torek, 14.04.2009 : 12:12:09 »

Kalsang, misliš da bi še probala s kuterid G lahko ( ga imam ravno doma)? Sem na sosednjem forumu brala nekaj o teh ranicah, pa ga priporočajo. Ali se raje ne igram s tem?
hvala, lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #23 : torek, 14.04.2009 : 12:21:08 »

Pojma nimam, ne poznam.
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #24 : sreda, 15.04.2009 : 15:51:03 »

Sem našla zdaj večino teh mozočkov, na vsaki nogi eden, pa po obrazu cel kup.joj joj. Tako da sam dlako tam malo odstrigla, zdaj pa mažemo z jodom večkrat dnevno. Pa danes sem ji nataknala na glavo "svetilko", da se ne bo mogla čohat. Bom jutri stanje videla. Upam da se zadeva pomiri.
lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #25 : sreda, 15.04.2009 : 19:42:51 »

Tudi jaz upam, da se čim prej uredi.

lp

Ljubica
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: harvest mites /trombiculidae
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines