mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 18:11:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Občina Divača  (Prebrano 36525 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #135 : petek, 18.12.2009 : 23:21:07 »

In Nika, prava lepotica si.  Smiley

Haha, ma dej, dej, a ves, da na tej sliki niti pudra nimam, hihi? No, sej je simpaticna slikca, ampak kaksna macka pa manjka zraven na sliki Sad

Drugace pa: V zvezi z zadevo do danes nissmo prejeli nobenega odgovora pristojnih/vseh, od katerih pricakujemo odgovore.
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #136 : ponedeljek, 21.12.2009 : 12:17:38 »

Natur ist much better!  Wink

Novice iz Senadol:
Gospa lastnica je med obiskom svoje posesti ponesreči zaprla eno mačko v hišo, ki sedaj ne more ven (beri: do hrane in vode, s katero mačke oskrbuje moja prijateljica iz Senadol) in panično mijavka.

Frendica jo je poklicala po telefonu in bo prišla odpret (je bilo "po nesreči").
Upam, da jo bo na telefon dobila tudi Riam in poizvedela o tem, zakaj ne skrbi za svoje živali.
Z Vursa mi v 20 dneh niso nič odgovorili, zato sem prejšnji teden poslala še en email, tudi na generalni Vurs. Do sedaj nič novega. Lastnik ne skrbi za svoje živali (beri: ne hrani) in vsem je vseeno?!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #137 : ponedeljek, 21.12.2009 : 12:33:06 »

Meni ni. Ko smo jih peljali nazaj, sem dala celo hrano zraven...
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #138 : ponedeljek, 21.12.2009 : 14:02:55 »

Do danes, 21. 12., glede primera v Cepovanu nismo dobili nobenega uradnega odgovora.
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #139 : ponedeljek, 21.12.2009 : 17:33:04 »

Novice iz Senadol:
Gospa lastnica je med obiskom svoje posesti ponesreči zaprla eno mačko v hišo, ki sedaj ne more ven (beri: do hrane in vode, s katero mačke oskrbuje moja prijateljica iz Senadol) in panično mijavka.
Frendica jo je poklicala po telefonu in bo prišla odpret (je bilo "po nesreči").
Upam, da jo bo na telefon dobila tudi Riam in poizvedela o tem, zakaj ne skrbi za svoje živali.
Z Vursa mi v 20 dneh niso nič odgovorili, zato sem prejšnji teden poslala še en email, tudi na generalni Vurs. Do sedaj nič novega. Lastnik ne skrbi za svoje živali (beri: ne hrani) in vsem je vseeno?!
Senadole: gospa trdi, da mačke niso njene in da "njihovih" mačk že 4 leta ni več. Na vprašanje, kje in kako so končale, ne pozna odgovora. Mačke, da so pri njeni hiši, ker jih ljudje tam hranijo. In to je vse, kar mi je bila pripravljena povedati preden je odložila. Glede na njeno nejevoljo prosim hranitelje, da so malo bolj pazljivi, da mačke ne bi bile zastrupljene ali poskrbljene, da se "gospa" reši teženja... Sicer pa sem mnenja, da je v tem primeru lastništvo (skoraj) nemogoče dokazati in glede na to, da so s/k morda tudi nesmiselno izgubljat energijo.
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #140 : ponedeljek, 21.12.2009 : 17:34:37 »

poskrbljene

postreljene sem mislila napisat
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #141 : ponedeljek, 21.12.2009 : 18:14:03 »

Sem ravno govorila s hraniteljico in pravi, da je pripravljena pričati, da so mačke njene, verjamem pa, da ni edina vaščanka, ki bi bila pripravljena dati izjavo (njena sorodnica je namreč že od začetka pa do nedavnega hranila te mačke oz. njihove roditelje).


Kopiram še člen iz Zakona o splošnem upravnem postopku

B) DOKAZOVANJE

1. Splošne določbe

164. člen

(1) Dejstva, na podlagi katerih se izda odločba, se ugotovijo z dokazi.

(2) Kot dokaz se uporabi vse, kar je primerno za ugotavljanje stanja stvari in kar ustreza posameznemu primeru, zlasti pa listine, priče, izjave strank, izvedence in oglede.


Žal z Vursa še nič. Če bi me kaj kontaktirali, bi jih z veseljem peljala do vaščanov po izjave.

No, še nekaj sem se spomnila. Lani je razgovor v vasi opravila vet inšpektorica, kjer je ugotovila, kdo je bil lastnik mačk, žal pa ne pozna dednega prava (mačke so del premoženjske mase, ki preide iz zapustnika na dediča):

KLIK
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #142 : sreda, 30.12.2009 : 16:41:44 »

Danes sem dobila odgovor iz Vursa:

Zadeva:  Zapuščene mačke v Senadolah


   V zvezi z zapuščenimi mačkami v Senadolah je bil opravljen razgovor z gospo xxx. Gospa je podala izjavo,da je na domačiji v Senadolah št. xx živela njena mama,ki pa je pred 4. leti umrla.Mama je posedovala takrat dve mački.ki pa so jih v času njene smrti takoj umaknili na domačijo v xxx,tako,da po njeni smrti na domačiji v Senadolah ni bilo več mačk.Izjavila je,da mačke,ki so sedaj tam, so se verjetno priklatile od drugod, ona ni nikoli skrbeli za njih,tako,da nikakor ni njihov lastnik na podedovani domačiji v Senadolah št. xx.Glede na to izjavo gre v tem primeru za zapuščene mačke,ki naj bi bile po zakonodaji v oskrbi lokalne skupnosti v sodelovanju z pogodbeno vezanim zavetiščem za živali.

Opravljen je bil tudi razgovor z g.Iztokom Felicijanom direktorjem občinske uprave Občine Divača,ki je navedel, da je bilo nekaj problemov v tem primeru in,da niso zadovoljni s sodelovanjem z zavetiščem za živali – Horjul.S tem zavetiščem bodo sedaj ob koncu leta prekinili pogodbo in se vezali z drugim,verjetno z enim od primorskih zavetišč za živali.
Opravljen je bil tudi ogled domačije v Senadolah,ki je verjetno idealna za zapuščene mačke.Mačk ni bilo opaziti.
Glede na ugotovljeno ne vidimo razloga za naše ukrepanje,bomo pa primer spremljali in
preverili vezanost in sodelovanje O.Divače in novega zavetišča za živali.

Dekleva Janko dr.vet.med
Uradni veterinar II


Po praznikih grem še po izjave domačinov. Me žalosti, da niso sami opravili poizvedb, ampak slepo verjamejo besedam lastnice.

O občini pa no comment.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #143 : ponedeljek, 04.01.2010 : 14:29:20 »

Do danes, 21. 12., glede primera v Cepovanu nismo dobili nobenega uradnega odgovora.

Tudi do danes, 04. 01. 2010, od lokalne izpostave vursa in od zavetisca nismo dobili nobenega odgovora, ceprav smo jih v prijavi z dne 10. 12. 2009 za odgovor prosili.

Hecno, zavetisce pa je v enem izmed clankov v medijih jamralo, da ni imelo moznosti nam posredovati svojega odgovora, ker da za to ni imelo casa.
Casa JE IMELO skoraj 24 ur, pisala sem jim 9. 12. (o situaciji v Cepovanu sem bila obvescena sele 8. 12. zvecer), 10. 12. pa sem poslala prijavo vursu. Vsi vpleteni TOCNO VEDO, zakaj sem jo poslala 10. 12. in ne kasneje. 10. 12. je bil namrec zadnji dan, na katerega bi se v zavetiscu v skladu s dolocbami o karanteni se vedno moralo nahajati vseh 6 mack. In v prijavi sem prosila za podatek, kje se omenjenih 6 mack nahaja na dan 10. 12. 2009.

Zavetisce in novogorisko izpostavo vursa ponovno javno pozivam, naj drustvu posljejo odgovore na nasa vprasanja oz. prijavo.  Javnost pa obenem pozivam, naj nam sporoci kakrsnekoli informacije v zvezi z omenjenimi mackami iz Cepovana, preko javnih obcil bomo pozvali tudi posvojitelje od domnevno namanj treh posvojenih mack, da se javijo.   
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #144 : ponedeljek, 04.01.2010 : 17:31:50 »

Takoj se obrni na informacijsko pooblaščenko, kar s tem obrazcem:
http://www.ip-rs.si/fileadmin/user_upload/doc/obrazci/Pritozba_po_ZDIJZ.doc

Sprintaš, izpolniš na hitro in jutri takoj na pošto.

Če rabiš pomoč, mi piši na marjeta8 afna gmail.com
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #145 : ponedeljek, 04.01.2010 : 23:51:49 »

Takoj se obrni na informacijsko pooblaščenko, kar s tem obrazcem:
http://www.ip-rs.si/fileadmin/user_upload/doc/obrazci/Pritozba_po_ZDIJZ.doc

Sprintaš, izpolniš na hitro in jutri takoj na pošto.

Če rabiš pomoč, mi piši na marjeta8 afna gmail.com

Hvala, vem za to, a je sele 16. delovni dan od prijave. Pa se nekaj drugih stvari moram preveriti.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #146 : torek, 05.01.2010 : 00:52:49 »

Sele zdaj sem se prebila do 2. clanka iz Zurnala24, ki je obravnaval nadaljevanje situacije iz Cepovana. Clanek je z dne 18. 12. 2009.

Kot ze receno, do 04. 01. 2010 nismo prejeli odgovora niti inspekcije, niti zavetisca.

In nova informacija  - mnenje inspekcije glede Cepovana je:

"Ker ne gre za nujne ukrepe, bomo pregled dokumentacije, ki se nanasa na prijavo, opravili v sklopu rednega letnega pregleda zavetisca. Takrat bomo povedali, ali je slo za krsitev ali ne," pravi v clanku njihov tiskovni predstavnik, g. Emersic.


In predstavnik tudi pravi, da dolocene navedbe v pritozbi ne drzijo. Hja, jaz sem navedla resnicne podatke, kot mi jih je navedel hranitelj, ki je prijavil lokacijo prostoziveck in podpiusal obrazce ob odlovu muc. Ce je gospod morda malo v letih ali ima slab spomin, pa zal ne morem pomagati - mogoce je falil kaksen dan, ko mi je opisoval dogajanje (ceprav sem ga o vsaki podrobnosti najmanj dvakrat povprasala, da se prepricam), ampak ce se je morda tako zmotil, to se vedno ne spremeni oz. ovrze suma na krsenja zakonodaje - macke bi morale ali biti spuscene nazaj, ce pa jih slucajno niso obravnavali kot prostozivece (kar ne bi smeli), pa bi morale biti v karanteni.
In ce se je hranitelj vmes 'premislil' in si zazelel, da bi macke raje dobile dom in da jih 'noce nazaj', to popolnoma nic ne spremeni situacije. Okolje je se vedno primerno, sam je povedal, da jih bo hranil, da jih hrani tudi se en sosed in sprejel mojo oz. drustveno pomoc v hrani v prihodnosti.

Vabim vas k branju zanimivega ctiva torej - clanek v Zurnalu24 z dne 18. 12. 2009:


Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #147 : torek, 05.01.2010 : 01:26:53 »

Se enkrat bistvo zgornjega posta:

- inspekciji se ne zdi pomembno, ce zavetisce uposteva karanteno ali ne,

- inspekciji se ne zdi pomembno, kje se dolocenih 6 odlovljenih mack nahaja.

Vse zgoraj navedeno se pac opravi ob letnem pregledu zavetisca.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #148 : torek, 05.01.2010 : 06:30:01 »

 Lips Sealed
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #149 : torek, 05.01.2010 : 07:13:44 »

Informacije o tem, kje so mačke, bodo posredovali, ko bo konec postopka.
Kdaj pa to bo? Ko bo redni letni pregled zavetišča ali je že konec postopka?
Logiran

Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines