mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 21:01:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tuška
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tuška  (Prebrano 24752 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #30 : nedelja, 02.05.2010 : 19:04:01 »

Res je. In tako je bilo tudi mišljeno.
Logiran
ugluk
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #31 : nedelja, 02.05.2010 : 20:30:27 »

No, ne vem. Ne je evtanazirat, ne da bi prej povedali.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #32 : nedelja, 02.05.2010 : 20:35:12 »

Mačke v povprečju 20 ur dnevno predremuckajo ali spijo. Sploh odrasle. Tiste 4 ure, ko bi raziskovala ali malo skakala (predvidevam, da pri svoji starosti ne divja več), je 30m2 več kot dovolj. Po ure se znajo zamotit tudi s kakšnimi igračami.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #33 : nedelja, 02.05.2010 : 20:41:15 »

No, ne vem. Ne je evtanazirat, ne da bi prej povedali.
Pokliči v zavetišče in jo posvoji, pa te ne bo treba bit strah Wink.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #34 : nedelja, 02.05.2010 : 22:29:35 »

Živali se ne posvoji zato, ker jo bi lahko v zavetišču uspavali, pač pa zato, ker imaš pogoje, finance, željo... in nasploh razčiščene pojme o odgovornosti, ki jo takšna odločitev prinaša. Sicer pa ja, razmišljam o uspavanju, pa ne le nje. Če ne moreš zagotovit osnovnih pogojev, potem jih ne moreš oskrbovati. Tako preprosto je to.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #35 : ponedeljek, 03.05.2010 : 15:17:18 »

Tuška je prišla v zavetišče 24.5. 2009. Torej leto dni nazaj.
Po 30ih dneh (oz. macke se 30 dni nimajo po pogodbi, ce smo natancni) je lahko vsaka zival evtanazirana. Cisto vsaka, ce XY zavetisce tako zeli, ne more vec, ima razlog ali pa ga pac nima. Je jasno vsem, ki imajo picico izkusenj, da je mesec dni vedno premalo casa za najti novega lastnika*

(*no, razen, ce je muca dologoodlaaaakaaaa in ima modreeeee uccckkkiiicceee ali pa ima "m" sredi cela, ker potem je zagovoto maincoon ali je nekaj bengalskega ali tako ali drugace eksoticnega, da lahko lastnik mirno spi ponoci z vedenjem, da nima buhnedej crne ali tigraste macke doma)

Sploh, ce je zival poskodovana, ker rabi vec casa za okrevanje ali pa je plasna in potrebuje vec casa za socializacijo. Po pol leta bivanju zivali v zavetiscu, ki je popolnoma posvojljiva (ni zdravstvenih ali vedenjskih tezav sploh), pocasi postane vse skupaj tragi-komedija, saj ne ves kaj bi za zival se naredil...ker si ze naredil vse kar je v tvoji moci, posvojitelja pa od nikoder. Niti zanimanja ni.
Niso problem le finance (ceprav naj pri tem opomnim, da je zavetisce  na vrhuncu macje sezone lani poleti namenilo cca 500-700 eur na teden samo in izkljucno za oskrbo mack/v cifro je vstet izkljucno material), problem je v tem, da zivali na kupe in kupe in kupe ne mores zlagat. Ko se prehladi en, so bolani vsi; treba jih je animirati, macja drevesa v vecini sesuejo v dobrih 4 mesecih in se kupi nova + tone misk in vrvic, pa mleta govedina in kozje mleko, da se se vse pocutijo ok in feliway v vsaki vticnici, da jim ni stresno.

In glej ga zlomka, v macjaku je en VELIK kup mack se od lani (pa pred lani, pa predpredpred lani), v macji karanetni pa ze cepi bodocih 10h novih kuckov mack, od katerih jih bo vsaj tretjina ostala do avgusta 2011 (tako pac je - mack prevec, primernih posvojiteljev premalo).

Sicer pa je, ce se ne motim, pri Tuski vsak tretji post "IŠČE DOM". Še vedno ga. Vneto ga išče že celo leto, nič ni narobe z njo, no pa se le pojavi malce zanimanja, ko se omeni evtanazija. Kako super, da nekoga prepriča evtanazija namesto 1000 fotk in naših izkušenj in opisov z dotično mačko. Mislim, pa kje jst živim? (retorično vprašanje).

In čisto noben tule nima kakršne koli pravice sploh (!!!!)  jokati za doticno macko, ce slucajno bo evtanazirana, ker jo jokali bomo izkljucno tisti, ki jo crkljamo, vzgajamo in pucamo za njo ze leto dni in toclemo na koncu z glavo v zid, ker ni nobenega na tem svetu, ki bi imel Tusko. Ali pa Zadnjega Domzalcana ali Petrcka ali Mici ali Unija ali Cvetota, Adice, Baci itd. itd. itd.

Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #36 : ponedeljek, 06.09.2010 : 08:16:21 »







Išče dom.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #37 : ponedeljek, 06.09.2010 : 08:16:45 »

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #38 : petek, 08.10.2010 : 16:47:28 »

Tuška in Cveto sta tam, kjer želita...malo zunaj in malo ne. Mislim, da sta zadovoljna, Jun se je pa tudi sprijaznil...













Logiran

Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #39 : petek, 08.10.2010 : 16:49:27 »

Tuška pa res kot en risek zgleda Cheesy
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #40 : petek, 08.10.2010 : 18:43:54 »

Ja, ris in panter. Oba čudovita  Cheesy
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #41 : petek, 08.10.2010 : 18:47:48 »

Zdajle že oba  v mačjaku, ker tema zna biti nevarna risom in panterjem  Cool.
Logiran

vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #42 : petek, 08.10.2010 : 19:33:00 »

Hrabre divje mačke  Kiss Kiss
Logiran

Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #43 : ponedeljek, 11.10.2010 : 20:33:18 »

Smetka a tole so slikice iz mačjeka al muce spuščate tudi ven (če že si mislim da pod strogim nazdzorom). Prašam čisto iz radovednosti, ker na slikicah ni videt nobene mreže Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #44 : torek, 12.10.2010 : 07:58:10 »

Froša, jaz predvidevam, da je zadeva še najbolj posledica situacije - beri miljavžentih mačk, ki jih silom take ali drugačne prilike pač morajo sprejeti. Tolikšno število nujno prinese stres - ni čudno, da si katera 'želi' bit malo zunaj (so pa tudi take, ki si ne glede na okoliščine to vedno želijo in lahko da gre tudi preprosto za to). V situacijah, ko je tak full house, se zato tudi izbira lahko nagne k 'malo zunaj', ker ne gre za princip sam po sebi, ampak tudi za čim manj stresa in dobro počutje živali (Smetka je in the middle of the nowhere, ven pa tudi ne gre katerakoli mačka).

Sem prepričana, da se splošna politika - oddaja mačk za noter, le nekatere redke, pri katerih ne gre drugače, v čim varnejše okolje za noter in ven - s tem ne bo nič spremenila, tako da je pomoje vsaka skrb odveč Smiley.

Ugluk, sem vesela, da si snel muco s ceste. In upam, da si si razjasnil glede financ za njeno oskrbo. Ker če ti ne bi bil ta vidik tak faktor (če ne bi tega skoz poudarjal), bi bila Tuška pomoje tvoja.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tuška
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines