mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 15:18:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad na mojega psa  (Prebrano 54499 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #330 : torek, 11.08.2009 : 15:09:13 »

Zavetišče! Zakaj v takih primerih ne pokličite zavetišče? In vztrajat pri policiji.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #331 : torek, 11.08.2009 : 15:14:41 »

Hm, v bistvu sploh nisem vedela, da so za to pristojna zavetišča. Sej bi res lahko poklicala, glede na to, da je pes tudi izredno suh, ga očitno zanemarjajo in jim ni mar zanj.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #332 : torek, 11.08.2009 : 15:27:05 »

Lynn, lepo prosim, malo sirine.
Zavetisce se ne klice samo, ko je pes zanemarjen, temvec takrat, ko je pes brez lastnika, oz. ko lastnika ni blizu. Gre za tako ali drugace zapuscenega / izgubljenega / tavajocega ali samo sprehajajocega se psa. Ce pes ogroza nas, druge ljudi ali zivali, je treba klicati Policijo in vztrajati na resitvi problema. Ce ne reagirajo na prvi klic, morajo na drugega. V vsakem primeru so na 113 dolzni reagirati, ti pa povedati svoje podatke in okoliscine, zaradi katerih je potrebno takojsnje njihovo posredovanje. Posebej takrat, ko ogrozajo promet, kar pa je vedno, ko se setajo okrog.
Logiran

mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #333 : torek, 11.08.2009 : 18:01:43 »

OMGGGGGGG  Cry Cry Angry prav jokala sem se zraven,ko sem brala tvoj prvi post,Mel.  Cry

Ne morem verjeti. Jaz bi umrla. In zdaj me je se bolj strah ven,ker po nasem mestu tava samojed,in napade vse pse,ki jih vidi. Kriza,zdaj uciraj sma sla samo 1x ven,danes pa ze 2x. P mi srce 900 na uro bije,skos gledam okoli.

Najraje mam svojga kuzka,ampak ce bi se se enkrat odlocala,bi pocakala da imam svojo hiso in TERASO!!! ,kjer bi se moj Pik znorel. Po mestu me je ZELO strah hodit  Cry

Mel,upam da bo hitro boljse.
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #334 : torek, 11.08.2009 : 18:06:15 »

joj sele zdej sm vidla da je tema prestavljena in da je mel o tem pisala ze pred tremi leti.

Mel,in kako je zdaj z vami? Se psicek se boji ?
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #335 : torek, 11.08.2009 : 18:10:34 »

ja glej,sej jaz ga ne bi dala usmrtit. Ampak da je pa tako zelo nevaren?Huh?
In ja,nic,popolnoma nic ne pomaga. Ketno si je reso,usel. So mu dal pastirje na ograjo,se je 2x zagnal,ga je streslo,zdaj je pa spet usel. Ko so ga meli zaprtega v hisi,jim je vrata dol utrgal.

Se obstaja kaka opcija,da to resijo. Ja,jaz sem danes mislila takoj na policijo,pa ga se nisem videla. Mogoce so le prisli ponj.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #336 : sreda, 12.08.2009 : 08:16:28 »

OMGGGGGGG  Cry Cry Angry prav jokala sem se zraven,ko sem brala tvoj prvi post,Mel.  Cry

Ne morem verjeti. Jaz bi umrla. In zdaj me je se bolj strah ven,ker po nasem mestu tava samojed,in napade vse pse,ki jih vidi. Kriza,zdaj uciraj sma sla samo 1x ven,danes pa ze 2x. P mi srce 900 na uro bije,skos gledam okoli.

Najraje mam svojga kuzka,ampak ce bi se se enkrat odlocala,bi pocakala da imam svojo hiso in TERASO!!! ,kjer bi se moj Pik znorel. Po mestu me je ZELO strah hodit  Cry

Mel,upam da bo hitro boljse.

Pol pa najboljš, da doma ostajaš, pa gre na sprehod kdo drug, če si res taka boječka, sorry  Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #337 : sreda, 12.08.2009 : 09:54:54 »

Pravzaprav bi se morali tisti, ki se bojijo psov svojega strahu najprej temeljito znebiti, preden si omislijo lastnega psa. Le kako naj se pes normalno vede ob  histeričnem vodniku? pes ne more normlno živeti, če njegovemu lastniku, ki naj bi bil tudi vodnik in zaščitnik, pade srce v hlače že, če njegovega psa nekdo prijazno povoha. Zgodi se lahko dvoje: pes postane enako prestrašen in histeričen kot vodnik, ali pa se postavi ubogemu lastniku v bran. Oboje je enako slabo.

Mimi, dvomim da si v resnici že videla nevarnega psa. Mislim res nevarnega. Samojed, ki se trga iz ketne in uhaja je vsekakor zoprn in hudo nadležen in bi ga bilo treba lastniku odvzeti. Vendar pa  daj, malo pomisli, pes ima kakšnih 25kg max. In je en sam. Predvidevam, da se spušča v pse, ne v ljudi.  Oprosti,  ampak pri takih psih običajno zaleže že beseda, če ga dovolj ostro spodiš. Se pretvarjaš da pobiraš kamen ali pa mu zažugaš s palico. Če to ne zaleže, pa kis v glavo ali pa eno po buči recimo s karabinom od povodca. In namesto da se ti zapiraš v hišo in trepetaš od groze, bi se zoprnež hitro naučil, da se je bolje izogniti tabi.
Kot zakleto imajo psi, tudi tisti, ki sicer niti niso hudi,  strašansko veselje s strašenjem tistih, ki se jih že tako in tako bojijo.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #338 : sreda, 12.08.2009 : 10:18:48 »

 Grin
Lanabela, vedno rada prebiram tvoje poste. Resnični in poučni Wink
Ja, malo ljudi je videlo resnično nevarnega psa, se strinjam. Sama ga v dobrih 16 letih še nisem, pa sem tudi kaj že riskirala, pa se je izkazalo da sem bolj nevarna jaz kot oni Wink

mimi, a starši ga pa ne morejo ven peljat, če se ti bojiš?
 kuža mora lulat/kakat in ni dobro, da zadržuje!
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #339 : sreda, 12.08.2009 : 10:22:31 »

Glede njenega strahu pred samojedom mislim, da je verjetno kriva tudi histerija drugih lastnikov psov iz blokov (pravi da so že vsi psi tam pogriženi), ki lahko da so se s samojedom stepli, kazali zobe, mogoče tudi res bili obglodani.

Mimi priporočam, da se s svojim psom vpiše v kako pasjo šolo, da bo videla kako poteka socializacija med psi, njihovi medsebojni odnosi in da ni vedno vse tako grozno kot mogoče izgleda...  Ravno sedajle septembra se bodo zopet začele.

Si mogoče kdaj videla dva mlada psa (ali pa pravzaprav tdudi ne mlada) kako se igrata (ne trdim, da se samojed le igra, dajem samo primer)? Velikokrat izgleda, kot da bosta na koncu eden brez glave, drugi pa brez vsaj noge in repa. Zraven lahko brundajo, renčijo (drugače kot takrat, ko je grozeče), zobje se bliskajo na vse konce in kraje ...

Poskrbi tudi, da ne bo tvoj pes tisti, ki bo sprožil pretep. Ne vem če kje piše a zdi se mi da je manjše rasti? Ne pusti mu, da oblaja vsakega, ki je večji od njega, samo zato ker je majhen. In kot so že napisali, če boš ti vsa prestrašena in boš skakala u luft pri vsaki senci, bo takšen tudi tvoj pes. Pojdi lepo na sprehod imej ga sicer blizu sebe za vsak slučaj ampak ne pričakuj napadalnegga psa v vsakem grmovju. Če te je močno strah izberi pot, kjer imaš najboljši razgled.
In pomisli kako se počuti tvoj kuža, ko ga tišči ven, pa zaradi tvojega strahu ne sme?  


Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #340 : sreda, 12.08.2009 : 11:15:23 »

branka teb je lahko rect ko mas taga velikana. Isto ko da bi ti svojga pred medveda postavla,tak je pa men !!!!!!!!!

lanabela: js se psov ne bojim. Razen tega. Vsaki dan scota najmanj 2 psa,kk naj bi se ne bala?? wtf  Ce hoces psa zascitit se tebi grozi z rencanjem. Pol pa sm js bojecka,glede na to,da ze pol mesta s sabo nosi noz,ko gre na sprehod- IZKLJUCNO ZARADI TEGA SAMOJEDA!!!

houdini: vsaki dan vidim kk je pes igra z drugim psom,ker jih srecama velik na tedn,in se prijazno igrata!!
Kot pravim,me ni strah psov,obozujem jih,tudi samojeda bi,ce neb mela Pika.

Moj pes nikol ni sprozil pretepa,je prijazn,zarencat niti ne zna. Neki godrna ko mu kako igracko uzamem,da bi pa prav zarencal pa ga se enkrat nisem slisala. Ja mini pekinezer je ...

Pa ne skacem u luft ... js svoj strah ne kazem navzven...

ja sma sla vn,zdej grema,ampk pac sma mal vzuni. Prej sma bla pa po cele dneve zuni. Zdej pa sam za 10 min najvec ko gre vn. Raj potrpi tole da odstranijo tizga psa,ko pa da ga mrttvega dumu prpelam!!
Ze ena se je na enem drugem forumu neki jaco delala... ko sm jo pa povabla nej se sooci z tem samojed,ker ona to kao zna in ve,je pa utihnila pa je na spregled ni vec. Jao... in ja pomoje JE to nevarn pes,da se zazene,zgrize,pa gre. In to v VSAKEGA psa k ga vidi!!!
Mislim da vam vse pove to,da je ljudje ze tak strah,da s sabo nosijo noz,ter jih je zelo malo videti zunaj. Prej smo se nonstop srecevali,zdaj ko gledam v park cez okno,jih je tako malo kot nikdar prej.

Razumem psa,ki bi rad mir,pa zacne rencat,ces umakni se. Ne razumem pa psa,da ti brez cesarkoli napade!
In ja,ko se bomo tega znebili,bo spet en nov. Upam da repkomigajocek Smiley Vceraj se je pojavil se en crn,velik. Ne vem,ce je nevaren.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #341 : sreda, 12.08.2009 : 11:19:06 »

mimi89bu, zgornje je tvoj zadnji objavljen post v stilu gostilniskega pisanja. Pisi slovensko.
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #342 : sreda, 12.08.2009 : 11:24:32 »

mimi89bu, igra je lahko tudi tole:



in tole  Tongue:



P.s. Obe psici sta še vedno živi.

P.s.2 Da ne kažem slik, kako se igrata Sisi in Ronja. Ker bi kdo mislil, da organiziram pasje boje. Cool

Če pa ste presodili, da je pes RES nevaren za okolico, potem mi pa res ni jasno, zakaj še niste poklicali policije.


Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #343 : sreda, 12.08.2009 : 11:32:15 »

No, jaz sem nekaj resnično nevarnih psov že srečala in enega takega, ki je spravil več ljudi v bolnico, tudi podedovala in imela več let.
In ne, samojed, ki uhaja z dvorišča se prav gotovo "ne želi samo igrati".  Psi, ki se trgajo s keten in skačejo čez ograje so zoprni in prav pogosto koga tudi rahlo naluknjajo. Ravno nevarni pa niso in tako načeloma jih sploh ni težko odgnati.
Mimi, bolje da se nehaš zmišljevati. če bi bil pes res tako nevaren in bi pol mesta zaradi tega hodilo okrog z noži, potem bi bil tvoj problem že davno rešen.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #344 : sreda, 12.08.2009 : 11:44:40 »

 Grin
kakšnimi noži, kaj pa boš z nožem Tongue solzilec ali kis kot je bilo že rečeno Roll Eyes
če je pes nevaren se pokliče policijo, ne vem koliko nas bo to moralo še napisat?
Lanabela, me pa res zanima; si že kdaj kaj skasirala? Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines