mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:48:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Displazija
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Displazija  (Prebrano 28170 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alyaz
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #60 : ponedeljek, 18.04.2011 : 15:56:47 »

Dober dan zanima me če mi lahko pomagate, mojega psa boli na dotik zadnji kolk in me zanima če je to mogoče dispalzija?? Sad

LP
Logiran
all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #61 : ponedeljek, 18.04.2011 : 16:47:26 »

Takole na uč boš bolj težko zvedel kaj je in kaj ni narobe... Predlagam, da ga pelješ na pregled in (če je treba) slikanje kolkov. Tako boš vedel pri čem si.

Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #62 : ponedeljek, 18.04.2011 : 18:52:22 »

Jaz bi definitivno (glede na 2 zelo dobri izkušnji) poklicala v Topolšico (dr. Matka) in se dogovorila za pregled.
Če se mu bo zdelo karkoli sumljivo bo naredil RTG posnetek in povedal kako in kaj je s kolkom ter seveda
predlagal potek zdravljenja. K njemu zahajajo pacienti tudi izven slovenskih meja in to verjetno pove vse  Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #63 : torek, 19.04.2011 : 07:40:12 »

Mene pa zanimajo izkušnje glede branja rezultatov sklepov za prednike psa. Kako daleč se gre tu z 'izbirčnostjo', da si lahko zadovoljen in imaš precej dobre možnosti za zdravega psa? Konkretno gre za izbiro ene psičke, ki prihaja v slo iz nem, psarna je ok, samec je ta pravi plemenjak, karakterno in zdravstveno ok, pa še precej dela itd., tudi mama razstavno ta prava in še delovna psica, vendar je (gledam tudi druga legla podobnega ranga plus po bazi workingdogs.eu, kjer so podatki o posameznih psih fino na enem mestu) praktično nemogoče najt mladiče, kjer bi bili vsi štirje stari starši HD in ED povsem frei.  Kako daleč se gre tu, kaj je še sprejemljivo? Bom vesela kakšnih malo bolj izkušenih mnenj.
Ne kupujem pa jaz, me pa zanima, ker z bodočimi lastniki skupaj gledamo kaj in kako bi bilo pametno...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #64 : torek, 19.04.2011 : 09:05:21 »

Bolj kot HD/ED ocene je pomembno, kako zgledajo predniki in sorodniki te psičke pri dvanajstih, trinajstih letih. Ker pes ni sestavljen samo iz kolkov in komolcev. drugače pa: če ima moja psica kolke A, mi je čisto vseeno, če ima samec kolke B, dokler noben izmed prednikov in sorodnikov na obeh straneh nima ocene slabše od C.
Logiran
Evalara
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #65 : ponedeljek, 02.10.2017 : 09:20:27 »

Imam leto dni staro nemško ovčarko, ki pa so na žalost ugotovili displazijo kolka. Operacija je očitno neizogibna in me zanima ali ima kdo izkušnjo kako je z okrevanjem. Povedali so že, da okrevanje traja 12 tednov. Zanimajo me izkušnje.
lp Eva
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #66 : ponedeljek, 02.10.2017 : 10:02:57 »

Na tvojem mestu bi se v SLO obrnila na Kristino Porenta po navodila za rehabilitacijo in za tem vzdrževanje stanja. Čimprej, že pred operacijo bi rekla kakšno besedo z njo. Ona najbrž tudi pozna v naši sosednji Avstriji in Hrvaški kje imajo vodni treadmill ipd.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Displazija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines