mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:23:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: problem pri odpoklicu
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: problem pri odpoklicu  (Prebrano 47441 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
SUNNY
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1


« Odgovor #60 : torek, 18.05.2004 : 12:21:01 »

Pozdravljeni!

Imam letno dni starega mešančka. Ko greva na sprehod je večinoma odvezan in veliko vohlja ali pa mu mečem frizbi, žogico ali palice in se zaposli s tem, ljudi še pošmirglal ni. Je pa pred parimi dnevi postal nor na kolesarje, dejansko mi zbeži za kolesarji in skače ter laja na njih, tega mi prej nikoli ni počel, pravtako pa je tudi z ljudmi ki tečejo, v soboto je ušel kakšne 400m naprej k neki punci ki je tekla in noro lajal nanjo ter skakal okoli nje. Postal je kar agresiven in ne vem kaj mu je. Morda ima kdo od vas kakšno izkušnjo? Tega mi ni nikoli počel in je bil kar priden. Sedaj pa to in res ne vem kaj naj. Naj povem še to, da recimo če se igra s kužki in od daleč vidi nekoga ki prihaja (človeka) se zapodi k njemu  Huh. Hvala za vse koristne nasvete in odgovore!

Lep dan,
Sunny
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #61 : torek, 18.05.2004 : 20:12:51 »

Hmm jaz sklepam, da hodita verjetno na sprehod na isto lokacijo, kjer se pes počuti, da je to njegov teritorij, tako je namreč z našim... Undecided

Če gremo na tipičen sprehod, (kamor hodimo vsak dan) bo skakal okoli kolesarjev in tekačev tako, da ga vedno primem, če ima take namene, drugače pa je med sprehodom vedno odvezan
(oz. zadnje čase s klikerjem vlečem pozornost nase oz. na piškot v roki, ko se kdo približuje...npr. kakšne stare mame ki se bojijo same sebe Roll Eyes kaj šele velikega črnega psa  Roll Eyes)

Zaenkrat še vadiva se je pa že zgodilo, da je sam od sebe prišel k meni, ko nam je prihajal kdo nasproti in gledal seveda piškot. Grin

Zanimivo pa je, da ko gremo na sprehod kam ob obali, oz. na lokacijo ki ni vsakodnevna pa popolnoma ignorira tako tekače kot kolesarje  Cool...poskusi zamenjat lokacijo sprehoda za začetek...
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #62 : sreda, 19.05.2004 : 09:06:46 »

Vona je ista Grin Grin Grin Grin Grin V novem okolju je 100% pozorna, v znanem pa si kar vzame prosto in me včasih sliši šele ko zarjovem: VONA!!!! sram Roll Eyes

Jaz mislim, da je menjava kraja sprehoda samo kratkoročna rešitev, ker ko se bo enkrat navadil novega kraja, bo spet skakal...

Predlagam, da ga peljete v pasjo šolo, če še niste bili. Če pa ste bili, utrjuj vaje z njim, predvsem odpoklic.
Vsekakor ga poskusi imet pod nadzorom, ker verjamem, da kolesarjem ni ravno prijetno Undecided

Srecno Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #63 : petek, 04.06.2004 : 19:30:35 »

kako dolgo pa je trajalo, da ste odpoklic naučili ali izboljšali s krajšanjem dolgega povodca?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #64 : četrtek, 05.08.2004 : 20:20:15 »

Sori, ampak ne razumem popolnoma nič. A lahko po slovensko?
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #65 : petek, 06.08.2004 : 08:51:39 »

armin14lero
Če si opazil na začetku vsake strani piše Opozorilo: Na tem forumu pišemo slovensko!

Prosim če se tega tudi držiš, saj sem tvoje pisanje brala 5x pa komaj razbrala kaj hočeš povedati.

LP nin
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #66 : ponedeljek, 09.08.2004 : 13:10:48 »

Svetujem ti da ko ti pes uide, da ce ga ujames ga kaznujes samo z besedami mogoce kaksno po gobcku in mu isti dan ko ti uide ne das za jesti par krat bos to naredil ti zagotavljam da bo pes vedel kaj pomeni beseda sem plus ce ti pride ko ga poklices mu daj priboljsek tak ki ga ima pes rad (priporocam sunko) in ga takoj spet spustis da pes vidi da ta sem pomeni: pridi sem po sunko poj pa pojdi spet drugam. to 3 krat naredis v cetrto ga privezes
kar koli naredis ne ga loviti ali kaznovati ko ti pride pa tudi ce ti pride 7 ur po izrecenmu povelju.

 Huh Huh Huh
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #67 : ponedeljek, 20.12.2004 : 21:23:27 »

pozdravljeni!

imam problem.Rina je stara 6mesecev na sprehodu pride na odpoklic ko pa se v nekaj "zapiči" npr. da voha po tleh je ne spravim k sebi.... mogoče po cetrtem klicu kako naj jo privabim k sebi oz. pritegnem pozornost Huh

res bi prosila za odgovor da to "napako" čim prej odpraviva Wink

lep pozdrav,
Nina&Rina
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #68 : petek, 24.12.2004 : 14:11:45 »

Rincy, tudi naš Toro je kdaj pa kdaj takšen lump, sicer pa nikoli nismo imeli večjih problemov.
Sicer pa je Rina še mlada in se to skorajda  še lahko odpravi. Poskusi ti vzbuditi njeno pozornost.

Lep pasji pozdrav,
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #69 : petek, 24.12.2004 : 14:18:01 »

Tud jst imam en problem... s Friggo sva zunaj in lepo spuščena laufa naokoli, ko pa mora prit nazaj k meni, da jo privežem, se vse ustavi. Skače, laja kot zmešana...skratka grozno. Pa kakšni piškotki itd. sploh ne vžgejo, ker točno ve, kakšen je moj namen. Pri očetu pa je druga zgodba - njega čist vse uboga in sploh ni problem, da se ne bi pustila privezat. Kakšen nasvet???
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #70 : petek, 24.12.2004 : 14:18:17 »

oj!

ja Jorky hvala za odgovor ampak mene še vedno zanima KAKO naj privabim pozornost nase Huh

vseeno hvala

Nina
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #71 : petek, 24.12.2004 : 14:21:55 »

Pri Toriju imamo mi prav določene besede. Npr:"Poglej kakšen kuža!" "Lej ga!" In podobno. Saj je vseeno, če zveniš kot Jurij Zrnec, ampak pri nas deluje. Grin Jaz mu na sprehodih grozim, da mu bom "pojedla" lastnico, če se takoj ne premakne. Ali pa, da sem za bližnjim vogalom srečala njegovo Marjano (njegova prava lastnica). Moraš zveneti zanimivo in čim bolj resnično,vsaj tako je pri nas. Kaj pa nagrajevanje s priboljški? Pokliči jo in ji pokaži priboljšek. To nekajkrat ponovi, potem pa bo mislila, da bo vedno kaj dobila... Wink

lep pasji pozdrav,
yorki
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #72 : petek, 24.12.2004 : 14:22:21 »

Frigga

Sem zadnjič prebrala nekje v eni knjigi mi je Rina isto počela in je pisalo kličeš jo večkrat je NE primeš za ovratnico ampak jo samo pohvališ potem začneš tako da jo primeš pohvališ in takoj spustiš
nevem pri Rini je prijelo verjetno bo tudi pri tvoji Wink

lep pozdrav
NIna
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #73 : petek, 24.12.2004 : 14:26:31 »

Ja, sej jo kličem in sem vsa medena in prijazna, obljubljam vse mogoče (me je kar sram, kaj si mislijo ljudje, ki tam živijo, ko me vidijo, da se psička dela norca iz mene  Grin) pa nič ne pomaga. Mislim, da je bila napaka že od vsega začetka v meni, ker nisem znala pokazat strogosti in reda. Zdej pa imam! Samo sej je stara šele leto in 5 mesecev - menda se da še kaj popravit???
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #74 : petek, 24.12.2004 : 14:43:45 »

Ja s tem odpoklicem so zmeri težave... Undecided

Moj se je tud na začetku delal norca iz mene v stilu "Ha ha ha pa me ujemi, če moreš!" Sam jaz se nisem pretirano sekirala. Mlad pes, nagajiv...to je treba razumet. Pa tud jaz ne bi marala, da me takoj privežejo nazaj na štrik  Tongue, kot tega ne mara pes. Tko, da malo ga je to potem samo od sebe minilo, malo sem pa pomagala sama. Recimo tako, da sem ga pohvalila, ko je prišel k meni (pa ne glede na to, al je bilo to takoj po klicu ali šele po petih minutah), pa tudi tako, da ga nisem vedno privezala. Včasih sem ga pač poklicala kar tako brez veze, ga pohvalila, ko je prišel in potem je lahko divjal naprej.
Sem pa nardila mičkeno napakico, da sem ga na sprehodu vedno poklicala največkrat takrat, ko so se bližali kakšni ljudje. Tko se še danes, ko ga pokličem, najprej ozre okrog in okrog sebe (če je kje slučajno kdo), potem pa pride.

Aja pa še to! Jaz ga imam zunaj pretežno spuščenega in ga privežem le, ko se bližajo kakšni drugi sprehajalci. Ker pa ponavadi nimam časa, da bi čakala, da se on ozre in oceni, kaj je razlog za odpoklic Roll Eyes in se potem počas primaje, sem ga naučila, da se na ukaz "stoj" ustavi in počaka na mestu. Potem pridem jaz do njega in ga privežem.

Lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: problem pri odpoklicu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines