mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 02:41:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: specifična teža urina
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: specifična teža urina  (Prebrano 9810 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #30 : ponedeljek, 18.07.2005 : 15:52:23 »

Primavera!
Samo tole bi vprašal:
- ali si veterinar oz. imaš kakšno izobrazbo v tej (veterinarski) smeri?
- ko si prvič peljala svojega psa (psičko) k veterinarju: kako si ugotovila, da je dober - slab? - ali imaš za njih (veterinarje) pripravljen kakšen test?
Še bi lahko spraševal, pa ne bom. Če bi nekoliko pozorneje brala, bi lahko ugotovila, da sem naredil točno to, kar je naredilo že veliko lastnikov pred menoj (morda si tudi ti med njimi) - zamenjal sem veterinarja.
Pa nikar se ne boj. Vsi tisti, ki so brali "mojo zgodbo" bodo že vedeli, kaj jim je storiti. Tistim pa, ki tega niso brali (ali pa ne morejo brati, ker foruma sploh ne poznajo), pa tako ali tako nič ne pomaga, tudi če bi čez celo stran napisal ime "grešne" ustanove.
Temo sem odprl, da bi komu pomagal, ne pa, da bi ljudi na sramotilne stebre privezoval. Pa lepo vaju prosim Primavera in Nanook - ne se .....
Moja zgodba se bliža, kot kaže, srečnemu koncu:
- zadnja kontrola urina - veliko, veliko, veliko boljše;
- med dietno hrano že lahko mešam "normalno";
- nekaj antibiotikov je še za pojesti, potem kontrola (upam zadnja) urina, in nato ...
... zadnjo alinejo napišem, po zadnji kontroli urina.

Ko sem prvič peljala psico k veterinarju, še nisem mogla ugotoviti, če je dober ali slab, ker je šlo le za cepljenje. Ko pa je bil potreben drugi obisk, je bila pa to oskrba rane, za katero je bilo potrebno šivanje v narkozi. ker je šlo kao za eminentno kliniko na Viču, sem bila brez skrbi-verjela sem , da je v najboljših rokah, pozanimala sem se celo o sterilizaciji in sicer koliko časa naj mine med obema posegoma, da za psico ne bo preobremenjujoče biti 2x v narkozi. Pa so mi rekli, da lahko to opravijo naenkrat, na kar sem (nevedna trapa) tudi pristala. Psico so nafilali z Domitorjem, ki se uporablja le za zelo kratke posege (zadeva je zelo poceni v primerjavi z ostalimi anestetiki) tako, da je bila psica v zelo močni narkozi. Poseg se je začel okoli 16 ure, ko so končali, so jo pustili (neogrevano!!!!!) na kovinskem vozičku, dokler je nisem prišla iskat.Niso ji dali niti sredstva za zbujanje, kar bi moralo slediti. Psico so mi dali domov v popolni narkozi in zbudila se je šele okoli polnoči, kar je nezaslišano in strokovni lapsus !!jasno, da se je prehladila zaradi podhladitve je tudi staknila hudo vnetje mehurja in njegovo zadebeljeno steno, kar je povzročilo dolgotrajno jemanje antibiotikov in Hillsa r/d. Najprej sploh niso mogli ugotoviti, kaj je narobe in so motovilili, kot pri tebi. na srečo mi je nekaj na tem področju izkušenih ljudi svetovalo, naj menjam kliniko. Od takrat pa obiskujemo  raje Univerzitetno kliniko v Mestnem Logu, kjer sta stroka in oskrba zares vrhunski in se z določenim problemom ukvarjajo ljudje (ki imajo vsaj magisterij ali doktorat) , ki so za to torej usposobljeni in ne navadni veterinarji.

Veseli me, da je s tvojim psom zdaj že vse v redu, žal morajo zaradi naše nevednosti oz. neizkušenosti ravno naše živali dostikrat potegniti "ta kratko".
in še to: nisem veterinarka, a imam srečo, da sem obkrožena z njimi, s farmacevti pa ravno tako. Za nasvet je vedno kdo pri roki, kadar pa je govora o problemih, s katerimi sem se sama ali kdo od mojih prijateljev že spopadali in da poznam zadevo, pa rada kaj obelodanim še tu. Sicer pa so strokovni veterinarski članki in najnovejši farmakološki dosežki moje stalno čtivo.
 Smiley Wink
Logiran
bernuldek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 23



« Odgovor #31 : nedelja, 24.07.2005 : 12:03:22 »

zadnja alineja pa se glasi: ZDRAVA !!!!!!!
Kar ne morem se navaditi. da tudi moja psička lahko uživa "normalno" hrano.
Na tem mestu se moja zgodba (vsaj zaenkrat) končuje. Upam, da za vedno. Nikoli pa ne veš, kdaj se lahko stvar ponovi. Toda sedaj vem, kje delajo moji veterinarji.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 25.07.2005 : 09:33:24 »

Ja super, sem vesela za vas. Smiley

Če veterinarjem prineseš vzorec urina, kaj v tistem osnovnem testu pregledajo? Npr če rečejo, da je uroinfekt, iz česa se to vidi? Kako lahko predpišejo antibiotike, če ne vedo katera bakterija je prisotna? Se da narediti tudi test za katero bakterijo gre?

Tukaj sem res zelena, zato prosim za odgovore.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 25.07.2005 : 09:34:59 »

Hehehe, da se narediti test, kjer testirajo kater antibiotik bi bil najbolj ucinkovit. Ce bos slucajno kdaj to zahtevala, mi prosim sporoci, kaj bodo rekli.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #34 : ponedeljek, 25.07.2005 : 09:54:01 »

Ampak običajno tega testa ne naredijo a ne? Kaj pa če je bakterija imuna na antibiotik, ki ga prepišejo in se infekcija razširi na ledvica? Kdo za vraga potem odgovarja za okvaro ledvic? Je možno, da tega testa v Slo sploh ni in če je kako to, da ga ne ponudijo? Grrrrrr.
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #35 : ponedeljek, 25.07.2005 : 09:56:56 »

Mikrobiološki pregled urina in če je pozitiven izvid (torej izolirana katerakoli bakterija) tudi antibiogram (to je preiskava, ki pokaže kateri antibiotik deluje na izolirano bakterijo) dela Inštitut za mikrobiologijo Veterinarske fakultete. Je pa potrebno za tako preiskavo seveda urin sterilno odvzeti, saj so drugače rezultati lažni.
Lp K
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 25.07.2005 : 10:55:01 »

Hehe, andi, jaz tega testa (se) nisem nikoli zahtevala, tako da ti res ne morem iz prve roke povedati, ce delajo ali ne.
Ce mene vprasas, bi morala biti to rutina.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #37 : ponedeljek, 19.09.2005 : 16:37:33 »

Mogoče bo kdo vedel...
Ni mi jasno glede te speciffične mase in kristalov... Bučka ima namreč ponavljajočo prisotnost struvitov v urinu in hkrati nizko specifično maso, ko stopimo struvite se tudi spec.masa popravi. Za tako stanje vemo kakšno leto in pol, pač ko smo enkrat šli na preventivni pregled. Spec.maso ima npr. 1007, 1008 in hkrati prisotnost ogromno struvitov. Kako gre to skupaj - ni bolj logično, da bi bila spec.masa visoka pri kristalih? Ko ni več kristalov (npr. po eno/dvomesečni dieti), pa je masa spet 1030, 1035. Kaj to pomeni iz vidika delovanja ledvic? Kakor berem naj bi bila normalna spec.masa 1015/1020 - 1040, zakaj potem veterinarji ne vztrajajo raziskati to nihanje pri Bučki?? Meni ni nič jasno, vem samo, da ne vem komu sploh še zaupati...

Ima kdo kakšno idejo?? Jaz sem že precej obupana. Res hvala!

LP, Maša

(Bučka ima manj kot 5 let, zdravili smo erlihiozo, ima artritis in bojda kornealno distrofijo).
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: specifična teža urina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines