mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 22:10:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Dajanje tablet
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dajanje tablet  (Prebrano 5548 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« : sreda, 04.11.2009 : 13:11:48 »

Mačkarice, potrebujem vaš nasvet. Kako mačku na najmanj neprijeten način dati tableto? Poriniti mu jo moram v goltanec. A obstajajo kakšne naprave za to? Prst imam že čisto razmesarjen, ker naš bojevnik pa že ne bo dovolil, da mu karkoli rinemo v usta  sram
Help.
Hvala. Kiss
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 04.11.2009 : 13:16:32 »

Mislim, da obstajajo nekakšni aplikatorji za tablete. Malo povprašaj v trgovinah za male živali. Jaz sicer mačka močno primem za kožo na vratu in mu s hitrim gibom potisnem tableto v goltanec. Potem še malo pomasiram vrat ali pa mu držim usta zaprta, da tableto pogoltne in je. Ravno zabavno pa res ni. Tongue
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2 : sreda, 04.11.2009 : 13:19:18 »

Jaz pa tabletko zdrobim na res majhne koščke, ter jih zavijem v salamo, špeh, v nekaj pač kar ima rad, pa mu dam tam nekje v treh - štirih rundah. Je pa sigurno najlažje / najboljše če mu daš celo naenkrat, tako kot to naredi Urla.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #3 : sreda, 04.11.2009 : 13:21:07 »

Mačka daš med kolena, potisneš prst med zobe, tako da odpreš gobček, tableto porineš v goltanec, zapreš gobec, pomasiraš in to je to. Ni fajn, je pa najhitreje in najbolj ziher, da res pogoltne.
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 04.11.2009 : 13:47:44 »

Saj tako tudi sama delam, ampak problem je, da je Migi ful občutljiv na to, da mu kaj tiščimo v usta in začne že takoj, ko mu dam prst k ustom, divje žvečiti in opletati z glavo. Sicer malo pomaga, če ga držim za gubo, ampak vseeno imam čisto pogrizen prst, okoli členka je že prav trd in zatekel Sad Pa še smili se mi, včeraj mu je nisem v prvem šusu spravila dol in se je revež tako slinil, da se mi je paralo srce. Bom poslala Luka po aplikator, a mislite, da ga imajo v Zvitorepki?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : sreda, 04.11.2009 : 13:50:32 »

Ne sme se ti smilit  Wink včasih je to, kar je res potrebno, narediti tudi malo na silo. Samo da pomaga.  Smiley Upam da ti uspe  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #6 : sreda, 04.11.2009 : 13:51:37 »

Treba je dobro prijet za gub in glavo nazaj potegnit - gobček se pri tem že kar sam malo odpre in če dobro držiš, maček ne more ugriznit.

Prijem za gubo pa ni za mačka prav nič travmatičen.
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 04.11.2009 : 13:55:48 »

Ok, bom poskusila danes še bolj nagniti glavo, pa poročam.
Ja, saj vem, da se mi ne sme smilit, ampak kaj čem. Sem pač cmera cmerasta. Če bi lahko, bi namesto njega zbolela in jedla tablete.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #8 : sreda, 04.11.2009 : 13:59:05 »

Treba je dobro prijet za gub in glavo nazaj potegnit - gobček se pri tem že kar sam malo odpre in če dobro držiš, maček ne more ugriznit.

Točno tako ja Smiley  Če primeš fajn za gubo, se ti gobček že sam malo odpre, potem si pa še malo s prstom pomagaš. Pri Muriju rata samo, če ga presenetim, pa čepeti mora na tleh nikakor ne v naročju. Trajati pa ne sme več kot dve sekundi. Mu pa dam takoj za tem nekaj za pojest, da gre tableta hitreje dol.
Upam, da vam rata.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #9 : sreda, 04.11.2009 : 14:12:50 »

... pa meter si prištimaj zraven, da lahko izmeriš, na katero daljavo tvoj lahko izpljune tableto. Pri nas je rekord od vhodnih vrat do okna v dnevni sobi, bi rekla ene 7-8 metrov, če ne več.  Evil
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #10 : sreda, 04.11.2009 : 14:15:00 »

 Grin
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 04.11.2009 : 14:42:53 »

Smiley Mila je taka faca.
Jaz bom po mojem prej rabila meter za merjenje velikosti bule na členku. Me začenja kljuvat, upam, da ne bodo čez en teden meni tlačili antibiotikov v goltanec...
Logiran
Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #12 : sreda, 04.11.2009 : 14:47:44 »

Jaz pa tabletko zavijem v surovo mleto meso Azn in jemanje tabletk sploh ni problem .
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
katja99
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 57


« Odgovor #13 : sreda, 04.11.2009 : 14:59:52 »

Nam je veterinarka nekoč rekla, da naj tableto zdrobimo in povaljamo v mini koščku masla in porinemo v gobček. Tega ne more izpljunit, pa borba tudi ni (pre)huda  Smiley
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #14 : sreda, 04.11.2009 : 15:46:18 »

Treba je dobro prijet za gub in glavo nazaj potegnit - gobček se pri tem že kar sam malo odpre in če dobro držiš, maček ne more ugriznit.

Prijem za gubo pa ni za mačka prav nič travmatičen.

Podnapisi: ne močno s celo roko (dlanjo) in po možnosti potegnit vso kožo k vratu (ker to boli), ampak z dvemi do tremi prsti trdno primeš sproščeno kožo takoj za/nad tilnikom oziroma tik za temenom.

Mačka daš med kolena, potisneš prst med zobe, tako da odpreš gobček, tableto porineš v goltanec, zapreš gobec, pomasiraš in to je to. Ni fajn, je pa najhitreje in najbolj ziher, da res pogoltne.

Podnapisi: ob straneh primeš z dvemi prsti in 1. varianta pristisneš na sklep, da se gobček odpre (to običajno deluje pri manjših) ali 2. ko ugriz popusti (zaradi potega za vratno gubo) z (ravno tako dvemi) prsti pritisneš na ličnice (maček ne bo grizel, ker ga bo bolelo).

Bom jst naredila kako slepo probo na naših, ki so navajeni vsega hudega  Tongue Sploh Kusasija in Naja običajno uporabljam za "učenje" neveščih...

Kdaj pride do problemov:
1. maček nima kožne gube - takrat jst zavijem v brisačo
2. maček ponori in se slini oziroma prisilno bruha in/ali pljuva - v tem primeru jst naredim z AD mešanico (fino zdrobim tableto in zmešam s +/- 2x količino konzervice) in ponovim postopek, le da tablete ne potisnem v grlo, ampak mešanico namažem na nebo. Čeprav pri mačkih, ki se začnejo slinit, običajno bolj pomaga tableta direkt v žrelo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Dajanje tablet
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines