mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:54:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Prehrana podhranjenega psa
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prehrana podhranjenega psa  (Prebrano 3170 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« : sobota, 26.03.2005 : 08:46:50 »

Zanimajo me izkušnje tistih, ki ste posvojili ali poskrbeli za psa, ki je bil npr. podhranjen ali zelo shujšan.
Kakšen način hranjenja, kolikokrat na dan, kakšna hrana ipd.
Ne bi rada namreč, da iz psice nastane "balon", pač pa, da se "sestavi" nazaj. Sicer ima psička dober apetit.

Hvala in lp, Yo
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1 : sobota, 26.03.2005 : 11:16:14 »

Sosedova psica je padla v kanalizacijski jašek in je bila tam 9 dni. Bila je čisto podhranjena zato so jim veti svetovali postopno hranjene v več obrokih in pa predvsem z lažjo hrano.
V bistvu so jo hranili kot mladička in postopoma v enem mesecu prešli na hrano in obroke za odraslo psico. Psici se po enem mesecu ni nikjer, razen na krempljih poznalo kaj se ji je zgodilo.

Po moji čisto zdravi logiki, bi psa, ki se je recimo našel in je že nekje oskrbovan Wink, vendar še vedno podhranjen, isto hranila postopoma, ker ravno to kar si napisala, prenajedanje, kar je logično da ga bo pes počel lahko povzroči "balon", pa še želodec se zelo razširi kar pa spet ni dobro.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2 : sobota, 26.03.2005 : 11:25:33 »

Hvala, Alenka! Pa bi ti priporočala briketirano hrano ali naj jo pripravljam sama oz. na začetku itak kombiniram (zdaj je briketirano hrano).

Lp, Yo
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #3 : sobota, 26.03.2005 : 11:43:43 »

ker o želiš postopoma zrediti, bi jaz šla na kuhano. No če jo bo prenesla.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #4 : sobota, 26.03.2005 : 11:49:22 »

Bom poskusila, sicer pa se bo verjetno v tem času, preden pride, že malo poredila  Tongue Cheesy Wink
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #5 : sobota, 26.03.2005 : 11:50:09 »

Spela Marela sicer ni bila resno podhranjena, je bila pa zelo suha. Od zacetka je dobivala samo brikete. Roll Eyes (meni se je pac takrat dozdevalao, da je to najboljsa mozna prehrana za psa, uravnotezena in oh in sploh in da moje kuharsko znanje ne zadosca za pripravo pasjih obrokov) Drzali smo se priporocenih kolicin glede na tezo. Skupaj z narascanjem teze smo povecevali tudi kolicino hrane. Se je pa enkrat vmes odlocila, da dolocenih briketov ne bo vec jedla, kljub raznim dodatkom (ribe, jajca, skuta, ...) in smo jih pac zamenjali, hkrati pa presli na en kuhan obrok.
Jaz bi ti rekla, da ne kompliciraj  Wink morda jo par dni futraj z istimi brikteki kot jih dobiva sedaj - da poleg soka selitve ne bo sok se od menjave hrane (sok je lahko tudi od pozitivnih stvari), potem pa postopoma preidi na hrano s kakrsno jo mislis hranit potem naprej.
m.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #6 : sobota, 26.03.2005 : 12:36:29 »

Eh, upam, da bo šišmiš prenesel vse skupaj.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #7 : sobota, 26.03.2005 : 12:51:39 »

Predlagam, da nekaj casa ostane na isti znamki briketov, ki jih je navajena. Mogoce ji das le malo bolj kaloricno varianto istega proizvajalca. Ce je podhranjena, je tudi imunski sistem oslabel, zato moras paziti, da ne bi bila obremenjena se s kaksnimi driskami ali drugimi tezavami. Daj ji vec obrokov dnevno, priporocene dnevne kolicine pa ne povecuj prevec, da ne obremenis zelodca in prebavnega sistema. Bolje je, da ji namesto vecje kolicine briketov med obrok dodas se kaj drugega, vendar mora biti lahko prebavljivo in kaloricno. Priporocam tudi Missing link, saj ga poznas.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #8 : sobota, 26.03.2005 : 12:55:09 »

Hvala vsem  Cheesy Dani, pridem k tebi po MissingLink preden pride šišmiš domov  Wink Saj ga imaš, ne?
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #9 : sobota, 26.03.2005 : 16:33:00 »

Ja seveda ga imam. Tako dobre zadeve morajo biti vedno na voljo Grin.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Prehrana podhranjenega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines