mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:01:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Nega muce po operaciji
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega muce po operaciji  (Prebrano 1648 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bourbonka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 108


« : četrtek, 29.10.2009 : 14:18:25 »

Opravičujem se mamiF, ker  sem se v temi "Fickotova pisma" vmešala z mojo Pepko (pač, ker sem primerjala okrevanje njene Micke po sterilizaciji). Pepkina rana se po operaciji tumorja na trebuhu, med dvema seskoma, nikakor ne zaceli, oz. zelo počasi. Verjetno, ker prve dni ni imela ovratnika. Kako pa ostali previjate rane, ki so na tem območju, oz, kako jo obvežete? Danes sem spet nakupila zalogo gaz in mrežico za čez trup. Mogoče bo to ostalo na mestu...
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 29.10.2009 : 16:17:29 »

Pri moji muci, ki je bila pravtako operirana na seskih, je veterinar dal gor gazo in mrežico preko. Tako smo pustili vse do kontrole, nismo nič dol dajali. Vsake toliko smo ji samo mrežico popravili, ker je znala fejst dol lesti. Ovratnice sploh ni imela in se je lepo zacelilo. Upam, da se bo tudi Pepki.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : četrtek, 29.10.2009 : 20:24:55 »

mrežica mora biti narejena kot oblekca, da se ne premika preveč. Na rano pa lepše pride vatiranec kot gaza (če se jih ne dobi v lekarni, jih imajo v trgovini pri Tosami) Če so se strgali šivi in je rana večja, bo trajalo vsaj kakšne 3 tedne da se zaceli.
Logiran
Bourbonka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 108


« Odgovor #3 : petek, 30.10.2009 : 07:51:45 »

Ja, saj, vet je rekel, da je rana Ok. Šivi se niso strgali, jih je že pobral ven. Vendar je ostala razpokica, iz katere mezi polprozorna tekočina. Podobno je kot enkrat, ko je imela ognojek pod repom in ji je vet naredil drenažo. No, upam, da je to normalno. Koliko časa ste pa jemali antibiotike? Pepka prva 2 dni z injekcijo pri vetu in sva dobile še za dva dni tablete.

Lepa hvala za te podobne izkušnje. Je imela kar ene 2x ognojek, pa steriliz., pa se še nikoli ni tako dolgo vleklo.
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #4 : petek, 30.10.2009 : 12:15:51 »

Tudi moja muca je dobila antibiotik pri vetu, ki naj bi držal 2-3 dni (žal se ne spomnim več točno, ker je od tega kar nekaj časa), pa še nekaj tabletk za domov. Mislim, da je 1-2 tabletki pojedla, nato pa ji nisem več nikakor spravila v gobček, zato je prišel veterinar na dom in ji je dal še enkrat injekcijo (tisto, ki drži več dni) in to je bilo to. Glede te tekočine pa ti ne znam nič povedat, ker naši, po tem, ko so odstranili šive, ven ni teklo nič.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Nega muce po operaciji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines