mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:21:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: likvidacija lovskega psa
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: likvidacija lovskega psa  (Prebrano 35705 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #45 : četrtek, 10.12.2009 : 17:08:52 »

Zaenkrat nimam odgovora, čakam pa na povratni klic.

Nimam odgovora na mail, na telefonske pozive nimam odgovora.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #46 : četrtek, 10.12.2009 : 19:44:36 »

Skrajni čas je že, da se govori malo tudi o lovcih. Ne obsojam vseh po vrsti, ampak pri nas je to tako:
dobijo se v vikendih, se ga nalijejo in grejo po "golaž". Slišala sem lovca, ki se je hvalil in razlagal, kako "prikrit" koliko živali si ubil - pač strelja divjad in na črno prodaja. In to pri nas delajo skoraj vsi.
Do živali nimajo nobenega odnosa, konkretna oseba, o kateri govorim, je sosedovega psa nabodla z vilami, vsake nekaj časa ko imajo mački mlade se pa spravi in po vasi strelja vse povprek.

To je skrajnež, a naredi veliko škode. Kot bi dal nekomu, ki je pedofil, policijsko značko in ga po možnosti poslal varovat vrtce. 
Lovec naj bi bil prijatelj in varuh živali. Ne le, da bi moral  dobro skrbeti za (divje in domače) živali, s katerimi je v stiku, moral bi tudi zagotavljati obrambo pred nasilneži, ki se nad šibkejšimi (živalmi) kruto znašajo. Njegov primarni namen bi morala biti dobrobit živali.

Ne pa golaž.


In kako grozno je to, da tudi če ujamejo prasca ki je to storil...Gremo stavit? 200Eur? Jaz stavim manj. Kakšna ura javnega dela.

Al pa še to ne.

 Angry

Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #47 : četrtek, 10.12.2009 : 20:43:12 »


Do živali nimajo nobenega odnosa, konkretna oseba, o kateri govorim, je sosedovega psa nabodla z vilami, vsake nekaj časa ko imajo mački mlade se pa spravi in po vasi strelja vse povprek.

Je bila podana prijava?
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #48 : četrtek, 10.12.2009 : 21:17:34 »

Če se nekdo pač ne more sprijazniti s tem, da strel v glavo ni boleč, je to njegov problem. Lahko se komu zdi neetičen ali karkoli drugega a je še vedno neboleč. Tudi če ni v skladu z zakonom.

Ste se kdaj vprašali kaj počno z vašim kužkom po tem, ko njegov uspavani kadaver pustite pri veterinarju? Morda ga zmrcvarijo, ko se mladi veterinarji učijo secirati. Dolbejo mu oči, izrezujejo notranje organe, vlačijo ga gor in dol po ambulanti preden ga odpeljejo na sežig. Si je to zaslužil vaš dolgoletni prijatelj?

Neodgovorno in nedopustno je kako so poskrbeli za pasje truplo. Tu se kaže neustrezen odnos do živali in ne v tem da je bil ustreljen v tilnik.


ne morem se sprijazniti s tem, da so psa ukinili pri 8 do 9 let starosti. vem, koliko življenja ima v sebi toliko star istrski gonič.

ne morem se sprijazniti, da mu niso dali operativno odstraniti tumorja.

ne morem verjeti, da je šus v glavo v neki jami bil kaj drugega kot varčevanje. ne morem verjeti, da je to nekdo naredil zato, ker mu je pri prejšnji evtanaziji bilo tako zelo hudo za psa. ampak verjamem, da ga je mirno zamenjal z drugim, z malo drugačnimi lisami, ker je bilo ceneje kot operirat.

meni osebno je vseeno, kaj delajo s truplom moje nekdanje živali. če to pomaga, da se naučijo o raznih posebnih kondicijah, zaradi akterih so pri meni ostale določene živali, ker jih drugi niso hoteli, še toliko bolje, saj takih primerkov ne dobijo mnogo na mize. če s tem pomagam izobraziti bodoči kader, toliko bolje. tudi za moje truplo mi je vseeno. naj me razdelijo med druge, enemu ledvice, drugemu kaj-vem-kaj, toliko boje za ta svet.

me pa zelo zanima, kako lahko veš, da šus v glavo ne boli. meni izgleda bolj boleč kot ''pik'' v žilo, ki je enak kot pri operaciji, jemanju krvi... (faktor bolečine tu na samo etičnost dejanja res ne vpliva skoraj nič, ker potem bi bilo tudi neetično peljati nekoga na operacijo nebolečega raka, recimo, ker po njej vse boli, prej pa nič). tako da me res zanima čisto tako, iz firbca, ne da bi to sploh kaj kotiralo v tem, zakaj je to dejanje napačno.

res upam, da se še javiš v debato, saj tudi sama ne razumem, zakaj zagovarjaš ''svojo vrsto'', ko pa je tako očitno nekdo naredil enkaj gnilega v neki gnili jami....

če mislite, da je to tako zelo ok, zakaj pol delate skrivaj?
zakaj potem ti ''veretno'' ne boš nikoli šutnil svojega psa?
zakaj si ne prizadevate za sprememebo zakona, da bi šutirali vse pse legalno - še nam, ki nimamo orožja bi lahko ponudili to uslugo - če je šus v glavo res tako neboleč in fajn način za nekomu skrajšat muke?


res upam, da se še javiš, kr me res zanimajo odgovori na vprašanja...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #49 : četrtek, 10.12.2009 : 22:52:34 »

Ja, to pa tudi jaz prvič slišim, da strel v glavo ni boleč? Shocked

Vem pa tudi sicer, da je med lovci zelo razširjena praksa, da svojega psa, ko ni več sposoben sodelovati pri lovu, preprosto ustrelijo. Angry Kar pa me konec koncev ne čudi, če lahko na leto postrelijo toliko ostalih živali, si težko predstavljam da tak človek goji kakšna globlja čustva do svojega psa ali da ima etiko, da bi ga odpeljal k veterinarju, pa ne na evtanazijo, ampak na odstranitev tumorja! Meni je vse to skupaj.. bruham bruham
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #50 : četrtek, 10.12.2009 : 23:14:07 »

Sem se šele zdaj prebila do te teme in sem do konca ogorčena. Saj vem, da ne pomaga, ampak  bruham
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #51 : četrtek, 10.12.2009 : 23:30:09 »

Lynn, ti je pa seveda jasno, da niso vsi taki?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #52 : četrtek, 10.12.2009 : 23:32:52 »

Ja seveda, imam tudi enega soseda lovca, ki lepo ravna s psom in tudi sicer je ok, ampak takšnih je malo. Sej mi je on sam pravil, da je že marsikaj videl, pa da on nebi nikoli tako ravnal!
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #53 : petek, 11.12.2009 : 07:50:46 »

Mislim, kaj jaz vse tukaj berem bruham Angry Shocked Shocked Lips Sealed Undecided ni za kozlat, ampak za JOKAT!!
PETIT,
in od kod ti ta informacija? Da strel v glavo ne boli? A to ti je kakšen Fifi, ki si ga ustrelil, povedal?? Daj prosim te, ne delaj si utvar, strel KAMORKOLI BOLI!!! Injekcija pa malo zapeče in ne boli! In ni človeka, ki bi me prepričal v nasprotno. In kako si lahko tako "lesen", da ob vsem tem, kar se je zgodilo v tisti jami, še zagovarjaš svoje puškarje in blatiš veterinarje? Huh Shocked Angry
Mislim, ne vem, če je komu to normalno, meni NI.


Ma..bolje, da te teme sploh ne odprem več..šit no, kakšni izmečki se sprehajajo okoli nas. bruham bruham
 Cry
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #54 : petek, 11.12.2009 : 07:55:15 »

PETIT, zadnji stavek ne leti direktno nate. Da ne bo kdo užaljen.
Na splošno sem govorila.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #55 : petek, 11.12.2009 : 11:41:35 »

No resnici na ljubo, strel v glavo se večinoma šteje za  human način usmrtitve in ne za mučenje. Pač pa nekateri lovci pravijo, da pes, ki se je vse življenje veselil strela, ne bi smel od njega umreti. Poznam lovce, ki nikakor niso hoteli peljati psa na veterino. Pač pa so ga še zadnjič peljali v gozd in vzeli veterinarja s seboj.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #56 : petek, 11.12.2009 : 11:51:46 »

Lanabela, koliko so bili stari ti psi, ki so jih še zadnjič peljali v gozd? kakšen je bil razlog?

napisano ima svojo logiko, sploh pri živali, ki se boji veterinarjev.

a jaz si nekako ne predstavljam nekoga z odpovedjo ledvic vozit v gozd, ob predpostavki, da mu bo to manj stresno kot it na veterino... ali pa nekoga, ki je počasen, počasi vstaja, ne dela hitrih gibov, skratka tipičen starček, da bi ga peljala v gozd, ko ga noge ne bi več držale (nesla na rokah?), da mu bo manj stresno umret.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #57 : petek, 11.12.2009 : 12:10:26 »


a jaz si nekako ne predstavljam nekoga z odpovedjo ledvic vozit v gozd, ob predpostavki, da mu bo to manj stresno kot it na veterino... ali pa nekoga, ki je počasen, počasi vstaja, ne dela hitrih gibov, skratka tipičen starček, da bi ga peljala v gozd, ko ga noge ne bi več držale (nesla na rokah?), da mu bo manj stresno umret.

Jaz pa, mojo psico na primer. Ampak mislim samo na njej bolj primerno okolje, ne na način o katerem diskutiramo. Če je sploh potrebno, da posebej napišem.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #58 : petek, 11.12.2009 : 13:12:50 »

Poznam gospoda, lovca, z izjemnim posluhom za pse, tudi z mojim (plašnim) psom je delal čudeže.
Nam je enkrat pripovedoval, s solzami v očeh, kako je svojega lovskega psa, ki je bil ze precej obnemogel (na lov že dolgo ni hodil več), peljal na zadnji sprehod, s puško v roki.
Psa je spustil v bližnji potok malo šarit za racami in takrat ga je ustrelil.
Pozneje ga je zakopal v bližini.

Še vedno so povsod po hiši fotografije psa in gospod pravi,da je bil najboljši pes na svetu.
Priznam,da ga nisem obsojala. 


To pa seveda ne velja za zgornji in vse podobne primere.

Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #59 : petek, 11.12.2009 : 13:31:15 »

Jaz pa ne razumem, nočem razumeti in nikoli ne bom razumela!
Kako lahko nekdo ustreli SVOJEGA psa, ki mu je leta "služil"?!?!

Halo - vzameš puško, nameriš, streljaš.... v svojega psa!
Zato da mu kao skrajšaš muke, kakšne muke?!?  Lips Sealed
Da mu ne omogočiš lepe starosti, ki si jo je sigurno zaslužil?

Gledaš čez "muho", meriš v psa in ga ustreliš?!? UBIJEŠ!!!
Ne razumem! Nočem razumeti!

In eden od teh k***** s puško je ustrelil tudi našega psa.

Ne, nočem razumeti!
In nikoli NE bom!
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: likvidacija lovskega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines