mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 09:23:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Boni, Emi, Taček, Xena, Španko in njihovi prijatelji
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 140   Dol
Natisni
Avtor Tema: Boni, Emi, Taček, Xena, Španko in njihovi prijatelji  (Prebrano 341300 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #870 : četrtek, 17.05.2012 : 10:46:12 »

Debate o dreku so pac del lastnistva vsake zivali - iz tega se najvec izve ... Tongue Dihurckarji imamo t.i. "poop chart" - fotke drekcov in potem razlago kaj tak drek pomeni. Saj je hecno (in rahlo nagnusno), ko razkopavas in fotkas tiste neobicajne iztrebke in potem je meni blazno fajn, ko dobim fotko dreka na mail in po moznosti ravno kaj jem za racunalnikom ... je pa obicajno koristno Roll Eyes

medrol & co. - ja na dolgi rok imajo en kup stranskih ucinkov, predvsem zato, ker je njegov glavni ucinek supresija imunskega sistema. Kako mocan - ali samo blazi vnetni odgovor ali deluje prav imunosupresivno (rak), je odvisno od doze. Poleg tega ima se vrsto (stranskih) ucinkov.
Kortikosteroidi so fajn, ker delujejo dokaj hitro in jih lahko uporabis pri veliko stvareh in imajo dokaj "drasticen" ucinek. Ampak kolikor sofajn, jihje treba uporabljat s pametjo, oz. se zavedat nezeljenih ucinkov (ki so lahko res zelo zoprni). Sploh pri kakrsnih koli okuzbah.

Zdravljenje znakov alergij - antihistaminiki, ki pa imajo pri psih slabsi ucinek kot pri ljudeh, ciklosporin, nekatera druga zdravila (med njimi so tudi doloceni antb.) in seveda desenzibilizacija (klasicna s pripravki iz alergenov, ki se jih vbrizgava, z BR, homeopatijo, ... in ostalimi "alternativnimi" metodami).
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #871 : četrtek, 17.05.2012 : 11:02:29 »

Aha, saj če gre z desenzibilizacijo, potem pa res ni za obupat, čeprav je verjetno dolgotrajno.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #872 : četrtek, 17.05.2012 : 11:06:41 »

Kar se psa tiče, niti nisem preveč v skrbeh, samo malo me skrbi kastracija, ker ima ogroomen apetit in je dopoldne v vrtcu pri mami, ki ga pridno futra, da ni preveč živahen in ji preveč ne teži Lips Sealed Evil Evil, ker ga je še vedno povsod polno. Pa je rekla, da če se ne bo širil, tudi ni nujna operacija, tudi če je rak, so metastaze pri takem menda izjemno redke.
Jaco je pa - kaj pa vem, šibam v razred, potem ...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #873 : četrtek, 17.05.2012 : 11:56:59 »

Jaco je tri dni serijsko kihal in bil čisto preveč miren (saj je len, ampak ima dnevne obredne trenutke preganjanja mačke in teženja za čohanje), apetit je imel ok, po dveh dneh sem mu zmerila temperaturo in je imel normalno, je pa čisto pop... in ko je bil osvobojen, je od besa zbutal mačko, ki je nadzirala postopek od zadaj.
No, vročine nima, smrček ima spet leden, ampak je še vedno preveč miren, preveč spi in ne teži za crkljanje, je normalno. Ne vem, je to lahko tudi alergija, mislim kihanje? A je temperatura smrčka pri mačkah in psih (v običajnih okoliščinah, če se ne pregrejejo) zanesljiva? Ker je imel tiste tri dni čisto vročega, zdaj je spet ledeno mrzel.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #874 : četrtek, 17.05.2012 : 12:05:48 »

Joooj, sanco1a, pa taka je tudi naša Xenča. Smiley  Ko jo opazujem, je dva dni čisto mirna, ni se ji ne da, kar vleče se po stanovanju,ampak papca in pije pa normalno, tudi wc je ok.  Smrček je enkrat vroč, enkrat hladen. Sicer je pretežno hladen. Mogoče pa tudi njo kakšni alergeni matrajo. Enkrat si puli dlako, enkrat je cela naspidirana-merimo v dnevih.  Huh
Sicer pa razmišljam, da se bom tudi z njo odpravila h kocki čisto tako, da vidim, kako kaj njena psiha, in če je še kaj drugega. Ko smo v marcu dajali zobke ven, so bili izvidi čisto ok.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #875 : četrtek, 17.05.2012 : 12:06:30 »

Aja, pa kihanje se tudi občasno pridruži tej mirnosti.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #876 : četrtek, 17.05.2012 : 12:15:07 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,8088.3195.html
V tej temi se prav vidi golico podvozja naše Boni, pa še prav lep bel flekec "obritega" območja, kjer se je prav nesramno čohala.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #877 : četrtek, 17.05.2012 : 12:30:33 »

tele dni so moji mački fejst razštelani.
več ali manj samo spijo, ko pa so pokonci, so tečni k drek (razen moje punčke, k ni nikoli sitkana).
vreme jih zmetava.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #878 : četrtek, 17.05.2012 : 12:55:29 »

A je temperatura smrčka pri mačkah in psih (v običajnih okoliščinah, če se ne pregrejejo) zanesljiva?
Niti najmanj.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #879 : četrtek, 17.05.2012 : 13:06:01 »

No, sem potolažena, ker je bil čisto vroč, po termometru pa ne. Hvala, maja01. 
In hvala tudi ravi in luni7, da vem, da ni samo moj nekam ful čuuden.  Undecided Undecided
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #880 : četrtek, 17.05.2012 : 14:22:09 »

Haha, a vi pa niste nikol čudni in vas nikol vreme ne useka Tongue Saj če ni nič hujšega, potem verjetno tudi štirinožce vreme matra Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #881 : četrtek, 17.05.2012 : 15:01:03 »

Ma ne, kocka, če gre za en dan, je meni ok, če pa maček pet dni občutn no preveč spi in opušča svoje običajne navade pa še kiha povrh (no, zdaj vsaj to ne), pa meni en zvonec začne zvonit.
Ampak se tolažim, da če bi bilo kaj, gotovo ne bi jedel pa vročina bi bila.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #882 : petek, 18.05.2012 : 06:51:46 »

Ma ne, kocka, če gre za en dan, je meni ok, če pa maček pet dni občutn no preveč spi in opušča svoje običajne navade pa še kiha povrh (no, zdaj vsaj to ne), pa meni en zvonec začne zvonit.
Ampak se tolažim, da če bi bilo kaj, gotovo ne bi jedel pa vročina bi bila.

Tako tudi jaz postopam v večini primerov, ki so rahlo nejasni. Ampak, ko pa se pripravlja k ohladitvi, pa spijo vsi. Tako, da mi ni treba gledat napovedi glede temperatur... Wink
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #883 : petek, 25.05.2012 : 07:37:34 »

Polona, kako kaj tvoj lepi "golič"?  Kiss Kiss
Čistilna akcija že rodila uspehe?
Javite se kaj, vas radi beremo...   sram  ljubezen
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #884 : petek, 25.05.2012 : 08:00:18 »

 Grin Grin To si me nasmejala-naš golič, ja!  Grin
Zvečer bom res prilepila slikice. Danes pride na vikend počitnice njena prijateljica Lia. Žur zagotovljen-dokumentiran tudi.  Cheesy Cheesy

Drugače pa smo enkrat tedensko pri kocki, kjer je naša miš cela pridna, čeprav mora marsikaj "potrpet" Smiley. Vsekakor smo veliko veliko boljše! Odstranili in omilili vse izvore alergije, zdaj samo še poslušamo, kako dlaka raste.  Wink

Šolarka je tudi prava! Dela predvsem zadeve v šoli in se kampanjsko uči  Lips Sealed Roll Eyes. Včasih v šoli ujamem njen pogled, kako zavija z očmi in si misli svoje.  Lips Sealed Evil Ampak se ne damo. Uleže se npr zgolj v šoli, doma pa se moram skoraj na tla vršt, da ga naredi.  Angry Lips Sealed

Emica pa nadmodruje našega divjačka Tačkota, ki dobia svoje perutke nazaj. Edino, kar je pridobil na novo, je mjavkanje, ki pretežno pomeni vabilo k igri. Smrdljivka Emi se večinoma temu vabilu odzove. Zadnje čase pa se Emi dobrika Xenči, s katero se že celo ližeta (no, enkrat sem jiu ujela).  Cheesy Cheesy Ampak potem vedno ena gre iz neznanega vzroka. Mislim, da je tu bolj sporočanje: "Dej, spel se, ker bi jst tu sama ležala..."  Tongue Roll Eyes

Xenča je pa največji moj srček! Taka nežika... Ampak v primerjavi z Emi zgleda pa prav ogromna mačka, ker je Emi tak minimuc.  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 140   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Boni, Emi, Taček, Xena, Španko in njihovi prijatelji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines