mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:38:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: tresenje tačke
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: tresenje tačke  (Prebrano 12525 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« : ponedeljek, 06.06.2005 : 13:32:12 »

zdravo!
Johnyju se večkrat, ko sma zunaj na sprehodu, čim se ustavi, začne trest celotna zadnja tačka..včasih ena, včasih druga.. to me ni nikoli skrbelo, saj sem opazila, da se to dogaja tudi nekaterim drugim psom.. vedno sem mislila, da pač ne sprosti dovolj mišice, kar pač povzroči tresenje.. zdaj pa me zanima če je to res zato? ali kaj je vzrok, da se mu trese tačka? mislite, da bi to lahko bilo kaj narobe? Huh
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1 : ponedeljek, 06.06.2005 : 13:44:02 »

Verjetno je samo mišični krč... Če pa se to ponavlja na eni tački, bi bilo pa mogoče dobro, da jo pregleda veterinar (priporočam dr. Matkota)...
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2 : ponedeljek, 06.06.2005 : 14:00:15 »

Jaz tudi mislim, da bi bilo pametno do dr. Matka, kajti znaki, ki jih opisujes ustrezajo poskodbi kolenskih vezi. Morda Johny tudi cudno sedi? Tako, da ima tresoco taco iztegnjeno na ven?  Roll Eyes

Nasemu se je vec mesecev po vecjih obremenitvah obcasno tresla zadnja taca, pa tudi tako smotano je sedel, potem pa si jo je pred priblizno dvema mesecema dokoncno "fental", ko je skocil z ene skarpe in potrebna je bila zelo draga operacija. Zal mi je, da nismo sli do veterinarja takoj, ko smo opazili tresenje. Takrat je bila namrec vez po vsej verjetnosti samo nategnjena (in bi se jo dalo pozdravit z mirovanjem), potem pa si jo je pretrgal.  Sad Zdaj sem cisto alergicna na tresenje tac in vsakemu priporocam, da naj bo na to pozoren.

To, da se mu treseta obe taci ne izkljucuje moznosti te poskodbe, ker sem na spletnih straneh naletela na vec primerov, ko je imel pes tezave z obema (najpogosteje zadnjima) tacama. Odpravi se cimprej do veterinarja, do takrat pa psa ne preobremenjuj, da ne bo tudi pri vas "pocilo".  Wink
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #3 : ponedeljek, 06.06.2005 : 14:11:59 »

marjetka zdaj si me pa res prestrašila  Cry
ja ne vem, jaz sem vedno mislila da ni to nič.. ze od mladosti se mu trese tačka..samo nikoli notri, samo ko sma zunaj.. pa lahko pridema komaj ven, pa se mu cez minuto ze trese..vcasih ena , vcasih druga..vedno pa zadnja.. tak da od napora ni..od mraza tudi ne.. ne vem..drugace sedi čisto normalno...zdaj je star 9 mesecev pa par dni..
kaki pa so se ostali znaki poškodbe kolenske vezi??
ma se kdo kako podobno izkušnjo? Huh
 
 
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #4 : ponedeljek, 06.06.2005 : 14:49:14 »

Jasminaj, po mojem ni potrebe po paniki, nasvet veterinarja pa res ne bi bil odvec. Wink Nasemu se pred tem nikoli ni tresla taca. Ker nisem veterinar, bi ti tezko se kaj svetovala... no morda samo se to: eden od znakov je tudi, da mu tace ne mores z lahkoto cisto skrcit pod trebuh. Undecided Ampak to samo takrat, ko se pojavi tresenje. Nas je bil tudi po cel teden OK, potem se mu je pa spet obcasno (recimo po 15 minut) tresla, potem je pocival, pa spet OK....

To je taka sportna poskodba, ki nastane zaradi obremenitev. Je Johny zelo aktiven? Mogoce prevec? Sploh zdaj, ko se raste? Roll Eyes
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #5 : ponedeljek, 06.06.2005 : 21:27:13 »

jasminaj,

bolj kot premišljujem in glede na to, kaj si napisala v zadnjem postu, bi bilo najbolje, da ga pelješ k Matkotu- če so vedno zadnje tačke problem, je pa mogoče kaj narobe s kolki... Upam, da se motim, ampak bolje preverit zdaj, ko se da še kaj narediti (ko je še mlad, mislim). A je morda preveč obremenjen (preveč teče, skače, hodi po stopnicah,...)? Spomnila sem se namreč sestrine psičke, ki so se ji tako nogice tresle, pa ji je Matko diagnoziral displazijo (in jo uspešno operiral)- ampak ona je imela težave tudi pri vstajanju in usedanju  Undecided

Pa škoda je nekaj razpravljati tukaj (da te potem še bolj skrbi, a ne?)- pojdi v Topolšico, pa ti bo jasno takoj in se ti ne bo treba več sekirat  Wink Pa ne odlašaj z obiskom... In sporoči, kako sta opravila- držim pesti!
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #6 : torek, 07.06.2005 : 13:25:54 »

glede obiska matkota ze dalj casa premisljujem..pa ne zaradi tresenja, ampak trde hoje.. glede tresenja me najmanj skrbi, sem samo mislila, da ve kdo mogoce vzrok za to  Huh .. bolj me skrbi zaradi cudne- trde hoje, katera pa se je zadnje case ze kar precej izboljsala.. tako, da bom se malo počakala, pa če se hoja ne bo čisto popravila, grem do matkota, pa ga bom tudi za tresenje vprašala.. glede na to da se sčasoma, vendar počasi stanje izboljšuje, sem optimist, da je to zaradi rasti..
hvala za nasvete, .. če pa bom opazila še kakšne druge čudne znake glede vsedanja ali česa, pa bom sigurno šla na pregled takoj..
tinaz kako pa so se tresle nogice sestrini psicki?lahko bolj opises? obe naenkrat? vedno po naporu ali tudi kar tak?? je kazala kako bolečino??
marjetka mu bom probala skrcit nogico, sem ze vceraj mislila pa sem potem pozabla.. drugace trese se mu nikoli dosti časa skupaj, ampak samo za kratek čas oz. tak ne stoji dolgo na miru, se mu pa trese, ce se mu, samo ko stoji..
aktiven je pa kakor kdaj..saj jaz tudi pomislim, da je mogoče sprehod preveč naporen, samo on še kar laufa pa teče okoli, vseeno mislim, da če bi ga preveč zmučla, da bi to pokazal..ne vem, da bi se dol vlegu ali pa kak drugače..
saj pravim k matkotu bom verjetno šla, samo ne še zdaj takoj, malo bom še počakala, me p asigurno "žre", da le ni kaj narobe, tako da rada podebatiram o tem še s kom.. Cheesy
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #7 : torek, 07.06.2005 : 14:50:54 »

Jasminaj, daj vsaj pokliči Matka za nasvet po telefonu, ali pa mu piši na e-mail. To te nič ne stane, pa še manj časa ti vzame. Pa ne pozabi omeniti koliko je star. (041/736-058, matko.milan@siol.net)

aktiven je pa kakor kdaj..saj jaz tudi pomislim, da je mogoče sprehod preveč naporen, samo on še kar laufa pa teče okoli, vseeno mislim, da če bi ga preveč zmučla, da bi to pokazal..ne vem, da bi se dol vlegu ali pa kak drugače..

Ne vem, če se je ravno pametno zanašati na psa, da bo dovolj pameten in bo nehal, ko bo imel dovolj. Nekateri imajo tako močno voljo do življenja, da jih nič ne ustavi. Moj bi se brezglavo gnal do nezavesti, tako da moram jaz paziti, da se mu kaj ne zgodi.  Undecided  Grin
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #8 : torek, 07.06.2005 : 15:31:26 »

sem mu poslala mejl.,.upam, da si bo vzel čas pa mi kaj odgovoril, saj sem ga (mejl) kar pošteno "razvlekla", da sem notri lahko vse napisala..
sporočim, če bo kaj odgovoril, če ne bo, pa ga bom čez čas obiskala..
Lp,
J & J
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #9 : torek, 07.06.2005 : 17:11:09 »

Ja jasminaj prosim odgovori,če ti bo Matko odgovoril.Ker mojemu psu se tudi včasih trese tačka-včasih prva včasih zadnja.Ponavadi takrat kadar se krtačiva.No sedaj po teh postih me pa malo skrbi  Undecided.

Lp,Tjaša
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #10 : torek, 07.06.2005 : 18:08:40 »

T.M.T.: Grin Grin Grin Če se mu samo med krtačenjem se mu verjetno zato, ker ga s krtačo požgečkaš na bolj občutljivih predelih(po trebuhu...). Saj se mi zdi, da se to vsem no. Wink Smiley Wink Imajo izgleda takšne reflekse, da tako delujejo na dražljaje. Wink  Tongue Tongue
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #11 : torek, 07.06.2005 : 18:56:57 »

Že ampak včasih pa se mu tudi ko stoji.Kadar tečeva...Pa saj je vseeno.Zanima me kaj bo rekel Matko.

Lp,Tjaša
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #12 : torek, 07.06.2005 : 19:26:06 »

Že ampak včasih pa se mu tudi ko stoji.Kadar tečeva...Pa saj je vseeno.Zanima me kaj bo rekel Matko.

Lp,Tjaša

Aja, sem mislila da se mu med česanjem. Ker mojemu se tudi. Wink Mi je prav hecen takrat. Wink
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #13 : sreda, 08.06.2005 : 14:47:33 »

mi je matko odpisal.. pohvalno, da je uspel tako hitro ( v manj kot enem dnevu)  Cheesy
mi je pa napisal, da je po opisu težko reči , kaj bi lahko bilo. .da lahko, da ni nič narobe, samo bi vseeno bilo dobro temeljito pregledati in po potrebi opraviti še kakšen rentgen..
v kratkem ga bom obiskala.. vam sporočim, ko ugotovijo, da ni nič narobe. Tongue.upam!!
t.m.t bom sigurno še vprašala za tresenje, pa ti sporočim  Wink
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #14 : sreda, 08.06.2005 : 18:21:10 »

Držimo pesti in tačke, da ni nič narobe.  Smiley
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #15 : sreda, 08.06.2005 : 19:48:28 »

Joj Jasminaj boš res vprašala še zame?Super Cheesy!!!!Jaz pa tudi upam,da ne bo nič narobe Wink

Lp,Tjaša
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #16 : četrtek, 09.06.2005 : 08:19:33 »

jasminaj,

ne odlašaj s pregledom pri Matku- če bo potrebna operacijo, je najbolje, da ga operira čim prej... Upam, da to ne bo potrebno, ampak zakaj bi odlašala samo s pregledom  Undecided

Sestrini psički se je tačka tresla po naporu, včasih ko je samo stala pri miru, hodila pa je včasih tako, kot da nogic ne more skrčit (bolj na trdo, na iztegnjene noge), bolečine sicer ni kazala, ampak smo po rentgenu ugotavljali, da jo je moralo ful bolet. Težko je na hitro vstala, kot bi imela težko rito... Na koncu je Matko diagnoziral displazijo na obeh kolkih pa še na komolcih. Za komolce je bila že prestara za operacijo (11 mesecev- operirajo pa tako zadevo do nekje 6. meseca starosti), za kolke pa so se odločili za operacijo levega, ki je bil v slabšem stanju. S tem so psički popravili zdravstveno stanje za 70% in zdaj normalno živi.

Res ti priporočam, da se čim prej zapelješ v Topolšico, saj ti bo Matko dobro svetoval- še vedno si lahko potem vzameš nekaj časa za premišljevanje, ko boš že vedela, kaj (če sploh) je narobe s psom. Držim pesti, da bo vse OK  Wink
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #17 : četrtek, 09.06.2005 : 08:30:05 »

Jaz ti pa resno svetujem raje dr. Zorka v Mestnem logu!

LP, Maša
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #18 : četrtek, 09.06.2005 : 09:28:29 »

Psom se lahko tresejo tačke tudi od nervoze, utrujenosti itd. Dvomm, da bo veterinar kaj pametnega odkril (lahko pa si seveda vsesorte izmisli). Kolikor jaz vem ,če so poškodovan ekolensk evezi se psu n etres etačka, ampak jo drži občasno dvignjeno ali p apogosto "preskakuje".
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #19 : četrtek, 09.06.2005 : 10:40:10 »

Bučka,
povem ti lahko samo to, da je tale dr. Zorko obsodil sestrino psico na evtanazijo, ker naj bi bil po njegov pes pri enem letu čisti invalid- že zaradi takega odnosa ga ne priporočam (o njegovi strokovnosti v primerjavi z dr. Matkom pa raje ne bi)... Že samo to dovolj pove, da k Matkotu vozijo pse tudi od drugod iz verope, ker je na področju ortopedije res vrhunski strokovnjak. Sicer pa, naj se vsak sam odloči...

Deteljica, kako lahko trdiš, da veterinar ne bo nič pametnega odkril in da si bo povrhu še kaj izmislil- a si že slišala za rentgen in ultrazvok? A je potem najboljše, da samo tule čvekamo in smo sami svoji veterinarji, psi pa naj trpijo? Tole, oprosti, je čisto zaplankano mišljenje, da veterinar ne pomaga- ja, kdo pa potem? Res je, da je lahko tudi poškodovana kolenska vez vzrok tresenju, ni pa nujno (in tu nastopi veterinar)...

Mislim, da je Jasminaj že dobila veliko nasvetov, kaj naj naredi in večina ji je svetovala, da naj pelje psa k Matkotu. Odločila pa se bo seveda sama, saj je to njen pes...
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #20 : četrtek, 09.06.2005 : 10:56:18 »

Bučka,
povem ti lahko samo to, da je tale dr. Zorko obsodil sestrino psico na evtanazijo, ker naj bi bil po njegov pes pri enem letu čisti invalid- že zaradi takega odnosa ga ne priporočam (o njegovi strokovnosti v primerjavi z dr. Matkom pa raje ne bi)... Že samo to dovolj pove, da k Matkotu vozijo pse tudi od drugod iz verope, ker je na področju ortopedije res vrhunski strokovnjak. Sicer pa, naj se vsak sam odloči...


Vsak naj se odloči sam, res, jaz pa lahko povem, da je moji psici želel operirati vezi, pri tem, da je imela cele - treba je pač zaslužiti, ne glede na dejansko zdravstveno stanje psice! Če je tako strokoven, celo veliko bolj kot Zorko, kako za vraga je zamenjal natrgane vezi s celimi?! Če bi si vzel vsaj pol toliko časa za pregled Buče kot ga je namenil potencialnima plačnikoma operacije, bi verjetno res kaj več ugotovil. Mogoče bi jo dal testirat za erlihijo??? Sesutemu psu, ki se ga morda še kakšni spomnite iz neke druge teme pa je "spregledal" ZLOMLJENO HRBTENICO! Sorry, ta Matko ne mene niti nobenega mojega psa ne vidi več od blizu.  Res pa je, da Zorko ni sluzasto prijazen, kar je meni osebno super lastnost.

Jaz samo svetujem in se opravičujem, če komu razblinjam mit o svetem Matku, ki je prijazen pa še psa ful porihta. Kakor katerega pač. Ne mislim nič slabega, sem samo hudo pretresena.

Maša
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #21 : četrtek, 09.06.2005 : 11:17:26 »

Prav imaš, vsak ima svoje izkušnje- tako kot je moja dobra, je žal tvoja slaba... Mi pa ne razblinjaš nobenega mita o svetem Matku, ker je izkušnjo z njim imela sestrina psica in ne kakšna, ki je niti od blizu nisem videla, z njo pa sem bila tudi pri Matkotu, tako da ne bluzim kar tako v en dan (rentgenske slike sem pa na lastne oči videla in se je jasno videlo, da je s kolkom nekaj zelo narobe, za primerjavo pa smo dobili tudi rentg.sliko zdravega kolka- če to niso podkrepljeni dokazi, jaz ne vem, kaj naj bi bili). Pa niti sledu o sluzasti prijaznosti...
Tudi pri Zorkotu sem bila z njo in mi njegove besede na grejo iz glave: "Ta pes je samo še za pod injekcijo, kar pozabite lahko nanj, ker bo pri enem letu čisti invalid- komu se bo potem dalo ukvarjat z njo!" Midve s sestro pa v jok  Cry Če ti je tak odnos do lastnika bolne živalce super lastnost, potem je to res čudno... Saj se da tudi najbolj neugodne diagnoze sporočiti lastniku na lep način, se ti ne zdi?
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #22 : četrtek, 09.06.2005 : 14:01:22 »

Tina, tukaj se sploh ne gre o prijaznosti ali strokovnosti. Niti ne dvomim, da ni Matko strokovnjak v ortopediji. Je pa grozno, da bi za keš operiral vse kar leze in gre, samo da malo šepa. Arči bi danes lahko bil tip top kuža (mislim zdravstveno), če bi Matko operiral hrbtenico takoj. Bučka pa bi lahko na Matkotovi mizi umrla za brez veze. Če odkrije težavo pa ne dvomim, da se je ne loti pravilno. Torej, če mu je do tega oz., če se mu splača. Toliko lahko rečem na podlagi svojih izkušenj. Srečna sem pa za vsakega psa posebej, ki ga je zrihtal, rešil itd. O strokovnosti ne dvomim, čeprav - ali je strokovno operirati nekaj, kar sploh ni poškodovano? No, etično zagotovo ni. Preveč zdravo pa tudi ne. Jaz zase vem, da ne bi šla k zobarju, ki puli zdrave zobe. Zakaj bi potem tja peljala svojega prijatelja?

Maša
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #23 : četrtek, 09.06.2005 : 14:01:39 »

Kolikor jaz vem, če so poškodovane kolenske vezi se psu ne trese tačka, ampak jo drži občasno dvignjeno ali pa pogosto "preskakuje".

Naš je ni držal dvignjene, pa tudi preskakoval ni. Edini znaki so bili tresenje tace in smešno sedenje. Oboje se je pojavljalo občasno, včasih povezano z naporom, včasih pa čisto nelogično (tako da smo že mislili, da je občutljiv na vreme). Če si mu (takrat ko se je tresla taca) vrgel žogico, je pozabil na bolečino in normalno zašprintal za njo.

No, potem si jo je pa pri skoku navzdol kar naenkrat čisto poškodoval. Samo malo je zacvilil in od takrat naprej ni več stopil nanjo. Če je poskusil, se mu je kar "zložila", da se nanjo sploh ni mogel upreti. Na operacijo smo čakali 3 tedne in ves ta čas je hodil po treh.

Diagnozo poškodovane kolenske vezi mu je najprej postavil njegov dotedanji veterinar, ki pa ne izvaja najboljše možne operacije (TPLO), zato smo šli do Matka, ki je diagnozo potrdil in ga tudi uspešno operiral. Z njegovimi storitvami smo več kot zadovoljni. So pa tudi veterinarji samo ljudje in tako kot vsi delajo napake. Kljub temu sem prepričana, da imajo svoje delo radi in da napravijo več koristi kot škode, sicer bi najbrž že opustili ta poklic.  Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #24 : četrtek, 09.06.2005 : 14:22:59 »

Lahko rečem samo, da če ne bi obstajala možnost drugega mnenja, bi bila moja sestra že lep čas brez psice (če bi torej upoštevala blagohotni nasvet svetega Zorkota)... Mi je pa žal, če si dobila tak vtis, da gre Matkotu samo za denar in da bi neetično operiral pse, ki tega ne potrebujejo... Upam, da je s tvojo psičko sedaj vse OK  Wink
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #25 : četrtek, 09.06.2005 : 14:35:53 »

ne, z mojo psičko ni niti najmanj nič ok.

Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #26 : četrtek, 09.06.2005 : 14:39:25 »

ne, z mojo psičko ni niti najmanj nič ok.

Kja vse pa je narobe z njo?Je za njeno zdravstveno stanje kriv dr.Matko?

Jaz osebno dr.Matkota ne poznam in sem šele na forumu slišala zanj.Kot so že omenili:Vsak se lahko zmoti!

LP,Tjaša
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #27 : četrtek, 09.06.2005 : 14:47:09 »

Tjaša, saj ne gre za zmoto. Vem, da se vsak lahko zmoti. Poglej, dr. Matko je ravno tako strokovnjak za ortopedske zadeve kot dr. Zorko. Kdorkoli bo že vaš veterinar, naj se psu posveti kot se spodobi, pa bo ok. Če bo Matko predlagal TPLO, pa malo premisli tudi o drugem mnenju. No, vsaj jaz ti tako svetujem.

LP, Maša
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #28 : četrtek, 09.06.2005 : 16:51:49 »

Mislim, da ste malo zašle s teme, dajte o strokovnosti obeh doktorjev razpravljat v temi o veterinarjih. Jasminaj, kako je kaj Johnny? Kdaj šibata na pregled? Jaz upam da bo vse vredu z njim!
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #29 : četrtek, 09.06.2005 : 19:53:10 »

Uma ne jezi se,ker bom kar tu odgovorila Bučki.
Kot sem omenila obeh omenjenih vet. ne poznam osebno."Naš" vet. je čist kul in se posveti vsem živalim.
Upam,da bo s tvojo psičko čimprej vse ok.Lepo jo pozdravite.

Lp,Tjaša
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #30 : sobota, 11.06.2005 : 19:44:27 »

Saj se ne jezim  Grin  Grin  Grin  Grin

Samo mi je včasih ful zoprno, ko berem neko temo, potem pa nekateri čisto zaidejo s poti, človek pa se muči pa prebira dvajset strani zato da najde koristne info oziroma tiste, ki ga zanimajo.

 Smiley
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #31 : petek, 24.06.2005 : 09:45:28 »

Sporočam vam, da je odločitev padla in gremo v torek k matkotu na pregled...Naročeni smo že, vi pa samo držite pesti , da ni nič narobe Cheesy Wink (ali pa , da se na poti tja ne zgubim Grin Grin Grin Grin)
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #32 : petek, 24.06.2005 : 10:02:31 »

Držimo pesti.  Smiley

Ne moreš se izgubiti, ker je v Topolšici tudi zdravilišče in so povsod smerokazi (že od avtoceste), klinika pa je ob glavni cesti in tudi dobro označena. Wink
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #33 : torek, 28.06.2005 : 13:53:03 »

ja res se nisem zgubila Wink Grin sem s prve našla Grin Grin
torej, z johnyjem je vse ok.. je zdrav kot dren, al kak bi rekle nase babice? Grin Cheesy Grin
je rekel da naj nas nic ne skrbi, da ce bi 5 dalmatincev skupaj postavili, da bi vsak drugace hodil ,pa vsak bi bil zdrav Wink ..pa prehod iz hoje v kas ma lep, no tak nekak, pa se kolke smo slikali - za ziher.. je tudi rekel super..vglavnem resil me je dosti skrbi (sma imele z mamo cel kup vprasanj, pa na vsa je odgovor, pa naju pomiril).. torej pri naslednjem dalmatincu ne bom sploh vec rabla k vetu, ze vse zdaj vem Cheesy Wink
glede tresenja tačke pa je rekel, da je to čisto normalno.. da se spomnim katere pasme je nastel..hmm..labradorci,prinašalci,hrti pa dalmatinci..mislim da te, da je pri teh pasmah to čisto normalno, pa nič posebnega.. tak da brez skrbi Wink .. tak da ce se tudi vasim trese na podoben nacin, kot sem ze v enem od prejšnjih postov opisala, potem čisto brez skrbi, to ni nič narobe Wink
jaz sem olajšana tisoč in ene skrbi, upam, da sem s tem tresenjem se komu pomagala Wink Cool
aja, pa Johny mu je bil full všeč..je rekel da je lep pes  Cool
pa hvala za držane pesti, je pomagalo Wink
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #34 : torek, 28.06.2005 : 14:01:21 »

Joj Johny tole je pa krasna novica (tako zate kot zame).Zdej ne bo več strahu...
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #35 : torek, 28.06.2005 : 14:08:18 »

Kaj pa naj bi bil vzrok tresenja tačke?
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #36 : torek, 28.06.2005 : 14:44:52 »

za vzrok nisem vprasala..sem samo opisala kak to zgleda, pa je takoj rekel da to ni nič narobe, da pri enih pasmah se pač to pojavlja.. me vzrok sploh ni zanimal, sem mela se dosti drugih vprasanj Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #37 : sreda, 29.06.2005 : 08:33:48 »

Hvala bogu, da je vse ok! Sem vesela za vaju z Johnnyem!
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #38 : sreda, 29.06.2005 : 09:36:49 »

Super za Johnyja!   Cheesy

Bolje (pa tudi ceneje) je preventivno ukrepati in se resiti skrbi, kot pa da bi se zaradi odlasanja kot strela z jasnega znasli sredi najvecje godlje.  Wink Smiley
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #39 : torek, 12.07.2005 : 14:35:34 »

Zdravo!
Upam, da mi lahko kdo tukaj pomaga. Prijateljica je dobila enega mešančka, star je 2 meseca in pol. Opazila je, da se mu včasih sprednja tačka trese (neodvisno od aktivnosti) - doma ga ima šele nekaj dni. Tudi sama sem videla, kako se mu trese, kadar sedi in se obrne na eno stran. Prej nisem še pri nobenem psu videla česa podobnega. Zanima me, če imate kakšne ideje, kaj bi to lahko bilo. Upam, da ni nič, tako kot pri Johnyju.

Lp,
Tina
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #40 : ponedeljek, 02.01.2006 : 00:41:40 »

za vzrok nisem vprasala..sem samo opisala kak to zgleda, pa je takoj rekel da to ni nič narobe, da pri enih pasmah se pač to pojavlja.. me vzrok sploh ni zanimal, sem mela se dosti drugih vprasanj Wink

Super...mogoče pa ni vedel oz. ne ve..in ti je odgovarjalna vprašanja o vremenu ....Kakšna vprašanja pa ima človek, ko pride k zdravniku in ga ne zanima zakaj se mu trese noga (zaradi tega je napreč prišel)
 Kiss
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #41 : sobota, 14.01.2006 : 19:41:16 »

živjo..............doma mam no in se mu sprednja tačka trese Cry Undecided......a spada tudi no med tiste pasme? Huh
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: tresenje tačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines