mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 05:31:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Kaj je lahko narobe pri mačku?
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj je lahko narobe pri mačku?  (Prebrano 4124 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« : petek, 22.05.2009 : 13:17:27 »

Sodelavka je pred približno tremi meseci našla muca in se je odločila da ga obdrži. Muc je star približno dve leti, peljala ga je v kveterinarju na pregled, kjer so rekli da je z mucom vse uredu, cepljenje, opravila je tudi kastracijo, muc je sedaj notranji.

Zdaj pa so se začeli kazati neki čudni simptomi. Kaka zelo mehek drekec, ni driska ampak je mehko, lula tudi do 5x na dan, vedno v wc, sicer nič ne kaže da bi kaj bolelo samo njej se to zdi veliko. Včeraj pa je opazila da je pri igri muc postal zelo hitro zelo zelo zadihan, ulegel se je na tla in dihal tako kot kuža ko je zmatran.
Sama se na muce prav nič ne spoznam in niti ne vem ali je normalno ali ne, da muc lula 5x na dan, potem pri psu je normalno, da ima jezček zunaj ko je zmatran ali mu je vroče, edino za drekec mi je jasno, da nekaj ni uredu če je mehek.

Muca bo peljala k veterinarju samo jo skrbi kaj bi lahko bilo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : petek, 22.05.2009 : 13:30:33 »

Za 5x lulanje mene ne bi skrbelo. Glede kakca - kaj maček je, je razglisten itd.? Glede dihanja - kakšno temperaturo ima v stanovanju?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2 : petek, 22.05.2009 : 13:31:32 »

Tema bolj spada sem:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,324.0.html
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #3 : petek, 22.05.2009 : 13:36:44 »

Joj, se opravičujem ker sem vprašanje napopala v napačno temo ampak sem v službi in sem bolj na hitro napisala vse skupaj in poslala. Jana, boš prosim prestavila?

Ja, je razglisten, je pa sicer ene cenejše brikete ker sodelavka ni ravno pri denarju ampak delam na tem in jo počasi prepričujem naj kupi kaj boljšega. Mislim, da mi bo uspelo. Saj kar posluša in sprejema nasvete.

Jaz za lulanje ne vem, imam pse in ti itak lulajo 13x na vsak sprehod za mačke pa ne vem. Moja sestra, ki ima punce pravi, da njene lulajo 2x do 3x tale pa kar 5x, je pa fant.
Joj, glede temeprature pa tudi ne vem, sigurmo ima vroče sedaj ko so take pemperature, klime nima. Ampak sem tudi sestra spraševala pa pravi, da se njenim to ne dogaja pa ima tudi vroče. Najbolj nas skrbi, da bi bilo kaj s srcem.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #4 : petek, 22.05.2009 : 13:39:59 »

Hja, jaz bi rekla, da je treba hrano zamenjat, ostalo se mi zdi v teh vročih dneh čisto normalno (zadihanje po igri npr.). Lulanje, če ga nič ne boli, če je urin normalne barve itd. se mi tudi ne zdi problematično.
Glede hrane ji svetuj, naj kupi katero od priznanih znamk. In ti povem, da ne bo nič dražje, ker se kvalitetne hrane dozira bistveno manj (pa saj to sama veš - pri psih je enako).
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #5 : petek, 22.05.2009 : 13:46:00 »

Ja, glede hrane vem. In delam na tem, da je prepričam naj kupi kaj boljšega. Saj bo.

Potem ko mi je povedala za tele simptome sva bili malo zaskrbljeni, ker sem potem klicala sestro in sem primerjala obnašanje z njenimi mačkami, ki so tudi samo notranje.

Torej, če je urin normalne barve, ga nič ne boli in lepo lula v wc potem je uredu. Kakec je sigurno mehek in tudi veliko ga je, zaradi hrani, to mi je itak jasno da je poceni hrana najdražja.

No, zdaj sem malo bolj mirna, hvala.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #6 : petek, 22.05.2009 : 13:46:43 »

Ali je jedel jetrca? Marsikakšno muco jetrca odprejo in povzročijo če ne ravno driske, potem pa mehke kakce.

Glede težjega dihanja, zdaj je vroče in soprano, in možno je, da je mucu le vroče.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #7 : petek, 22.05.2009 : 19:07:53 »

Ja, glede hrane vem. In delam na tem, da je prepričam naj kupi kaj boljšega. Saj bo.



Takim, ki ne verjemejo, da poceni hrana ni dobra za zdravje mack, edino pomaga, da reces, da je ne bo kostalo nic vec, ce bo kupovala kvalitetno hrano. Le-te bo muc pojedel kolicinsko manj, ker je bolj hranljiva in ni samo obarvana koruza. In da ne govorimo, koliko stanejo vet. storitve ...
Upam, da ti uspe ...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #8 : petek, 22.05.2009 : 19:09:39 »

Povej ji, da jo bo 15kg žakelj kvalitetne hrane koštal manj kot obik veterinarja - kar je popolnoma res  Wink
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #9 : petek, 22.05.2009 : 19:17:45 »

To bom že poštimala. Zdaj sva osvojile pregled, cepljenje, razglistenje in kastracijo pa bolhe smo tudi odstranili. Zdaj se bova naučile pa še nekaj o pravilni prehrani.

Zdaj mi pa še svetujte katero hrano naj ji predlagam?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #10 : petek, 22.05.2009 : 19:20:19 »

Naj gre po par testerčkov, pa naj počasi poskuša, katera ji najbolj ustreza. Jaz sem sicer pristaš doma pripravljene hrane, samo ker imamo enega na dieti, so vsi na RC Sensitive (samo reklame naprej ne bomo delali, se pišemo po mailu magari).
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #11 : petek, 22.05.2009 : 19:21:52 »

Prisegam na RC. In svetujem hrano za kastrirane mačke.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #12 : petek, 22.05.2009 : 22:02:29 »

Prisegam na RC. In svetujem hrano za kastrirane mačke.

enako. Moj Odi normalno kaka le po rc-vet, neutered, young male ali young male skin. Imas pakirano do 3.5 kg in ni ni treba po veterinah laufat, ker ga dobis v njihovi stacuni v btcju ali trnovem.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #13 : sobota, 23.05.2009 : 09:08:16 »

Moj Ficko je pa od RC Kitten 36 napredoval na RC Young male neutered in se kakanje ni čisto nič spremenilo (beri je zmeraj OK - klobasice, kot morajo bit). Sašenka, povej prijateljici, da so te vrste hrane (za kastrirane mucke) najboljša izbira, ker vsebujejo snovi, ki preprečujejo težave s sečili (kar se najpogosteje dogaja prav zaradi "cenene" nekvalitetne hrane). Bom kar citirala:
"Hrana vsebuje malo maščob ter veliko lahko prebavljivih beljakovin in tako vzdržuje idealno telesno težo.

Vsebnost izbranih mineralov preprečuje nastanek struvitnih kamnov in uravnava volumen urina.

Sojino, ribje in boragovo olje pa skrbijo za zdravo kožo in sijaj dlake."

Zgoraj omenjeno hrano lahko naročiš tudi po internetu  (samo ime znamke in vrsto hrane naj vtipka v brskalnik, pa bo vrglo ven prave zadetke) .
Pa še glede stroškov ji lahko pomagaš narediti izračun. Ljudje namreč zmotno mislijo, da je izbira kvalitetne hrane ne vem kako draga. No, ni ravno res (razen, če bi mačko hranila izključno z dobrimi konzervami, to ja). Če pomisliš, da odrasel, 4 kg težek maček poje okoli 75 g teh briketov  dnevno, ti računica pokaže, da imaš 1,5 kg pakiranje, ki stane okoli 13 evrov za 20 dni, 3,5 paket, ki stane 23 evrov pa za pribl. mesec in pol!
Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #14 : sobota, 23.05.2009 : 10:34:41 »

Moj poje celo samo 50g dnevno  Tongue Pa še mucki imajo ponavadi zelo radi to znamko (po okusu).
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #15 : sobota, 23.05.2009 : 11:32:09 »

Mila vsak večer dobi 10-12 dag mesa (govedina, piščanec ali puran), poleg tega pa ima brikete vedno na razpolago (pa jih poje ene par vsak dan). Vreča briketov od 400 g (Orijen, Sanabelle ali kaj podobnega) stane 3-4 eure in njej traja približno en mesec. Meso pride cca 1 euro ali manj na dan. Priboljškov ne mara. Odkar smo ukinili konzerve (ki jih ni jedla), razen obešene surle in grozne užaljenosti drugih posledic ni.

Torej, v mojem primeru futrat mačko zdravo in kakovostno stane na dan manj, kot ena kava v mestu Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #16 : sobota, 23.05.2009 : 12:15:53 »

Tudi njen nadobudni učenec Ficko poje na dan komaj kakih 50 g briketov (ja, vse za vitko linijo - bi jo rad očaral-Milo, seveda), vsake dva tri dni dobi pa pribl. 100 g porcijo surovega v dveh delih in takrat povoha brikete bolj zaradi lepšega. Pravkar je zmazal 1 lepo frišno sardelo. Zdaj bo do večera zihr sit.
Tudi mi ne bomo ratali reveži zaradi mačje hrane Wink So v teh štirih mesecih, kar je Ficko z nami, stale samo vse božje ampule proti zajedalcem več kot vsa hrana skupaj Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Kaj je lahko narobe pri mačku?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines