mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:41:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa za starejšo gospo
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup/posvojitev psa za starejšo gospo  (Prebrano 22014 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #15 : ponedeljek, 14.09.2009 : 08:22:21 »

Lačn - majhen pes, ki ne pušča veliko dlake, po možnosti krajša dlaka, da ni preveč nege in nikakor ne teriersko poskočen ali lovsko begosumen. Jaz bi vzela psico.
A je tako nabor dovolj zožan, da boste lahko poiskali sami naprej?
Ker več kot toliko se ne da svetovat tako na daleč.
Pa dej se mal skuliraj, vse pomisleke o bodočih lastnikih psa in psu samem, ki so navedeni zgoraj je nujno upoštevat, da pes na koncu ne bo breme in travma, ali da ne bo končal kje zapuščen.
Če se na pse spoznaš, ti ne bo težko poiskat naprej. E, pa še neki - ali pes z rodovnikom, ali nekaj že itak zapuščenega iz kakšnega zavetišča - nikakor ne kupuj od šteparjev brez rodovnikov. Saj to pa tudi že veš, ane?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #16 : ponedeljek, 14.09.2009 : 08:40:46 »

Kar se mene tiče, je tale debata ratala povsem odvečna v trenutku, ko je bilo zapisano, da je pes načrtovano darilo. Kupi ji raje iPod, ravno tako jo bo zabaval na sprehodih in ji delal družbo, garantirano.
Kako veš, da se bo psa razveselila, kako veš, da ji ne bo po začetnem navdušenju (ali pa tudi ne) v breme? Verjemi mi, da če bi si psa želela in bi vedela, da je sposobna skrbeti zanj v kakršnikoli okoliščini, potem bi ga že imela. Sploh pa, psa naj si vsak izbere po svojem "okusu", sposobnosti, načinu življenja itd.

Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #17 : ponedeljek, 14.09.2009 : 08:42:00 »

Hoho, nekaj odgovorov pa le je Tongue

Meni se tole že od začetka zdi kot en provokator Roll Eyes
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #18 : ponedeljek, 14.09.2009 : 08:42:54 »

Meni se tole že od začetka zdi kot en provokator Roll Eyes
Legionarjevo dete Smiley ?
Logiran
vidka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #19 : ponedeljek, 14.09.2009 : 09:15:13 »

Lačnto je samo moje mnenje:
starejša gospa si mora izbrati starejšega psa+10.Zakaj,je že Jana napisala.
Odpelji gospo v zavetišče.Tam so tudi starejši psi.Ko bo stala pred boksom in imela kontakt s psom,mogoče pa le preskoči iskrica.Naredi to.
Poglej kdaj so posvojitve.Poročaj o obisku.
LP
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #20 : ponedeljek, 14.09.2009 : 09:27:44 »

Hja, jaz bi vsekakor vzela odraslega psa, nikakor mladiča, pomoje je najboljša izbira zavetišče, kjer se bo sigurno našlo kaj za njene potrebe.
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #21 : ponedeljek, 14.09.2009 : 09:30:07 »

Tudi po mojem mnenju je najprimernejša rešitev osebni pogovor gospe z Zavetiščem Horjul. Tam znajo najti pravo žival za pravega posvojitelja.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 14.09.2009 : 09:32:39 »

ej ne to delat...Enega samega psa poznam, ki je bil dan starejšim ljudem za darilo. Lep, zdrav pes. Bil je obvladljiv, prijazen in prijeten mladiček, danes je 50 kg krasotec. Njegovi ga ne zmorejo, zaradi starosti in bolezni. Tiči v 12 nadstropju stolpnice in je deležen čisto premalo gibanja. In vsem po vrsti je odveč in v breme. Cry

Toliko o tem, pa nič več ne bom dodala v tole temo.  Lips Sealed
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 14.09.2009 : 09:58:14 »

Hmmmm....starejša gospa???
To je tako neopredeljeno......tako kot je rekla Jana, starejša gospa je lahko pri 50-ih ali pa blizu 90-ih.
Ste pomislili morda, da bo ta gospa slej ko prej imela kakšne zdravstvene težave, zaradi katerih morda pes ne bo dovolj gibanja ipd?
Če gospa stanuje sama, ji morda dajte v dar muco.....gospa bo imela družbo, pa veliko manj obveznosti kot s psom.
V primeru, da gospa zboli, ne bo potrebno iskati "sprehajalcev" za psa, muca pa bo z veseljem cele dneve sedela v njenem krilu....
To je le moje mnenje.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #24 : ponedeljek, 14.09.2009 : 10:02:36 »

ji morda dajte v dar muco.....

Ne, nobene živali se ne podarja, ne glede na to, koliko skrbi potrebuje. Človeku lahko pomagaš z nasveti, debatami, ga pelješ na ogled, mu izposodiš knjige v knjižnici in jih skupaj pregledata - odloči se pa na koncu sam. NOBENE živali se ne podarja!
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #25 : ponedeljek, 14.09.2009 : 10:10:31 »

Če berete poste od začetka, si gospa sama želi psa, tisto z darilom sem dobila občutek, da je napisal zgolj kot provokacijo in ˝odgovor˝ na prve poste, ki so mu bili napisani.
Ja dobra ideja, naj posvoji odraslo žival, ker je pubertetniško obdobje že mimo. Pod pogojem seveda, da vse ostalo ustreza - karakter, mirnost, velikost...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #26 : ponedeljek, 14.09.2009 : 10:33:04 »

Nadobudni maldeži, ki pametno ugotavlja, da si starejši ne bi smeli omisliti mladiča ampak psa 10+ (da nas ne bi slučajno pobralo prej kot psa) sporočam, da bi moralo povsem isto veljati za njih same: nihče ne ve, kje te sreča z macolo čaka.

Kar se pa tiče podarjanja psa kot presenečenje, pa nikakor in nikdar ni pametno - celo če si obdarjenec zares želi psa. Je pa seveda možno gospe psa podariti - tako, da si ga gre sama izbrat, plačate ga pa vi.
Sama najbolje ve, kaj ji odgovarja. od pasemskih so se pri starejših silno lepo obnesli pudlji, vipeti (na moje veliko presenečenje), špici (lajajo), king čarls španjeli, mopsi, francoski buldogi (zadnje tri pasme so zdravstveno zelo zahtevne)....in pa seveda manjši mešanci pod pogojem da niso nervozni in hiperaktivni.
Ali bi imela raje mladiča ali mlajšega odraslega, se mora odločiti sama. kakšnega pasjega starčka pa ne priporočam, ker je gospa očitno rada še zelo aktivna in bi psa rada vodila na dolge sprehode.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #27 : ponedeljek, 14.09.2009 : 10:39:15 »

Nadobudni maldeži, ki pametno ugotavlja, da si starejši ne bi smeli omisliti mladièa ampak psa 10+ (da nas ne bi sluèajno pobralo prej kot psa) sporoèam, da bi moralo povsem isto veljati za njih same: nihèe ne ve, kje te sreèa z macolo èaka.

Kar se pa tièe podarjanja psa kot preseneèenje, pa nikakor in nikdar ni pametno - celo èe si obdarjenec zares želi psa. Je pa seveda možno gospe psa podariti - tako, da si ga gre sama izbrat, plaèate ga pa vi.
Sama najbolje ve, kaj ji odgovarja. od pasemskih so se pri starejših silno lepo obnesli pudlji, vipeti (na moje veliko preseneèenje), špici (lajajo), king èarls španjeli, mopsi, francoski buldogi (zadnje tri pasme so zdravstveno zelo zahtevne)....in pa seveda manjši mešanci pod pogojem da niso nervozni in hiperaktivni.
Ali bi imela raje mladièa ali mlajšega odraslega, se mora odloèiti sama. kakšnega pasjega starèka pa ne priporoèam, ker je gospa oèitno rada še zelo aktivna in bi psa rada vodila na dolge sprehode.
Podpis!
Če ima koga, ki bo psa prevzel v primeru da sama ne bo mogla, je pes komot mlad.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #28 : ponedeljek, 14.09.2009 : 10:42:00 »

Jaz nisem ravno stara. No, ja, kakor za koga.... Ampak za spremljevalca in kavč psa sem se odločila, da so najboljši seniorji. 10+ po domač povedano...
Logiran
Lačn
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #29 : ponedeljek, 14.09.2009 : 11:09:03 »

Še enkrat: pes za presenečnje je bil sarkazem!!! Sm napisal že 2x, da se je to nanašalo na odgovor Jane!
In še enkrat, draga Jana, vem kaj je jebeni hladilnik in vem kaj je pes! Beri dekle, beri!

Uglavnem, hvala drugim za odgovore. Ta teden imam itak namen iti v zavetišče Horjul pa bomo še kužke malo bolj podrobno pogledali.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa za starejšo gospo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines