mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:47:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: mladička mi je padla z višine 1 metra - zaskrbljena
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: mladička mi je padla z višine 1 metra - zaskrbljena  (Prebrano 9781 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #15 : torek, 05.05.2009 : 10:15:23 »

Ja, tale ideja z oprsnico je krasna Smiley.
Samo da ne bi kdo oprsnice zamenjal z ovratnico Shocked
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #16 : torek, 05.05.2009 : 10:47:46 »

oprsnica je res fajna reč.  Smiley Sem z njeno pomočjo svoji pesjanki čisto refleksno in z lahkoto preprečila, da bi se, čisto po nerodnosti, naučila plavat med zlatimi ribicami v enem malem ribničku.... Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : torek, 05.05.2009 : 11:10:28 »

To, da je mladiček veliko po rokah je odlično. sama imam veliko v naročju tudi svoje sicer ne prav majhne psice. Posebno dokler so mlade. Zakaj? Psi, ki jih kot mladiče veliko nosimo in dvigamo, se kasneje ne bojijo višine in veliko lažje osvojijo take in drugačne ovire.  Dominantni mladiči se na ta način na lep in fin način naučijo, da so kdaj pa kdaj tudi povsem odvisni od nas. Če delaš z mladičem brez povodca ga takrat, ko dela nekaj kar ti ni všeč preprosto pobereš in odneseš drugam. Itd, itd.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #18 : torek, 05.05.2009 : 11:21:29 »

To, da je mladiček veliko po rokah je odlično. sama imam veliko v naročju tudi svoje sicer ne prav majhne psice. Posebno dokler so mlade. Zakaj? Psi, ki jih kot mladiče veliko nosimo in dvigamo, se kasneje ne bojijo višine in veliko lažje osvojijo take in drugačne ovire. Dominantni mladiči se na ta način na lep in fin način naučijo, da so kdaj pa kdaj tudi povsem odvisni od nas. Če delaš z mladičem brez povodca ga takrat, ko dela nekaj kar ti ni všeč preprosto pobereš in odneseš drugam. Itd, itd.

Ja, to je čisto res! Treba je pa poudariti, da mora biti poskrbljeno za mladičkovo varnost in če nekdo ne obvlada mladiča v naročju, naj ga ne ima v naročju stoje, ampak sede na tleh in naj se najprej v takem položaju nauči obvladovanja in pravilne in varne drže!
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #19 : torek, 05.05.2009 : 11:42:50 »

Citat
To, da je mladiček veliko po rokah je odlično. sama imam veliko v naročju tudi svoje sicer ne prav majhne psice. Posebno dokler so mlade. Zakaj? Psi, ki jih kot mladiče veliko nosimo in dvigamo, se kasneje ne bojijo višine in veliko lažje osvojijo take in drugačne ovire. Dominantni mladiči se na ta način na lep in fin način naučijo, da so kdaj pa kdaj tudi povsem odvisni od nas. Če delaš z mladičem brez povodca ga takrat, ko dela nekaj kar ti ni všeč preprosto pobereš in odneseš drugam. Itd, itd.


Ja, to je čisto res! Treba je pa poudariti, da mora biti poskrbljeno za mladičkovo varnost in če nekdo ne obvlada mladiča v naročju, naj ga ne ima v naročju stoje, ampak sede na tleh in naj se najprej v takem položaju nauči obvladovanja in pravilne in varne drže!

S tem se strinjam, ampak tako vemo da večina mladičev ni zaradi tega po rokih, sploh če ga kupijo svojem otroku in se ga neprestano žuli. In pri tem marsikdo ne pomisli, da lahko pes ko mu je dovolj skoči.
Moj se rad pocarta, ko sedim, ko sem nižje. Ko ga pa dvignem in stojim mu je pa neprijetno in se ne more sprostiti in ga s tem posiljujem. Čeprav v drugih primerih se višine ne boji.
Mislila sem samo na to, da veliko ljudje pasme ki spadojo pod  ˝naročni psi˝ preveč zaresno vzamejo naročni.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #20 : torek, 05.05.2009 : 11:45:43 »

Naš Miško bi bil pa še bolj naročen, kot je mogoče (je pretežak) Wink.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #21 : torek, 05.05.2009 : 12:58:45 »

Buči bi bil tud, pa žal v naročje spravim le njegovo glavo  Tongue
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #22 : torek, 05.05.2009 : 14:58:44 »

Jaz pa psravim Albo v naročje in je zelo rada. Tudi po stopnicah jo dol nosim, ker drugače ji drsi na ovinkih in potem so praske po lesenih stopnicah.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #23 : torek, 05.05.2009 : 15:47:11 »

Moje se pa pustijo nositi navite okrog vratu kot kakšno lisičje krzno.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #24 : torek, 05.05.2009 : 15:53:31 »


Moje se nosijo kot majhni otroci...zadnje tace okrog pasu in sprednje okoli vratu Cheesy
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #25 : torek, 05.05.2009 : 15:56:49 »

Zdaj jaz vem zakaj se Flip ne boji visine. Ocitno so ga fejst nosl po rokah. Medtem ko Bostjana ocitno niso, ker ga je groza visine  Tongue.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #26 : torek, 05.05.2009 : 17:51:15 »

Naš Miško bi bil pa še bolj naročen, kot je mogoče (je pretežak) Wink.
sori za ot - ampak kolk pa tehla tale mulček?
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #27 : torek, 05.05.2009 : 18:22:46 »

Medtem ko Bostjana ocitno niso, ker ga je groza visine  Tongue.

 Grin sem se močno nasmejala
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #28 : torek, 05.05.2009 : 19:28:32 »

sori za ot - ampak kolk pa tehla tale mulček?

12 kg. Bi pa moral 9.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #29 : torek, 05.05.2009 : 20:27:55 »

Moje se nosijo kot majhni otroci...zadnje tace okrog pasu in sprednje okoli vratu Cheesy
Naša Missy tudi Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: mladička mi je padla z višine 1 metra - zaskrbljena
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines