mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 01:56:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Cushingov sindrom
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cushingov sindrom  (Prebrano 29955 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #60 : sobota, 01.12.2012 : 18:32:15 »

Pepsi,
kaksni so znaki pri tvoji psici?

Moj ima cushingov sindrom in smo na zdravilih ze kaksno leto.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #61 : sobota, 01.12.2012 : 18:59:04 »


Pepsi,
kaksni so znaki pri tvoji psici?

Najbolj opazno je: povečana žeja in uriniranje (ki je zadnjih 10 dni večinoma boleče, s cviljenjem), slaba koža in dlaka, povečan apetit - ob zmanjšani količini hrane se je kar precej zredila, pri tem pa ima ves čas napihnjen trebuh.  Ne gre več rada na sprehod oz. sploh nikamor, samo ležala bi.  Hodi okorno in počasi, zadnje tačke je na momente sploh ne ubogajo, kar zanaša jo. Je zelo občutljiva na dotik na raznih mestih - predvsem po glavi in na bokih; včasih prav kriči od bolečine.

Ultrazvok je pokazal povečana jetra in eno nadledvično žlezo močno povečano, drugo pa zmanjšano (če sem si to glede žleze prav zapomnila, v ponedeljek bom vse še enkrat vprašala in si zapisala). Sluznica mehurja je normalna, sečnih kamnov ali kristalov ni. Sherry ima sicer  pestro zgodovino uroinfektov, zato smo sumili tudi na raka mehurja, vendar je to zdaj izključeno.
Ledvičke so občutljive na dotik, vendar je bil osnovni krvni izvid OK. Razširjenega test krvi in urina bomo delali v ponedeljek (trije odvzemi krvi v razmaku 4 ur), jasno sem pozabila, kako se temu testu točno reče.

Na žalost je možno, da smo z dolgotrajnimi napačnimi zdravljenji bolezen še pospešili. butnglavc   Ampak kaj, ko pač ne moreš vsega vedet. Undecided

Do potrjene diagnoze bo minil vsaj še kakšen teden. Če je to to, bo vsekakor dobivala tablete. Ne vem pa še, katere.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #62 : sobota, 01.12.2012 : 19:08:50 »

Pepsi, kaj ste pa zdravili do sedaj?
So bila pri osnovnem krvnem testu kakšna odstopanja ali zgleda kri povsem BP?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #63 : sobota, 01.12.2012 : 19:37:13 »


Ne, kri je bila ves čas BP. Imam doma kopije 7 izvidov od februarja dalje, saj so ji kar naprej jemali kri.  Določeni problemi so bili z urinom, ki smo ga tudi redno kontrolirali. Ultrazvočne preiskave so pokazale boleče ledvičke in pesek oz. sečne kristale, kar smo povezali z občasno bolečim lulanjem, drugače pa bolečin nobeden od veterinarjev  ni resno jemal. Niti takrat ne, ko sem ob treh zjutraj drvela na VF na dežurno, ker sem mislila, da ne bomo dočakali jutra.

Vedno je bila rešitev kura z antibiotiki, taka ali drugačna. Ker se je kmalu po zaključeni terapiji zadeva ponovila v isti obliki, sem začela sama težit, da nočem več antibiotikov, temveč neko drugo rešitev. Zaradi okornega gibanja in čudnega poskakovanja sem posumila tudi na nevrološke težave - "ma kje pa, gospa, niti slučajno".  Vedno so me suvereno prepričali, da nimam prav in tako smo vsega skupaj naredili kar šest tritedenskih kur (z vmesnimi krajšimi presledki, ko je bilo kakšnih 14 dni vse v redu) - z različnimi antibiotiki.

Ni čudno, da se ji je totalno sesul imunski sistem in je konec poletja po  vsem telesu dobila temno rdeče lise, mehurčke in hraste. Undecided  V eni samo noči si je pogrizla obe sprednji taci čisto do živega - skoraj me je kap. Pa sva šli k dermatologinji dr. Kotnikovi na VF....ki je predpisala kopanje z Malasebom, naredila vrsto alergijskih testov, predpisala strogo dieto in antibiotično mazilo. Pa štumfke za na prednje tačke, dokler se niso blazinice zacelile....res, ni je stvari, ki je nismo probali.

Tudi h Kocki sva šli na serijo bioresonančnih terapij - hvala, Kocka  Kiss  - ampak približno 10 dni nazaj pa kot, da bi se pes "izklopil", kot da noče več živeti. Kiss Cry

Vmes so enkrat posumili tudi na posedanje hrbtenice, vendar je rtg slika pokazala, da je hrbtenica v redu. Vel kot enkrat sem tudi slišala, da ima psihične motnje in da me samo izsiljuje. Če ne bi bilo bolečin, sem na momente že sama malo sumila, da imam doma majhnega psihopata.

Cushinga do zdaj nobeden ni omenil niti z besedo, saj bi jaz šla raziskovat že iz firbca.
Eh... Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #64 : sobota, 01.12.2012 : 19:38:27 »

Ja, to so kar znacilni znaki. Pepsi, se slisiva.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #65 : sobota, 01.12.2012 : 19:41:50 »

Ojoj, boga pikica  Sad

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #66 : sobota, 01.12.2012 : 19:51:03 »

Joj,bolj ko berem, vse se ujema z naso lucy... Ampak, vsaj rešitev imate. Prava zdravila so resitev. To vemo na lastnih izkusnjah.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #67 : sobota, 01.12.2012 : 19:52:43 »


ojej ... več kot berem ... še mene boli. pepsi upam na najboljše ...  Kiss
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #68 : sobota, 01.12.2012 : 21:05:52 »

Pepsi in Sherry -  Kiss Kiss Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #69 : sobota, 01.12.2012 : 22:31:23 »

Eh, ja   sram

Upam, da bo diagnoza kmalu znana  Huh

Sherry, pikica, drži se  Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #70 : nedelja, 02.12.2012 : 02:02:52 »

Pepsi in Sherry, mislimo na vaju Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #71 : nedelja, 02.12.2012 : 10:31:01 »

Ahjoj...držta se, kaj naj rečem. Ni fer, da jo doleti tole v veteranskih letih, res ne.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #72 : nedelja, 02.12.2012 : 11:00:08 »

Pri mojem so bili znaki malce atipicni in sicer se mu je zacela redcit dlaka in trebuh je bil vedno bolj povesen, tudi vode je veliko popil.
Misice pa niso zacele atrofirat, ampak so postajale vedno bolj trde.
Stegenske misice so na videz taksne, kot da bi bil bodybuilder, vendar trde in ne prozne. Bog ne daj, da bi jo malce stisnila, ker je takoj dobil podpludbo.
Zaradi vratne hernije ga, ob spremembi vremena, ze itak vse boli, zato nekako nisem mogla opredeliti, da bi bolecine bile tudi zaradi te bolezni.

Kakor koli ze, moj 12-letni penzioner je zdaj na tabletah, po potrebi tudi na protibolecinskih in mu gre kar dobro. So boljsi dnevi in so slabsi dnevi. No, slabsi niso tako slabi, da bi bilo treba razmisljat o kaksnem radikalnem posegu, takrat pac malo bolj pociva.

Tablet se pri nas ne da dobit, zato bo treba po njih cez mejo, ki pa ni tako dalec. Jaz hodim v Trst, kjer imam prijatelje in vse uredijo. Mi samo pridemo prevzet in spit pregresno dobro kavo  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #73 : nedelja, 02.12.2012 : 11:04:28 »

Redčenje dlake in povešen trebuh zaradi ''premika'' maščobnega tkiva iz okončin na trebuh so precej tipični znaki.
Pepsi in Sherry, držita se  Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #74 : nedelja, 02.12.2012 : 11:09:41 »


Hvala vsem.  Kiss
Bova poročali, kako bomo jutri 3x dali kri, pa še odvzem urina z iglo jo čaka- že zdaj vem, da bo panika.  Roll Eyes Potem pa nam preostane čakanje. Kot rečeno, če bomo samo tablete jedli, bo naravnost super.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Cushingov sindrom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines