mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 18:59:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Kdaj začne pes dvigovati taco ob lulanju?
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj začne pes dvigovati taco ob lulanju?  (Prebrano 23792 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« : petek, 11.03.2005 : 11:30:00 »

Mogoce se bo zdelo butasto vprasanje, ampak resnicno me zanima. Pri prejsnjih psih nisem bila toliko pozorna na to, moj mali briardek pa je zdaj ze pred 4 mesecem parkrat dvignil taco. Trener v mali soli je rekel, da se to pojavi pri velikih psih od 8 meseca naprej, zanimajo pa me vase izkusnje in ce je vse vredu da ze zdaj lula na taksen nacin.

Hvala
LP
Barbara
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1 : petek, 11.03.2005 : 11:54:45 »

Barbara,

prav nič ni narobe, če že sedaj lula na ta način. Je pač hitrejši in spretnejši od vrstnikov. Drugače res začnejo nekje pri 8 mesecih. Moj Paco je začel pri slabih 7 mesecih. Tako, da je čisto različno.
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #2 : petek, 11.03.2005 : 19:28:19 »

Sicer nimam izkušenj, ker nimam psa temveč psičko ampak sem nekje prebrala, da psi začnejo dvigovati taco tam nekje od 5 pa do 9 meseca, čeprav ni po mojem mnenju nič narobe, če že malo prej, saj je pri vsakem psu drugače, kajne?
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #3 : sobota, 12.03.2005 : 09:07:50 »

Kolikor jaz vem naj bi dvigovanje tace povezovali z doseganjem spolne zrelosti...zato naj bi se to dogajalo kasneje...

Blu je po svoje tudi fenomen, ker je že suvereno lulal na treh nogah zelo zgodaj, pri petih mesecih (dvigoval jo je že prej, ampak se je tudi zvračal  Grin tako, da tega pač ne štejem  Cool)

Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #4 : sobota, 12.03.2005 : 09:40:35 »

No, mi smo pa pri 7ih mesecih začeli lulati po moško! Cheesy Grin
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 12.03.2005 : 11:23:39 »

hvala za informacije res... Moj se ne zmeraj, ampak parkrat je ze dvignil in bil dokaj stabilen. Tudi jaz sem mislila, da je to pogojeno s spolno zrelostjo, zato me je tako cudilo. Danes pa sem veterinarja vprasala se ce je to povezano z dominantnostjo in je rekel, da ni, da pac kuza zacne ko zacne, da nekateri nikoli in da tudi nekatere psicke lulajo po mosko.
Petra tvoj Blu ni domonanten ne?
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #6 : sobota, 12.03.2005 : 14:44:44 »

in da tudi nekatere psicke lulajo po mosko.

Jp, Witty sicer ne lula čisto po moško, zelo rada pa dvigne tačko na kakšno višje mesto, npr, ograjo. Ne stoji na 3 nogah, tudi četrta mora biti trdno na svojem mestu, le da je to mesto višje od okolice... Roll Eyes To pa je začela delati šele pri nekako 2 letih.

lp, rina
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 12.03.2005 : 14:49:09 »

No, glede na to, da je Brin začel dvigovati taco pri 4. mesecih ne bi rekla, da je takrat postal spolno zrel. Moje mnenje pa je, da gre za nakazovanje dominantnega vedenja.  Dominanten pes bo izvajal cele akrobacije samo zato, da bo svoj vonj pustil na višjem mestu in s tem dokazal, da je on veliiiik. Seveda pa smo se kakšne dva tedna lovili na treh tacah, padali in se potem jezili, ker nas je odneslo.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #8 : sobota, 12.03.2005 : 18:00:54 »

Citat
Petra tvoj Blu ni domonanten ne?

Mmmmja ja je kr. Ampak je od zmeraj bil  Roll Eyes, vedno glavni mačo, že v leglu.
Najraje je imel Kano od Romana (lahko tudi njega vprašaš...sta bla sošolca v malo šoli  Wink)

Sicer pa poznam zlatega prinašalca, ki ej prvič dvignil nogo pri dveh letih pa je blazno dominanten (bolj kot Blu)...
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #9 : ponedeljek, 14.03.2005 : 11:46:07 »

Ne vem sicer koliko je zgodnje dvigovanje noge povezano z dominantnostjo, lahko pa povem, da je Grom začel dvigovati nogo pri treh (3) mesecih, prevrnil se ni nikoli in zadevo je v kratkem času popolnoma obvladal. Je pa že od vedno zelo nastopaški (glavni mačo, kot bi Petra rekla Wink).
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #10 : ponedeljek, 14.03.2005 : 13:17:23 »

Naš Bis je zgodaj začel vzdigivat taco,ampak se je velikokrat
zvrnil Grin...je pa tako,da še sedaj(18mesecev) lula po žensko,ali pa
ne lula na travo ampak po sebi Grin(sploh pa če piha burja,he he)!!
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #11 : torek, 15.03.2005 : 07:03:40 »

Ja ja lulanje proti burji zna bit zanimivo  Roll Eyes Grin Grin

Sem pa opazla, da se Blu naštima v nasprotni smeri, tako, da se ne polula... Grin...mu je pa tudi to ratalo... Huh
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #12 : torek, 15.03.2005 : 17:24:49 »

ma ta Blu je prav priden Grin
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #13 : petek, 15.07.2005 : 05:47:09 »

Pri nas pa smo začeli suvereno dvigovati taco pri 7 mesecu, je pa to od psa do psa različno. Tudi moj pesjan še včasih, ko nima kam tace "prislonit", lula po dekliško. Grin Grin
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #14 : petek, 15.07.2005 : 12:50:50 »

Aaronu se očitno zaenkrat še nikamor ne mudi Smiley Pred dobrim mesecem je prvič nakazal, da bo začel dvigovat taco in jo nekaj časa na pol dvigoval, potem pa za nekaj časa spet obupal in lulal tako, kot da se pripravlja na nizki štart Grin Pred dobrim tednom je spet malo bolj začel dvigovat taco, ampak zaenkrat se kar nasloni na kakšen grm, taco dvigne pa zelo malo. Najboljše je pa, ko jo dvigne preveč in se prevrne Grin
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Kdaj začne pes dvigovati taco ob lulanju?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines