mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 03:35:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: psica ponovno krvavi po normalnem gonjenju
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: psica ponovno krvavi po normalnem gonjenju  (Prebrano 11818 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jolly
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« : torek, 22.03.2005 : 10:44:45 »

lep pozdrav!

imam problem s psico in sicer: gonla se je januarja in mi je sedaj spet zakrvavela skoraj po 2 mesecih.
nožnica ni natečena in kri je prisotna tudi v urinu, kri pa je svetlo rdeče barve. psica se obnaša normalno in nima nobenih zunanjih znakov bolezni, pa breja tudi ni.

prosim za nasvet!

hvala že v naprej!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : torek, 22.03.2005 : 10:46:06 »

Takoj k veterinarju!
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #2 : torek, 22.03.2005 : 10:52:27 »


Pri tvoji psici gre lahko za vnetje sečil ali kaj več pije?

Tako kot linchaich ti svetujem obisk veterinarja, pa predno greš psici odvzemi še vodo, da jo odneseš s seboj.

Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #3 : torek, 22.03.2005 : 10:56:39 »

Jolly,
me smo imele vnetje ledvic, pri Galinih 4,5 mes. Skoraj enaki simptomi (le da je bilo to pred prvo gonitvijo)
Obisk veterinarja je nujen.
Logiran
jolly
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #4 : torek, 22.03.2005 : 10:57:37 »

pije normalno.
sem že zmenjen z veterinarjem, samo nimam nobene ideje kak bi ji vzel urin!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #5 : torek, 22.03.2005 : 10:59:49 »

Pelji jo lulat in ji ... ko pocepne ... podstavi kak CIST lavor ali pa kako drugo posodo .. mogoce od sladoleda ... karkoli, samo da je cisto!

Pa se drug predlog - ce nimas primerne posodice ... ne pelji je se sedaj lulat, ampak pojdi najprej do veterinarja ... reci za posodico (imajo take, da jo z lahkoto porines spodaj) ... in jo sele tam pelji lulat ... pa bo!
Logiran
jolly
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #6 : torek, 22.03.2005 : 11:01:00 »

ok.!
hvala za nasvete!
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #7 : torek, 22.03.2005 : 12:04:42 »

...tudi pri nas smo imeli enako zadevo kar z dvema psicama! Pri obeh ponovljena krvavitev po 2 mesecih... Nadaljevalo se je z depresijo in povišano temperaturo.

Diagnoza (v obeh primerih): vnetje maternice!

Ne čakat na diagnoze s foruma...pelji k veterinarju!

B.

BTW: Glede odvzema urina...naše kuže imamo vse naučene na povelje "lulat!".  Cheesy Potem pa je vse ostalo simpl ko pasulj....  Cool
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : torek, 22.03.2005 : 14:03:41 »

Pri nas je bilo enako....vnetje maternice! Undecided Upam, da bo pri vas le kaksno blazje vnetje mehurja ali kaj podobnega. Lahko pa da gre za kamne v mehurju! lp
Logiran

jolly
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #9 : torek, 22.03.2005 : 14:38:19 »

ravno kar sva prišla od veterinarja. diagnoza: vse kaže na gonjenje po ginekološkem pregledu.
psico moram ta teden opazovat, če so hude spremembe takoj k veterinaru, če pa ne pa ji bodo v torek odvzeli kri in na podlagi tega bo potem razvidno kaj bi naj bilo narobe.  Undecided

lep pozdrav!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : torek, 22.03.2005 : 16:25:59 »

Ultrazvoka niste naredili? lp
Logiran

jolly
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #11 : torek, 22.03.2005 : 19:08:22 »

ne nismo
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #12 : torek, 22.03.2005 : 19:49:48 »

jolly -
 koliko pa je psička stara ? A je možno, da je bila januarja njena prva gonitev? Mogoče pa je šlo takrat le za predgonitveno stanje, zdaj pa čisto zares. Huh
Namreč pri nas je kak mesec pred pred prvo "tapravo" gonitvijo pri svojih 9-ih mes. kazala znake, podobne gonitvi ( čisto malo izcedka, malo so jo ovohavali..) ampak potem se je izkazalo, da to le ni to, ker se je prava gonitev pojavila čez kakšen mesec.( pa trajala zelo dolgo, pa celih 3 tedne je močno krvavela).
Upam, da bo vse v redu, lahko da so ji hormončki malo podivjali..., lahko pa gre tudi za kakšno resno stvar  Undecided, kot so ti že svetovali bi bilo najbolje napraviti UV sečil in rodil, da se vidi za kaj resnično gre.
Lp
 
Logiran
jolly
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #13 : torek, 22.03.2005 : 20:05:16 »

psica bo avgusta stara 2 leti in je nemška boksarka. svojo prvo gonitev je imela 15 junija 2004, svojo drugo gonitev pa 7 mesecev kasneje 15 januarja 2005 in oba krat jo je imela cca. 20 dni, s tem da je pri drugi močneje krvavela.
veterinar pa je reko, da ji bomo vzeli kri in na podlagi rezultatov in hormona progesterona vidli kaj je zares narobe pa po potrebi naredili ultrazvok. vse pa je že dogovorjeno.

vseeno pa hvala!  Smiley Roll Eyes

lp!  Wink
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #14 : četrtek, 30.11.2006 : 09:59:10 »

Imam podobno težavo:
Psička TT je stara 10,5 mesecev, Prvič se je gonila pri 6 mesecih, takrat je trajalo kar 23 dni. Sedaj je pričela ponovno krvaveti. Od začetka zadnje krvavitve je preteko 4 mesece. So pa prisotni znaki gonitve. Samec mi je že dva dni prej dopovedoval, da se s psičko nekaj dogaja (intenzivnejše ovohavanje), nato ji je oteklo spolovilo, rahlo so se povečale bradavičke in pojavil se je lepo rdeč izcedek. Pije nič več kot ponavadi. Je rahlo bolj otožna, zamišljena, a hkrati ob pravi motivaciji še vedno divja in razigrana.
Da bi bil tudi urin krval nisem opazila, bom pa bolj pozorna.
Je to še v mejah normale?!
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: psica ponovno krvavi po normalnem gonjenju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines