mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:04:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Nujno! Oranžne uši??
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nujno! Oranžne uši??  (Prebrano 4646 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žuža
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : četrtek, 09.04.2009 : 16:02:38 »

Pozdravljeni!
Danes sem na Žužinem trebuščku opazila 5 majhnih bulic, ena malo večja in 4 manjše. Večja je v premeru 6mm. Na vrhu teh bulic sem opazila mala oranžna bitja?? Niti nevem kot kaj bi jih opisala..uši mogoče?? Nevem sploh kaj to je, zakaj se gre, na internetu ne najdem. Prosim, če slučajno kdo ve kaj to je, da mi pove? Okoli bunkic (ki so ubistvu kar na kupu) pa se ji je tudi malo odluščila koža. Sicer pa je res da je imela zelo močen prhljaj, ampak je zdaj že bolje.

Najlepša hvala.

Lep pozdrav, Lara.
Logiran
Žuža
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 09.04.2009 : 16:27:30 »

Popravek:

Odluščila se ji je povrhnjica, ampak se prav vidi kako se lušči. Navzven tistih bulic. V kolikor vidim je sicer ne srbi, njeno obnašanje je normalno, mehkega iztrebka pa tudi nima. Prej bi rekla da je celo mogoče delno zaprto, kljub lanenemu olju in briketni hrani (občasno tudi belo meso). Zgleda je prav kot da bi se te oranžne uši/pršice/nekaj! spravile na vrh vsake bulice, po več skupaj. Nevem, zmedena sem. Če ne izvem da ni nič hudega greva jutri k veterinarju. Me je kar strah kaj bi to bilo.
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2 : četrtek, 09.04.2009 : 16:31:47 »

Khm... mogoce je tole:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,29127.0.html
Logiran
Žuža
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 09.04.2009 : 16:42:42 »

Ojej, najlepša hvala. Tole bi blo čisto možno, bom še klicala veterinarja da vidim zakaj so bulice :/ Hvala res, nisem videla te teme sploh Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4 : četrtek, 09.04.2009 : 17:05:50 »

Bulice so zato, ker ko se te pikice prisesajo, v kožo spustijo encime, ki kožo dražijo.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Nujno! Oranžne uši??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines