mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 04:51:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Neumnosti kot nasveti strokovnjakinje
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Neumnosti kot nasveti strokovnjakinje  (Prebrano 49579 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : sreda, 18.11.2009 : 21:38:22 »

Jane sicer ze dolga leta ne kupujem, nekje od davnega leta MM naprej, preletim kaksno le pri frizerju, danes pa sem bila opozorjena na kretenizme, ki se kot zivalski nasveti pojavljajo v njej. No, pa smo sli kupit zadnjo Jano in prebrali tole:


zaradi berljivosti je nekoliko vecji fajl

Skenirano je iz revije Jana, st. 46, 17.11.2009, str. 40

Tisti, ki poznate poleg pisanja te zivalske svetovalke Sofije tudi zakonodajo in prakso, ki je primerna za naprej in ne za obdobja nasih babic, ste vabljeni (hja, bi rekla, da je kar nasa dolznost), da kaj napisete urednikom ene najbolj branih slovenskih revij. Berejo jo namrec mame, ki vzgajajo svoje potomstvo, o katerem lahko tukaj prav te dni beremo, da jih je treba seznanjati v solah in drugod o pravilnem ravnanju z zivalmi.

Predvsem upam, da se bodo na take nasvete odzvala tudi drustva - mnozicno in ne le tu in tam kaksno - kot organizirani subjekti civilne druzbe.
Predvsem tudi upam, da bo odziv zadosten, da v taki reviji koncno najdejo osebo, ki ima vsaj kancek pojma o bivanju zivali med nami in nasem ravnanju z zivalmi v 21. stoletju. Ja, hudica, a v Sloveniji ne najdejo nekoga, ki bi znal napisati kaksen konkreten nasvet in odgovor? Ali pa je revija tolk v podnu, da noce nihce vec pisat zanjo? No, takole svetovanje vsekakor ni za dopuscat.

Nasvet, ki je zgoraj, je namrec najmanj za bruhat, ce ne sodno za preganjat.

Naslov, kamor se napise tudi vprasanje za "strokovnjakinjo" je jana@delo-revije.si, to je tudi naslov urednistva, oz. ocitno edini naslov, od koder sibajo sporocila okrog tistim, na katere so naslovljeni in edini, na katerega se da napisati protest proti takemu svetovanju.

Glavna in odgovorna urednica je Melita Berzelak, urednica svetovalnih rubrik je Tina Horvat.
Logiran

vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #1 : sreda, 18.11.2009 : 21:50:38 »

OMB!  butnglavc
Revija Jana je očitno res pravi naslov za taka vprašanja, dobro, da ni svoje osebne telefonske vedeževalke vprašala, kaj naj z mačkami.

Najmanj za bruhat.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : sreda, 18.11.2009 : 21:54:17 »

O porka špinača. Tudi jaz nisem Jane brala že vrsto let. Jim bom pisala - upam, da nas bo čim več, ker tole je pa res za  bruham.
Ali mogoče kdo ve, koliko časa ta rubrika že izhaja in ali se da kje prebrati še ostale umotvore te "strokovnjakinje"? Da ne bodo rekli, da je pač enkrat sfalila, drugače je pa čudovita in krasna svetovalka itd.
 Angry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 18.11.2009 : 22:05:30 »

Sem tole že včeraj brala in berem marsikdaj, ker so večinoma v tej rubriki same oslarije napisane. Za kozlat.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 18.11.2009 : 22:06:19 »

 Shocked Shocked Shocked To pa ni prvič! Sem se spomnila, da sem v tej reviji tudi jaz(tudi pri frizerju) pred leti zasledila en blazno glup nasvet kar se tiče mačk...
Se bom poizkusila spomniti o čem se je šlo, vem da sem se še dolgo po tem za glavo držala. ampak očitno jim je v navadi, da na ta način svetujejo ljudem. Zaskrbljujoče.
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #5 : sreda, 18.11.2009 : 22:20:09 »

 Lips Sealed... mi je zmanjkalo teksta. Človeška neumnost ne pozna meja! Samo upam, da bodo prejeli nešteto zgroženih mailov.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #6 : sreda, 18.11.2009 : 22:55:53 »

Sem čisto brez besed. Kot človek, ki spoštujem živali, itak nimam kaj dosti za pripomnit oz. raje ne bom, da me ne zabrišeš dol. Kot človek pa, ki ima mamo in hči, pa samo upam, da moje mame kdo kdaj ne bo označil za takega kretena, da ne bi znala ločevat med domačo in pritepeno mačko oz. da me kdaj tako ne bo označevala moja hči  Lips Sealed
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #7 : četrtek, 19.11.2009 : 00:08:26 »

Sploh ne vem ali se naj smejim, ali pa jočem.   Undecided Lips Sealed
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #8 : četrtek, 19.11.2009 : 00:24:01 »

Katastrofa! Ka-ta-stro-fa!  Angry Poleg vsega pa "svetovalka" nagovarja h kršenju zakona - preganjanje živali je namreč p-r-e-p-o-v-e-d-a-n-o! Angry
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #9 : četrtek, 19.11.2009 : 08:59:27 »

nasvet je res sporen s stališča zakona o začiti živali, poleg tega pa je tudi čisto neučinkovit.
Prvo mamo , ki ljubi mačke se ne da kar preusmeriti na psa. Drugo, če mama ljubi mačke, ne bo psa vzgajala,da mačke podi. Treje , tudi če jih bo podil malo verjetno, da bo tako učinkovit, da bi jih pregnal- posledica bo le polno tuljenja lajanja, neubogljiv in v končni fazi najbrž povožen pes. Če je naloga te dečve, da skrbi za zdravje mame, se bo le to zagotovo poslabšalo- prvič, ker ji ne bo dovolila zabave s hranjenjem mačk, ker bo nesrečna, če bos pes mačke res preganjal, ker jo bo kap, če bo pes zagrabil kakšno njeno ljubo divjo mačko.
Sicer pa po poscanem tisku (beri rumenem) itak pišejo same nebuloze in je ta odgovor v stilu ostale "kvalitetne" vsebine.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #10 : četrtek, 19.11.2009 : 09:07:03 »

Hehe, a vi resno mislite, da je tole vprašanje poslala zaskrbljena bralka Alenka B. Korošec?
No morda že, ampak predvidevam, da so si v Jani zamislili, da bi se taka rubrika fejst brala in so si vprašanja lahko izmislili tudi sami. Ker imam tudi občutek, da naj bi Sofijina svetovalnica postala stalna rubrika, pa morajo pač zapolnit plac.
Tak sistem dela sem že videla in tudi v živo doživela, saj sem vprašanja za rubriko ene publikacije po naročilu svoj čas pisala tudi sama Roll Eyes
Ne trdim, da to tako je, tega pač ne morem vedeti, ampak se dogaja, sploh pri novejših rubrikah, da se bolje primejo.
Odgovor pa je pač tak kot je Huh Da 80 letni mamci kupijo psa, da bo preganjal mačke Roll Eyes Shocked butnglavc
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #11 : četrtek, 19.11.2009 : 09:12:42 »

Sploh nima veze ali je vprašanje resnično ali izmišljeno- dejstvo je, da ga prebere mnogo bralcev in da najdeš retardirane modele, ki ga potem upoštevajo kot da bi bil res to nasvet strokovnjaka. Sej je u cajtngu pisalo ,a ne? Bo že res ....
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #12 : četrtek, 19.11.2009 : 09:52:13 »

Točno to. Ljudje namreč še vedno sveto verjamejo vsemu, kar je napisano.  Roll Eyes
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #13 : četrtek, 19.11.2009 : 09:54:16 »

A ima ta strokovnjakinja ime in priimek? LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #14 : četrtek, 19.11.2009 : 10:27:59 »

A ima ta strokovnjakinja ime in priimek? LP Neža
Točno to zanima tudi mene...
Ponavadi je večina prispevkov podpisana s polnim imenom in priimkom, ta svetovalna rubrika pa ne.
Če je nekdo strokovnjak mu je ponavadi OK, če se ga predstavi v tako razširjeni reviji z imenom in priimkom, če ne zaradi drugega pa zaradi reklame, ali zaradi kredibilnosti revije.
Le kdo tako ˝strokovno˝ odgovarja na vprašanja zaskrbljenih bralcev?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Neumnosti kot nasveti strokovnjakinje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines