mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 17:42:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Capi/Postojna
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Capi/Postojna  (Prebrano 18932 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #30 : torek, 12.01.2010 : 09:06:42 »

Ne vem, zato sem vprašala, ker mi namen posta ni bil najbolj jasen. Ker ok,  razumem, da si prav vsak ne more privoščiti kvalitetnega zdravljenja svoje živali, nisem pa dobro zaštekala tistega okrog čipiranja. Predvidevam, da se je nanašalo na to, da je debata o nečipiranih psih neproduktivna. OK, mogoče. Mogoče pa ni. Kakšen je predlog? Da se zbere denar za tiste, ki si npr. čipiranja psa ne morejo privoščiti?


Toda na nas je da pomagamo tudi tem, radi imajo svoje živali,in diskusija o tem ali je pes čipiran ni  ravno produktivna. Zkaj se takoj sprevimo na posledico in ne na problem.

A čmo začeti gledati na ta problem z Venere ali Marsa? Meni osebno je posledica veliko bolj nujna za rešiti kot pa problem - slednji zna biti zelo subjektivna zadeva, brez zamere.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #31 : torek, 12.01.2010 : 09:14:11 »

...TODA NE OBSOJAMO.

Ni nam potrebno obsojati, ker je to že naredila država. Da ne boš mislila, da so to neke "muhe" tega foruma, si preberi Zakon o zaščiti živali.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #32 : torek, 12.01.2010 : 09:19:05 »

resa in ostali, se enkrat ponavljam, pa se bo morda vsedlo po vsakodnevnem ponavljanju vsaj v tistih, ki obiscejo mojpes.net, ker sicer je vegetiranje tukaj precej brezpredmetno, pisanje raznih pametnjakovicev pa se bolj.

Cipiranje je obvezno za VSE pse, starejse od treh mesecev in kotene po 1.1.2003 in vse starejse pse, ki nimajo znacke. Tudi 15 let star pes, ki nima NA OVRATNICI (ovratnico pa na sebi) znacke, MORA BITI PO ZAKONU CIPIRAN. Znacka v predalu ne velja. V tem primeru je OBVEZEN CIP, kot za vse mlajse pse. Torej - oznaceni morajo biti vsi psi, brez vsakrsne izjeme.

Zgornje velja za VSE, ne glede na njihov status, želje, zmoznosti ... Ce ni za cip, potem tudi za psa ni, na kar je treba misliti prej, preden pride pes k hisi.

Da takoj demantiram vse, ki bi vam prislo na misel zapisati, da se v zivljenju dogajajo tudi nepredvidene stvari:
- Psa je treba cepiti pri starosti tri mesece, torej en mesec za tem, ko psa dobimo. Zivim ze dovolj dolgo, da vem, da se zivljenje tako nenadoma spremeni samo v izjemnih primerih in ne kar vsakemu od cca 150.000 lastnikov psov, kolikor naj bi jih imelo neoznacene pse.
- Starejsega psa, ki lahko ima znacko, pa mu ni treba imeti cipa, se je dalo cipirati vse od sredine leta 2003, zdaj smo pa v zacetku leta 2010, torej dovolj, da je vsak napraskal tistih nekaj evrov, kolikor cipiranje stane.
- Tisti, ki nima dovolj denarja za placevanje kazni, oskrbe v zavetiscih, kadar se mu pes izgubi, odskodnin za morebitne ugrize in podobno, ima dve moznosti:
* se obnasa kot skrbnik psa se toliko bolj odgovorno od vseh ostalih (onemogoci vsakrsno izgubljanje psa),
* nima psa. Psi od tega, da jih imamo radi, torej samo od nase ljubezni, ne zivijo.

To je vsa znanost, ki jo je treba vedeti tudi tistim, ki psov nimajo, kaj sele tistim, ki jih imamo, oz. ki kjerkoli v javnosti pisemo o psih.
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #33 : torek, 12.01.2010 : 10:07:24 »

......... itd itd ....
LP Resa
Don't miss this investment opportunity, check that forex investment

Resa, če nimaš z Jano sklenjenega posebnega dogovora ali če tale 'Forex investment' finančno ne zalaga horjulskih psov in mačk, ga iz naslednjih sporočil umakni.
Neokusno je, da poleg tega, da tvoji prispevki nimajo ravno v vidu dobrobita živali (naj pač trpijo, če jih imajo ljudje, ki si jih težko privoščijo), še zastonj oglašuješ.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #34 : torek, 12.01.2010 : 10:14:15 »

Kakšen je predlog? Da se zbere denar za tiste, ki si npr. čipiranja psa ne morejo privoščiti?

Glede na to, kolikšen je strošek čipiranja, si lastnik ne more privoščiti enega samega tedna oskrbe živali. Torej naj je nima. Ali bomo začeli zbirati denar za lastniške živali, ker se lastnikom zdi pač predrag špas ne it 2x na kufe in raje plačat čipiranje? Grow up!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #35 : torek, 12.01.2010 : 10:15:56 »

FŽ, ne bos verjela, je bil se link, ki sem ga umaknila, pisanje pa pustila, da vidite tudi drugi "celoto" Sad
Logiran

LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #36 : torek, 12.01.2010 : 10:17:23 »

Stvar je zelo preprosta....ce nimas denarja za (popoilno) oskrbo zivali (nisi dovolj priviligiran), si zivali pac ne omislis...

Kot je ze Jana napisala zgoraj in kot je bilo ze milijonkrat napisano, je cipiranje zakonsko obvezno, enako kot registracija avtomobila...ce nisi dovolj "priviligiran", da bi avto registriral in ga tankal, ga pac ne kupis....enostavno.

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #37 : torek, 12.01.2010 : 10:20:18 »

Mogoče bi pa tale investment bil pripravljen investirat v označevalsko akcijo in čipiranje vseh psov v Sloveniji Smiley  Evil hm?
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #38 : torek, 12.01.2010 : 10:23:40 »

Navadna bedarija je tole. Pa kaj mislijo nekateri, da imamo vsi po 1000 eur place in se kopamo v denarju, da samo taksni lahko poskrbijo za zival tako kot je treba ostalim pa ni treba, ker pac nimajo. Ne nimamo in so zivali ravno tako veterinarsko oskrbljene, hrana je kvalitetna, cepljene in dobijo vse kar je obvezno in zazeljeno. Je pa tezko, ce moras namesto 50 eur za cigarete, dat za kvalitetno hrano in seveda je potem tista za 10 eur iz spara tudi ok, pa ceprav pes ze skoz driska. Al pa dat 50 eur mesecno na stran za izredno veterinarsko oskrbo, ce je kdaj potrebna, ampak jih je bolje zapraviti za brezvezne prckarije ali pa cote, samo da sebe zadovoljimo. Tudi tisti, ki imajo malo, lahko imajo zivali dobro hranjene in porihtane tako kot se spodobi, ce se sami odlocijo tako. Ampak so vedno ljudje na prvem mestu, zato pa za zivali zmanjka. Sami se odlocimo za njih, zato je prav, da so zivali prve, potem pa vse ostalo. Ampak, kako tezko se je odreci tisti fajni stvari v trgovini, bomo ze drugje odtegnili in nasli se cenejso hrano za psa, ali pa ga sploh ne bomo peljali k vetu in mu sami izrezali bulo, ker tisto pri vetu stane 400 eur in bi potem moral dati iz svojega zepa. Mater ej, folk frdaman    Angry
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #39 : torek, 12.01.2010 : 10:48:23 »

Glede na to, kolikšen je strošek čipiranja, si lastnik ne more privoščiti enega samega tedna oskrbe živali. Torej naj je nima. Ali bomo začeli zbirati denar za lastniške živali, ker se lastnikom zdi pač predrag špas ne it 2x na kufe in raje plačat čipiranje? Grow up!
Ne bi me pretirano čudilo. Saj resa ni nek grozno osamljen in bizaren primer, naokoli jih je malo morje - takih z normalnimi dohodki, pa npr psom, ki je sicer "lubica moja in mamina maza in kaj bi jaz brez nje", ko pa ta mamina maza potrebuje dodatne preglede zaradi določenih zdravstvenih težav, ni denarja, ali pa je 100 km razdalje do prvega dostojnega veta "res too much". Ampak glej ga no zlomka, zimske in poletne počitnice za štiričlansko familijo pa nikoli ne odpadejo.
Zato - res me ne bi čudilo.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #40 : torek, 12.01.2010 : 11:40:51 »

Ocitno resa ni se nikoli prebrala zakonodaje o zasciti zivali. Poleg cipiranja, je v zakonodaji tudi tole:
5. člen

(bolne, poškodovane in onemogle živali)

Skrbnik hišnih živali mora zahtevati veterinarsko pomoč in oskrbo bolnih ali poškodovanih živali, veterinarsko pomoč pri porodih, kadar je potrebna, ter zagotoviti nego bolnih, poškodovanih in onemoglih živali. (Pravilnik o zasciti hisnih zivali).

8. člen

Bolne, poškodovane in onemogle živali morajo biti takoj ustrezno oskrbljene. (Zakon o zasciti zivali)

10. člen

(posedovanje)

Posedovanje hišnih živali je dovoljeno le, če skrbnik poskrbi za ustrezne pogoje, ki zagotavljajo dobro počutje živali. (Pravilnik o zasciti hisnih zivali)

Torej: ce nimas moznosti/sredstev, potem zivali ne imej, saj ne bos izpolnjeval zgoraj navedenega.

Ce pa se nekomu zivljenje res obrne na glavo in nenadoma zaide v stisko, pa sem prepricana, da bi drustva, njegovi prijatelji in ostali priskocili na pomoc in zbrali za placilo kaksnega vet. racuna (ce je seveda lastnik odgovornna oseba).
Logiran
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #41 : torek, 12.01.2010 : 11:56:08 »

Noben odgovoren človek se ne bo odločil za žival, če zanjo ne bo mogel poskrbet tako kot bi bilo treba. Tisti, ki pa se za žival odločijo, kljub temu, da že v naprej vedo, da ne bodo zmogli v celoti poskrbeti za potrebe živali (ali se za to zavestno odločijo), so pa vsega obsojanja vredni.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #42 : torek, 12.01.2010 : 23:42:09 »

Če je urgenca se pomojem kliče kar 112, ki mora dobit dežurnega inšpektorja, ki potem (čimprej) uredi naprej. Jaz bi ga vrjetno klicala tudi, če bi psa našla v občini brez pogodbe - valda ne boš s psom vred hodil na občino se kregat pa pregovarjat.

Če bi jih folk nonstop dosledno klical in jim težil, bi jim bilo mogoče končno lažje odredit občinam naj spoštujejo zakon in imajo pogodbe, kot pa hodit na vse konce rihtat posamezne primere  Evil
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #43 : sreda, 13.01.2010 : 20:05:07 »

Hm, problem je, ker mora nekdo psa zadrzati, da pride zavetisce ponj, drugace lahko do takrat ze uide. Ker vasa obcina ni imela/(nima?) pogodbe z nobenim zavetiscem, je mozno, da moras iti najprej na obcino po izjavo ... Toda, ce je 'urgenca', pa ne vem, kako je ..?
Smetka, lahko ti kaj razlozis, meni ni prav jasno ...

Tudi če ni pogodbe, inšpektor z ustno odločbo odredi sprejem živali v zavetišče.

3.1., ko sem šla po Capija, Postojna ni imela pogodbe in kolikor je meni znano, je nima še niti 13.1., vsaj z mano ne. Capi je še vedno tu, še vedno se ni nihče javil.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #44 : sreda, 13.01.2010 : 20:08:34 »

Ja če inšpektor odredi sprejem, a ne more še plačila? Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Capi/Postojna
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines