mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:18:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah  (Prebrano 24358 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #15 : torek, 14.09.2004 : 21:57:20 »

Moj je na začetku bil pozoren na sence in je gledal, v glavnem ugotovil da se nekaj premika. Kmalu je spoznal, da ni nič. Enako je bilo z velikim ogledalom v veži. S to razliko, da tega ga je bilo strah, lastne podobe, oz. neprijetno mu je bilo tam stati, pa je tudi kmalu ugotovil, da ni razlogov za preplah. Se pa drugače boji sesalca, kosilnice pa ene črne plastične kante v gozdu, ki že celo večnost ždi tam. Buhpomagej Huh

Kar pa se tiče tega, da se tvoj pes boji senc in se ves trese pa ne bi vedel zakaj kar naenkrat. Mogoče je imel kakšno neprijetno izkušnjo in ga je malo zmedlo  Huh Včasih se psi zmedejo in si ustvarijo kakšen bav bav. Ti ga kar daj v sobo se bo že navadil, zraven ga tolaži in spodbujaj, da bo spoznal, da mu tista senca nič noče. Lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #16 : torek, 14.09.2004 : 22:47:39 »

Andi,
kaj pa tisto srečanje z medvedom? Huh Undecided Undecided
Včasih pride stvar za psom čez nekaj časa, ali pač? Tongue
kaj pa vem...
Kaj pa če bi ga v temi peljala v dnevno, ga poslala počivat na kavč, prižgala luči in se brezbrižno usedla zraven?? Wink Misliš, da bi iz KAVČA tudi pobegnil, ko je pa tam tako prijetno mehko... Smiley

LP
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 15.09.2004 : 12:40:44 »

He he, takoj ko vidi da se zvečer luč prižge šicne na hodnik. Čaka dokler se luč ne ugasne.
A da bi zaradi medveda bilo tako? Hm, nimam pojma, ker nikoli prej sploh ni porajtal teh senc. Sva se velikokrat recimo igrala z svetlobnim zajčkom(ogledalo), da ga je lovil po stenah.
Včeraj zvečer je muha, ki je letala delala tako miniaturno senco in tamal je stekel kot strela stran. Sem probala tudi tvojo varjanto Teja pa takoj ko zagleda senco zbeži.
Ok, sej najprej sem se temu smejala ampak zdej sem pa že zaskrbljena da se mu ni scufal Tongue
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #18 : sreda, 15.09.2004 : 13:13:49 »

Hoj,

No jaz mislim, da so nekateri psi pač občutljivejši od drugih. Očitno še noben izmed vas ni živel z belgijcem...  Wink
Moj se lahko boji prav vsega, lastne sence, odprtih vrat ali oken, loputanja in še bi lahko naštevali. Potem pa ga pelješ na travnik izvlečeš klobaso in se spremeni v največjo zver, ter niti ne gleda kje hodi in skače...
Jaz mislim, da je razlika med senzibilnostjo in resnim paničnim strahom, ki so ponavadi posledica slabih izkušenj.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 15.09.2004 : 13:24:31 »

No, Brin se zaenkrat ne boji prav ničesar. Bejba je večja bojezljivka pri stvareh, ki niso čisto običajne.
Tale senca je prva stvar pred katero Brin dobesedno trepeta, vzrok zakaj se je to pojavilo pri 2, 5 letih pa mi ni čisto jasen.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 23.09.2004 : 19:44:41 »

No, tudi moj "korajzencek" se je zacel necesa bati-svojega prdenja. Se ne hecam.
Zadnjic je lezal na svoji posteljici in kar naenkrat ornk prdnil (se je slisalo, zavohalo pa malce kasneje). To ga je spravilo v pravo malo paniko in nekaj casa je hodil po sobi z repkom med nogami. Ko se je koncno umiril, je spet prdnil, naglas kako pa. In jovo na novo rep-med-nogami hoja naokrog. Potem je zacel siliti za ven (iz sobe) in je takoj odsibal k mami po zavetje (ker sem se mu jaz pac na ves glas smejala  sram Roll Eyes). Ampak prdenje se tudi takrat ni nehalo in revez je hodil kot senca, se bal lastne riti, ki pa mu je nazalost povsod sledila. Je pa zanimivo, da se boji samo glasnih prdcev, unih tihih pa ne. Huh
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #21 : četrtek, 23.09.2004 : 20:16:59 »

LP!
Nanook, tvojemu pisanju sem se prav nasmejala. Spomnila si me na mojega prejšnjega mastina Bučka, ki je velikokrat spustil kakšnega tihega. Prav po francosko je vstal in odkorakal v drugo sobo. S tem je jasno povedal, da prdec ni njegov. Če pa je spustil ta glasnega se je s svojo ritko prav pošteno skregal. Lajal in renčal je nanjo do onemoglosti.
Glede strahov pa imamo mi težave po navadi zvečer z odsevi v balkonskih vratih. Problem rešim tako, da prižgem luč na balkonu in odprem vrata, da jim pokažem, da na drugi strani ni nikogar. Do sedaj je samo Zoya skapirala, da ni nič. Zoro še 15 minut  po tistem, ko je že v postelji, renči na tistega packa v balkonski šipi!
LP,Miša
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #22 : ponedeljek, 27.09.2004 : 08:23:46 »

Pri nas je nastal nov problem, ki je verjetno povezan s strahom in sicer, vemo , da se boji sesalca.....ok.
Druga stvar je pa to , da ga je  (verjetno )strah , ko je sam doma, poizkusila sem že vse.... igračke radio... sedaj sem pa  še (po nasvetu prijateljice ) pustila vsa vrata odprta...... in ko sem prišla domov je bil masaker  totalno razdejanje pes bo star 9 mesecev igračk se tud dotaknil ni ampak vse drugo  rožo z zemljo vred mi je nesel v posteljo , Časopis je bil po celi hiši, potem je pa še drug problem , bal se je namreč delavskih rokavic... in očitno je premagal strah tako da jo je  (eno) totalno zgrizel( drugo) pa požru, ( naslednji dan jo je ponosno skozlal)  in ko sem prišla domov je ležal na svojem prostoru in se tresel......................  Kaj storiti ?

Ker sedaj je pa že mene pošteno strah , ga pustiti samga doma.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #23 : ponedeljek, 27.09.2004 : 08:33:25 »

Hahaha ... Damayanti! Wink

Tocno tako je pri nas! Imam dve boskerki - to so rojeni unicevalci! Pa naj te potolazim, da ga ni strah, da je sam doma, ampak tega, kok bos huda (tocno ve, kaj je uspicil, ko te ni bilo doma)! Wink

Verjemi, ko pridem domov, po unicevalnem dnevu (super dogodivscina) obe lezita na postelji, se treseta kot nori in cakata moj bes ... pa ni tako strasen, samo recem jima "Kdo je to naredu!" pa sta cist sokirani! Jaz se morm pa stran obrn, ker crkujem od smeha Grin ... ob takih norih pogledih ... midve nisva nic krivi Undecided ... pa tok sva bogi Cry ... haha, ja!
Pa si mislita: ta stara je spet huda, pa tko fino sva se naigrali! Njej se cist mesa ... sej sva sam rozce sadili, pa vrata popravljali, igracko dali na pol, da bova imeli vsaka svojo, pa ...

Tako da pospravi vse, kar lahko unici in ko bo "pridno" pocakal nate, se ne bo nic tresel! Wink
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #24 : ponedeljek, 27.09.2004 : 08:49:39 »

Linch......... sej je smešen ....priznam.
Samo , kaj naj naredim  ze zaprem vrata za v hišo potem je v garaži, in radijo mu igra in toplo ima in igračke so tam   ....... samo se pa dere kot zmešan( po pripovedih sosedov)..... Undecided
Da ga pa spustim v hišo ....... ja pismo no. jest nimam več  nobenih copatov celih , zdej  se je lotu še ta trdih pol ga manjka ampak problem je v tem  , da ga požre....... potem je pa čist fertig ( ko mu teži v želodcu) doklet ne skozla.......... men so sicer rekli , da je to strah ..... jaz  sem tudi mislila , da je to dolgčas in še tako mislim  Huh potem  so mi dali pa še drug nasvet - naj  še enega psa nabavim , da jima  bo potem lažje............ Shocked Shocked Shocked  kaj pa jaz  dva terorista sej me bo kap ko bom prišla domov( saj veš   več glav več stuhta)
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #25 : ponedeljek, 27.09.2004 : 08:59:04 »

Hehehe... Grin

Pospravi vse! Pa brez malenkosti! Grin

Naj povem, kaj sta mi v ponedeljek naredili moji zlati punci!
No, v ponedeljek je bila krivec samo Aika ... na omaro je splezala ... ne vem kako ... si vsela 25 novih CD-jev in jih pekla ... v svojih znablih, namrec! Grin
V torek!
Gospodicna Aika se je odlocila, da bo splezala na kuhinjski pult in si vzela knjigo ... ja, 11. september jo res zanima! ... potem sta jo pa skupaj PREBRALI! Wink Men je pokrovke odnesl, ampak nisem mogla nc naredit ... ker sem pokala od smeha ... Samo zaprla sem ju v WC! Kako naj ju pa kregam, ... tak pogled naredita, da nc ne morem! ... Grin

Noro! Grin

To je samo delcek njune unicevalne kariere! Wink ... zadnji clanki ... Grin

V glavnem, pospravi VSE! Sicer pa ... upaj, da ga bo minilo ... ponavadi jih, ko preprodijo prvo puberteto! Wink
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #26 : ponedeljek, 27.09.2004 : 08:59:58 »

Aja, jaz imam dve, pa ... kaksna druzba ... skupaj sta glavni! Wink ... vec glave zgleda res vec ve ... ! Grin
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #27 : ponedeljek, 27.09.2004 : 09:07:08 »

no, da se jaz malo dodam.
linchaich: tole: pospravi vse, je sicer dober nasvet, ampak pri nas, je (toliko in toliko let nazaj), ko je bila juna se mlajsa (zdaj ima 13 let), v pospravljenem stanovanju, zgrizla vse jogije. ko smo zaprli spalnice je pa v steno skopala luknjo!!!
tko da........
morm rect, da imam zaenkrat s tamalo (10 mesecev) blazno sreco (trkam na les kot nora!!!), ker je do sedaj sel le en CD, pa ena soncna ocala... no pa kaksen nepospraljen kos plastike. ampak v primerjavi z juno to ni NIC!!!
lp
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #28 : ponedeljek, 27.09.2004 : 09:18:51 »

Hm:)...zakaj je potem azzuro že v svoji rani mladosti našel vse tisto, kar sem pospravila ravno zato, da on ne bi zgrizel - recimo adapter za telefon sem pospravila na polico ki je 1,5m od tal (on je bil takrat velik okoli 30cm:)...ok malo več...pa tudi če se je orng stegnu da ni mogu dosečt - razn če bi skočil na mizo in si potem nekako postregel - v glavnem, ko sem prišla domov, je bil adapter raztrgan na prafaktorje....šment:)...ali pa kataloge, ki sem jih pospravila v predal, da jih 'tamali' ne bi zgrizel...ista fora - na novo je tapeciral z katalogi (daš malo sline gor pa prilepiš ob steno ali parket...) Smiley ...no in potem sem ugotovila, da če mu pustim enih par plastenk se bo raje ukvarjal z njimi - se pravi najprej zgrizu štoflc, potem pa tako dalje....in je uspelo:) .. glede požiranja stvari: azzuro je 1x požrl (okoli 9mesecev) kuhinjsko krpo, ki sem mu jo želela vzeti iz gobca...seveda je to kasneje mi zbruhal na stopnice (mene je bilo orng strah, saj je imel čisto steklene okice, in sem želela iti že k veterinarju, pa je potem na srečo vse izbruhal)....da ne omenim same nevoščljivosti, recimo - če ti hoče drug pes vzeti kos lesa, ga raje požri - in ga nato izbruhaj v avtu...pa to nima veze s kakim strahom biti sam doma:)...in tako kot je rekla linchaich točno ve kaj je naredil, pa ga je potem strah tebe...Smiley
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #29 : ponedeljek, 27.09.2004 : 09:21:56 »

To se pravi rešitev je garaža,  pa vse pospravt.  
Jaz samo upam , da se ne bo " štokov" lotu. Grin

 Grin Grin Grin ;Db Tili vajini so pa vragci....... sej je smešen  samo jaz ne vem več al naj se smejem al naj jokam....... meni je že tolk uniču. Da mi gre kar na jok.

Mobitel, kable, copate, omaro, da o kastrolah( plastičnih skledah) in cd- jih sploh ne govorim .... knjig (aleluja )ne doseže....... ja pa so meni tudi rekli  , da so boksarji tisti ki  demolirajo najbolj.......če bom tistega še kdaj srečala , ga bom samo u rit sunila......... naš drugače ne da samo uničuje   še kleptoman je zraven ( ful krade) in to mimoidočim iz " cekarjev".  Pa so mi tudi že rekli   " uuuu  to ga je pa strah ljudi"  strah je mene ko bom enkrat mogla začet plačevat za vse kar je že  komu ukradu in to se "ušunja  " za hrbet  potem pa iz  košare  ukrade kar ven gleda in leti potem z tistim na vrt.
Potem sem pa jaz kriva.   ampak jaz sem zunaj - na vrtu in se za 2 minute proč obrnem , pa  že naredi " pizdarijo"............. Strah- puberteta...... ali kaj je to......
Do kdaj pa traja ta puberteta?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines