mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.04.2024 : 00:03:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čiki in njegov Zverinjak
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 60   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čiki in njegov Zverinjak  (Prebrano 158091 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #45 : sreda, 13.01.2010 : 12:10:04 »

Jaz sem pri prepovedovanju dostopa na pult kapitulirala. Pri MAkisu ne zaleze nic, ne kreganje, ne prestavljanje dol, ne to, da je enkrat skocil v salco s cokolinom (narejenim), ne to, da se je 2x spekel, ne to, da si je ze stresel na glavo kup oprane posode, ne spricanje, ne sprej, alufolija je bila itak najveji zur. Ce dovolj dolgo tezim in ga mecem dol s pulta, pa gre in mi zbuta Mini ali Taz, ali pa naredi kaksno drugo bedarijo.
A imaš ti našega dvojnika?  Shocked  jezen
(ne morem, da ne bi kometirala)

Suport za knjigo imaš tudi pri nas!  vegi
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #46 : sreda, 13.01.2010 : 12:26:20 »

Jaz sem pri pultu zavzela pristop - kar je dovoljeno, ni zanimivo, kar sicer ne pali vedno ampak.... seveda pazim, da čimprej vse pospravim, ko skoči gor, ga (Viteza, namreč, Vixi tudi pod razno ne skoči na pult) najprej fejst cmoknem in pobožam, mu dam en buc Roll Eyes Smiley, potem pa običajno kaj vržem dol s pulta - kak papirček ali kaj podobnega in potem se s tistim zamoti vsaj pol ure.
Je pa včeraj na pultu naletel na odprto posodo s tankimi pasjimi žvakami.... in je bil čez par sekund blazno smešen, ko je kalkuliral, kako bi s tremi v gobcu skočil dol. Kiss, kot kak zasvojen kadilec je bil videti.... Smiley

katarina
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #47 : sreda, 13.01.2010 : 14:12:40 »

Predvidevam, da se jih potem da naučiti, da gredo potrebo opravljat na mesto, ki je temu namenjeno? Ni tako kot pri zajčkih, ki bobke spuščajo medtem, ko skakljajo naokrog?
Živalce imaš pa za požret luštne!

Ugovor!
 Wink
Kunčki ne kakajo kar vsepovsod okrog, ampak hodijo zelo lepo in redoljubno v stranišče s peskom. Bolj redoljubno kot marsikatera mačka.
Mi smo naši Mini najprej pustili, da si izbere kotiček za opravljanje potrebe. Po pričakovanju je bil to najbolj skrit kot med kavčem in omaro v dnevni sobi. Potem sem tja nekaj dni podlagala časopis, pa čez čas na časopis malo peska in potem navadno mačje stranišče s peskom. In niti enkrat v celi svoji dolgoletni karieri ni šla kam drugam.
Aja... s takratnim mačkom si ni delila toalete. Tudi prostora ne, ker je bil hudo neugoden za vse, kar je bilo kosmato ali pernato in majhno (nekje do njegove lastne velikosti).
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #48 : sreda, 13.01.2010 : 15:05:28 »

Vse kar sem jih do sedaj spoznala (kakih 5), so, ko so bili spuščeni, kakali vsepovsod, prav tako morski prašički. Morda sem posploševala in so redki taki, ki kakajo vsepovsod, ne vem. Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #49 : sreda, 13.01.2010 : 15:10:53 »

kot kak zasvojen kadilec je bil videti.... Smiley

Torej je bil v bistvu bivši skrbnici podoben 
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #50 : sreda, 13.01.2010 : 15:20:13 »

Od kdaj pa ti s čiki v ustih skačeš po pultih?  Shocked Tongue Grin
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #51 : sreda, 13.01.2010 : 15:33:50 »

Citat
Vse kar sem jih do sedaj spoznala (kakih 5), so, ko so bili spuščeni, kakali vsepovsod, prav tako morski prašički.

Pujsi naceloma kakajo povsod (dva moja pa sta recimo kakala le v kletki), kunce pa se da lepo naucit uporabljat wc. Eno zacasnico sem naucila na podoben nacin kot je napisala nika2. Hitreje kot psa, da lula in kaka zunaj. Wink
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #52 : sreda, 13.01.2010 : 15:34:08 »

Vse kar sem jih do sedaj spoznala (kakih 5), so, ko so bili spuščeni, kakali vsepovsod, prav tako morski prašički. Morda sem posploševala in so redki taki, ki kakajo vsepovsod, ne vem. Smiley

Tudi jaz ugovarjam glede podtikanja sobne ne-čistoče kuncem  Angry Tongue
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #53 : sreda, 13.01.2010 : 15:57:56 »

Jaz sem tudi v trgovinah spraševala kako je z zajčki in činčilami, ali se jih lahko navadi, da potrebo opravljajo na enem mestu in so mi odgovarjali, da lahko na kaj takega kar pozabim. Da lahko skos za njimi hodim in kroglice pobiram, da slučajno kakšne ne zgrešim. Tongue
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #54 : sreda, 13.01.2010 : 16:20:00 »

Jaz sem tudi v trgovinah spraševala kako je z zajčki in činčilami, ali se jih lahko navadi, da potrebo opravljajo na enem mestu in so mi odgovarjali, da lahko na kaj takega kar pozabim. Da lahko skos za njimi hodim in kroglice pobiram, da slučajno kakšne ne zgrešim. Tongue

Prvo pravilo - ne sprašuj v trgovinah  Wink Večina prodajalcev namreč ne ve veliko o živalih, ki jih prodajajo.

Drugo pravilo - nikoli in nikdar ne kupuj živali tam.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #55 : sreda, 13.01.2010 : 17:02:28 »

Nimam namena, namen je bil le izvedeti še nekatere podrobnosti o zajcih in činčilah- v bistvu tole, če se jih da navadit da potrebo opravljajo na določenem mestu.
In ja, vem, da so nekateri prodajalci precej slabo podkovani. Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #56 : sreda, 13.01.2010 : 23:58:30 »

Kot je bilo napisano, kuncke se da naceloma (z izjemami) precej lapo navadit na uporabo wcja. Z budrami in cincilami je pa precej vec krizev in tezav kar se tega tice. So budre, ki predvsem lulajo, le v en kot, ampak so bolj izjemne kot pravilne.  Tongue

Knjiga o dihurjih ... hja, razmisljala sem ze, ampak, ker me pesti kronicno pomanjkanje prostega casa, je to projekt za takrat, ko bom imela vsega dovolj in bom sla na NZ past ovce (enkrat v daljni, nedolocljivi prihodnosti Roll Eyes ). Poleg tega je angleska verzija Ferrets for Dummies tako zelo fantasticna - tudi, ce zanemarimo dejstvo, da sem nad dihurji, khm, navdusena Roll Eyes je to ena boljsih knjig kar sem jih brala, sploh. Vecina Dummijev je super napisanih, ampak se s tole res tezko primerjajo.
Obstaja pa verjetnost, da se bomo dihurjev lotili bolj s strokovnega (veterinarskega) vidika ...

Xena - pri MAkisu to ne deluje. On je res en tak macji specialec. Mislim, saj so vsi, ampak ta res ni najbolj normalen. Ce ga moram primerjat, potem je tak kot hiperaktivni otroci s ful velikimi mood swingi. Najbrz sem tega "kriva" sama, je bil dudar (moj prvi dudar) in ker nisem mama macka (in prej nisem imela doma macka), pac ni bil delezen prave vzgoje. Saj se je ze fuuuuul umiril, ampak je se vedno f****en (zal, ni boljsega izraza).  Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #57 : četrtek, 14.01.2010 : 00:30:22 »

Xena - pri MAkisu to ne deluje. On je res en tak macji specialec. Mislim, saj so vsi, ampak ta res ni najbolj normalen. Ce ga moram primerjat, potem je tak kot hiperaktivni otroci s ful velikimi mood swingi. Najbrz sem tega "kriva" sama, je bil dudar (moj prvi dudar) in ker nisem mama macka (in prej nisem imela doma macka), pac ni bil delezen prave vzgoje. Saj se je ze fuuuuul umiril, ampak je se vedno f****en (zal, ni boljsega izraza). Grin

Jaz sem tudi obupala glede Murija in pulta  predaja butnglavc  Točno ve, da ne sme gor, ampak on bo tvegal svoje življenje, da ukrade kaj užitnega, ali pa karkoli, kar zgleda temu podobno. Zadnjič sem samo do kopalnice skočila gumb na pralnem stroju prižgat, 5 sekund me ni bilo, pa je že bil gor in letel iz kuhinje s piščančjim bedrom v ustih  Lips Sealed   V moji glavi pa tole  Huh  http://www.youtube.com/watch?v=m_eYoGMCZqU&feature=fvst    Kaj čem. Črni panter si je po mesecu dni stradanja razkosal plen in si ga nesel v svoj brlog, direkt pod posteljo in medtem ko sem se trudila dvigniti jogi in letve, je ušel ven, jaz zagrabim bedro, je že bil na pultu po drug plen  butnglavc trmoglavka  Makaroni, murke, špinača, ribe, vse živo bi kradel. Če mu slučajno ne uspe uiti iz kuhinje, se počepne dol, vmes mežika in čaka na usodo. In če mu ne uspe ukrast, se potem dere v sobi in gruli, kot grlica, pride nazaj, se vsede na vhod v kuhinjo in me tko grdo gleda  Angry. Sej se kuhinja zapira, ampak se mi res ne da vsako sekundo z vrati loputat. Mulca horjulca se ne da spreobrnit  Tongue Ima srečo, da je tolk fejs mečkabilen, pa prelupčkaš ga lahko celega  Kiss  Mu je kr oproščena lopovščina  Tongue
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #58 : četrtek, 14.01.2010 : 06:34:39 »

Moon, mi imamo doma kradljivca, vrat v kuhinjo pa ne  Undecided  torej je pult vedno pospravljen kar sproti delam pa dam v element ( če moram slučajno za 5 sek. kam skočit ) tudi solato... so mi že iz okisane solate jajca ven kradli   Huh, pri nas ni varno niti tisto zapakirano so mi že cel paket žemelj ukradli, raztrgali vrečko in se mastili. Kradljivec je Sari ampak se ji rade volje pridruži tudi Reni tako da sta kar isti  Evil
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #59 : četrtek, 14.01.2010 : 12:15:07 »


Jaz sem imela tudi kunčico, ki je bila vedno spuscena, hodila pa je kakat in lulat le v svoj wc, ki ga je imela v kletki (vrata so bila seveda vedno pridna). Tega je nisem sama nic ucila, se je kar sama navadila. Je bila pa res zelo posebna kuncica Smiley


Nas horjulski macji crnuh se tudi ne mora navaditi da ne skace na pult in sem ze pocasi obupala. Ce me ne bi bilo strah, da bi se mulc opekel ali pa po moznosti s tackami prizgal plosco, bi ga kar pustila, tako da se naprej vztrajamo z vzgojo. Nimamo pa tudi mi vrat v kuhinji, tako da ko so sami doma, je pac rajanje...  Evil


Nekateri macki so tako tezki za vzgajat kot dihurcki ocitno  Roll Eyes Tongue Evil

Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 60   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čiki in njegov Zverinjak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines