mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 21:59:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Občina Divača  (Prebrano 36507 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #105 : sreda, 02.12.2009 : 11:41:51 »

predlagam:
http://www.mkgp.gov.si/si/organi_v_sestavi/inspektorat_za_kmetijstvo_gozdarstvo_hrano/sluzba_za_pravne_in_splosne_zadeve/

Mislim, da je tudi MJU (Ministrstvo za javno upravo) odgovoren za pravilno delo inšpektorjev, nisem pa čisto prepričana.
Vendar je najboljše podati vse pisno - dovolj je tudi mejl, ampak na glavni predal. Itak zagotovo reagirajo le, če je podana tudi pisna prijava.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #106 : sreda, 02.12.2009 : 11:51:51 »

predlagam:
Mislim, da je tudi MJU (Ministrstvo za javno upravo) odgovoren za pravilno delo inšpektorjev, nisem pa čisto prepričana.


So, ampak dejansko za postopke - če ne odgovorijo, zakaj ne odgovorijo, kaj so delali toliko časa, v kolikšnem času morajo odgovorit, a so peljali postopek ali ne. Ne pa tudi vsebinsko - kako so rešili zadevo (na tem področju - t.i. stroke - so inšpektorji precej samostojni).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #107 : sreda, 02.12.2009 : 11:52:16 »

In to je velik problem, ker potem tudi hranitelji nočejo več sodelovat, ker se bojijo, da se bo zgodilo nekaj od sledečga:
1. jih bodo obtožili, da so mačke njihove
2. bodo mačke odpeljali in jih pospravili


Problemira samo občina in 1!!! funkcionar, h kateremu se je mačka z mladiči zatekla (in to prej kot v treh dneh, ko bi bil dolžan prijavit, ampak kdo bo dokazoval). V Senadolah sta dve hraniteljici, ki skrbita za "lastniške" mačke, v Divači pa sta še dve nahajališči okrog blokov, kjer je itak praksa, da prostož. hranijo vsi stanovalci po malem. Nimam občutka, da bi se kdorkoli od ostalih bal, da mu bo mačke kdo podturil ali jim kaj sžalega storil. Samo pri "kronanih" glavah so problemi...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #108 : sreda, 02.12.2009 : 11:57:12 »

 Smiley

Aha, ok, sem hotla sam povedat, da je več problemov, ne samo lastniške m. v Senadolah. Največje razburjenje je povzročilo dejstvo, da se prostoživečke vrača v okolje po s/k in ne odpelje v zavetišče. Sam pol mi ni jasno, zakaj so zavrnili ZH kar vse račune, v bistvu tudi za muco Divačo, ki je bila nastanjena v zavetišču. Zato pravim, da je problem bolj splošen in se ne nanaša le na lastništvo.

Odgovarjala sem na tole odebeljeno - torej splošen problem. Če vi točno na vašem koncu tega nimate, je super. Na drugih koncih Slovenije se (ponekod) pojavlja problem, ko se hranitelji bojijo za "svoje" mačke. Mogoče nisem bila jasna - problem je v primeru, da zavetišče mačke odstranjuje po navodilu občine oziroma se želi občina izognit plačilu tako, da hranitelje preimenuje v lastnike mačk.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #109 : sreda, 02.12.2009 : 12:00:09 »

Mogoče še to - problem je zato, ker jst v tem primeru, ko se hranitelj/ica umakne in noče priznati ne, da so mačke tam in ne da jih hrani, ne morem nič. Oziroma zelo malo. Sploh zelo malo v dobro mačk.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #110 : sreda, 02.12.2009 : 12:01:47 »



 problem je v primeru, da zavetišče mačke odstranjuje po navodilu občine oziroma se želi občina izognit plačilu tako, da hranitelje preimenuje v lastnike mačk.
Ostalo se še ni pojavilo kot problem, citirano pa bi se -glede na občinsko tolmačenje predpisov, res lahko, ja.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #111 : sreda, 02.12.2009 : 12:04:22 »

Po zakonu bi hranitelj v 8 dneh moral prijavit da je žival našel in da ni njegova. Kako je v praksi vemo vsi. Če pa še občina in inšpektor delata ''v bran proračuna'' je pa itak s**nje.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #112 : sreda, 02.12.2009 : 12:09:34 »

So, ampak dejansko za postopke - če ne odgovorijo, zakaj ne odgovorijo, kaj so delali toliko časa, v kolikšnem času morajo odgovorit, a so peljali postopek ali ne. Ne pa tudi vsebinsko - kako so rešili zadevo (na tem področju - t.i. stroke - so inšpektorji precej samostojni).

Upam, da sem pravilno obveščena: za "strokovno" odločitvijo mora stati tudi zakonsko določilo. Kar vsepovprek si ne morejo izmišljevati. Če nam na odločbi vsebina ni všeč, imamo ponavadi možnost se pritožiti na odločitev inšpektorja. 2. stopnja (v tem primeru MKGP) naj bi odločala o vsebini in o strokovnosti (beri: o pravilni uporabi zakona). Če je zakonska podlaga bolj majava, se lahko marsikaj bere na dva načina (znan je rek, da imajo o eni stvari, trije pravniki vsaj štiri mnenja  Tongue). Upaš lahko, da zakon 2. stopnja bere isto kot ti....   jezen
Če pa začneta okoli istih zadev skakati MJU in MKGP (2. stopnja), potem pa zadeve morda začnejo odmevati še kje....
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #113 : sreda, 02.12.2009 : 12:15:54 »

Ne, ne, sej jst se absolutno strinjam, da je treba pošiljat na vse konce, samo vedet je treba, kaj se od njih lahko pričakuje, da ne bi bilo neupravičenih zahtev, ker potem zgleda, da nimamo pojma (tega pa nočemo  Smiley )

Problem z našim/i zakon/i in pravilnik/i je, da obstaja dopolnitev, ki pravi da se lahko vet inšp odloči drugače, kot je predpisano v zakonu/pravilniku, če tako strokovno presodi.  Smiley Ampak, to seveda ni ovira, da ne bi mi rinili naprej in nekoč nekaj spremenili Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #114 : sreda, 02.12.2009 : 12:16:50 »

Problem z našim/i zakon/i in pravilnik/i je, da obstaja dopolnitev, ki pravi da se lahko vet inšp odloči drugače, kot je predpisano v zakonu/pravilniku, če tako strokovno presodi.  Smiley Ampak, to seveda ni ovira, da ne bi mi rinili naprej in nekoč nekaj spremenili Smiley

dopolnjujem: problem, ki ga občutim jst.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #115 : sreda, 02.12.2009 : 12:17:33 »

Ne, ne, sej jst se absolutno strinjam, da je treba pošiljat na vse konce, samo vedet je treba, kaj se od njih lahko pričakuje, da ne bi bilo neupravičenih zahtev, ker potem zgleda, da nimamo pojma (tega pa nočemo  Smiley )

Problem z našim/i zakon/i in pravilnik/i je, da obstaja dopolnitev, ki pravi da se lahko vet inšp odloči drugače, kot je predpisano v zakonu/pravilniku, če tako strokovno presodi.  Smiley Ampak, to seveda ni ovira, da ne bi mi rinili naprej in nekoč nekaj spremenili Smiley
bravo bravo bravo bravo bravo bravo Afro Afro Afro Azn Azn super super super

To, to....
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #116 : sreda, 02.12.2009 : 12:20:38 »

Prebiram kar nekaj upravičenih in nepravičenih zahtev. Ampak na podlagi tistih neupravičenih so se stranke marsikaj naučile in dobile PRAVNO PRAKSO  Evil - in velikokrat se zgodi, da na koncu zaradi napačnega tolmačenja ali dveh različnih lahko dvigneš v luft tudi tiste tavrhnje  Evil, ki se morda v zgodbi niti ne bi pojavili, pa so ključni.

Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #117 : sreda, 02.12.2009 : 22:18:20 »

Pripravljajo pisno prijavo s foto - dokazi
Z mamof sva sklenili, da bomo soli (ce bo le-ta za) pomagali sestaviti pisno prijavo inspekciji - z vsemi navedbami zakonov ipd. S strani sole torej cakamo se natancen kronoloski oopis zadev ter fotke.
 
2. Na VURSU so trenutno takrat zmogli samo tisti odgovor (da v odsotnosti lastnika nimajo kaj narediti)  Sad  nihče ravnateljici ni rekel niti, naj pripravi PISNO prijavo, niti, da bodo prišli na teren. Rekli so ji samo, da če te lastniške mačke kaj ali koga ogrožajo, naj pokliče policijo. (saj to je tisto, kar pri tej zgodbi najbolj bode v oči).
To tudi mene najbolj jezi - da niso sli vsaj preveriti na teren. Ok, ce tja posljejo policista, ce mislijo, da je nekdo neposredno ogrozen, a obenem bi moral vurs izdati neko odlocbo o ukrepanju - le kaj naj sam policist stori z mackami??!! No, ja, se dobro se je znasel, ubogi policist Wink In se ena stvar - tudi policisti nimajo pojma glede svojih pristojnosti (in dolznosti) v zvezi z zivalovarstvom. Dobro bi bilo, da bi tudi policist vedel, da bi moral vurs ukrepati in bi torej moral poklicati vurs oz. dezurnega inspektorja. Vsaj tako se mi zdi. Bomo videli, kako bomo sodelovali s solo, ce bo treba, bomo tudi policijo prosili, naj se oni klicejo inspekcijo.
Citat


@Smetka
Zdaj me pa zanima, katero "notranjo" inšpekcijo bi bilo za obvestit. Si imela v mislih republiški VURS ali kako?
Ja, Smetka, koga si imela v mislih?

Bi kaj pomagalo, če se "šolski" prijavi pridruži še ena prijava (v mojem imenu ali pa v imenu DPŽ SP)?
Mogoce je boljse, da za zacetek poslje prijavo le sola (mi jim jo pomagamo sestaviti, kot sva se dogovorili), potem pa (ce se ne bo nic premaknilo), pa morda posljemo se mi. Lastniku mack lahko obenem posljemo en drustveni dopis, naj zadevo uredi. To pa zato, da se ne bo zgodilo kot v lokavskem primeru, ko je inspektorica trdila, da kot drustvo nismo naredili dovolj preden smo kontaktirali njih (!!). Na nas dopis pa se bo lastnik mack gotovo pozvizgal, ce je tak, kot smo slisali. Ej, drugih idej zaenkrat nimam.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #118 : sreda, 02.12.2009 : 23:23:44 »

Nika2, po hierarhiji se siba proti vrhu (hehe, ne bom nikoli pozabila tiste Polonine "vsak ima svojega sefa") in ce tam ni nic ali vsi gledajo stran, se prestavis na Ministrstvo za javno upravo Wink, kjer prijavis, da neki javni delavci (ne glede na visino stolcka) trosijo denar davkoplacevalcev v tri krasne.

Nekaj pomoci je na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,28726.0.html.

Meljem tisti clanek, pa ne vem, kam naj Kljukca iz Divace vtaknem. Ce vse pravilnike prireja (oz. poskusa prirediti) po svoje, potem zna biti, da bodo Divacani kmalu ziveli na Divjem Zahodu, kjer jim ne bodo mimo napacnih bajt letali samo macki, temvec tudi kaksen konj in morda celo Indijanec. Kje bo pa potem iskal luknje v pravilnikih? Namrec VURS termina Indijanci ne pozna.

Nadvse zalostno je, da se kaj taksnega sploh lahko dogaja, saj bi morala biti pravila jasna. Ce se komu niso na podlagi pravil, ki jih je glede prostozivecih mack izdal VURS, pa naj si ta isti VURS vzame tolk casa, da gre na teren enemu Kljukcu v Divaco razlozit, kako zadeve stojijo in kako so si jih zamislili. Verjetno bo ena sluzbena pot iz centrale pomagala, da bodo razumeli tudi vsi ostali slovenski obcinski grelci stolckov. Saj se menda ne moremo it narobe sveta, da bodo izvajalci kreirali postopke. Ce so v Vitovljah delali drugace, kot dela Horjul, naj ze za hudica tisti, ki je pristojen, udari po mizi in pove, kdo dela prav in kdo mal manj prav, kam spadajo prostozivece macke, pa macke bolnih, umrlih, sosedov in šol, da bo ze enkrat mir in lahko gremo naprej - delat tisto, kar pravijo zakoni in pravilniki, da je treba delat in placat tisto, kar pravijo pravilniki in pogodbe, da je treba placat, ce je naroceno in narejeno.

Prosim lepo, naj se to ze enkrat zgodi.

Pa se eno prosnjo imam za tiste, ki ste blizu unim na VURSU (ok, vratar ne velja): Lahko pomagate z nasvetom, kaksno pot bi bilo treba ubrat, da bi VURS organiziral eno predavanje z vsemi razlagami o psih, inspektorjih, policajih, obcinarjih, racunih, prostoziveckah in podobnem za sirso javnost?
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #119 : sreda, 02.12.2009 : 23:42:55 »

Hahaha, Jana, super si povedala, pa se nasmejala si me - le kje pobiras Indijancem grelce stolckov ipd.? Wink

Ja, ravnokar sem imela debato po telefonu, da bi res vurs moral organizirati predavanje tudi za sirso javnost, pa tudi (in predvsem) za veterinarje, policiste, obcinarje, zavetiscarje (nekatere) ipd. Danes sem imela namrec ze opravka z:
- obcinarji
- veterinarjem
- obcani,
ki niso imeli pojma, kam se za kaksno stvar obrniti oz. kaksne so njihove dolznosti/pristojnosti v tej problematiki.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines