mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:00:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: mladička mi je padla z višine 1 metra - zaskrbljena
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: mladička mi je padla z višine 1 metra - zaskrbljena  (Prebrano 9777 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #30 : torek, 05.05.2009 : 20:33:12 »

Pes ni igrača za po rokah vlačit.

Je, je, samo lomljiva! Grin
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #31 : sreda, 06.05.2009 : 06:56:25 »

Ja saj to je, samo ker tega se marsikdo ne zaveda. Mogoče sem res sama trenutno občutljiva bolj na to, ker prej sem imela vedno večje pse. Zdaj imamo pa  malega 3 kg (če sploh ima tolk) papillona in prav vsi nepoznani, poznani ga hočejo po rokah vlačit.Zadnjič sma bila spet na dvorišču in prileti ena mala punca, pa ga je že hotela dvignat, ko sem se zadrla: ˝E..E..Em! Ne dviguj ga!˝Pa ona: ˝Kaj nima rad?˝ Jst pa:˝ Ne, jaz nimam rada!˝ Cheesy
Saj ne rečem, tudi jaz sem ga nosila po stopnicah, še vedno ga dvignem ko ob kakšnih bolj stresnih situacijah, ko se okoli njega nagrmadi 20 ljudi in otrok in ne ve več kam bi pobegnal, ko iz kakšnega vogala prileti večji spuščen pes.
Ampak drugače je vedno na tleh tudi na začetku ko se je bal psov, ljudi...Mu nisem dajala zavetja v naročju, ampak sem ga mirila z glasom. Se točno vidi razlika med našim in sosedovim ˝čivavkotom˝ (moj pravi da je činela), ki so ga nosili nonstop in se dere na vse žive in boji, kot da ne bi nikoli videl dneva.
Kar se pa cartanja tiče, se pa vedno cartava ali na postelji, stolu, kavču, ali pa na tleh. Ker ko ga primem v roke in vstanem se boji da ga bom dol vrgla. Po drugi strani mu pa ni problem z nobene višine skočit, pa tud če bi se cel pobil.
Logiran
vrt007
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #32 : sreda, 06.05.2009 : 20:05:51 »

No, takole, da zašpilimo to zgodbo.

Z našo miško je vse v najlepšem redu. Je vesela, živahna, ima dober apetit, vse super  Cheesy Jaz sem zdaj zelo pazljiva in sem z njo v nižjem položaju, ko jo pestujem.

Nekaterim, ki pravijo, da ni pes za vlačit po rokah, naj povem, da si naša Taja tega sama zelo želi in prav rine navzgor, da bi jo vzeli "na všino". Zanimivo je, da je po padcu postala neverjetno hrabra, kot za šalo premaguje stopnice gor in dol, pa je še čisto majčkena. Sploh se ničesar ne boji. Izredno rada je nekj 'gor' in gleda dol, tudi ni tako, da bi se naveličala cartat, ampak je jaz nekako nisem pravočasno zadržala v naročju, ko se je zganila. Zdaj zelo pazim nanjo, da se ne bi še kdaj kaj takega zgodilo. Mala je naš cuker in vsi jo mamo radi, tisti, ki pridejo na obisk, se ji pa ne morejo upreti. Mislim, da je čisto ok da bo taka razvajena princeska, hej, zakaj pa  ne. Naj uživa. Naj ima vsaj naša kužika vse radosti tega sveta, glede na to, da marsikdo od nas ljudi živi resnično precej bolj pasje življenje  Wink saj veste, recesija, odpuščanje, slabi medčloveški odnosi, itd. - dobro je, da se vsaj pri majhnih kužkih vsi strinjamo, da so nekaj najlepšega na svetu.

Taja vam vsem lepo maha s tačko v pozdrav in veselo miga z repkom  Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #33 : četrtek, 07.05.2009 : 10:07:19 »

Moje se pa pustijo nositi navite okrog vratu kot kakšno lisičje krzno.

 Grin to si pa tako posrečeno napisala  Smiley
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #34 : četrtek, 07.05.2009 : 10:15:22 »

, kot za šalo premaguje stopnice gor in dol, pa je še čisto majčkena.

Hoje po stopnicah se pri mladičkih izogibaj in jo raje nosi, da se izogneš preobremenjevanju sklepov -   Smiley
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #35 : četrtek, 07.05.2009 : 10:16:32 »

dobro je, da se vsaj pri majhnih kužkih vsi strinjamo, da so nekaj najlepšega na svetu.

Se ne strinjamo. Tudi ''malo večji in veliki in ogromni kužki'' so nekaj najlepšega na svetu. Kar pa ne pomeni, da morajo biti razvajeni in scrkljani, ker lahko hitro postanejo zoprne tečnobe. Majhne ali velike.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #36 : četrtek, 07.05.2009 : 11:07:09 »

Fino, da je vse v redu, sem tudi pričakovala, da bo! Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #37 : četrtek, 07.05.2009 : 11:15:58 »

Se ne strinjamo. Tudi ''malo večji in veliki in ogromni kužki'' so nekaj najlepšega na svetu. Kar pa ne pomeni, da morajo biti razvajeni in scrkljani, ker lahko hitro postanejo zoprne tečnobe. Majhne ali velike.

Tako je.  Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #38 : četrtek, 07.05.2009 : 16:03:51 »

Vrt007, super, da je s psičko vse v redu. Je bila najbrž kar lekcija...
Za v bodoče ti svetujem, da tujcem (tudi obiskom pri vas doma) ne dovoliš, da psičko jemljejo v naročje, razen če jih ona dobro pozna. Nikoli ne veš, česa se bo ustrašila oziroma kaj ji ne bo prav, in lahko bo tudi kot odrasla psička skočila komu "iz prvega nadstropja", pa se mogoče ne bo tako srečno končalo.
Za domače pa ni problem, saj se boste navadili - ona se bo pa tudi malo umirila, tako da jo mirno crkljajte. Le bolj previdni bodite, dokler je še nepredvidljiv mladiček! Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: mladička mi je padla z višine 1 metra - zaskrbljena
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines